cправа № 752/4164/24
провадження №: 2/752/3731/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18.10.2024 року суддя Голосіївського районного суду міста Києва Мазур Ю.Ю., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Київгазтрейд» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В :
У лютому 2024 року позивач Товариство з обмеженою відповідальністю «Київгазтрейд», в особі представника Кашперського А.В., звернулося до Голосіївського районного суду м. Києва із позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.
Свої вимоги обґрунтовує тим, що між ТОВ «Київгазтрейд» та ОСОБА_2 , що діяв на підставі довіреності ОСОБА_1 , укладено договір постачання природного газу (для споживачів, що не є побутовими) № 241704/Т від 29.12.2018. Додатковою угодою № 1 від 23.12.2019 до договору сторони визначили планові обсяги споживання природного газу у 2020 та продовжили строк дії договору до 31.12.2020. Додатковою угодою № 1-2 від 23.12.2020 до договору сторони визначили планові обсяги споживання природного газу у 2021 та продовжили строк дії договору до 31.12.2021. У зв`язку з неналежним виконанням відповідачем своїх зобов`язань за договором станом на 15.02.2024 у неї виникла заборгованість перед позивачем за фактично спожитий природний газ у розмірі 102351,10 грн.
Враховуючи викладене, позивач просить стягнути з відповідача 102351,10 грн - основного боргу, 9864,61 - пені, 7520,88 грн - 3% річних, 32974,62 грн - інфляційних втрат, а всього 152711,21 грн та судові витрати.
Ухвалою Голосіївського районного суду м. Києва від 04.03.2024 відкрито провадження у справі у порядку спрощеного позовного провадження та призначено судове засідання у справі.
Згідно ч. 13 ст. 7 ЦПК України, розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.
Відповідно до ч. 8 ст. 279 ЦПК України, при розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їх усні пояснення та показання свідків. Судові дебати не проводяться.
Положеннями ст. 174 ЦПК України визначено, що при розгляді справи судом у порядку позовного провадження учасники справи викладають письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору виключно у заявах по суті справи, визначених цим Кодексом. Заявами по суті справи є: позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву. Подання заяв по суті справи є правом учасників справи.
Відповідно до ст.ст. 174, 178 ЦПК України, відповідач не скористався своїм правом та не направив до суду відзив на позовну заяву, із викладенням заперечень проти неї.
Враховуючи наведене, суд вирішує справу за наявними матеріалами, що передбачено ч. 8 ст. 178 ЦПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Суд, дослідивши письмові докази, наявні у матеріалах справи, всебічно перевіривши обставини, на яких вони ґрунтуються у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин, встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
Судом встановлено, що між ТОВ «КИЇВГАЗТРЕЙД» та ОСОБА_1 , в особі представника - ОСОБА_2 , що діяв на підставі довіреності, укладено Договір постачання природного газу (для споживачів, що не є не побутовими) №241704/Т від 29.12.2018.
Пунктом 1.1. Договору встановлено, що за цим Договором Постачальник зобов`язується передати у власність Споживачу в 2019 році природний газ в об`ємах і порядку, передбачених цим Договором, а Споживач зобов`язується прийняти та своєчасно оплатити Постачальнику вартість газу в розмірах, строки та в порядку, що передбачені цим Договором.
У пункті 1.2. Договору Сторони визначили планові обсяги споживання газу у 2019 році.
Додатковою угодою №1 від 23.12.2019 до Договору Сторони визначили панові обсяги споживання природного газу у 2020 році та продовжили строк дії договору до 31.12.2020. Додатковою угодою №1-2 від 23.12.2020 до Договору Сторони визначили планові обсяги споживання природного газу у 2021 році та продовжили строк дії договору до 31.12.2021.
Пунктом 5 глави 1 розділу І Кодексу газотранспортної системи, затвердженого постановою НКРЕКП 30.09.2015 № 2493 визначено наступне: Інформаційна платформа - електронна платформа у вигляді веб-додатка в мережі Інтернет, функціонування та керування якою забезпечується оператором газотранспортної системи, яка використовується для забезпечення надання послуг транспортування природного газу відповідно до вимог цього Кодексу.
Реєстр споживачів постачальника - перелік споживачів, які в інформаційній платформі закріплені за певним постачальником у розрахунковому періоді.
ЕІС-код - код енергетичної ідентифікації суб`єкта ринку природного газу та/або точки комерційного обліку, визначений за правилами Європейської мережі операторів газотранспортних систем (ENTSOG), з метою уніфікації та однозначної ідентифікації суб`єктів ринку природного газу та точок комерційного обліку, розміщених на об`єктах газової інфраструктури, у тому числі для участі у регіональних (міжнародних) газових ринках, та для забезпечення спрощення процедур зміни постачальників природного газу та електронного обміну даними між суб`єктами ринку природного газу.
ПЕРЕБИЙНІС ЛАРИСІ МИКОЛАЇВНІ, присвоєно ЕІС - код № 56XO00073OHQO00R?, відомості про який зазначено у преамбулі Договору.
Відповідно до пунктів 1,2 глави 5 розділу IV Кодексу ГТС постачання природного газу споживачу здійснюється на підставі договору постачання природного газу між постачальником та споживачем, який укладається відповідно до Правил постачання природного газу, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 30 вересня 2015 року № 2496, та за умови включення споживача до Реєстру споживачів постачальника в інформаційній платформі у відповідному розрахунковому періоді.
З моменту реєстрації споживача за постачальником в інформаційній платформі постачальник набуває статусу діючого постачальника для такого споживача (крім майбутніх періодів постачання, які заброньовані за іншими постачальниками в інформаційній платформі, постачання природного газу постачальником «останньої надії» та випадків, передбачених пунктом 6 цієї глави) та вважається, що з цього моменту зазначений постачальник забронював за собою цього споживача на наступні розрахункові періоди та є відповідальним за обсяги споживання природного газу цим споживачем.
Інформаційна платформа повинна відображати по споживачу заброньовані постачальником (постачальниками) періоди постачання природного газу і дозволяти постачальнику реєструвати на інформаційній платформі період постачання природного газу відповідно до укладених зі споживачем договорів (додаткових угод), у тому числі без зазначення кінцевої дати.
У період з 01 березня 2020 по 31 грудня 2022 Відповідач був включений до Реєстру споживачів природного газу ТОВ «КИЇВГАЗТРЕЙД», що підтверджується роздруківкою з Інформаційної платформи Оператора ГТС.
У п. 1.5. Договору Споживач підтвердив, що Оператор ГРМ, з яким останній уклав договір розподілу природного газу є Акціонерне товраиство «КИЇВГАЗ».
Відповідно до ч.ч. 1, 3 глави 3 розділу IX Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.20215 №2494, визначення об`єму споживання (розподілу) природного газу по об`єкту споживача, що не є побутовим, здійснюється на межі балансової належності між Оператором ГРМ і споживачем на підставі даних комерційних ВОГ, визначених договором розподілу природного газу між Оператором ГРМ і споживачем, та з урахуванням вимог цього Кодексу та договору.
Періодом, за який по об`єкту споживача визначається загальний фактичний об`єм (обсяг) споживання (розподілу) природного газу, є календарний місяць. При цьому відповідно до вимог Кодексу ГТС Оператор ГРМ на щоденній основі забезпечує передачу Оператору ГТС через його інформаційну платформу інформації про прогноз відборів/споживання природного газу по споживачу на кожну наступну газову добу протягом газової доби (оновлені прогнози), а також надає дані про фактичний (попередній) обсяг природного газу, спожитий за кожну попередню газову добу.
Відповідно до п. 2.7. Договору Фактичний об`єм поставленого у розрахунковому періоді газу, що підлягає оплаті Споживачем, підтверджується підписаним між Постачальником та Споживачем актом приймання-передачі газу, що складається на підставі даних Оператора ГРМ та комерційних вузлів обліку газу.
Згідно з п. 2.7.4. Договору у випадку відмови від підписання акту приймання-передачі газу Споживачем, обсяг постачання (споживання) газу встановлюється Постачальником в односторонньому порядку, на підставі даних Оператора ГРМ/ Оператора ГТС. Споживач в такому разі не позбавлений права звернутись до суду за вирішенням спору з приводу обсягів спожитого газу. До прийняття рішення судом та набрання таким рішенням законної сили, обсяг спожитого газу та вартість послуг з його постачання встановлюється відповідно до даних Постачальника.
Відповідно до п. 2.8. Договору акти приймання-передачі газу є підставою для остаточних розрахунків Споживача з Постачальником.
Відсутність у Споживача підписаних актів приймання-передачі газу не є підставою для порушення строку остаточного розрахунку, встановленого цим Договором (пункти 4.6. та 4.7) та не звільняє його від відповідальності за порушення цих строків.
Позивач здійснював направлення актів приймання - передачі газу на електронну адресу Споживача, зазначену у п. 10.11 Договору.
Відповідачем підписані та повернуті на адресу Постачальника акти приймання передачі природного газу за листопад, грудень 2020 року та за серпень 2021 року.
ТОВ «КИЇВГАЗТРЕЙД» за супровідним листом від 09.01.2023 №27/01 повторно, на адресу ОСОБА_1 направило акт приймання-передачі природного газу за листопад 2021 року, який станом на дату подання цього позову не підписаний Відповідачем, та не повернутий на адресу Позивача. Мотивована відмова від підписання акту приймання-передачі газу Відповідачем не надана.
На виконання умов Договору Позивач, за період з 01 листопада 2020 року по 30 листопада 2021 року (включно) передав, а Відповідач прийняв природний газ на загальну суму 123 443,36 грн, що підтверджується актами прийому-передачі газу за період з листопада 2020 року по серпень 2021, підписаними Сторонами Договору, відомостями Операторами ГРМ про фактично спожитий обсяг природного газу у листопаді 2021 року, які внесені до Інформаційної платформи Оператора ГТС, та довідкою Позивача про ціну на газ у листопаді 2021.
Відповідно до п. 4.6.1. Договору 4.7.1. оплата вартості планового об`єму поставки газу здійснюється Споживачем до 25-го числа місяця, що передує місяцю поставки на умовах 100% попередньої оплати плавного об`єму постачання, визначеного в п. 1.2. Договору.
Згідно п. 4.6.3. Договору у випадку недоплати вартості газу за розрахунковий період Споживач проводить остаточний розрахунок до 10 (десятого) числа місяця, наступного за розрахунковим.
Згідно п.4.6.6. Договору датою оплати є дата зарахування коштів на рахунок Постачальника.
Відповідно до п. 4.7. Договору оплата вартості газу за Договором здійснюється Споживачем грошовими коштами, що перераховуються на поточний рахунок Постачальника, зазначений в розділі XI цього Договору.
Станом на 01.11.2020 Споживач мав заборгованість перед Постачальником за спожитий природний газ за Договором у розмірі 1707,74грн.
Споживачем, за період з 01.11.2020 по 15.02.2024 року, сплачено за спожитий природний газ за Договором грошові кошти лише у розмірі 22800,00грн.
У зв`язку з неналежним виконанням ОСОБА_1 своїх зобов`язань за Договором станом на 15.02.2024 у неї виникла заборгованість перед Позивачем за фактично спожитий природний газ у розмірі 102351,10грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до ч. 2. ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 546 ЦК України виконання зобов`язання може забезпечуватися неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком, правом довірчої власності.
У пункті 8.1. Договору Сторони передбачили, що за невиконання або неналежне виконання своїх зобов`язань за цим Договором Сторони несуть відповідальність, передбачену цим Договором та чинним законодавством.
Відповідно до ч. 1 ст. 548 ЦК України виконання зобов`язання (основного зобов`язання) забезпечується, якщо це встановлено договором або законом.
Відповідно до ч. 3 ст. 549 ЦК України пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання.
Відповідно до ст. 551 ЦК України предметом неустойки може бути грошова сума, рухоме і нерухоме майно. Якщо предметом неустойки є грошова сума, її розмір встановлюється договором або актом цивільного законодавства.
У пункті 6.1. Договору Сторони визначили, що за невиконання або неналежне виконання своїх зобов`язань за Договором Сторони несуть відповідальність згідно з цим Договором та чинним законодавством України.
Відповідно до п. 6.2.2. Договору у разі порушення Споживачем строків оплати, передбачених розділом IV Договору, Споживач сплачує на користь Постачальника, крім суми заборгованості, пеню в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла в період, за який сплачується пеня, від суми простроченого платежу за кожен день прострочення платежу.
У пункті 9.3. Договору Сторони погодили, що строк, в межах якого кожна з Сторін може звернутись до суду з вимогою про захист своїх прав у зв`язку з порушенням цього Договору в тому числі про стягнення пені, штрафу, відсотків річних та інфляційних втрат (строк позовної давності) становить 5 (п`ять) років.
Згідно розрахунку загальна сума позовних вимог становить 152711,21 грн, що складається з: 102351,10 грн - основний борг, 9864,61 грн - пеня, 7520,88 грн - 3% річних, 32974,62 грн - інфляційні втрати.
Відповідно до ст. 526 ЦК України, зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до положень ч. 1, 3 ст. 89 Цивільного процесуального кодексу України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Обставини наведені в позовній заяві та додані до неї докази не спростовані відповідачем, який не скористався своїм процесуальним правом подати відзив (заперечення) на позовну заяву та докази на спростування заявлених позовних вимог.
Оцінюючи зібрані по справі докази в їх сукупності та співставленні, належності, допустимості, достовірності кожного доказу окремо, а також їх достатності та взаємному зв`язку позовна заява підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 141 ЦПК України у разі задоволення позову судові витрати, пов`язані з розглядом справи покладаються на відповідача.
Керуючись ст.ст. 263-265 ЦПК України, -
У Х В А Л И В :
Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Київгазтрейд» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості- задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 ) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Київгазтрейд»(код ЄДПОУ: 42394311, місцезнаходження: м. Київ, Миколи Василенка, буд. 5) заборгованість у розмірі 102351 (сто дві тисячі триста пятдесят одна) грн 10 коп. - основного боргу, 9864 (девять тисяч вісімсот шістдесят чотири) грн 61 коп. - пені, 7520 (сім тсияч пятсот двадцять) грн 88 коп. - 3% річних, 32974 (тридцять дві тисячі девятсот сімдесят чотири) грн 62 коп. - інфляційних втрат, а всього 152711 (сто пятдесят дві тисячі сімсот одинадцять) грн 21 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 ) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Київгазтрейд»(код ЄДПОУ: 42394311, місцезнаходження: м. Київ, Миколи Василенка, буд. 5) судовий збір в розмірі 3028 (три тисячі вадцять вісім) грн. 00 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного розгляду.
Рішення може бути оскаржене безпосередньо до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано, або після перегляду рішення в апеляційному порядку, якщо його не скасовано.
Суддя Ю.Ю. Мазур
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 18.10.2024 |
Оприлюднено | 04.11.2024 |
Номер документу | 122725829 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них |
Цивільне
Голосіївський районний суд міста Києва
Мазур Ю. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні