Рішення
від 21.10.2024 по справі 301/3081/24
ІРШАВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 301/3081/24

2/301/1333/24

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"21" жовтня 2024 р. м. Іршава

Іршавський районний суд Закарпатської області в складі:

Головуючої судді: Даруди І.А.,

секретаря судових засідань: Сатін Н.М.

за участі:

відповідача - ОСОБА_1

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в місті Іршава цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , де третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні позивача Іршавський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Хустському районі Закарпатської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про внесення змін до актового запису та визнання батьківства,

В С Т А Н О В И В:

Позивачка ОСОБА_2 звернулася до Іршавського районного суду Закарпатської області з позовом до ОСОБА_1 , де третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні позивача Іршавський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Хустському районі Закарпатської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про внесення змін до актового запису та визнання батьківства. Свої вимоги мотивує тим, що з жовтня 2017 року по серпень 2018 року вона ОСОБА_2 перебувала в фактичних шлюбних відносинах, а саме мала близькі інтимні стосунки і проживала разом однією сім`єю з відповідачем ОСОБА_1 .

Також, позивач зазначила, що до цього часу офіційно не перебувала ні з ким у зареєстрованому шлюбі. Невдовзі після знайомства з відповідачем вона дізналася про свою вагітність. Однак, ще до народження дітей, між ОСОБА_2 та відповідачем ОСОБА_1 виникли розбіжності щодо спільного проживання і на цьому грунті сторони вирішили припинити стосунки.

Як зазначає позивач, ІНФОРМАЦІЯ_1 вона народила двійню, а саме дівчинку, яку назвала ОСОБА_3 та хлопчика, якого назвала ОСОБА_4 .

Відомості про батька дітей записано у порядку ст. 135 СК України, що підтверджується витягами з ДРАЦС, оскільки відповідач ОСОБА_1 заперечував своє батьківство щодо народжених дітей, і не хотів визнати, що це їхні спільні діти. У зв`язку з цим відповідач відмовився подати до органу державної реєстрації актів цивільного стану спільну заяву про реєстрацію його, як батька.

На підставі чого позивач просить суд визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянина України, батьком ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_6 . ІНФОРМАЦІЯ_1 . Зобов`язати Іршавський відділ ДРАЦС у Хустському районі Закарпатської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції внести зміни до актового запису № 50 від 21.09.2018 року. та до актового запису № 49 від 21.09.2018 року.

Позивача ОСОБА_2 в підготовче судове засідання не з`явилася натомість, її представником - адвокатом Попик В.В. було подано до суду клопотання в якому останній просив розгляд справи провести у відсутності позивача та його, також зазначив, що позивач ОСОБА_2 позовні вимоги підтримує в повному обсязі, просить позов задовольнити.

Відповідач ОСОБА_1 в підготовчому судовому засіданні обставини, що були викладені в позовній заяві та позовні вимоги визнав, щодо задоволення позову не заперечував.

Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Іршавський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Хустському районі Закарпатської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Івано-Франківськ) в підготовче судове засідання не з`явився, причини неявки суду не відомі, повідомлявся належним чином, шляхом надсилання судових повісток про виклик до суду, про що свідчить розписка про отримання повістки про виклик до суду.

Заслухавши пояснення відповідача ОСОБА_1 та дослідивши матеріали справи суд приходить до наступних висновків.

В судовому засіданні встановлено, що 15.09.2018 позивач ОСОБА_2 народила двійню, а саме дівчинку ОСОБА_6 та хлопчика ОСОБА_5 , даний факт підтверджується наданими до суду свідоцтвами про народження(а.с. 8-9). Відомості про батька дитини записано у порядку ст. 135 СК України, що підтверджується витягами з ДРАЦС (а.с. 10-13), оскільки ОСОБА_1 заперечував своє батьківство щодо дітей, і не хотів визнати їх їхніми спільними дітьми. У зв`язку з цим відповідач відмовився подати до органу державної реєстрації актів цивільного стану спільну заяву про реєстрацію його, як батька.

Отже, під час підготовчого судового засідання судом було встановлено, що з 2017 року по серпень 2018 року ОСОБА_2 перебувала в фактичних шлюбних відносинах, а саме мала близькі інтимні стосунки і проживала разом однією сім`єю з відповідачем ОСОБА_1 , даний факт за час судового засідання не було спростовано жодними доказами, також, визнано відповідачем ОСОБА_1 .

До цього часу позивачка офіційно не перебувала ні з ким у зареєстрованому шлюбі. Невдовзі після знайомства з відповідачем дізналася про свою вагітність. Однак, ще до народження дитини, між нею та відповідачем виникли розбіжності щодо спільного проживання на грунті чого сторони припинили свої відносини також, припинили вести спільний побут.

Як роз`яснено в п.11 Постанови Пленуму Верховного Суду України №3 від 15 травня 2006 року «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» оспорити батьківство мають право особа, яка записана батьком дитини в Книзі реєстрації народжень (ст.136 СК) - шляхом пред`явлення позову про виключення відомостей про неї як батька з актового запису про народження дитини, а також жінка, котра народила дитину в шлюбі (ст.138 СК), - звернувшись із позовом про виключення із цього запису відомостей про її чоловіка як батька дитини.

Рішення щодо визнання батьківства (материнства) має ґрунтуватися на всебічно перевірених судом даних, що підтверджують або спростовують заявлені вимоги чи заперечення проти них, а його резолютивна частина - містити всі відомості, необхідні для реєстрації батьківства (материнства) в органах реєстрації актів цивільного стану (прізвище, ім`я та по батькові матері й батька, число, місяць і рік їх народження, громадянство, а також номер актового запису про народження дитини, коли та яким органом його вчинено).

Щодо предмету доказування у даній категорії справі, то Сімейний кодекс України будь-яких особливостей не визначає.

Доказами у такій справі можуть бути будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються на підставі пояснень сторін, третіх осіб, показань свідків, письмових або речових доказів, висновків експертів. Тобто при вирішенні спору про визнання батьківства мають враховуватись усі передбачені законом докази в їх сукупності.

Для встановлення батьківства правове значення мають фактичні дані, які підтверджують спільне проживання матері і батька дитини, ведення ними спільного господарства до народження дитини або спільне її виховання чи утримання, а також докази, що підтверджують визнання особою батьківства.

При вирішенні спору про визнання батьківства суд приділяє особливу увагу інтересам дитини, не ігноруючи при цьому інтереси ймовірного біологічного батька.

Згідно ч. 3 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем

У відповідностідо приписів частини четвертої ст.206 Цивільного процесуального кодексу України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.

Роз`яснюючи положення процесуального закону, які визначають дії суду при визнанні позову відповідачем Пленум Верховного Суду України в абзаці третьому пункту 24 постанови від 12.06.2009 р. №2 «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції» зазначив, що у разі визнання відповідачем позову, яке має бути безумовним, і якщо таке визнання не суперечить закону й не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб (не відповідача), суд ухвалює рішення про задоволення позову, обмежившись у мотивувальній частині рішення посиланням на визнання позову без з`ясування і дослідження інших обставин справи.

У ситуації, що склалася по справі, відповідачем ОСОБА_1 позовні вимоги було визнано, позивач ОСОБА_2 позовні вимоги підтримала, тому позов підлягає задоволенню без з`ясування і дослідження інших обставин справи.

При цьому, судом не встановлено обставин, які б свідчили про порушення прав, свобод та інтересів інших осіб, внаслідок ухвалення судом саме такого судового рішення.

Відповідач визнав своє батьківство, отже, бажає займатися вихованням своїх дітей, а тому визнання ОСОБА_1 батьком ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_6 . ІНФОРМАЦІЯ_1 відповідає інтересам дітей.

За таких обставин справи, суд приходить до висновку про необхідність задоволення заявлених позовних вимог.

Відповідно до частини першої статті 82 ЦПК України обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання. Обставини, які визнаються учасниками справи, зазначаються в заявах по суті справи, поясненнях учасників справи, їхніх представників.

Відповідно до п. 20 п.1 Розділу III Правил реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18 жовтня 2000 року №52/5, при вирішенні судом спорів про визнання батьківства, материнства, оспорювання батьківства чи материнства, встановлення фактів батьківства та материнства зміни до актових записів про народження вносяться відповідно до законодавства, яке регулює порядок внесення змін до актових записів цивільного стану.

Згідно з п.2.13.1 Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання (далі по тексту - Правила), що затверджені наказом Міністерства юстиції України від 12 січня 2011 року №96/5, підставою для внесення змін в актовий запис цивільного стану є рішення суду про: визнання батьківства (материнства), усиновлення (удочеріння), про скасування раніше винесеного рішення суду про визнання батьківства, виключення відомостей про батька (матір) дитини з актового запису про народження, скасування або визнання усиновлення (удочеріння) недійсним, про визнання шлюбу недійсним, установлення неправильності в актовому записі цивільного стану та інші, у яких зазначено про внесення конкретних змін в актові записи цивільного стану.

Відповідно до п.2.16.4. Розділу II Правил на підставі рішення суду про визнання батьківства (материнства) в актовому записі про народження змінюються відомості про батька та вносяться пов`язані з цим інші зміни згідно із зазначеними в рішенні суду.

Керуючись статтями 13, 76-81, 200, 258, 259, 261, 263 ЦПК України, ст. 121, 122, 134, 138 СК України, суд -

Р І Ш И В:

Позовну заяву - задовольнити

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянина України, батьком ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_6 . ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Зобов`язати Іршавський відділ ДРАЦС у Хустському районі Закарпатської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції внести зміни до актового запису № 49 від 21.09.2018 про народження ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зазначивши відомості про батька - ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянин України та ім`я по батькові змінити з « ОСОБА_7 » на « ОСОБА_8 », в решті актовий запис залишити без змін.

Зобов`язати Іршавський відділ ДРАЦС у Хустському районі Закарпатської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції внести зміни до актового запису № 50 від 21.09.2018 про народження ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зазначивши відомості про батька - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянин України та ім`я по батькові змінити з « ОСОБА_9 » на « ОСОБА_10 », в решті актовий запис залишити без змін.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_3 (РНОКПП НОМЕР_2 ) суму сплаченого судового збору при поданні позовної заяви до суду в розмірі 1211, 20 грн.(одна тисяча двісті одинадцять гривень, двадцять копійок).

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (РНОКПП НОМЕР_1 ) судовий збір в розмірі 1211, 20 грн.(одна тисяча двісті одинадцять гривень, двадцять копійок) на користь держави.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до Закарпатського апеляційного суду.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Повний текст рішення виготовлено 30.10.2024 року.

Суддя: І. А. Даруда

СудІршавський районний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення21.10.2024
Оприлюднено04.11.2024
Номер документу122704135
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства

Судовий реєстр по справі —301/3081/24

Ухвала від 06.12.2024

Цивільне

Закарпатський апеляційний суд

Джуга С. Д.

Ухвала від 28.11.2024

Цивільне

Закарпатський апеляційний суд

Джуга С. Д.

Ухвала від 19.11.2024

Цивільне

Закарпатський апеляційний суд

Джуга С. Д.

Рішення від 21.10.2024

Цивільне

Іршавський районний суд Закарпатської області

Даруда І. А.

Рішення від 21.10.2024

Цивільне

Іршавський районний суд Закарпатської області

Даруда І. А.

Ухвала від 11.09.2024

Цивільне

Іршавський районний суд Закарпатської області

Даруда І. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні