Рішення
від 01.11.2024 по справі 915/1005/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

================================================================

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 листопада 2024 року Справа № 915/1005/24

м.Миколаїв

Господарський суд Миколаївської області, у складі судді Семенчук Н.О.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін у судове засідання за наявними матеріалами, справу

за позовом: Приватного сільськогосподарського підприємства "Агрофірма "Роднічок", вул. І.Франка, 13А, с. Миколаївське, Миколаївська область

електронна пошта: ІНФОРМАЦІЯ_1

представник позивача, адвокат Сергєєва Катерина Олександрівна

електронна пошта: ІНФОРМАЦІЯ_1

до відповідача: Приватного підприємства "Хуторок GV", вул. Нагірна, 11, офіс 17, м. Миколаїв

електронна пошта: ІНФОРМАЦІЯ_2

про: стягнення 131 310, 56 грн.

Приватне сільськогосподарське підприємство "Агрофірма "Роднічок" звернулось до Господарського суду Миколаївської області з позовною заявою до Приватного підприємства "Хуторок GV" в якій просить суд стягнути з відповідача - Приватного підприємства "Хуторок GV" на користь позивача - Приватного сільськогосподарського підприємства "Агрофірма "Роднічок" суму заборгованості 131 310, 56 грн.

Також позивач просить суд стягнути з відповідача витрати на оплату судового збору в сумі 3 028, 00 грн.

Підставою позову позивачем зазначено невиконання відповідачем умов укладеного між ПСП "Агрофірма "Роднічок" (орендар) та ПП "Хуторок GV" (суборендар) договору суборенди землі № 01/10-20 від 30.09.2020, а саме: зобов`язань щодо оплати суборендної плати в строки визначені договором, внаслідок чого виникла заборгованість за період з 01.10.2020 по 15.07.2021 у сумі 131 310, 56 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані положеннями ст. 509, 530, 610, 629 ЦК України, ст. 193, 222 ГК України, ЗУ "Про оренду землі" від 06.10.1998 № 161-XIV та умовами договору.

Ухвалою суду від 27.08.2024 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін у судове засідання. Ухвалено провести розгляд справи №915/1005/24 поза межами встановленого ГПК України строку у розумний строк, тривалість якого визначається з урахуванням існування в Україні воєнного стану. Встановлено учасникам справи строк для надання заяв по суті спору.

Вказана ухвала направлена в електронний кабінет відповідача системи «Електронний суд» та отримана останнім 30.08.2024, про що свідчить довідка про доставку документа в кабінет електронного суду.

Відповідач своїм правом у визначений судом строк на подання відзиву на позов оформлений згідно вимог ст.165 ГПК України разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення не скористався.

Відповідно до ч.9 ст.165 ГПК України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Позивач через систему «Електронний суд» надав додаткові пояснення (вх.№13292/24) в яких зазначає, що право на передання предмета оренди в суборенду, передбачено безпосередньо в договорах оренди та просить суд залучити до матеріалі справи договори оренди землі, додаткові угоди до них та Витяги. Також, на підставі ст.119 ГПК України просить суд поновити та продовжити строки для надання вказаних доказів, у зв`язку з тим, що позивачу потрібен був додатковий час для збирання та надання до суду великого обсягу документів.

Розглянувши подану заяву, суд дійшов висновку про її задоволення, з огляду на наступне.

Відповідно до ст.113 ГПК України, строки, в межах яких вчиняються процесуальні дії, встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені, - встановлюються судом.

Відповідно до ст.114 ГПК України, суд має встановлювати розумні строки для вчинення процесуальних дій. Строк є розумним, якщо він передбачає час, достатній, з урахуванням обставин справи, для вчинення процесуальної дії, та відповідає завданню господарського судочинства.

Згідно з ч. 2 ст. 80 ГПК України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.

Відповідно до ч. 8 ст. 80 ГПК України докази не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду не приймаються, крім випадку, коли особа їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.

За приписами частин 1, 4 ст. 119 Господарського процесуального кодексу України, суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення. Одночасно із поданням заяви про поновлення процесуального строку має бути вчинена процесуальна дія (подані заява, скарга, документи тощо), стосовно якої пропущено строк.

Згідно з ч. 3 ст. 119 ГПК України якщо інше не встановлено законом, заява про поновлення процесуального строку, встановленого законом, розглядається судом, у якому належить вчинити процесуальну дію, стосовно якої пропущено строк, а заява про продовження процесуального строку, встановленого судом, - судом, який встановив строк, без повідомлення учасників справи.

Суд розглянувши клопотання позивача, враховуючи положення ст. ст. 80, 119 ГПК України, з метою дотримання принципу рівності учасників судового процесу, диспозитивності та змагальності сторін, вважає за необхідне поновити строк для подання доказів та приєднати докази до матеріалів справи.

Розгляд справи здійснено поза межами встановленого ГПК України строку у розумний строк, тривалість якого обумовлюється введенням в Україні Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022, затвердженого Законом України від 24.02.2022 №2102-ІХ, воєнного стану через військову агресію Російської Федерації проти України.

Згідно із частиною 4 статті 240 Господарського процесуального кодексу України у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши та оцінивши усі подані у справу докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд встановив наступне.

01 лютого 2018 року між ОСОБА_1 та Приватним сільськогосподарським підприємством "Агрофірма "Роднічок" було укладено Договір оренди землі, відповідно до умов якого орендодавець надає на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку серія МК№025549 від 13 березня 2003 року, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку кадастровий номер 4823384700:02:000:0002 сільськогосподарського призначення із земель приватної власності для ведення товарного сільгоспвиробництва, яка знаходиться в адміністративних межах Шевченківської сільської ради Жовтневого району Миколаївської області (п.1 Договору оренди землі).

Згідно п.2 Договору оренди землі, в оренду передається земельна ділянка загальною площею - 5,6 гектар, у тому числі: рілля зрошувальна - га, рілля богарна -5,6 га.

Відповідно до п.8 Договору оренди землі, договір укладено на 7 років, починаючи з моменту його державної реєстрації, з урахуванням періоду ротації основної сівозміни.

У відповідності до п.21 Договору оренди землі, інші умови передачі земельної ділянки в оренду: орендована земельна ділянка або її частина може передаватися орендарем у суборенду без зміни цільового призначення. Орендодавець дає свою згоду орендарю на будь-яку передачу орендованої земельної ділянки (її частини) у суборенду без будь-яких додаткових письмових узгоджень між сторонами у майбутньому.

Між ОСОБА_1 та Приватним сільськогосподарським підприємством "Агрофірма "Роднічок" біло підписано акт приймання-передачі земельної ділянки.

01 лютого 2018 року між ОСОБА_2 та Приватним сільськогосподарським підприємством "Агрофірма "Роднічок" було укладено Договір оренди землі, відповідно до умов якого орендодавець надає на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку серія МК№025551 від 13 березня 2003 року, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку кадастровий номер 4823384700:02:000:0003 сільськогосподарського призначення із земель приватної власності для ведення товарного сільгоспвиробництва, яка знаходиться в адміністративних межах Шевченківської сільської ради Жовтневого району Миколаївської області (п.1 Договору оренди землі).

Згідно п.2 Договору оренди землі, в оренду передається земельна ділянка загальною площею - 5,6098 гектар, у тому числі: рілля зрошувальна - га, рілля богарна - 5,6098 га.

Відповідно до п.8 Договору оренди землі, договір укладено на 7 років, починаючи з моменту його державної реєстрації, з урахуванням періоду ротації основної сівозміни.

У відповідності до п.21 Договору оренди землі, інші умови передачі земельної ділянки в оренду: орендована земельна ділянка або її частина може передаватися орендарем у суборенду без зміни цільового призначення. Орендодавець дає свою згоду орендарю на будь-яку передачу орендованої земельної ділянки (її частини) у суборенду без будь-яких додаткових письмових узгоджень між сторонами у майбутньому.

Між ОСОБА_2 та Приватним сільськогосподарським підприємством "Агрофірма "Роднічок" біло підписано акт приймання-передачі земельної ділянки.

01 лютого 2018 року між ОСОБА_3 та Приватним сільськогосподарським підприємством "Агрофірма "Роднічок" було укладено Договір оренди землі, відповідно до умов якого орендодавець надає на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку серія МК№025552 від 13 березня 2003 року, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку кадастровий номер 4823384700:02:000:0001 сільськогосподарського призначення із земель приватної власності для ведення товарного сільгоспвиробництва, яка знаходиться в адміністративних межах Шевченківської сільської ради Жовтневого району Миколаївської області (п.1 Договору оренди землі).

Згідно п.2 Договору оренди землі, в оренду передається земельна ділянка загальною площею - 11,23 гектар, у тому числі: рілля зрошувальна - га, рілля богарна - 11,23 га.

Відповідно до п.8 Договору оренди землі, договір укладено на 7 років, починаючи з моменту його державної реєстрації, з урахуванням періоду ротації основної сівозміни.

У відповідності до п.21 Договору оренди землі, інші умови передачі земельної ділянки в оренду: орендована земельна ділянка або її частина може передаватися орендарем у суборенду без зміни цільового призначення. Орендодавець дає свою згоду орендарю на будь-яку передачу орендованої земельної ділянки (її частини) у суборенду без будь-яких додаткових письмових узгоджень між сторонами у майбутньому.

Між ОСОБА_3 та Приватним сільськогосподарським підприємством "Агрофірма "Роднічок" біло підписано акт приймання-передачі земельної ділянки.

01 лютого 2018 року між ОСОБА_4 та Приватним сільськогосподарським підприємством "Агрофірма "Роднічок" було укладено Договір оренди землі, відповідно до умов якого орендодавець надає на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку серія МК№025553 від 13 березня 2003 року, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку кадастровий номер 4823384700:02:000:0004 сільськогосподарського призначення із земель приватної власності для ведення товарного сільгоспвиробництва, яка знаходиться в адміністративних межах Шевченківської сільської ради Жовтневого району Миколаївської області (п.1 Договору оренди землі).

Згідно п.2 Договору оренди землі, в оренду передається земельна ділянка загальною площею - 5,6192 гектар, у тому числі: рілля зрошувальна - га, рілля богарна - 5,6192 га.

Відповідно до п.8 Договору оренди землі, договір укладено на 7 років, починаючи з моменту його державної реєстрації, з урахуванням періоду ротації основної сівозміни.

У відповідності до п.21 Договору оренди землі, інші умови передачі земельної ділянки в оренду: орендована земельна ділянка або її частина може передаватися орендарем у суборенду без зміни цільового призначення. Орендодавець дає свою згоду орендарю на будь-яку передачу орендованої земельної ділянки (її частини) у суборенду без будь-яких додаткових письмових узгоджень між сторонами у майбутньому.

Між ОСОБА_4 та Приватним сільськогосподарським підприємством "Агрофірма "Роднічок" біло підписано акт приймання-передачі земельної ділянки.

30 вересня 2020 року між Приватним сільськогосподарським підприємством "Агрофірма "Роднічок" (далі - орендар, позивач) та Приватним підприємством "Хуторок GV" (далі - суборендар, відповідач) було укладено Договір суборенди землі №01/10-20 (далі - Договір), у відповідності до умов якого орендар надає, а суборендар приймає в строкове платне користування земельні ділянки в межах території Шевченківської сільської ради Вітовського району Миколаївської області загальною площею - 28,0590 га, що знаходяться в користуванні орендаря на підставі договорів оренди землі, які належним чином укладені та зареєстровані у відповідності до чинного законодавства України, що діє на момент укладення цього Договору суборенди землі (п.1 Договору).

У відповідності до п.2 Договору, в суборенду передаються земельні ділянки: - ОСОБА_1 кадастровий номер 4823384700:02:000:0002 площею 5,60 га; - ОСОБА_2 кадастровий номер 4823384700:02:000:0003 площею 5,6098 га; - ОСОБА_3 кадастровий номер 4823384700:02:000:0001 площею 11,23 га; - ОСОБА_4 кадастровий номер 4823384700:02:000:0004 площею 5,6192 га.

Згідно п.3 та п.4 Договору, на земельній ділянці не має об`єктів нерухомого майна та інших об`єктів інфраструктури. В суборенду передається лише земельна ділянка.

Відповідно до п.7 Договору, договір починає діяти з моменту державної реєстрації та до 15 липня 2021 року з урахуванням періоду ротації основної сівозміни.

Пунктом 8 Договору сторони узгодили, що плата за суборенду земельної ділянки вноситься суборендарем виключно в грошовій безготівковій формі. Розмір річної суборендної плати за земельні ділянки приватної власності визначений і погоджений сторонами у розмірі 131 310,56 грн., в тому числі ПДВ - 21 885,09 грн. Обчислення розміру суборендної плати за земельні ділянки приватної власності здійснюється з урахуванням індексації (п.9 Договору).

У відповідності до п.10 Договору, суборенда вноситься суборендарем до 15 липня 2021 року. Сторони домовились про те, що суборендна плата за цим Договором починає нараховуватися з 01.10.2020 року на умовах визначених у цьому Договорі (п.10.1 Договору).

Відповідно до п.17 Договору, передача земельної ділянки в суборенду здійснюється без розроблення проекту її відведення. Передача земельної ділянки суборендарю здійснюється за актом її приймання-передачі (п.19 Договору).

Згідно п.27 Договору, орендар має право вимагати від суборендаря, зокрема, своєчасного і в повному обсязі внесення суборендної плати.

У відповідності до п.30 Договору, суборендар земельної ділянки зобов`язаний , зокрема розраховуватись з орендарем по суборенд ній платі в повному обсязі та у встановлений строк.

Договір підписаний та скріплений печатками сторін.

Станом на день розгляду справи суду не подано доказів визнання недійсним або розірвання договорів оренди та договору суборенди землі №01/10-20.

Відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права № 229312798 від 23.10.2020 право суборенди на земельну ділянку площею 5,6098 га з кадастровим номером 4823384700:02:000:0003 зареєстровано в державному реєстрі 19.10.2020 року за Приватним підприємством "Хуторок GV" строком на 9 місяців 15 днів. Підстава для державної реєстрації - договір суборенди №01/10-20 від 30.09.2020.

У відповідності до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права №229311397 від 23.10.2020 право суборенди на земельну ділянку площею 11,23 га з кадастровим номером 4823384700:02:000:0001 зареєстровано в державному реєстрі 19.10.2020 року за Приватним підприємством "Хуторок GV" строком на 9 місяців 15 днів. Підстава для державної реєстрації - договір суборенди №01/10-20 від 30.09.2020.

Відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права №229310188 від 23.10.2020 право суборенди на земельну ділянку площею 5,6192 га з кадастровим номером 4823384700:02:000:0004 зареєстровано в державному реєстрі 19.10.2020 року за Приватним підприємством "Хуторок GV" строком на 9 місяців 15 днів. Підстава для державної реєстрації - договір суборенди №01/10-20 від 30.09.2020.

Відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права №229314911 від 23.10.2020 право суборенди на земельну ділянку площею 5,6 га з кадастровим номером 4823384700:02:000:0002 зареєстровано в державному реєстрі 19.10.2020 року за Приватним підприємством "Хуторок GV" строком на 9 місяців 15 днів. Підстава для державної реєстрації - договір суборенди №01/10-20 від 30.09.2020.

Судом встановлено, що умовами Договору сторони погодили, що суборендна плата вноситься суборендарем до 15 липня 2021 року.

Позивачем зазначено, що відповідач не виконав свого зобов`язання з оплати суборенди за період з 01.10.2020 по 15.07.2021, у зв`язку з чим, у нього утворилась заборгованість в розмірі 131 310,56 грн.

Станом на день розгляду справи суду не подано доказів оплати заборгованості в розмірі 131 310,56 грн., строк оплати якої настав, як і не спростовано факту наявності вказаної заборгованості жодними доказами.

На підставі ст. 11, 202, 509 Цивільного Кодексу України (далі - ЦК України) між сторонами на підставі договору виникло господарське зобов`язання, яке в силу ст. 525, 526 ЦК України, ст. 193 Господарського Кодексу України має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог законодавства. Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

У відповідності до ст. 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Договір є двостороннім, якщо правами та обов`язками наділені обидві сторони договору.

Відповідно до ст. 629 ЦК України договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Згідно ч.1, 9 ст. 93 Земельного Кодексу України право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності.

Відносини, пов`язані з орендою землі, регулюються законом.

Відповідно до ст.1 Закону України "Про оренду землі" оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

Згідно ч. 1, 6 ст. 6 Закону України "Про оренду землі" орендарі набувають права оренди земельної ділянки на підставах і в порядку, передбачених Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим та іншими законами України і договором оренди землі.

Право оренди земельної ділянки підлягає державній реєстрації відповідно до закону.

Стататею 17 Закону України "Про оренду землі" визначено, що об`єкт за договором оренди землі вважається переданим орендодавцем орендареві з моменту державної реєстрації права оренди, якщо інше не встановлено законом.

Відповідно до 1-5 ст. 8 Закону України "Про оренду землі" орендована земельна ділянка або її частина може передаватися орендарем у суборенду без зміни цільового призначення, якщо це передбачено договором оренди або за письмовою згодою орендодавця (крім випадків, визначених законом). Якщо протягом одного місяця орендодавець не надішле письмового повідомлення щодо своєї згоди чи заперечення, орендована земельна ділянка або її частина може бути передана в суборенду.

Умови договору суборенди земельної ділянки повинні обмежуватися умовами договору оренди земельної ділянки і не суперечити йому.

Строк суборенди не може перевищувати строку, визначеного договором оренди землі.

У разі припинення договору оренди чинність договору суборенди земельної ділянки припиняється.

Право суборенди земельної ділянки підлягає державній реєстрації.

У відповідності до ст.21 Закону України "Про оренду землі" орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою згідно з договором оренди землі.

Розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України).

Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди.

У разі визнання у судовому порядку договору оренди землі недійсним отримана орендодавцем орендна плата за фактичний строк оренди землі не повертається.

Відповідно до ч.1 ст.22 Закону України "Про оренду землі" орендна плата справляється у грошовій формі.

Відповідно до ст. 530 ЦК України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Враховуючи вищевикладене, вимоги позивача щодо стягнення з відповідача заборгованості з суборендної плати в розмірі 131 310,56 грн. є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

За умовами ст. 73 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

Згідно з ч. 1, 2 ст. 86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Будь - яких доказів того, що відповідач належним чином і в повному обсязі виконав свої зобов`язання щодо оплати суборендних платежів в строки визначені Договором, відповідач, у порушення приписів ст.73,74 ГПК України, суду не надав, тобто не довів безпідставність позовних вимог, тоді як надані позивачем докази, як зазначалось вище, навпаки, підтверджують наявність вказаної у позові заборгованості, а відтак і обґрунтованість позовних вимог.

Судовий збір відповідно до ст.129 ГПК України підлягає стягненню з відповідача на користь позивача.

Керуючись ст.ст. 2, 7, 11, 13, 73, 74, 76-79, 86, 91, 123, 129, 210, 220, 232, 233, 236, 237, 238, 240, 241, 247, 248, 252 ГПК України, суд

В И Р І Ш И В:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Приватного підприємства "Хуторок GV" (вул. Нагірна, 11, офіс 17, м.Миколаїв, код ЄДРПОУ 33231689) на користь Приватного сільськогосподарського підприємства "Агрофірма "Роднічок" (вул. І.Франка, 13А, с. Миколаївське, Миколаївська область, код ЄДРПОУ 19292651) заборгованість у сумі 131 310, 56 грн. та судовий збір у розмірі 3028,00 грн.

Рішення суду, у відповідності до ст. 241 Господарського процесуального кодексу України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення господарського суду може бути оскаржене в порядку та строки, передбачені ст.ст. 253, 254, 256-259 ГПК України.

Суддя Н.О. Семенчук

СудГосподарський суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення01.11.2024
Оприлюднено05.11.2024
Номер документу122729286
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин про невиконання або неналежне виконання зобов’язань що виникають з договорів оренди

Судовий реєстр по справі —915/1005/24

Рішення від 01.11.2024

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Семенчук Н. О.

Ухвала від 27.08.2024

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Семенчук Н. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні