Справа №463/9942/24
Провадження №1-кс/463/8365/24
УХВАЛА
про тимчасовий доступ до речей і документів
30 жовтня 2024 року місто Львів
Слідча суддя Личаківського районного суду м. Львова ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого детектива Підрозділу детективів (на правах самостійного Управління) Територіального управління БЕБ у Львівській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами Бюро економічної безпеки України Львівської обласної прокуратури ОСОБА_4 ,про наданнядозволу натимчасовий доступдо речейта документіву матеріалахдосудового розслідування,внесених доЄдиного реєструдосудових розслідуваньза№42024140000000221 від 20.09.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.229 КК України,
встановила:
старший детектив Підрозділу детективів (на правах самостійного Управління) Територіального управління БЕБ у Львівській області ОСОБА_3 звернулася дослідчого суддіз клопотанняму матеріалахдосудового розслідування,внесених доЄдиного реєструдосудових розслідуваньза №42024140000000221від 20.09.2024,за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч.3ст.229 ККУкраїни,про наданнядозволудетективам Підрозділу детективів (на правах самостійного Управління) Територіального управління БЕБ у Львівській області, а саме: ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 тимчасовий доступ до документів кримінального провадження № 42024140000000005 від 09.01.2024, з можливістю ознайомитися з ними та вилучити їх копії (здійснити їх виїмку).
В обґрунтування клопотання детектив покликалася на те, що Підрозділом детективів (на правах самостійного Управління) Територіального управління БЕБ у Львівській області проводиться досудове розслідуванням в кримінальному провадженні №42024140000000221 від 20.09.2024, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 212 КК України.
Як вбачається з матеріалів кримінального провадження невстановлені особи організували виготовлення побутових хімічних виробів з незаконним використанням знаку для товарів та фірмового найменування, які належать компанії « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Відповідно до заяви представника компанії « ІНФОРМАЦІЯ_1 » група осіб на території Закарпатської області незаконно використовує торговельні марки «ARIEL» «FAIRY», «HEAD SHOULDERS», «PROCTER GAMBLE», «PG», права які належать компанії « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з метою продажу ймовірно фальсифікованих товарів.
На виконання доручення, оперативними працівниками ІНФОРМАЦІЯ_2 встановлено, що на території Виноградівської громади Берегівського району Закарпатської області група осіб з числа місцевих мешканців, маючи на меті систематичне отримання незаконних доходів, організовувала повний цикл виробництва контрафактної продукції відомих світових виробників побутової хімії, підробляла відповідні товарно- супровідні документи та незаконно використовуючи торговельні марки «ARIEL», «FAIRY» та TIDE здійснювала їх розповсюдження на території України.
Окрім того, встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_3 здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42024140000000005 від 09.01.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 364 КК України.
Відповідно до матеріалів вказаного кримінального провадження встановлено, що група осіб ІНФОРМАЦІЯ_4 організували повний цикл виробництво контрафактної продукції відомих світових виробників побутової хімії («The ProcterGamble Company» та «Reckic Benckister Calgon B.V»).
Документи, які містяться у матеріалах кримінального провадження № 42024140000000005 від 09.01.2024 є необхідні органу досудового розслідування для повного, об`єктивного і всебічного дослідження обставин скоєного злочину, для встановлення повного кола осіб причетних до вчиненого злочину, а також мають значення доказів у справі, а також з метою запобігання їх зміни або можливому знищенню, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до матеріалів кримінального провадження №42024140000000005 від 09.01.2024, які зберігаються у ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що вказані документи, мають суттєве значення для встановлення істини у кримінальному провадженні, з метою забезпечення можливості використання цих документів як доказів у судовому розгляді кримінального провадження, а також зважаючи на необхідність проведення по даних документах судових експертиз.
Старший детективПідрозділу детективів(направах самостійного ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_3 та прокурор ОСОБА_16 у судове засідання не прибули, подали суду клопотання про розгляд справи за їх відсутності.
Представник володільця інформації тимчасовий доступ до якої просить детектив в судове засідання не з`явився, про день та час судового засідання був повідомлений належним чином, про причини неявки не повідомив, відповідно до ч.4 ст.163 КПК України, вважаю можливим розглядати клопотання у відсутності представника особи, у володінні якої знаходяться речі та документи, тимчасовий дозвіл на доступ до яких просить детектив. Окрім цього на адресу суду скеровано заяву, згідно якої слідує що представник володільця інформації тимчасовий доступ до якої просить детектив не заперечує до надання доступу до матеріалів досудового розслідування.
У відповідності до вимог ч.4 ст.107 КПК України, фіксування кримінального провадження за допомогою технічних засобів в суді не здійснюється.
Дослідивши матеріали клопотання, приходжу до висновку, що клопотання підлягає до задоволення з наступних підстав.
З урахуванням клопотання детектива, зважаючи на вимоги ч. 2 ст. 163 КПК України, вважаю можливим розглядати клопотання без виклику представника особи, у володінні якого можуть знаходитись речі та документи, дозвіл на тимчасовий доступ до яких з можливістю вилучення їх копій просить надати детектив.
Дослідивши матеріали клопотання, приходжу до висновку, що клопотання підлягає до задоволення з наступних підстав.
За змістом закону тимчасовий доступ до речей і документів - це один із видів забезпечення кримінального провадження. Застосування такого заходу не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що: 1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування цього заходу забезпечення кримінального провадження; 2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; 3) може бути виконано завдання, для досягнення якого слідчий, прокурор звернувся із клопотанням.
З долученого до матеріалів справи витягу з ЄРДР вбачається, що кримінальне провадження №42024140000000221 від 20.09.2024 розпочате у зв`язку із тим, що група осіб на території Закарпатської області незаконно використовує торговельні марки «ARIEL» «FAIRY», «HEAD SHOULDERS», «PROCTER GAMBLE», «PG», права які належать компанії « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з метою продажу ймовірно фальсифікованих товарів.
Слідчим суддею встановлено, що кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст.229 КК України, вчинено представника компанії « ІНФОРМАЦІЯ_1 », досудове розслідування розпочато відповідно до ст. 214 КПК України та детективом внесено відомості про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42024140000000221 від 20.09.2024.
Обставини вчинення кримінального правопорушення дають обґрунтовані підстави вважати, що під час його організації та вчинення невстановлені особи організували виготовлення побутових хімічних виробів з незаконним використанням знаку для товарів та фірмового найменування, які належать компанії « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Як направову підставудля зверненнядо судуз клопотаннямпро наданнядоступу додокументів кримінального провадження № 42024140000000005 від 09.01.2024, з можливістю ознайомитися з ними та вилучити їх копії (здійснити їх виїмку), детектив покликалася на ст. 159-164 КПК України.
Зі змісту ст. 159 КПК України вбачається, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Відповідно до ч. 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Частиною 6 ст.163КПК України встановлено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до положень ст.162КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать: 1) інформація, що знаходиться у володінні засобу масової інформації або журналіста і надана їм за умови нерозголошення авторства або джерела інформації; 2) відомості, які можуть становити лікарську таємницю; 3) відомості, які можуть становити таємницю вчинення нотаріальних дій; 4) конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю; 5) відомості, які можуть становити банківську таємницю; 6) особисте листування особи та інші записи особистого характеру; 7) інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо; 8) персональні дані особи, що знаходяться в її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних; 9) державна таємниця; 10) таємниця фінансового моніторингу.
Згідно з ч. 5 ст.163КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Зважаючи нате,що органомдосудового розслідуванняпроводяться слідчідії укримінальному провадженніза ч.3ст.229 ККУкраїни,враховуючи,що відомості,які знаходятьсяу володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 , дозвіл на тимчасовий доступ до яких просить надати детектив, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у матеріалах досудового розслідування №42024140000000221 від 20.09.2024, містять охоронювану законом таємницю, а іншими способами довести обставини вчинення даного кримінального правопорушення неможливо, тому, за наведених обставин, вважаю, що клопотання підставне, та його слід задовольнити.
Керуючись ст. 131, 132, 159-164, 309 КПК України, слідча суддя
постановила:
Клопотання старшого детективаПідрозділу детективів(направах самостійногоУправління)Територіального управлінняБЕБ уЛьвівській області ОСОБА_3 задовольнити.
Надатидетективам Підрозділу детективів (на правах самостійного Управління) Територіального управління БЕБ у Львівській області, а саме: ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 тимчасовий доступ до документів кримінального провадження № 42024140000000005 від 09.01.2024, з можливістю ознайомитися з ними та вилучити їх копії (здійснити їх виїмку), що перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 , юридична адреса: АДРЕСА_1 .
Строк дії ухвали два місяці з дня її постановлення.
У разі невиконання даної ухвали, відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає, заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді та включені до апеляційної скарги на судове рішення.
Слідча суддя ОСОБА_1
Суд | Личаківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 30.10.2024 |
Оприлюднено | 04.11.2024 |
Номер документу | 122705000 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Личаківський районний суд м.Львова
Ціпивко І. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні