Ухвала
від 25.10.2024 по справі 554/9884/24
ОКТЯБРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ПОЛТАВИ

Дата документу 25.10.2024Справа № 554/9884/24 Провадження № 1-кс/554/10556/2024

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25жовтня 2024 року слідчий суддя Октябрського районного суду м. Полтави- ОСОБА_1 ,

за участю секретаря- ОСОБА_2

розглянувши в м. Полтава клопотання старшого слідчого відділу слідчого управління Головного управління Національної поліції в Полтавській області капітана поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів

матеріали досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12024170000000544 від 17.07.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

Слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Полтавській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12024170000000544 від 17.07.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у вказаному кримінальному провадженні здійснюється групою прокурорів Полтавської обласної прокуратури.

З матеріалів кримінального провадження вбачається, що службовими особами регіональних державних підприємств протиправного механізму самовільного використання із залученням приватних комерційних структур державних сільськогосподарських земель та подальшої реалізації не облікованого врожаю, отриманого у наслідок протиправної діяльності без відображення у бухгалтерських обліках.

Так, службовими особами ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », з метою обходу тендерних процедур із зацікавленими СГД укладаються договори згідно яких надаються послуги з вирощування та зберігання сільськогосподарських культур (повний цикл робіт, закупівля насіння, добрив та засобів захисту рослин), формуючи при цьому податковий кредит державним підприємствам. В подальшому, за відсутності обігових коштів посадовими особами державних підприємств списується зібраний врожай на користь суб`єктів господарської діяльності в рахунок погашення заборгованості за виконанні роботи за заниженою вартістю.

При цьому, частина земельних ділянок, які перебувають у постійному користуванні вказаного державного підприємства, відповідно до цільового призначення зазначеного в документації із землеустрою, є землями для здійснення науково-дослідних та навчальних цілей. Водночас, державні землі використовуються у супереч їхнього цільового призначення, а саме для товарного виробництва зернових та олійних сільськогосподарських культур (комерційна діяльність) на підставі укладених договорів про надання послуг з обробітку земельних ділянок, що фактично є прихованими орендними відносинами.

Окрім цього, приватними структурами щорічно створюється не обліковані залишки врожаю, в т.ч за рахунок заниження врожайності сільськогосподарських культур, які реалізуються у тіньовий спосіб за готівкові кошти, що в подальшому привласнюються, завдаючи економічної шкоди державним підприємствам шляхом фінансового виснаження його ресурсів.

Оперативний супровід кримінального провадження здійснюється УСБУ в Полтавській області.

18.09.2024 на лінію служби « НОМЕР_1 » надійшло повідомлення про те, що невідомі особи на земельних ділянках ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » самоправно здійснюють збір урожаю. Вказані відомості зареєстровано до ІПНП ІНФОРМАЦІЯ_2 за №8687 від 18.05.2024.

В ході виїзду 18.09.2024 слідчого за оперативного супроводу УСБУ встановлено, що на полі ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (земельна ділянка 5325455100:00:0060495) знаходиться зернозбиральна техніка та транспортні засоби для перевезення зернових культур, а саме: комбайн «Newholand» CX6090 д.н.з НОМЕР_2 , автомобіль MAN д.н.з НОМЕР_3 , напівпричіп Coder S3384D д.н.з НОМЕР_3 , автомобіль MAN BC2188OP, напівпричіп Curnen S3384D BA7967XP.

На місці огляду встановлено, що збір урожаю здійснюється ФОП ОСОБА_4 .

ОСОБА_4 надав договір оренди №З-16/09-2024 від 16.09.2024 укладений між ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та ФОП ОСОБА_5 відповідно до якого ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за сплату орендної плати у розмірі 50000грн. передано у користування складське нежитлове приміщення, для здійснення господарської діяльності (ангари в кількості 2 шт, за адресою: АДРЕСА_1 ). Згідно договору метою оренди є зберігання сільськогосподарських культур кукурудзи врожаю 2024 року, соняшника врожаю 2024 року.

Відповідно до наданих перевізниками Товарно-транспортнихнакладних автомобільний перевізник ФОП ОСОБА_4 на замовлення ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » здійснено перевезення з пункту навантаження Полтавська область Чутівський р-н с. Лисича до пункту розвантаження АДРЕСА_1 . Вантажовідправником та вантажоотримувачем є ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».

Також надані товарно-транспортні накладні місять відомості про вантаж, а саме насіння соняшника.

18.09.2024 до слідчого надійшов рапорт на виконання доручення від УСБУ в Полтавській області про те, що за отриманими Управлінням даними, з метою привласнення товарно-матеріальних цінностей (зерна) ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 , адреса: АДРЕСА_2 ) службові особи вказаного державного підприємства, за попередньою змовою із ФОП ОСОБА_4 (АПН АДРЕСА_3 ) розпочали незаконний збір урожаю на Землях підприємства. Наявна інформація свідчить, що 16.09.2024 року ФОП ОСОБА_4 , з використанням комбайна «New Holland CX 6090» реєстраційний номер НОМЕР_2 , та вантажних автомобілів «Man» Реєстраційний номер НОМЕР_5 та реєстраційний номер НОМЕР_6 , розпочали незаконний збір соняшника на земельній ділянці кадастровий номер 5325455100:00:006:0495 площею 108 га, яка належить ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 », без представників державного підприємства та складення відповідних товарно-супровідних документів. Незаконно зібраний у вказаний спосіб урожай соняшника, перевозився на зберігання до складського приміщення розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , яке належить на праві власності ФОП ОСОБА_4 для подальшої його реалізації за готівкові кошти.

Під час досудового розслідування вході допиту свідка ОСОБА_6 було отримано інформацію, що 15.04.24 між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ЄДРПОУ НОМЕР_7 ( АДРЕСА_4 та ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » укладений «Договір поставки №2293/24/39» від 15.04.24.

У ході проведення досудового розслідування вказаного кримінального провадження виникла необхідність в отриманні чином, під тимчасового доступу до речей і документів з можливістю вилучення у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ЄДРПОУ НОМЕР_7 , яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_4 документів, а саме: «Договір поставки №2293/24/39» від 15.04.24, акти прийому передачі продукції, платіжні доручення, інші документи що підтверджують наявність поставленого товару та поставку товару на адресу ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 »; будь які інші договірні зобов`язання з надання товарів чи послуг ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».

Прохали надати дозвіл на тимчасовий доступ до вищевказаних документів.

Слідчий надав заяву про розгляд справи без його участі. Клопотання підтримує у повному обсязі

Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає, що воно підлягає до задоволення.

Відповідно до вимог ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.

Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

За змістом п. 3 ч. 5ст. 163 КПК Українипередбачено, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

За змістом ч. 6ст. 163 КПК Українислідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Відповідно до ч.7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе про наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

На даний час органу досудового розслідування необхідно отримати доступ до документів, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ЄДРПОУ НОМЕР_7 , яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_4 документів, а саме: «Договір поставки №2293/24/39» від 15.04.24, акти прийому передачі продукції, платіжні доручення, інші документи що підтверджують наявність поставленого товару та поставку товару на адресу ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 »; будь які інші договірні зобов`язання з надання товарів чи послуг ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Необхідність у вилученні вищевказаних оригіналів документів, полягає в тому, що вони мають значення для досудового розслідування та в подальшому можуть бути використані як доказ під час судового розгляду, адже слідство матиме можливість проведення аналізу фінансово-господарської діяльності підприємства, встановити хто саме і на підставі чого був відповідальним за здійснення фінансово-господарської діяльності та ведення бухгалтерського та податкового обліку, , проведенні економічних експертиз, судово-почеркознавчих експертиз відповідно підписів як в укладених договорах про надання послуг та інших документів які підтверджують виконання та перерахування грошових коштів за виконані роботи, надані послуги, визначення необхідної правової кваліфікації діянь винних посадових осіб тощо, що в подальшому буде слугувати доказами в даному кримінальному провадженні.

Без вилучення зазначених документів орган досудового розслідування не зможе в подальшому призначити експертизи, перевірки до контролюючих органів які планується призначити по кримінальному провадженні та в подальшому компетентні органи які будуть проводити відповідні експертизи та перевірки не зможуть провести їх в повній мірі та обрахувати суму завданих збитків.

Беручи до уваги вищевикладене, керуючись ст. 159-166 КПК України,слідчий суддя-

УХВАЛИВ:

Надати дозвіл старшому слідчому відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності ОСОБА_3 , старшому слідчому відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності ОСОБА_7 , старшому слідчому відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності ОСОБА_8 , слідчому відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності ОСОБА_9 , слідчому відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності ОСОБА_10 , слідчому відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності ОСОБА_11 , старшому слідчому відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності ОСОБА_12 , слідчому відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності ОСОБА_13 на тимчасовий доступ та вилучення оригіналів документів, які знаходяться у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ЄДРПОУ НОМЕР_7 , яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_4 документів, а саме: «Договір поставки №2293/24/39» від 15.04.24, акти прийому передачі продукції, платіжні доручення, інші документи що підтверджують наявність поставленого товару та поставку товару на адресу ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 »; будь які інші договірні зобов`язання з надання товарів чи послуг ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Ухвала оскарженню не підлягає.

Строк дії ухвали один місяць.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей та документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукування зазначених речей та документів.

Слідчий суддя Октябрського

районного суду м. Полтави ОСОБА_1

СудОктябрський районний суд м.Полтави
Дата ухвалення рішення25.10.2024
Оприлюднено04.11.2024
Номер документу122700071
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —554/9884/24

Ухвала від 12.12.2024

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Черняєва Т. М.

Ухвала від 12.12.2024

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Черняєва Т. М.

Ухвала від 24.10.2024

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Андрієнко Г. В.

Ухвала від 25.10.2024

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Андрієнко Г. В.

Ухвала від 24.10.2024

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Андрієнко Г. В.

Ухвала від 24.10.2024

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Андрієнко Г. В.

Ухвала від 24.10.2024

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Андрієнко Г. В.

Ухвала від 24.10.2024

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Андрієнко Г. В.

Ухвала від 25.10.2024

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Андрієнко Г. В.

Ухвала від 25.10.2024

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Андрієнко Г. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні