Сарненський районний суд
Рівненської області
Справа № 572/4699/24
1-в/572/510/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31 жовтня 2024 року Сарненський районний суд Рівненської області в складі :
головуючого судді - ОСОБА_1
при секретарі ОСОБА_2
за участю сторін кримінального провадження :
прокурора - ОСОБА_3
захисника - ОСОБА_4
представника КП «ОПЛ с.Орлівка» - ОСОБА_5
особи, відносно якої вирішується питання продовження примусових заходів медичного характеру - ОСОБА_6
розглянувши в м.Сарни у відкритому судовому засіданні в залі суду у кримінальному провадженні №1-в-510/24/572/4699/24 заяву голови спец ЛКК Комунального підприємства «Обласна психіатрична лікарня с.Орлівка» Рівненської обласної ради про продовження примусових заходів медичного характеру щодо ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 ,
В С Т А Н О В И В:
До Сарненського районного суду Рівненської області надійшла заява голови спец ЛКК Комунального підприємства «Обласна психіатрична лікарня с.Орлівка» Рівненської обласної ради про продовження примусових заходів медичного характеру щодо ОСОБА_6 у виді госпіталізації до психіатричного закладу із посиленим наглядом.
Подана заява обґрунтовується тим, що ОСОБА_6 страждає на параноїдну шизофренію, безперервний тип перебігу, виражений змішаний тип дефекту.
Відносно останнього рішенням суду застосовані примусові заходи медичного характеру у виді госпіталізації до психіатричного закладу із суворим наглядом, які в подальшому змінено на примусові заходи медичного характеру із посиленим наглядом.
В процесі лікування та реабілітаційно-лікувальних заходів у клінічній картині захворювання ОСОБА_6 не спостерігається достатньої стабілізації психічного стану хворого зовні спокійний, свідомість збережена, свої переживання приховує, не на всі запитання відповідає, мислення сповільнене за темпом, з елементами різноплановості, резонерства, паралогічності, емоційно холодний, сплощений, коло інтересів обмежене задоволенням простих побутових потреб, формально висловлює жаль щодо скоєного суспільно-небезпечного діяння, критичні можливості знижені, необ`єктивно оцінює своє захворювання та скоєне діяння, реальних планів на поточний час не має.
Враховуючи стан хворого, комісія дійшла висновку, що ОСОБА_6 на даний час потребує продовження примусових заходів медичного характеру у виді госпіталізації до закладу із посиленим наглядом до 6 місяців.
В судовому засіданні представник лікувального закладу підтримав подану заяву, пояснив, що на даний час за станом здоров`я ОСОБА_6 потребує продовження примусових заходів медичного характеру.
Прокурор в судовому засіданні підтримав заяву КП, зазначає, що з огляду на висновки, викладені у висновку комісії лікарів-психіатрів щодо ОСОБА_6 , наявні підстави для продовження примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу зі звичайним наглядом.
Захисник в судовому засіданні просить задоволити подану КП «ОПЛ с.Орлівка» заяву, з огляду на висновок лікарів.
ОСОБА_6 у судовому засіданні жодних заперечень щодо заяви КП «ОПЛ с.Орлівка» не висловив.
Заслухавши в судовому засіданні учасників судового провадження, дослідивши надані докази - суд вважає, що заява підлягає задоволенню з таких підстав.
Ухвалою Колегії суддів Судової палати у кримінальних справах та справах про адміністративні правопорушення апеляційного суду Донецької області від 21 вересня 2017 року відносно ОСОБА_6 , який вчинив суспільно-небезпечне діяння, за ознаками ч.1 ст.121 КК України, застосовано примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із суворим наглядом.
Застосовані відносно ОСОБА_6 примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із суворим наглядом змінені на примусові заходи медичного характеру із посиленим наглядом ухвалою Красногвардійського районного суду м.Дніпропетровська від 20 квітня 2023 року, які продовжені надалі ухвалою Луцького міськрайонного суду Волинської області від 18 квітня 2024 року строком на 6 місяців.
Відповідно до висновку комісії лікарів-психіатрів відносно особи, до якої застосовуються примусові заходи медичного характеру №54 від 15 жовтня 2024 року ОСОБА_6 встановлено діагноз : параноїдна шизофренія, безперервний тип перебігу, виражений змішаний тип дефекту. В результаті проведеного лікування і комплексу реабілітаційно-лікувальних заходів в клінічній картині захворювання не спостерігається достатня стабілізація психічного стану хворого.
Отже, враховуючи психічний стан ОСОБА_6 , який зовні спокійний, свідомість збережена, свої переживання приховує, не на всі запитання відповідає, мислення сповільнене за темпом, з елементами різноплановості, резонерства, паралогічності, емоційно холодний, сплощений, коло інтересів обмежене задоволенням простих побутових потреб, формально висловлює жаль щодо скоєного суспільно-небезпечного діяння, критичні можливості знижені, необ`єктивно оцінює своє захворювання та скоєне діяння, реальних планів на поточний час не має - комісія лікарів вважає, що останній потребує продовження примусових заходів медичного характеру зі звичайним наглядом.
Відповідно до ч.1 ст.95 КК України продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за заявою представника психіатричного закладу (лікаря-психіатра), який надає особі таку психіатричну допомогу, до якої додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів.
Також частинами 2, 3 статті 514 КПК України визначено, що зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється, якщо особа, яка вчинила суспільно-небезпечне діяння у стані неосудності, видужала або якщо внаслідок зміни у стані її здоров`я відпала потреба у раніше застосовуваних заходах медичного характеру. Розгляд питання про продовження, зміну чи припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється за поданням представника медичного закладу (лікаря-психіатра), де тримається дана особа, у передбаченому статтею 95 КК України та статтею 512 цього Кодексу порядку. До письмової заяви додається акт комісії лікарів-психіатрів, який обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів.
Крім цього, відповідно до ст. 22 Закону України «Про психіатричну допомогу» - продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за заявою представника психіатричного закладу (лікаря-психіатра), який надає особі таку психіатричну допомогу, на підставі висновку комісії лікарів-психіатрів. Особи, до яких застосовані примусові заходи медичного характеру, підлягають огляду комісією лікарів-психіатрів не рідше одного разу на 6 місяців для вирішення питання про наявність підстав для звернення до суду із заявою про припинення або зміну застосування такого заходу.
Відповідно до статті 17 Закону України «Про психіатричну допомогу» перебування особи в психіатричному закладі в примусовому порядку може здійснюватися лише за наявності підстав, протягом часу, за яким було проведено госпіталізацію; у разі необхідності продовження госпіталізації в примусовому порядку понад шість місяців представник психіатричного закладу (лікар-психіатр) повинен направити до суду за місцем знаходження психіатричного закладу заяву про продовження такої госпіталізації.
Згідно з пунктом 18 постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 03.06.2005 «Про практику застосування судами примусових заходів медичного характеру та примусового лікування» суд може продовжувати застосування примусових заходів медичного характеру кожного разу на строк, який не перевищує шість місяців.
Частиною 3 статті 95 КК України визначено, що у разі припинення застосування примусових заходів медичного характеру через змінення психічного стану особи на краще, суд може передати її на піклування родичам або опікунам з обов`язковим лікарським наглядом.
З огляду на викладене, враховуючи відсутність у стані ОСОБА_6 позитивної динаміки від проведеного лікування, враховуючи наданий суду висновок комісії лікарів, суд вважає, що на даний час за своїм психічним станом останній потребує продовження примусового лікування в психіатричному закладі.
Отже, суд дійшов висновку, що заява голови спеціальної ЛКК КП «ОПЛ с.Орлівка» Рівненської обласної ради про продовження примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із посиленим наглядом відносно ОСОБА_6 підлягає задоволенню.
Керуючись ст.95 КК України, ст.ст.514, 537, 539 КПК України, ст.ст.17, 19, 22 Закону України «Про психіатричну допомогу», -
УХВАЛИВ :
Заяву голови спеціальної ЛКК КП «Обласна психіатрична лікарня с.Орлівка» Рівненської обласної ради про продовження примусових заходів медичного характеру щодо ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , у виді госпіталізації до психіатричного закладу із посиленим наглядом - задовольнити.
Продовжити застосування примусових заходів медичного характеру у виді госпіталізації до психіатричного закладу із посиленим наглядом відносно ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , терміном до 6 місяців.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Рівненського апеляційного суду протягом семи днів з дня її проголошення.
Суддя
Суд | Сарненський районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 31.10.2024 |
Оприлюднено | 04.11.2024 |
Номер документу | 122700650 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про продовження, зміну або припинення примусового лікування |
Кримінальне
Сарненський районний суд Рівненської області
Ведяніна Т.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні