Ухвала
від 31.10.2024 по справі 638/20372/24
ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 638/20372/24

Провадження № 1-кс/638/3473/24

УХВАЛА

Іменем України

31 жовтня 2024 року Дзержинський районний суд міста Харкова у складі:

слідчого судді ОСОБА_1 ,

за участю секретаря ОСОБА_2 ,

розглянувши в відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ Харківського РУП № 3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Новобаварської окружної прокуратури м. Харкова ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів на підставі матеріалів досудового розслідування № 12024221200002214, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 24 жовтня 2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 194 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

Слідчий СВ Харківського РУП № 3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором Новобаварської окружної прокуратури м. Харкова ОСОБА_4 звернувся до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів та проведення вилучення (виїмки) всієї медичної документації, у тому числі амбулаторних карт, карт стаціонарного хворого на ім`я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , які перебувають у володінні Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Харківської обласної ради, яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1 .

Своє клопотання обґрунтовує тим, що 24 жовтня 2024 року до чергової частини ХРУП №3 ГУНП в Харківській області, надійшло повідомлення, що 24 жовтня 2024 року невідома особа, знаходячись на залізничному вокзалі АДРЕСА_2 , близько 12:30 год. умисно підвалила легкозаймисту речовину у вагоні електропоїзда, у зв`язку з чим, пошкодила вагон № 6 електропоїзда «ЕР-2 №355-06».

24 жовтня 2024 року близько 14 год. 48 хв., ОСОБА_5 , одягнутий у чорні штани, чорну курку із біло-зеленими вставками та маючи при собі ранець, перебуваючи на 10 колії 5 платформи залізничного вокзалу станції « ІНФОРМАЦІЯ_3 », розташованому за адресою: АДРЕСА_2 , де в нього раптово виник злочинний умисел, направлений на умисне знищення чужого майна шляхом підпалу.

Так, ОСОБА_5 реалізовуючи свій злочинний умисел, направлений на знищення шляхом підпалу майна належного ВСП моторвагонне депо Люботин філії « ІНФОРМАЦІЯ_4 » АТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », однак не передбачаючи можливості настання суспільно небезпечних наслідків свого діяння у вигляді знищення або пошкодження майна, хоча повинен був і міг їх передбачити, ОСОБА_5 діючи умисно, роздвинувши руками двері електропотягу «ЕР-2 №355-06» неодноразово виходив та знов заходив до вагонну вказаного електропотягу.

В подальшому, близько 12 год. 27 хв. зайшовши до вагону електро-потягу «EP-2 №355-06», переконавшись що за його діями ніхто не спостерігає, з хуліганських мотивів, взявши недопалки та інше сміття за допомогою сирників здійснив запалювання вогневого впливу. Після чого, ОСОБА_5 упевнившись у тому, що виконав всі дії для доведення свого злочинного умислу до кінця, о 12 год. 29 хв. покинув місце вчинення злочину. Виниклу в результаті протиправних дій ОСОБА_5 пожежу, вдалося вчасно загасити присутньому неподалік місця підпалу машиністу та помічнику машиніста за допомогою вогнегасника.

Відповідно до акту про пожежу від 24 жовтня 2024 року складеного за адресою: АДРЕСА_2 , 10 колія, 5 платформа ймовірною причиною пожежі у вагоні НОМЕР_1 є дія джерела запалювання вогневого впливу.

Згідно калькуляції на проведення відновлювальних робіт, внаслідок заподіяння шкоди, вагону електропоїзда 355-06 по виробничому структурному підрозділу моторвагонне депо Люботин затвердженої начальником ВСП моторвагонне депо Люботин філії «Приміська пасажирська компанія» АТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », у результаті протиправних дій ОСОБА_5 спричинено матеріальну шкоду на суму 1 096 грн. 06 коп.

На місці вчинення злочину було виявлено ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Харків, громадянина України, з середньою освітою, не одруженого, не працюючого, інваліда другої групи, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_3 , раніше не судимого, який причетний до вказаного злочину.

26 жовтня 2024 року слідчим Харківського РУП № 3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 за погодженням з прокурором Новобаварської окружної прокуратури міста Харкова ОСОБА_4 повідомлено про підозру ОСОБА_5 у вчиненні ним кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч. 2 ст. 194 КК України, тобто умисне пошкодження чужого майна, вчинене шляхом підпалу.

Разом з цим, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є особою, яка внаслідок психічних вад, нездатний повною мірою реалізувати свої права, оскільки має другу групу інвалідності, та повідомив, що має діагноз аутизм.

У зв`язку з вищевикладеним, для призначення в подальшому судово-психіатричної експертизи ОСОБА_5 . орган досудового розслідування приходить до висновку про необхідність отримання всієї медичної документації, в тому числі амбулаторних карт, карт стаціонарного хворого на ім`я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , які знаходиться у володінні Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Харківської обласної ради, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 .

Відомості, що містяться у вказаних документах, мають суттєве значення для встановлення істини по справі, і може бути використана як доказ та не може бути здобуті іншим шляхом.

Слідчий та прокурор у судове засідання не з`явились, слідчий надав заяву про розгляд справи без його участі, клопотання підтримав, просив задовольнити.

Згідно ч. 4ст. 107 КПК України, фіксування під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалось.

Слідчий суддя, дослідивши додані до клопотання документи, вважає, що клопотання підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Так, СВ Харківського РУП № 3 ГУНП в Харківській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 24 жовтня 2024 року за № 12024221200002214, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 194 КК України.

До того ж, до матеріалів клопотання долучено копії протоколу огляду місця події від 24 жовтня 2024 року, письмових пояснень ОСОБА_6 від 24 жовтня 2024 року, протоколу допиту підозрюваного від 26 жовтня 2024 року, консультативного висновку спеціаліста ДУ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » від 26 лютого 2024 року.

Відповідно до частини першої статті 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Пунктом 5, 6 частини другої статті 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.

Згідно зі статтею 84 КПК України доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність і відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.

За положенням ч. 1 ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Відповідно до ч. 5 ст. 132 КПК України, під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.

У відповідності до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомлення з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Пунктом 2 частини 1ст.162 КПК Українитакож передбачено, що відомості, які можуть становити лікарську таємницю, належать до охоронюваної законом таємниці.

Відповідно до ч. 5 ст.163КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Відповідно до ч.7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Враховуючи викладені обставини, наведені норми кримінального процесуального закону, перевіривши надані докази, слідчий суддя знаходить клопотання слідчого обґрунтованим та вважає за необхідне його задовольнити, оскільки з доказів наданих на його обґрунтування вбачається наявність достатніх підстав вважати, що документи до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, відомості, які містяться в цих документах можуть бути використані як докази, без їх вилучення неможливо провести судову-психіатричну експертизу та іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, оскільки зазначені докази знаходяться у володінні Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Харківської обласної ради.

Керуючись ст. ст. 131, 132, 159-166, 309 КПК України, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого СВ Харківського РУП № 3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Новобаварської окружної прокуратури м. Харкова ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів на підставі матеріалів досудового розслідування № 12024221200002214, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 24 жовтня 2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 194 КК України задовольнити.

Надати слідчому Харківського районного управління поліції № 3 ГУ НП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_3 , слідчому Харківського районного управління поліції № 3 ГУ НП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_7 , слідчому Харківського районного управління поліції № 3 ГУ НП в Харківській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_8 , старшому слідчому Харківського районного управління поліції № 3 ГУ НП в Харківській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_9 , слідчому Харківського районного управління поліції № 3 ГУ НП в Харківській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_10 , слідчому Харківського районного управління поліції №3 ГУ НП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_11 дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Харківської обласної ради, яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , а саме до всієї медичної документації, у тому числі амбулаторних карт, карт стаціонарного хворого на ім`я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з можливістю вилучення (виїмки) оригіналів для проведення судової-психіатричної експертизи.

Ухвала діє протягом двох місяців з дня її постановлення.

Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудДзержинський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення31.10.2024
Оприлюднено04.11.2024
Номер документу122700789
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —638/20372/24

Ухвала від 18.11.2024

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Аркатова К. В.

Ухвала від 31.10.2024

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Невеніцин Є. В.

Ухвала від 28.10.2024

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Невеніцин Є. В.

Ухвала від 28.10.2024

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Невеніцин Є. В.

Ухвала від 28.10.2024

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Невеніцин Є. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні