Справа № 405/7199/24
Провадження №2-о/405/209/24
У Х В А Л А
24 жовтня 2024 року Суддя Ленінського районного суду м. Кіровограда Іванова Л.А., при вирішенні питання про відкриття окремого провадження у справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 , УПРАВЛІННЯ З ПИТАНЬ ЗАХИСТУ ПРАВ ДІТЕЙ КРОПИВНИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ, КРОПИВНИЦЬКИЙ ВІДДІЛ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ АКТІВ ЦИВІЛЬНОГО СТАНУ У КРОПИВНИЦЬКОМУ РАЙОНІ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПІВДЕННОГО МІЖРЕГІОНАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ МІНІСТЕРСТВА ЮСТИЦІЇ (М. ОДЕСА) про усиновлення,-
В С Т А Н О В И Л А:
Представник заявника ОСОБА_1 - адвокат Охременко А.В. (діє на підставі ордеру на надання правничої допомоги серії ВА № 1093318 від 20.09.2024 року) в інтересах заявника, в порядку окремого провадження звернувся до Ленінського районного суду м. Кіровограда з заявою, в якій просить:
1.Здійснити усиновлення громадянином України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , неповнолітніх дітей - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
2.Внести зміни в актовий запис №380 від 27.02.2013 цивільного стану про народження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що складений Центральним відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Кіровоградського міського управління юстиції, в якому змінити прізвище дитини з « ОСОБА_5 » на « ОСОБА_6 », по батькові змінити з « ОСОБА_7 » на « ОСОБА_8 » та записати усиновлювача батьком дитини, в графі «Батько» вказати - « ОСОБА_1 , громадянин України», решту відомостей в актовому записі залишити без змін.
3.Внести зміни в актовий запис №674 від 22.04.2015 цивільного стану про народження ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , що складений Центральним відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Кіровоградського міського управління юстиції, в якому змінити прізвище дитини з « ОСОБА_5 » на « ОСОБА_6 », по батькові змінити з « ОСОБА_7 » на « ОСОБА_8 » та записати усиновлювача батьком дитини, в графі «Батько» вказати - « ОСОБА_1 , громадянин України», решту відомостей в актовому записі залишити без змін.
Відповідно до ч.3 ст.294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Відповідно до п.4 ч.2 ст.293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про усиновлення.
При цьому, заява про усиновлення дитини подається до суду у порядку, передбаченому главою 5 розділу ІV ЦПК України та повинна відповідати як загальним вимогам, передбаченим у ст. ст. 175, 177 ЦПК України, так і спеціальним, які передбачені ст. 311 ЦПК України.
За змістом п. 1 ч. 2 ст. 311 ЦПК України до заяви про усиновлення дитини за наявності має бути додана, зокрема письмова згода на це другого з подружжя, засвідчена нотаріально, - при усиновленні дитини одним із подружжя.
Крім того, відповідно до роз`яснень п. 6 Постанови Пленуму ВСУ № 20 від 13.12.2008 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав», вирішуючи заяву по суті, суд зобов`язаний перевірити наявність передбачених законом підстав для усиновлення, зокрема: чи дали батьки дитини згоду на це (якщо вона необхідна); чи може заявник бути усиновлювачем; чи є дитина відповідно до законодавства суб`єктом усиновлення і чи виконано вимоги ч.1 - 3 ст.218 СК щодо наявності згоди дитини; чи відповідають висновок органу опіки та піклування і дозвіл на усиновлення уповноваженого органу виконавчої влади необхідним вимогам.
Відповідно до ч. ч. 2, 3 ст. 312 ЦПК України орган опіки та піклування повинен подати суду висновок про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини. До висновку органу опіки та піклування мають бути додані: 1) акт обстеження умов життя заявника, складений за місцем його проживання; 2) свідоцтво про народження дитини; 3) медичний висновок про стан здоров`я дитини, про її фізичний і розумовий розвиток; 4) у випадках, встановлених законом, згода батьків, опікуна, піклувальника дитини, закладу охорони здоров`я або навчального закладу, а також самої дитини на усиновлення.
Крім того, постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.2008 № 905 затверджено Порядкок провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей, який передбачає порядок та процедуру підготовки документів для подання до суду.
Пунктом 70 Порядку передбачено, що після знайомства та встановлення контакту з дитиною кандидати в усиновлювачі звертаються до служби у справах дітей за місцем проживання (перебування) дитини із заявою про бажання усиновити дитину, яка складається українською мовою.
Служба у справах дітей за місцем проживання (перебування) дитини протягом 10 робочих днів від дня надходження заяви кандидатів в усиновлювачі: з`ясовує, чи згодна дитина на усиновлення, відповідно до пункту 72 цього Порядку; готує проект висновку про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини відповідно до пункту 75 цього Порядку ( пункт 71 Порядку).
Згідно з пунктом 75 Порядку для підготовки проекту висновку про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини служба у справах дітей за місцем проживання (перебування) дитини перевіряє, чи перебуває дитина на місцевому обліку дітей, які можуть бути усиновлені, аналізує документи, зазначені у пункті 73 цього Порядку, документи, подані кандидатами в усиновлювачі, враховує наявність чи відсутність згоди дитини на усиновлення, згоди районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі утворення) ради на роз`єднання братів і сестер при усиновленні.
Висновок про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини повинен бути обґрунтованим та містити інформацію про доцільність (недоцільність) усиновлення та його відповідність (невідповідність) інтересам дитини. Вимоги до висновку про доцільність усиновлення та його відповідність інтересам дитини затверджуються Мінсоцполітики.
Висновок про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини разом з доданими до нього документами видається кандидатам в усиновлювачі під розписку для подання його до суду.
Разом з тим, заявником до суду висновок про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дітей ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , разом з доданими до нього документами, а також засвідчена нотаріально письмова згода на усиновлення дружини заявника, - не надано.
Крім того, долучена заявником до заяви копія заочного рішення Бобринецького районного суду Кіровоградської області від 18 вересня 2024 року (справа №383/138/24), яким позбавлено ОСОБА_9 батьківських прав відносно малолітніх дітей ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , не містить відмітки суду про дату набрання рішенням законної сили.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Слід також зауважити, що залишення заяви без руху не є обмеженням права заявника на доступ до правосуддя з огляду на усталену практику Європейського суду з прав людини. Встановлюючи конкретні вимоги до змісту та форми заяви, а також до документів, які мають бути до неї додані, ЦПК України при цьому покладає обов`язок на суд перевірити виконання позивачем цих вимог та прийнятності заяви на стадії вирішення питання про відкриття провадження по справі.
Відповідно до ч. 3 ст. 185 ЦПК України якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Керуючись ст.311, 312, ч. ст.185 Цивільного процесуального кодексу України,-
У Х В А Л И Л А:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 , УПРАВЛІННЯ З ПИТАНЬ ЗАХИСТУ ПРАВ ДІТЕЙ КРОПИВНИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ, КРОПИВНИЦЬКИЙ ВІДДІЛ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ АКТІВ ЦИВІЛЬНОГО СТАНУ У КРОПИВНИЦЬКОМУ РАЙОНІ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПІВДЕННОГО МІЖРЕГІОНАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ МІНІСТЕРСТВА ЮСТИЦІЇ (М. ОДЕСА) про усиновлення, - залишити без руху, надавши строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення заявнику ухвали.
Запропонувати заявнику в установлений строк виправити зазначені в мотивувальній частині ухвали недоліки заяви, а саме: надати:
- висновок органу опіки та піклування про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам малолітніх дітей ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , разом з доданими до нього документами;
- засвідчену нотаріально письмову згоду на усиновлення дружини заявника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 ;
- належним чином засвідчену копію заочного рішення Бобринецького районного суду Кіровоградської області від 18 вересня 2024 року (справа №383/138/24), з відміткою про дату набрання рішенням законної сили.
В разу невиконання вказаних вимог заява буде вважатися неподаною і повернута заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Ленінського
районного суду
м. Кіровограда Лілія Андріївна Іванова
Суд | Ленінський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 24.10.2024 |
Оприлюднено | 04.11.2024 |
Номер документу | 122699565 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: усиновлення громадянами України, що проживають на території України |
Цивільне
Ленінський районний суд м.Кіровограда
Іванова Л. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні