ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
31 жовтня 2024 р. м. Чернівці Справа № 600/4963/24-а
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Боднарюк О.В., розглянувши матеріали позову ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Управління праці та соціального захисту населення Чернівецької районної військової адміністрації Чернівецької області відділ № 1 (м. Кіцмань), про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , звернулись в суд з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Чернівецької районної військової адміністрації Чернівецької області відділ № 1 (м. Кіцмань), в якому просять:
- визнати протиправною бездіяльність Управління праці та соціального захисту населення Чернівецької районної військової адміністрації Чернівецької області Відділу № 1(м. Кіцмань) щодо припинення ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам у розмірі 8000,00 грн щомісячно починаючи з червня 2024 року;
- зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення Чернівецької районної військової адміністрації Чернівецької області Відділу № 1 (м. Кіцмань) поновити та виплатити ОСОБА_1 щомісячну допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам з червня 2024 року у розмірі 2000, 00 грн.;
- зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення Чернівецької районної військової адміністрації Чернівецької області Відділу № 1 (м. Кіцмань) поновити та виплатити ОСОБА_2 щомісячну допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам з червня 2024 року у розмірі 3000, 00 грн.;
- зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення Чернівецької районної військової адміністрації Чернівецької області Відділу № 1 (м. Кіцмань) поновити та виплатити ОСОБА_3 щомісячну допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам з червня 2024 року у розмірі 3000, 00 грн.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї документи, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Згідно з частиною 2 статті 171 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Вимоги до позовної заяви та доданих до неї документів визначені у статті 160 і 161 цього КАС України.
За змістом частини 2 статті 160 КАС України позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Нормами пункту 3 частини 4 статті 169 КАС України обумовлено, що позовна заява повертається позивачеві, якщо позов подано особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
Відповідно до вимог частини 2 статті 43 КАС України встановлено, що здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов`язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить фізичним особам, які досягли повноліття і не визнані судом недієздатними, а також фізичним особам до досягнення цього віку у спорах з приводу публічно-правових відносин, у яких вони відповідно до законодавства можуть самостійно брати участь.
Суд звертає увагу на те, що фізичні особи завжди мають адміністративну процесуальну правоздатність, але реалізувати свої процесуальні права та обов`язки може не кожна фізична особа. Так, інтереси фізичних осіб, які не досягли повноліття, як сторони чи третьої особи представляють у суді їхні законні представники. Самостійно такі особи не можуть звертатися до адміністративного суду та брати участь в адміністративному процесі.
Водночас суд зазначає, що до досягнення повноліття фізичні особи можуть самостійно реалізувати свої процесуальні права та обов`язки у спорах з приводу публічно-правових відносин, у яких вони відповідно до законодавства можуть самостійно (особисто) брати участь, зокрема, і в спорах що стосуються особистих прав (учасниками відповідних правовідносин можуть бути фізичні особи, які досягли 16-річного віку).
Судом встановлено, що один із позивачів - ОСОБА_2 , згідно паспорту громадянина України народилась - 19.06.2007 року, відтак, на момент звернення до суду - останній виповнилось - 17 років.
Оглянувши текст поданої позовної заяви суд встановив, що в даному позові містяться анкетні дані (П.І.Б., та ін.) та підпис лише ОСОБА_1 , однак відсутній власний підпис ОСОБА_2 - як позивача.
За таких обставин, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для повернення позовної заяви.
Відповідно до частини 8 статті 169 КАС України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
На підставі наведеного та керуючись статтями 169, 241, 243, 248 КАС України, суддя -
УХВАЛИВ:
1.Позовну заяву ОСОБА_1 , до Управління праці та соціального захисту населення Чернівецької районної військової адміністрації Чернівецької області відділ № 1 (м. Кіцмань), ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії - повернути позивачам.
2.Роз`яснити, що відповідно до частини восьмої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Згідно статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України ухвали суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку окремо від рішення суду повністю або частково. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення (складання).
Суддя О.В. Боднарюк
Суд | Чернівецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 31.10.2024 |
Оприлюднено | 04.11.2024 |
Номер документу | 122712500 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо соціального захисту (крім соціального страхування), з них внутрішньо переміщених осіб |
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Боднарюк Олег Васильович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні