Ухвала
від 30.10.2024 по справі 922/3779/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

30 жовтня 2024 року м. ХарківСправа № 922/3779/24

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Буракової А.М.

розглянувши матеріали справи

за позовом ОСОБА_1 , м. Харків до Товариства мисливців та рибалок "Лісівник, м. Харків про визнання недійсним рішення

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа ОСОБА_1 (позивач) звернувся до Господарського суду Харківської області із позовом до Товариства мисливців та рибалок "Лісівник" (відповідач), згідно якого просить суд:

- визнати недійсним рішення загальних зборів Товариства мисливців і рибалок Лісівник, оформлене протоколом № 3 від 01 жовтня 2022 року;

- скасувати запис про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу від 05.10.2022 за № 1004471070013000366, який вчинено державним реєстратором Східного міжрегіонального управління юстиції (м. Харків) Шаповаловим В.В., щодо зміни відомостей про членів керівних органів громадського формування; зміни кінцевого бенефіціарного власника (контролера) або зміни відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера); зміни керівника або відомостей про керівника юридичної особи; зміни місцезнаходження юридичної особи; зміни найменування юридичної особи (повного та/або скороченого); зміни фізичних осіб або зміни відомостей про фізичних осіб платників податків, які мають право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності, у тому числі підписувати договори, подавати документи для державної реєстрації тощо; зміни до установчих документів, які не пов`язані з внесенням змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;

- відновити становище, що існувало до порушення права позивача, шляхом відновлення у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань запису про ОСОБА_1 як керівника Товариства мисливців і рибалок Лісівник та особу, яка має право без довіреності вчиняти дії від імені Товариства мисливців і рибалок Лісівник.

Також, згідно позову позивач просить суд судові витрати покласти на відповідача.

Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 24.10.2024 для розгляду справи було визначено суддю Ємельянову О.О.

Відповідно до ухвали Господарського суду Харківської області від 25.10.2024 у справі № 922/3779/24 було заявлено та задоволено самовідвід судді Ємельянової О.О. від участі у розгляді справи № 922/3779/24. Матеріали позовної заяви № 922/3779/24 передані для здійснення повторного автоматизованого розподілу та визначення іншого складу суду для розгляду справи, відповідно до статті 32 Господарського процесуального кодексу України.

Згідно протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 25.10.2024 для розгляду справи було визначено суддю Буракову А.М.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд зазначає наступне.

Частинами 4, 7 статті 15 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" унормовано, що визначення судді або колегії суддів для розгляду конкретної справи здійснюється Єдиною судовою інформаційно-телекомунікаційною системою у порядку, визначеному процесуальним законом. Відомості про результати розподілу зберігаються в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі та мають бути захищені від несанкціонованого доступу та втручання.

Частиною 1 статті 35 Господарського процесуального кодексу України визначено, що суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо:

1) він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу;

2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання, або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі;

3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи;

4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи;

5) є інші обставини, які викликають сумнів у неупередженості або об`єктивності судді.

Перелік закріплених у вказаній статті підстав для відводу судді не є вичерпним. При визначенні того, чи є конкретні обставини підставою для відводу суд враховує позиції Європейського суду з прав людини та Бангалорські принципи поведінки суддів, схвалені резолюцією 2006/23 Економічної і Соціальної Ради ООН від 27.07.2006.

Відповідно до практики Європейського суду з прав людини, зокрема рішення цього Суду у справі "Газета "Україна-центр" проти України" від 15.10.2010, для забезпечення неупередженості суду для цілей пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав і основних свобод людини необхідно виключити будь-які обґрунтовані сумніви щодо безсторонності суду.

Як встановлюють Бангалорські принципи поведінки суддів, схвалені резолюцією №2006/23 Економічної і Соціальної Ради ООН від 27.07.2006, об`єктивність судді є необхідною умовою для належного виконання ним своїх обов`язків. Вона проявляється не тільки у змісті винесеного рішення, а й в усіх процесуальних діях, що супроводжують його прийняття. Суддя заявляє самовідвід від участі в розгляді справи в тому випадку, якщо для нього не є можливим винесення об`єктивного рішення у справі, або в тому випадку, коли у стороннього спостерігача могли б виникнути сумніви в неупередженості судді. При наявності зазначених підстав суддя повинен заявити самовідвід. Самовідвід - особиста заява судді про усунення себе від участі у розгляді даної справи.

Тобто, відводу підлягає суддя не лише у разі існування фактів що свідчать про упередженість судді, але й у тому випадку, коли у стороннього спостерігача могли б виникнути сумніви в неупередженості судді.

Кожний суддя, стосовно якого існують будь-які сумніви щодо недостатньої неупередженості, повинен відмовитись від розгляду справи (Micallef v.Malta (Мікаллефф проти Мальті) п.98).

Згідно з частиною першою статті 38 ГПК України з підстав, зазначених у статтях 35, 36, і 37 цього Кодексу, суддя, секретар судового засідання, експерт, спеціаліст, перекладач зобов`язані заявити самовідвід.

Згідно з частиною 1 статті 39 ГПК України, питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі.

Позивач у даній справі - ОСОБА_1 є батьком судді Господарського суду Харківської області Погорелової О.В., з якою суддя Господарського суду Харківської області Буракова А.М. перебуває в дружніх відносинах, що свідчить про наявність обставин, які можуть викликати, як у учасників справи № 922/3779/24, так і у стороннього спостерігача, сумніви у неупередженості або об`єктивності судді.

Зважаючи на викладені вище обставини, з огляду на необхідність забезпечення дотримання засад здійснення правосуддя та приписів статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, задля забезпечення довіри до Господарського суду Харківської області та в цілому до судової влади в Україні, з метою уникнення сумнівів у неупередженості судді Буракової А.М., як у учасників справи № 922/3779/24, так і у стороннього спостерігача, суддя Господарського суду Харківської області Буракова А.М. вважає за необхідне заявити самовідвід від участі у розгляді справи № 922/3779/24.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 35, 38, 39, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

Заявити та задовольнити самовідвід судді Буракової А.М. від участі у розгляді справи № 922/3779/24.

Матеріали позовної заяви № 922/3779/24 передати для здійснення повторного автоматизованого розподілу та визначення іншого складу суду для розгляду справи, відповідно до статті 32 Господарського процесуального кодексу України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

СуддяА.М. Буракова

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення30.10.2024
Оприлюднено04.11.2024
Номер документу122716799
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин про оскарження рішень загальних зборів учасників товариств, органів управління

Судовий реєстр по справі —922/3779/24

Ухвала від 31.12.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Шарко Л.В.

Ухвала від 26.12.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Лаврова Л.С.

Ухвала від 24.12.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Рильова В.В.

Ухвала від 19.12.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Юрченко В.С.

Ухвала від 17.12.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калініченко Н.В.

Ухвала від 16.12.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Аріт К.В.

Ухвала від 11.12.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Аюпова Р.М.

Ухвала від 09.12.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Байбак О.І.

Ухвала від 05.12.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Сальнікова Г.І.

Ухвала від 03.12.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Жиляєв Є.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні