Справа № 344/3679/24
Провадження № 1-і/344/74/24
У Х В А Л А
про проведення судового засідання в режимі відеоконференції
31 жовтня 2024 року м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області в складі: головуючого судді ОСОБА_1 , секретаря судового засідання ОСОБА_2 , з участю прокурора ОСОБА_3 , розглядаючи у відкритому судовому засіданні заяву захисника ОСОБА_4 про відвід судді ОСОБА_5 в кримінальному провадженню з обвинувальним актом щодо ОСОБА_6 , яка обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.110-2, ч.4 ст.111-1 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Івано-Франківського міського суду знаходиться заява захисника ОСОБА_4 про відвід судді ОСОБА_5 в кримінальному провадженню з обвинувальним актом щодо ОСОБА_6 , яка обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.110-2, ч.4 ст.111-1 КК України.
Від адвоката ОСОБА_4 до суду надійшло клопотання про проведення судових засідань за його участі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою Підсистеми відеоконференцзв`язку ЄСІТС (електронна адреса: ІНФОРМАЦІЯ_1 ), через дію воєнного стану, що викликає труднощі з приїздом з міста Києва до міста Івано-Франківська.
Також, до суду надійшло клопотання від адвоката ОСОБА_7 про проведення судових засідань за його участі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою Підсистеми відеоконференцзв`язку ЄСІТС (електронна адреса: ІНФОРМАЦІЯ_3), через дію воєнного стану, що викликає труднощі з приїздом з міста Києва до міста Івано-Франківська.
Прокурор в судовому засіданні не заперечив щодо клопотань адвокатів про проведення судового засідання за їх участі в режимі відеоконференції.
Суд, заслухавши думку учасників судового провадження, дослідивши матеріали кримінального провадження, приходить до наступних висновків.
Так, відповідно до ч.1 ст.336 КПК України, судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі: 1) неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин; 2) необхідності забезпечення безпеки осіб; 3) проведення допиту малолітнього або неповнолітнього свідка, потерпілого; 4) необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження; 4-1) введення воєнного стану або під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України; 5) наявності інших підстав, визначених судом достатніми.
Згідно ч.2 ст.336 КПК України, суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження.
Відповідно до ч.5 ст.336 КПК України, учасники кримінального провадження беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та кваліфікованого електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи.
Згідно ч.6 ст.336 КПК України, ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, переривання зв`язку тощо несе учасник кримінального провадження, який подав відповідне клопотання.
Враховуючи вищевикладене, з метою забезпечення оперативності судового провадження та дотримання розумних строків розгляду даної справи, беручи до уваги неможливість безпосередньої участі захисника у судовому засіданні, суд вважає за необхідне провести судові засідання з захисниками ОСОБА_4 та ОСОБА_7 у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
На підставі вище викладеного та керуючись ст.ст. 336, 369-372 КПК України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання захисників ОСОБА_4 та ОСОБА_7 про проведення судового засідання у режимі відеоконференції задовольнити.
Судові засідання по розгляду заяви захисника ОСОБА_4 про відвід судді ОСОБА_5 в кримінальному провадженні з обвинувальним актом щодо ОСОБА_6 , яка обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.110-2, ч.4 ст.111-1 КК України, проводити за участю захисників обвинуваченої ОСОБА_6 - адвокатів ОСОБА_4 та ОСОБА_7 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та кваліфікованого електронного підпису за допомогою Підсистеми відеоконференцзв`язку ЄСІТС (офіційні електронні адреси: ІНФОРМАЦІЯ_2 ).
Роз`яснити ОСОБА_4 та ОСОБА_7 , що ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідне клопотання.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_8
Суд | Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 31.10.2024 |
Оприлюднено | 04.11.2024 |
Номер документу | 122698591 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Заява про відвід судді |
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Деркач Н. І.
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Деркач Н. І.
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Деркач Н. І.
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Деркач Н. І.
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Руденко Д. М.
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Руденко Д. М.
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Тринчук В. В.
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Тринчук В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні