Ухвала
від 01.11.2024 по справі 917/1491/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

01.11.2024Справа № 917/1491/24Суддя Господарського суду міста Києва Сташків Р.Б. розглянувши заяву Товариствf з обмеженою відповідальністю "КИЇВСЬКИЙ АСФАЛЬТОБЕТОННИЙ ЗАВОД №8" про забезпечення позову у межах справи №917/1491/24

позовну заяву Товариствf з обмеженою відповідальністю "КИЇВСЬКИЙ АСФАЛЬТОБЕТОННИЙ ЗАВОД №8"

до Товариствf з обмеженою відповідальністю "Сєвєродонецький асфальтобетонний завод"

про зняття арешту з майна

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "КИЇВСЬКИЙ АСФАЛЬТОБЕТОННИЙ ЗАВОД №8" звернулося до Господарського суду Полтавської області з позовом до Товариство з обмеженою відповідальністю «СЄВЄРОДОНЕЦЬКИЙ АСФАЛЬТОБЕТОННИЙ ЗАВОД» про зняття арешту з переліку майна відповідно до договору купівлі-продажу №22/11/2021-1 від 22 листопада 2021 року, укладеного між ТОВ «КИЇВСЬКИЙ АСФАЛЬТОБЕТОННИЙ ЗАВОД №8» та ТОВ «СЄВЄРОДОНЕЦЬКИЙ АСФАЛЬТОБЕТОННИЙ ЗАВОД».

Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 09.09.2024 справу №917/1491/24 передано за підсудністю до Господарського суду міста Києва.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями справу №917/1491/24 передано на розгляд судді Сташківу Р.Б.

Разом з позовною заявою позивачем було подано заяву про забезпечення позову у якій він просить суд вжити заходи забезпечення позову шляхом заборонити продаж «Парогенератор (котел водотрубний) Іvаг ВНР 1750; теплообмінник Massenza МG100 2511; теплообмінник Massenza МG1002335;ємність (цистерна) залізна, 428 см. х 280 см.(2 шт), б/в» Реєстраційний номер лота на сайті СЕТАМ: 557684 (https://setam.net.ua/auction/553993).

За приписами статті 136 ГПК України господарський суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статті 137 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Положеннями частини 1 статті 139 ГПК України передбачено, що заява про забезпечення позову повинна містити, зокрема, предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову, захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності.

Відтак, забезпечення позову є засобом, спрямованим на запобігання можливим порушенням майнових прав чи охоронюваних законом інтересів юридичної або фізичної особи, що полягає у вжитті заходів, за допомогою яких у подальшому гарантується виконання судових актів. Забезпечення позову застосовується як гарантія задоволення законних вимог позивача.

Відповідно до ч. 1 ст. 73 Господарського процесуального кодексу України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Частинами 1-2 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. У разі посилання учасника справи на невчинення іншим учасником справи певних дій або відсутність певної події, суд може зобов`язати такого іншого учасника справи надати відповідні докази вчинення цих дій або наявності певної події. У разі ненадання таких доказів суд може визнати обставину невчинення відповідних дій або відсутності події встановленою.

Таким чином, суд зазначає, що саме лише посилання заявника на те, що невжиття заходів забезпечення позову може призвести до порушення прав і охоронюваних законом інтересів, без обґрунтування підстав для вжиття таких заходів з посиланням на відповідні докази та без обґрунтування необхідності термінового вжиття заходів забезпечення позову не може бути підставою для винесення ухвали про забезпечення позову.

Метою вжиття заходів щодо забезпечення позову є уникнення можливого порушення в майбутньому прав та охоронюваних законом інтересів позивача, а також можливість реального виконання рішення суду та уникнення будь-яких труднощів і ускладнень ефективного захисту або поновлення оспорюваних прав та інтересів позивача, за захистом яких він звернувся у випадку задоволення позову.

Відповідно до статті 86 ГПК України, cуд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Наведена норма зобов`язує суд у кожному конкретному випадку оцінювати наявні докази в їх сукупності, з урахуванням повноти встановлення всіх обставин справи, які необхідні для правильного вирішення спору.

При подачі заяви про забезпечення позову заявник насамперед повинен обґрунтувати звернення із заявою відповідними доказами, що підтверджують необхідність вжиття відповідних заходів.

З цією метою та з урахуванням загальних вимог, передбачених ст. 74 ГПК України, обов`язковим є подання доказів наявності фактичних обставин, з якими пов`язується застосування певного заходу забезпечення позову.

Суд зазначає, що під час вирішення питання про наявність підстав для забезпечення позову, обов`язок по доведенню та обґрунтуванню наявності очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача покладається саме на заявника.

Звертаючись із заявою про забезпечення позову позивач зазначає, що на сайті СЕТАМ заплановані торги з продажу вказаного майна на 09.09.2024.

Разом з тим, відповідна заява про забезпечення позову надійшла до Господарського суду міста Києва 31.10.2024, тобто, вже після дати вказаної позивачем на проведення торгів з продажу майна, яке позивач просив заборонити продавати.

На підставі викладеного, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні поданої заяви про забезпечення позову.

Відповідно до ч. 6 ст.140 ГПК України про забезпечення позову або про відмову у забезпеченні позову суд постановляє ухвалу.

Згідно зі ст.129 ГПК України судовий збір за подання заяви про забезпечення позову покладається на Позивача.

Керуючись ст.ст. 136, 137, 138-140 та ст. 234 ГПК України, суд

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви Товариствf з обмеженою відповідальністю "КИЇВСЬКИЙ АСФАЛЬТОБЕТОННИЙ ЗАВОД №8" про забезпечення позову у межах справи №917/1491/24 відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в порядку та строк, встановлені статтями 254-257 ГПК України.

Ухвалу підписано 01.11.2024.

Суддя Р.Б. Сташків

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення01.11.2024
Оприлюднено04.11.2024
Номер документу122729151
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі)

Судовий реєстр по справі —917/1491/24

Ухвала від 14.11.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Сташків Р.Б.

Ухвала від 06.11.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Сташків Р.Б.

Ухвала від 06.11.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Сташків Р.Б.

Ухвала від 01.11.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Сташків Р.Б.

Ухвала від 09.09.2024

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Киричук О.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні