Ухвала
від 09.10.2024 по справі 761/34463/24
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/34463/24

Провадження № 1-кс/761/22790/2024

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 жовтня 2024 року слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , детектива ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні скаргу представника БЛАГОДІЙНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ОХМАДИТ - ЗДОРОВЕ ДИТИНСТВО» - адвоката ОСОБА_4 на бездіяльність уповноваженої особи (детектива) Бюро економічної безпеки України, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань,

в с т а н о в и в:

До слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва надійшла скарга представника БЛАГОДІЙНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ОХМАДИТ - ЗДОРОВЕ ДИТИНСТВО» - адвоката ОСОБА_4 , в якій ставиться питання про зобов`язання уповноваженого (детектива) Бюро економічної безпеки України внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальне правопорушення, викладені в заяві від 16.09.2024 року про вчинення кримінального правопорушення та розпочати досудове розслідування стосовно викладених в заяві обставин.

В обґрунтування скарги зазначається, що 16.09.2024 представником БЛАГОДІЙНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ОХМАДИТ - ЗДОРОВЕ ДИТИНСТВО» 31.07.2024 було направлено засобами електронного поштового зв`язку до Бюро економічної безпеки України заяву про вчинення кримінального правопорушення відносно благодійної організації посадовими особами Міністерства охорони здоров`я України - ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та Генеральним директором НДСЛ ОСОБА_7 . Проте відомості про кримінальне правопорушення, у встановленому порядку та в строки всупереч вимогам ст.214 КПК України до Єдиного реєстру досудових розслідувань не внесені.

В судове засідання представник заявника не з`явився, про місце, дату та час судового засідання повідомлений належним чином.

Детектив Бюро економічної безпеки України ОСОБА_8 в судовому засіданні заперечував проти задоволення даної скарги, вказуючи, що в заяві представника заявника відсутні ознаки наявності складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.206 КК України. При цьому, оскільки в заяві представника заявника описанні факти щодо можливого вчинення Міністром охорони здоров`я України ОСОБА_5 вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.368 КК України, а тому копію даної заяви скеровано до Національного антикорупційного бюро для прийняття рішення в межах компетенції.

Слідчий суддя, заслухавши доводи детектива, дослідивши скаргу та додані до неї матеріали, дійшов висновку про таке.

За приписами п. 1 ч. 1 ст. 303 КПК України, на досудовому провадженні можуть бути оскаржені бездіяльність слідчого, дізнавача, прокурора, яка полягає, в тому числі, у невнесенні відомостей до ЄРДР після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.

Відповідно до ч. 1 ст. 214 КПК України слідчий, дізнавач, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування, а дізнавач - керівником органу дізнання, а в разі відсутності підрозділу дізнання - керівником органу досудового розслідування.

Звертаючись зі скаргою представник заявника зазначає, що 16.09.2024 звернувся до Бюро економічної безпеки України із заявою про вчинення кримінального правопорушень, передбачених ч.3 ст.206, ч.4 ст.364 КК України посадовими особами Міністерства охорони здоров`я України - ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та Генеральним директором НДСЛ «Охмадит» ОСОБА_7 .

Відповідно до п.2 Розділу ІІ Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань, затвердженого наказом Офісу Генерального прокурора №298 від 30.06.2020, відомості про кримінальне правопорушення, викладені у заяві, повідомленні чи виявлені з іншого джерела, повинні відповідати вимогам пункту 4 частини 5 статті 214 КПК України, зокрема мати короткий виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення.

Аналіз вищезазначених положень закону дає підстави для висновку, що реєстрації в Єдиному реєстрі досудових розслідувань підлягають не будь-які заяви чи повідомлення, а лише ті, які містять достатні відомості про кримінальне правопорушення та можуть об`єктивно свідчити про вчинення особою такого кримінального правопорушення. Якщо у заяві чи повідомленні таких даних немає, то вони не можуть вважатися такими, що повинні бути обов`язково внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Такий висновок слугує гарантією кожній особі від необґрунтованого обвинувачення та процесуального примусу.

Також, закон передбачає необхідність попередньої оцінки (аналізу) слідчим, прокурором, слідчим суддею (у разі оскарження заявником бездіяльності уповноваженої особи щодо невнесення відомостей до ЄРДР) змісту заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення на предмет викладення в ньому інформації саме про кримінальне правопорушення.

Зі змісту вказаної заяви вбачається, що на думку заявника має місце вчинення кримінального правопорушення.

Разом з тим, слідчий суддя уважає, що зміст заяви представника БЛАГОДІЙНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ОХМАДИТ - ЗДОРОВЕ ДИТИНСТВО» від 16.09.2024, не містить відомостей про конкретні обставини вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.206 КК України.

Відповідно до висновку зробленого у постанові Великої Палати Верховного Суду від 30.01.2019 у справі № 818/1526/18 у межах процедури оскарження бездіяльності слідчого щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР після отримання заяви, слідчий суддя з`ясовує обставини та мотиви, з яких слідчий або прокурор дійшов висновку про відсутність підстав для внесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР, чим саме обґрунтоване невнесення відповідних відомостей до ЄРДР, та вирішує питання про наявність або відсутність правових підстав для зобов`язання слідчого або прокурора внести інформацію про кримінальне правопорушення до ЄРДР.

Окрім того, у заяві представника БЛАГОДІЙНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ОХМАДИТ - ЗДОРОВЕ ДИТИНСТВО» ідеться про вчинення кримінального правопорушення Міністрстром охорони здоров`я України - ОСОБА_5 , із закликом надання неправомірної вигоди у розмірі 378 млн. грн., тобто у заяві повідомляється про вчинення корупційного злочину посадових осіб, перелік яких міститься у п.1 ч.5 ст.216 КПК України, де розмір предмета кримінального правопорушення передбаченого ст.368 КК України перевищує більш ніж 500 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановлених законом на час вчинення злочину, як то передбачено п.2 ч.5 вищевказаної статі.

У зв`язку з чим, уповноважені особиБюро економічної безпеки України не наділені повноваженнями вносити до ЄРДР відомості, які можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, а тому слідчий суддя не вбачає бездіяльності уповноважених осіб Бюро економічної безпеки України щодо невнесення таких відомостей за заявою про вчинення кримінального правопорушення.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 303, 307, 309 КПК України, слідчий суддя

п о с т а н о в и в:

Відмовити у задоволенні скарги представника БЛАГОДІЙНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ОХМАДИТ - ЗДОРОВЕ ДИТИНСТВО» - адвоката ОСОБА_4 на бездіяльність уповноваженої особи (детектива) Бюро економічної безпеки України, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань за заявою від 16.09.2024.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя:

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення09.10.2024
Оприлюднено05.11.2024
Номер документу122702913
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора стосовно невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань

Судовий реєстр по справі —761/34463/24

Ухвала від 09.10.2024

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Мєлєшак О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні