Справа № 195/59/24
Провадження №2-о/195/28/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30.10.2024 року с-ще Томаківка
Дніпропетровської області
Суддя Томаківського районного суду Дніпропетровської областіКолодіна Л.В., розглянувши матеріали цивільної справи окремого провадження за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Виконавчий комітет Томаківської селищної ради Дніпропетровської області, про визнання особи недієздатною, встановлення над нею опіки та призначення опікуна,
В С Т А Н О В И В:
заявник звернувся до суду із заявою про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна
Частиною другоюстатті 39 ЦК Українипередбачено, що порядок визнання фізичної особи недієздатною встановлюєтьсяЦПК України.
Стаття 3Закону України«Про психіатричнудопомогу» визначає презумпцію психічного здоров`я. Кожна особа вважається такою, яка не має психічного розладу, доки наявність такого розладу не буде встановлено на підставах та в порядку, передбачених цим Законом та іншими законами України.
Відповідно до ч. 1ст. 299 ЦПК Українисправи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи чи визнання фізичної особи недієздатною суд розглядає за участю заявника, особи, стосовно якої розглядається справа про визнання її недієздатною, її адвоката та представника органу опіки та піклування.
Відповідно до ч. 5ст. 293 ЦПК Україниу випадках, встановлених п. 1 ч. 2 цієї статті, розгляд справ проводиться судом за обов`язковою участю адвоката особи, стосовно якої розглядається справа. Так, згідно ізст. 25 Закону України «Про психіатричну допомогу»особи, яким надається психіатрична допомога, мають права і свободи громадян, передбаченіКонституцією Українита законами України. Обмеження їх прав і свобод допускається лише у випадках, передбаченихКонституцією України, відповідно до законів України. Особи, яким надається психіатрична допомога, можуть піклуватися про захист своїх прав та свобод особисто або через своїх представників у порядку, встановленомуЦивільним кодексом України,Цивільним процесуальним кодексом Українита іншими законами України. Особи, яким надається психіатрична допомога, мають право, зокрема, на безоплатну юридичну допомогу з питань, пов`язаних з наданням їм психіатричної допомоги.
Згідно з п. 24 ч. 1ст. 14 Закону України «Про безоплатну правничу допомогу»право на безоплатну вторинну правничу допомогу згідно з цим Законом та іншими законами мають такі категорії фізичних осіб, а саме особи, стосовно яких суд розглядає справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною; поновлення цивільної дієздатності недієздатних фізичних осіб та фізичних осіб, цивільна дієздатність яких обмежена, звільнення від повноважень опікунів чи піклувальників таких осіб, - на правничі послуги, передбачені п.п. 2 і 3 ч. 1ст. 13 цього Закону, протягом розгляду справи в суді.
Зі змісту ч. 5ст. 293 ЦПК Українислідує, що у разі якщо особа не залучила адвоката, суд залучає його через орган (установу), уповноважений законом на надання безоплатної правничої допомоги. Рішення суду про доручення призначити адвоката негайно, але не пізніше двох робочих днів, надсилається відповідному органу (установі), уповноваженому законом на надання безоплатної правничої допомоги, для виконання.
Аналіз вищевикладених положень чинного законодавства дає можливість зробити висновок, що розгляд і вирішення цивільних справ за заявою про визнання фізичної особи недієздатною проводиться за обов`язкової участі адвоката такої особи. У випадку, якщо особа, стосовно якої вирішується питання про визнання недієздатною, не залучила такого адвоката, то суд залучає його самостійно через орган, уповноважений законом на надання безоплатної правничої допомоги.
У матеріалах поданої заяви відомості щодо залучення адвоката, гр-ну ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , як особі, стосовно якої вирішується питання про визнання недієздатною, відсутні. Зважаючи на обов`язкову участь адвоката в даній категорії цивільних справ, суд вважає за необхідне доручити Регіональному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Дніпропетровській області призначити адвоката для здійснення представництва інтересів ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , як особи, стосовно якої суд розглядає справу про визнання недієздатною.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 293, 315 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
доручитиРегіональному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Дніпропетровській області призначити адвоката для здійснення представництва інтересів ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та забезпечити прибуття призначеного адвоката до суду для участі у розгляді справи.
Явку адвоката забезпечити у приміщення Томаківського районного суду Дніпропетровської області у судове засідання, яке призначено на 14 листопада 2024 року на 13 годину 00 хвилин.
Оплату послуг адвоката віднести за рахунок держави.
Копію ухвали направити Регіональному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Дніпропетровській областідля виконання.
Учасники справиможуть отриматиінформацію щододаної справив мережіІнтернет завеб-адресоюсторінки наофіційному веб-порталісудової владиУкраїни: http://tm.dp.court.gov.ua/sud0442/.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя: Л. В. Колодіна
Суд | Томаківський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 30.10.2024 |
Оприлюднено | 04.11.2024 |
Номер документу | 122722166 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Томаківський районний суд Дніпропетровської області
Колодіна Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні