Ухвала
від 30.10.2024 по справі 918/736/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Давидюка Тараса, 26А, м. Рівне, 33013, тел. (0362) 62 03 12, код ЄДРПОУ: 03500111,

e-mail: inbox@rv.arbitr.gov.ua, вебсайт: https://rv.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"30" жовтня 2024 р.Справа №918/736/24

Господарський суд Рівненської області у складі: суддя Романюк Р.В.,

за участю секретаря судового засідання Шандалюк А.А.,

розглянувши заяву Акціонерного товариства "Універсал Банк" про грошові вимоги кредитора до боржника у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )

За участю представників сторін:

від заявника (боржника): не з`явився;

від АТ "Універсал Банк": Ганенко О.І. (довіреність від 28.08.2024 року);

арбітражний керуючий: Мельник І.А. (свідоцтво № 1856 від 06.02.2018 року).

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Господарського суду Рівненської області від 27.08.2024 року відкрито провадження у справі про неплатоспроможність боржника - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ), постановлено: ввести процедуру реструктуризацію боргів боржника - ОСОБА_1 ; ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів; заборонити фізичній особі - ОСОБА_1 відчужувати майно; оприлюднити на офіційному веб-сайті повідомлення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи - ОСОБА_1 ; призначити керуючим реструктуризацією фізичної особи - ОСОБА_1 арбітражного керуючого Мельник Ірину Анатоліївну (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 1856 від 06.02.2018 року, адреса - 33028, м. Рівне, вул. Словацького, буд. 4/6, офіс 343); встановити керуючому реструктуризацією боржника строк до 26.09.2024 р. для подачі до Господарського суду Рівненської області відомостей про результати розгляду вимог кредиторів (письмові нормативно-обґрунтовані пояснення по кожному з кредиторів, витяги з державних реєстрів заборон щодо майна боржника, а також, при наявності, письмові заперечення боржника щодо вимог кредиторів), а також доказів повідомлення кредиторів про дату проведення попереднього засідання суду; зобов`язати керуючого реструктуризацією у строк до 26.09.2024 р. провести інвентаризацію майна боржника та визначити його вартість; встановити керуючому реструктуризацією боржника строк до 27.11.2024 р. для підготовки та подання до Господарського суду Рівненської області плану реструктуризації боргів боржника; визначити дату проведення попереднього судового засідання "02" жовтня 2024 р.; зобов`язати контролюючий орган, визначений Податковим кодексом України, надати керуючому реструктуризацією ОСОБА_2 та суду інформацію про доходи боржника та членів його сім`ї і про майно, задеклароване такими особами при перетині кордону; зобов`язати орган державної прикордонної служби надати керуючому реструктуризацією - ОСОБА_2 та суду інформацію про перетинання боржником та членами його сім`ї державного кордону за останні три роки (боржник ОСОБА_1 громадянство - Україна, ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ; члени сім`ї: батько ОСОБА_3 , громадянство - Україна, ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_2 ; матір ОСОБА_4 , громадянство - Україна, ІНФОРМАЦІЯ_3 ; донька ОСОБА_5 , громадянство - Україна, ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_3 ); зобов`язати банки, небанківські надавачі платіжних послуг, емітентів електронних грошей надати керуючому реструктуризацією ОСОБА_2 та суду інформацію про залишок коштів на рахунках / електронних гаманцях боржника.

Офіційне оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 здійснено 03.09.2024 р. за номером 73926.

Ухвалою Господарського суду Рівненської області від 02.10.2024 року відкладено попереднє засідання на "30" жовтня 2024 р.

Ухвалою Господарського суду Рівненської області від 08.10.2024 року прийнято заяву Акціонерного товариства "Універсал Банк" про пред`явлення грошових вимог до боржника до розгляду та призначено розгляд заяви у попередньому засіданні на "30" жовтня 2024 р.

09.10.2024 року до господарського суду від боржника ОСОБА_1 надійшло клопотання від 07.10.2024 року відповідно до якого просить суд долучити до матеріалів справи № 918/736/24 про неплатоспроможність ОСОБА_1 документи: декларації про майновий стан боржника у справі про неплатоспроможність від 07.10.2024 року за 2021 рік, за 2022 рік, за 2023 рік, за 2024 рік.

29.10.2024 року до господарського суду від арбітражного керуючого надійшло клопотання від 07.10.2024 року відповідно до якого просить долучити до матеріалів даної справи Звіт про надіслані кредиторам боржника ОСОБА_1 по справі № 918/736/24 повідомлень про результати розгляду грошових вимог вих. № 02-02/20-918/736/24-38 від 28.10.2024 року.

Заявник (боржник) в судове засідання 30.10.2024 року не з`явився, хоча про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про що свідчать Довідки Господарського суду Рівненської області про доставку електронного листа, відповідно до яких документи в електронному вигляді (Ухвала від 02.10.2024 р. та Ухвала від 08.10.2024 р.) надіслано одержувачу ОСОБА_1 в її електронний кабінет, документи доставлено до електронного кабінету 03.10.2024 року о 15:52 год. та 08.10.2024 року о 20:25 год.

Розглянувши заяву Акціонерного товариства "Універсал Банк" про грошові вимоги кредитора до боржника, а також документи, що їх підтверджують, суд зазначає наступне.

Частиною 1 статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ст. 113 Кодексу України з процедур банкрутства, провадження у справах про неплатоспроможність боржника - фізичної особи, фізичної особи - підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених цією Книгою.

Відповідно до ч. 1 ст. 122 Кодексу України з процедур банкрутства, подання кредиторами грошових вимог до боржника та їх розгляд керуючим реструктуризацією здійснюються в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб.

За змістом статті 1 Кодексу України з процедур банкрутства, боржник - юридична особа або фізична особа, у тому числі фізична особа - підприємець, неспроможна виконати свої грошові зобов`язання, строк виконання яких настав. Грошове зобов`язання (борг) - зобов`язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов`язань належать також зобов`язання щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загально-обов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов`язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов`язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях. До складу грошових зобов`язань боржника, у тому числі зобов`язань щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов`язання, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров`ю громадян, зобов`язання з виплати авторської винагороди, зобов`язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі. Склад і розмір грошових зобов`язань, у тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням відсотків, які зобов`язаний сплатити боржник, визначаються на день подання до господарського суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), якщо інше не встановлено цим Кодексом. При поданні заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) розмір грошових зобов`язань визначається на день подання до господарського суду такої заяви. Кредитор - юридична або фізична особа, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов`язань до боржника, а також адміністратор за випуском облігацій, який відповідно до Закону України "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки" діє в інтересах власників облігацій, які мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобов`язань до боржника; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких до боржника або іншої особи забезпечені заставою майна боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли після відкриття провадження у справі про банкрутство.

Згідно з абз. 1 та абз. 3 ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство. Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Забезпечені кредитори зобов`язані подати заяву з грошовими вимогами до боржника під час провадження у справі про банкрутство в частині вимог, що є незабезпеченими, або за умови відмови від забезпечення. Забезпечені кредитори можуть повністю або частково відмовитися від забезпечення. Якщо вартості застави недостатньо для покриття всієї вимоги, кредитор повинен розглядатися як забезпечений лише в частині вартості предмета застави. Залишок вимог вважається незабезпеченим. Склад і розмір грошових вимог кредиторів визначаються в національній валюті України. Якщо зобов`язання боржника визначені в іноземній валюті, то склад і розмір грошових вимог кредиторів визначаються в національній валюті за курсом, встановленим Національним банком України на дату подання кредитором заяви з грошовими вимогами до боржника. Майнові вимоги кредиторів до боржника мають бути виражені в грошових одиницях і заявлені до господарського суду в порядку, встановленому цією статтею (абз. 2 - абз. 5 ч. 2 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства).

Згідно ч. 5 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, розпорядник майна не пізніше ніж на 10 день з дня закінчення встановленого частиною першою цієї статті строку з урахуванням результатів розгляду вимог кредиторів боржником повністю або частково визнає їх або відхиляє з обґрунтуванням підстав визнання чи відхилення, про що письмово повідомляє заявників і господарський суд, а також подає до суду письмовий звіт про надіслані всім кредиторам боржника повідомлення про результати розгляду грошових вимог та їх отримання кредиторами разом з копіями повідомлень про вручення поштового відправлення та описів вкладення у поштове відправлення або інших документів, що підтверджують надсилання повідомлення кредиторам.

Відповідно до ч. 6 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, кредитор має право отримувати від розпорядника майна інформацію щодо вимог інших кредиторів. Такий кредитор може подати розпоряднику майна, боржнику та суду заперечення щодо визнання вимог інших кредиторів. Заяви з вимогами конкурсних кредиторів або забезпечених кредиторів, подані в межах строку, визначеного частиною першою цієї статті, розглядаються господарським судом у попередньому засіданні суду. Вимоги кредиторів, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, розглядаються господарським судом у порядку черговості їх отримання у судовому засіданні, яке проводиться після попереднього засідання господарського суду. За результатами розгляду зазначених заяв господарський суд постановляє ухвалу про визнання чи відхилення (повністю або частково) вимог таких кредиторів. Ухвала господарського суду набирає законної сили негайно після її оголошення, може бути оскаржена у встановленому цим Кодексом порядку та є підставою для внесення відомостей про таких кредиторів до реєстру вимог кредиторів.

Відповідно до ст. 74 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. У разі посилання учасника справи на невчинення іншим учасником справи певних дій або відсутність певної події, суд може зобов`язати такого іншого учасника справи надати відповідні докази вчинення цих дій або наявності певної події. У разі ненадання таких доказів суд може визнати обставину невчинення відповідних дій або відсутності події встановленою. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів.

Статтею 76 ГПК України передбачено, що належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Докази, одержані з порушенням закону, судом не приймаються. Достовірними є докази, створені (отримані) за відсутності впливу, спрямованого на формування хибного уявлення про обставини справи, які мають значення для справи. Наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування. Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання (ст.ст. 77-79 ГПК України).

Офіційне оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 здійснено 03.09.2024 р. за номером 73926, тобто, строк на пред`явлення грошових вимог закінчується 03.10.2024 року.

Після оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника до Господарського суду Рівненської області 30.09.2024 року від Акціонерного товариства "Універсал Банк" надійшла заява (від 26.09.2024 року) про пред`явлення грошових вимог до боржника - фізичної особи по справі № 918/736/24, відповідно до якої просить суд визнати АТ "Універсал Банк" забезпеченим кредитором у справі № 918/736/24 про неплатоспроможність до боржника - фізичної особи ОСОБА_1 на суму 755 750,00 грн та визнати АТ "Універсал Банк" по залишку заборгованості, яка перевищує вартість забезпечених вимог, конкурсним кредитором.

Вищевказана заява надійшла до суду в межах строку, встановленого п. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства.

Заява АТ "Універсал Банк" мотивована тим, що 31.12.2006 року між ВАТ "Банк Універсальний" (правонаступником якого є АТ "Універсал Банк") та ОСОБА_6 було укладено кредитний договір № 07-37-КФ-07, за умовами якого позичальник отримав кредит в розмірі 30 000,00 доларів США із кінцевою датою погашення кредиту 30.01.2027 року. З метою забезпечення виконання зобов`язань за кредитним договором, 31.01.2007 року між ВАТ "Банк Універсальний" та ОСОБА_1 було укладено договір поруки, за умовами якого ОСОБА_1 зобов`язалася перед кредитором відповідати по зобов`язаннях ОСОБА_6 , що випливають з Кредитного договору № 07-37-КФ-07. Рішенням Рівненського міського суду Рівненської області від 27.11.2012 року у справі № 1715/20290/12 задоволено позов ПАТ "Універсал Банк" до ОСОБА_6 , ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, стягнуто з ОСОБА_6 , ОСОБА_1 солідарно на користь ПАТ "Універсал Банк" заборгованість за кредитним договором № 07-37-КФ-07 в сумі 25 503,52 доларів США, що в еквіваленті курсу НБУ до долара США складає 203 849,63 грн та стягнуто витрати по сплаті судового збору в сумі 2 038,50 грн. Станом на сьогодні, рішення Рівненського міського суду Рівненської області від 27.11.2012 року у справі № 1715/20290/12 не виконано, залишок несплаченої заборгованості становить 23 541,23 доларів США (заборгованість по кредиту) та 402,14 грн (заборгованість по судових витратах).

Заявник вказує, що для забезпечення вимог іпотекодержателя, що випливають з кредитного договору № 07-37-КФ-2007, а також будь яких додаткових договорів до нього, 31.07.2007 року між ВАТ "Банк Універсальний" та ОСОБА_6 було укладено договір іпотеки № 07-37-ІФ-2007, за умовами якого іпотекодавець передав в іпотеку банку наступне майно: двокімнатну квартиру, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 . Відповідно до висновку про вартість майна, станом на 12.09.2024 року вартість предмету іпотеки складає 1 511 500,00 грн.

За твердженням заявника, станом на дату подання даної заяви з кредиторськими вимогами до ОСОБА_1 , залишок несплаченої заборгованості по рішенню Рівненського міського суду від 27.11.2012 р. по справі № 1715/20290/12 становить 23 541,23 доларів США заборгованості по кредиту, що за офіційним курсом НБУ станом на 26.09.2024 р. становить 971 421,79 грн, та 402,14 грн заборгованості по судових витратах. Таким чином, вимоги АТ "Універсал Банк" в розмірі 755 750,00 грн (вартість предмета іпотеки) є такими, що забезпечені заставою майна, 216 073,93 грн (решта суми заборгованості по кредиту та залишок суми по судових витратах) є вимогами, що не покриті заставою.

За результати розгляду заяви Акціонерного товариства "Універсал Банк" про грошові вимоги кредитора до боржника встановлено, що 31.12.2006 року між ВАТ "Банк Універсальний" (Банк) та ОСОБА_6 (Позичальник) укладено Кредитний договір № 07-37-КФ-07, відповідно до п. 1.1. якого, за цим договором банк надає позичальнику грошові кошти (кредит) у тимчасове платне користування на наступних умовах: сума кредиту - 30 000,00; валюта кредиту - долари США; термін кредиту - 240 місяців; дата погашення кредиту - 30 січня 2027 року; процентна ставка - 12,5 % річних; ціль кредиту придбання нерухомості на вторинному ринку за адресою: АДРЕСА_2 .

31.01.2007 р. між ВАТ "Банк Універсальний" (Іпотекодержатель) та ОСОБА_6 (Іпотекодавець) було укладено Договір іпотеки № 07-37-ІФ-2007, відповідно п. 1.1. якого, даний Договір забезпечує вимоги іпотекодержателя, що випливають з Кредитного договору № 07-37-КФ-2007 від 31.01.2007 року, а також будь-яких додаткових договорів до нього (далі кредитний договір), укладеного між Іпотекодержателем та Іпотекодавцем, за умови якого останній зобов`язаний до 30 січня 2027 року повернути Іпотекодержателю кредит у розмірі 30 000,00 доларів США 00 центів, проценти за користування кредитними коштами, в тому числі 12,5 % річних, комісії, неустойки та інші штрафні санкції, а також інші платежі передбачені Кредитним договором та/або даним Договором, в тому числі витрати понесені Іпотекодержателем у випадку звернення стягнення на предмет іпотеки, витрат на утримання і збереження предмета іпотеки, витрат на страхування предмета іпотеки, збитків, завданих порушенням умов Кредитного договору та/або даного Договору. У випадку продовження строків виконання зобов`язань за кредитним договором (шляхом укладення додаткових договорів до нього), дія іпотеки, передбаченої цим договором, зберігається до повного виконання вказаних зобов`язань.

Згідно п. п. 1.2.1. п. 1.2. Договору іпотеки, за даним договором іпотекодавець передає в іпотеку іпотекодержателю в якості забезпечення виконання зобов`язань за Кредитним договором наступне майно: квартира двокімнатна загальною площею 48,5 кв. м, житловою площею 29,5 кв. м, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 та належить іпотекодавцю на підставі договору купівлі продажу укладеного 31.01.2007 року з ОСОБА_7 , посвідченого приватним нотаріусом Рівненського міського нотаріального округу Киселюк О.В., зареєстрованого в реєстрі для реєстрації нотаріальних дій за № 182 та в Державному реєстрі правочинів 31.01.2007 року за № 1890241, надалі предмет іпотеки. На момент укладення даного договору право власності на предмет іпотеки зареєстроване Рівненським міським бюро технічної інвентаризації за ОСОБА_7 19.05.2006 року, згідно з даними реєстраційного посвідчення виданого Комунальним підприємством Рівненське міське бюро технічної інвентаризації, про що зроблено запис в книзі 65 за № 243-16973, за реєстраційним номером 13595364. Предмет іпотеки передається іпотекодавцем в іпотеку разом з усіма його при належностями.

31.01.2007 р. між ВАТ "Банк Універсальний" (Банк) та ОСОБА_1 (Поручитель) було укладено Договір поруки, відповідно до п. 1. якого, поручитель зобов`язується перед кредитором відповідати по зобов`язаннях ОСОБА_6 , далі - Боржник, що випливають з кредитного договору № 07-37-КФ-2007 від 31.01.2007 року (далі - кредитний договір), укладеного між кредитором та боржником, за яким останній зобов`язаний до 30.01.2027 року повернути кредит у розмірі 30 000,00 доларів США, сплатити проценти за користування кредитом в розмірі 12,5 % річних, штрафні санкції у розмірі та у випадках, передбачених Кредитним договором.

Відповідно до п. 3. - п. 5. Договору поруки, відповідальність поручителя настає у випадку, коли боржник не виконує або неналежним чином виконує свої грошові зобов`язання за Кредитним договором. Поручитель і боржник несуть солідарну відповідальність перед кредитором. Поручитель відповідає по зобов`язаннях боржника в повному обсязі, а саме за повернення кредиту, сплату процентів, за користування ним, комісії, сплату неустойки, а також за відшкодування збитків, завданих кредитору невиконанням або неналежним виконанням боржником умов Кредитного договору.

Рішенням Рівненського міського суду Рівненської області від 27.11.2012 року у справі № 1715/20290/12 позов Публічного акціонерного товариства "Універсал Банк" до ОСОБА_6 , ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором задоволено. Стягнуто із ОСОБА_6 , ОСОБА_1 , солідарно, на користь ПАТ "Універсал Банк" заборгованість по кредитному договору в сумі 25 503,52 доларів США, що в еквіваленті курсу долара США складає 203 849 грн 63 коп.. Стягнуто з ОСОБА_6 , ОСОБА_1 , на користь ПАТ "Універсал Банк" витрати по сплаті судового збору в сумі 2 038 грн. 50 коп.

Відповідно до висновку про вартість майна: дата оцінки 12.09.2024 року, об`єкт оцінки нерухоме майно, квартира (дві кімнати, загальною площею 48,5 кв. м, житловою площею 29,5 кв. м, за адресою: АДРЕСА_2 ), ринкова вартість об`єкта оцінки 1 511 500 UAH.

Кредитор в заяві зазначив, що станом на дату подання заяви з кредиторськими вимогами до ОСОБА_1 , залишок несплаченої заборгованості по рішенню Рівненського міського суду від 27.11.2012 р. по справі № 1715/20290/12 становить 23 541,23 доларів США заборгованості по кредиту, що за офіційним курсом НБУ станом на 26.09.2024 р. становить 971 421,79 грн, та 402,14 грн заборгованості по судових витратах.

Відповідно до ч. 1 ст. 1291 Конституції України, суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов`язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.

Згідно ч. 1 ст. 326 ГПК України, судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами.

Обставини, встановлені рішенням суду в господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом (ч. 4 ст. 75 ГПК України).

Доказів того, що зазначена сума заборгованості перед АТ "Універсал Банк" була погашена боржником матеріали справи не містять.

Станом на дату відкриття провадження у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 заборгованість у розмірі 971 823,93 грн (971 421,79 грн - заборгованість по кредиту, 402,14 грн судові витрати) АТ "Універсал Банк" боржником не погашено.

Слід зазначити, що в забезпечення виконання Кредитного договору було укладено Договір іпотеки, відповідного до якого в іпотеку було передано нерухоме майно квартира, що знаходиться за адресою АДРЕСА_2 , та яка набута в період перебування боржниці в шлюбі з ОСОБА_6 , а тому в силу норм ЦК України та норм СК України є спільною власністю подружжя. Тобто, ОСОБА_1 належить вищевказаної квартири.

Арбітражним керуючим до звіту (вих. № 02-02/20-918/736/24-38 від 28.10.2024 року) про надіслані кредиторам боржника ОСОБА_1 по справі № 918/736/24 повідомлень про результати розгляду грошових вимог подано суду повідомлення (вих. № 02-02/20-918/736/24-37 від 28.10.2024 року) про результати розгляду заяви про визнання кредитором АТ "Універсал Банк" до боржника, яке було направлено на електронну адресу АТ "Універсал Банк" та в якому вказано, що враховуючи той факт, що заявлені грошові вимоги кредитора Акціонерного товариства "Універсал Банк" до боржника ОСОБА_1 лише частково забезпечені заставою, грошові вимоги кредитора визнаються керуючим реструктуризацією та боржником в наступному співвідношенні: 755 750,00 грн як вимоги забезпеченого кредитора; 216 073,93 грн як вимоги другої черги погашення, що включають 215 671,79 грн - заборгованість за кредитом та 402,14 грн - судові витрати. Також, окремо як витрати пов`язані з веденням справи про неплатоспроможність ОСОБА_1 підлягає визнанню сума сплаченого судового збору в розмірі 6 056,00 грн.

Представник кредитора - Акціонерного товариства "Універсал Банк" в судовому засіданні 30.10.2024 року підтримала заяву з грошовими вимогами до боржника.

Арбітражний керуючий в судовому засіданні 30.10.2024 року визнала грошові вимоги Акціонерного товариства "Універсал Банк" на суму 755 750,00 грн (вимоги забезпеченого кредитора) та на суму 216 073,93 грн (вимоги другої черги погашення) з підстав, зазначених у повідомленні про результати розгляду заяви про визнання кредитором АТ "Універсал Банк" до боржника.

Враховуючи вищевикладене, суд перевіривши правові підстави виникнення заборгованості та його розмір, задовольняє заяву Акціонерного товариства "Універсал Банк" про грошові вимоги кредитора до боржника ОСОБА_1 у загальному розмірі 971 823,93 грн (755 750,00 грн - вимоги забезпечені іпотекою; 216 073,93 грн - друга черга реєстру вимог кредиторів (215 671,79 грн - заборгованість за кредитом та 402,14 грн судові витрати)) та та 6 056,00 грн - судового збору за подання заяви про грошові вимоги кредитора до боржника.

Щодо витрат, пов`язаних з провадженням у справі про неплатоспроможність.

Відповідно до ч. 2 ст. 133 Кодексу України з процедур банкрутства, витрати, пов`язані з провадженням у справі про неплатоспроможність (витрати на оплату судового збору, сплату винагороди і відшкодування витрат арбітражного керуючого, пов`язаних з виконанням ним своїх повноважень, оплату послуг спеціалістів для проведення оцінки майнових об`єктів, що підлягають продажу), відшкодовуються у повному обсязі до задоволення вимог кредиторів.

За таких обставин, враховуючи, що вимоги Акціонерного товариства "Універсал Банк", визнано судом, то витрати на оплату судового збору заявником підлягають включенню до витрат пов`язаних з провадженням у справі про неплатоспроможність боржника, які відшкодовуються у повному обсязі до задоволення вимог кредиторів.

За змістом ч. 2 ст. 47 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що у попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, що надійшли протягом строку, передбаченого частиною першою статті 45 цього Кодексу, у тому числі щодо яких були заперечення боржника або розпорядника майна. За результатами розгляду вимог окремого кредитора господарський суд постановляє ухвалу про їх визнання чи відхилення (повністю або частково), що не може бути оскаржена окремо від ухвали господарського суду, постановленої за результатами попереднього засідання. За результатами попереднього засідання господарський суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються: розмір та перелік усіх визнаних судом вимог кредиторів, що вносяться розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів; розмір та перелік не визнаних судом вимог кредиторів; дата проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів; дата підсумкового засідання суду, на якому буде постановлено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство, чи ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду, яке має відбутися у строки, встановлені частиною другою статті 44 цього Кодексу.

Частиною 4 статті 122 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що в ухвалі за результатами попереднього засідання суду, зокрема, зазначаються: 1) обов`язок керуючого реструктуризацією провести збори кредиторів, які мають відбутися не пізніше 14 днів з дня постановлення такої ухвали; 2) дата засідання господарського суду, яке має відбутися не пізніше 60 днів з дня постановлення такої ухвали, на якому буде розглянуто схвалений кредиторами план реструктуризації боргів або прийнято рішення про перехід до процедури погашення боргів чи про закриття провадження у справі.

Протягом трьох робочих днів після постановлення ухвали за результатами попереднього засідання господарського суду арбітражний керуючий згідно з цією ухвалою письмово повідомляє кредиторів про місце і час проведення зборів кредиторів та організовує їх проведення. Участь кредиторів у зборах кредиторів, визначення кількості голосів кредиторів з правом вирішального голосу та учасників зборів кредиторів з правом дорадчого голосу здійснюються в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб (ч. 1 ст. 123 Кодексу України з процедур банкрутства).

Вимоги кредиторів, включені до реєстру вимог кредиторів, задовольняються у такій черговості: 1) у першу чергу задовольняються вимоги до боржника щодо виплати заборгованості із заробітної плати працівникам, які перебувають/перебували у трудових відносинах із боржником, сплати аліментів, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю фізичної особи, сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; 2) у другу чергу задовольняються вимоги щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів) та проводяться розрахунки з іншими кредиторами; 3) у третю чергу сплачуються неустойки (штраф, пеня), внесені до реєстру вимог кредиторів. Вимоги кожної наступної черги задовольняються за рахунок коштів від продажу майна боржника після повного задоволення вимог попередньої черги, крім випадків, встановлених цим Кодексом. У разі недостатності коштів, одержаних від продажу майна банкрута, для повного задоволення всіх вимог однієї черги вимоги задовольняються пропорційно до суми вимог, що належить кожному кредиторові однієї черги (ч. 4 ст. 133 Кодексу України з процедур банкрутства).

Керуючись ст.ст. 47, 122, 133 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Визнати вимоги забезпеченого кредитора Акціонерного товариства "Універсал Банк" (04082, м. Київ, вул. Автозаводська, буд. 54/19, код ЄДРПОУ 21133352) до боржника - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) у розмірі 755 750,00 грн (сімсот п`ятдесят п`ять тисяч сімсот п`ятдесят гривень 00 копійок).

2. Визнати вимоги кредитора Акціонерного товариства "Універсал Банк" (04082, м. Київ, вул. Автозаводська, буд. 54/19, код ЄДРПОУ 21133352) до боржника - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) з включенням їх до реєстру вимог кредиторів у розмірі 216 073,93 грн (двісті шістнадцять тисяч сімдесят три гривні 93 копійки) - друга черга реєстру вимог кредиторів, 6 056,00 грн (шість тисяч п`ятдесят шість гривень 00 копійок) судового збору - витрати, пов`язані з провадженням у справі про неплатоспроможність, які відшкодовуються у повному обсязі до задоволення вимог кредиторів.

3. Зобов`язати керуючого реструктуризацією провести збори кредиторів, які мають відбутися не пізніше "13" листопада 2024 року.

4. Зобов`язати керуючого реструктуризацією сформувати реєстр вимог кредиторів, оформлений відповідно до вимог Кодексу України з процедур банкрутства.

5. Зобов`язати керуючого реструктуризацією надати суду до "25" листопада 2024 р.: реєстр вимог кредиторів боржника; докази організації та проведення зборів кредиторів.

6. Призначити судове засідання, на якому буде розглянуто схвалений кредиторами план реструктуризації боргів або прийнято рішення про перехід до процедури погашення боргів чи про закриття провадження у справі "27" листопада 2024 р. об 14:00 год. Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Рівненської області за адресою: м. Рівне, вул. Давидюка Тараса, 26-А, в залі судових засідань № 12.

7. Копію ухвали надіслати учасникам справи в порядку, визначеному ч. 5 ст. 242 ГПК України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення та може бути оскаржена до Північно - західного апеляційного господарського суду в порядку та строки, встановлені статтями 254 - 257 Господарського процесуального кодексу України.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://rv.arbitr.gov.ua.

Суддя Р.В. Романюк

СудГосподарський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення30.10.2024
Оприлюднено04.11.2024
Номер документу122716547
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: неплатоспроможність фізичної особи

Судовий реєстр по справі —918/736/24

Ухвала від 18.12.2024

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Романюк Р.В.

Ухвала від 27.11.2024

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Романюк Р.В.

Ухвала від 30.10.2024

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Романюк Р.В.

Ухвала від 30.10.2024

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Романюк Р.В.

Ухвала від 08.10.2024

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Романюк Р.В.

Ухвала від 02.10.2024

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Романюк Р.В.

Ухвала від 01.10.2024

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Романюк Р.В.

Ухвала від 27.08.2024

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Романюк Р.В.

Ухвала від 19.08.2024

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Романюк Р.В.

Ухвала від 09.08.2024

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Романюк Р.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні