ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
================================================================
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 жовтня 2024 року Справа № 915/507/24
м. Миколаїв.
Господарський суд Миколаївської області,
головуючий суддя Коваль С.М.,
за участі секретаря судового засідання Табачної О.С.,
з участю представників сторін:
від позивача: не присутній;
від відповідача: не присутній;
розглянувши у підготовчому засіданні справу № 915/507/24
за позовом: ОСОБА_1 ,
АДРЕСА_1 ;
до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Наш-31,
55001, просп. Незалежності, 8, м. Южноукраїнськ, Миколаївcька область;
про визнання недійсним рішення загальних зборів, оформлених протоколом від 14.11.2023 № 5, в частині виведення зі складу правління.,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 пред`явила позов з вимогою до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) Наш-31 про визнання недійсним рішення загальних зборів ОСББ Наш-31, яке оформлене протоколом від 14.11.2023 № 5 (питання порядку денного № 3) в частині виведення зі складу правління ОСББ ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , та введення до складу правління Кіфоренко-Міліцину Анжелу, кв. АДРЕСА_2 .
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що спірні загальні збори учасників ОСББ проведено ОСББ Наш-31 за відсутності належного повідомлення, що суперечить розділу 3, п. 4.2 статуту ОСББ та ч.ч. 1-9 ст. 10 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирних будинків, і є безумовною підставою для визнання недійсними рішень, прийнятих на цих зборах.
Крім того, позивач просить про стягнення грошових коштів на відшкодування судових витрат, зокрема, з оплати позовної заяви судовим збором.
За такими вимогами ухвалою суду від 13.05.2024 відкрито провадження в даній справі та визначено здійснювати розгляд справи в порядку загального позовного провадження, цією ж ухвалою, зокрема, встановлено відповідачу строк для подання відзиву на позов, оформленого згідно вимог ст. 165 ГПК України ? п?ятнадцять днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. При цьому, визначено провести розгляд справи №915/507/24 поза межами встановленого ГПК України строку у розумний строк, тривалість якого визначається з урахуванням існування в Україні воєнного стану.
Відповідач не скористався своїм правом подати відзив на позовну заяву, натомість відповідачем була подана заява від 09.10.2024 про визнання позовних вимог та прохання розглядати справу без участі представника відповідача.
Обставини справи.
Згідно відомостей, що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 09.04.2019 зареєстровано Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Наш-31" (ОСББ).
ОСББ Наш-31 створено власниками квартир та нежитлових приміщень багатоквартирних будинків АДРЕСА_3 .
ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_4 , що підтверджується копією договору купівлі-продажу від 09.09.2014, витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності № 26553372 від 09.09.2014.
14.11.2023 відбулись загальні збори співвласників ОСББ Наш-31, які оформлені протоколом № 5, згідно порядку денного яких:
1. Обрання головою Загальних зборів Русанову Олену та секретарем ОСОБА_5 .
2. Фінансовий звіт ревізора за період 2022-2023рр.
3. Зміни в складі правління ОСББ:
-Вивести зі складу правління ОСОБА_6
-Ввести до складу правління ОСОБА_7 , кв. 133.
4. Проведення поточного косметичного ремонту перших поверхів в 1,2,3,5 під.
5. Виготовлення проектно-кошторисної документації на облаштування будинку вузлом регулювання теплоносія по температурі зовнішнього повітря.
6. Встановлення розміру орендної плати доп. приміщення, в якому розташований офіс «Послуги» на рівні 90,00 грн. за один кв. метр площі приміщення.
7. Встановлення розміру орендної плати для допоміжних приміщень (сміттєкамер) на рівні 20,00 грн за кв. метр.
8. Затвердження розміру внеску співвласників на утримання будинку та прибудинкової території, враховуючи фактичні витрати 2022-2023 рр. та на підставі збільшення мінімальної заробітної плати у 2024:
- 8,21 грн. за один кв. метр для першого поверху;
- 8,95 грн. за один кв. метр для 2-9 поверхів загальної площі на 2024 рік., як попередній внесок 2022-2023рр.
9. Створення «Ремонтного фонду» для виконання ремонтних робіт по будинку на рівні 3,05 грн. за один кв. метр загальної площі житлових приміщень.
10. Затвердження кошторису ОСББ «Наш-31» в запропонованій редакції на 2024 рік.
Позивачем виявила, що крім питань порядку денного, який оголошувався завчасно, окремо були ще два питання, які були внесені до порядку денного за рішенням членів правління відповідно до протоколу № 3/23 від 15.11.2023, а саме до п. 3 порядку денного Зміни у складі правління ОСББ, яке було предметом зборів від 14.11.2023.
Протоколом № 3/23 від 15.11.2023 доповнено п. 3 Зміни у складі правління до порядку денного Загальних зборів від 14.11.2023 та вирішили доповнити список осіб, яких пропонують вивести з правління (це ОСОБА_8 , ОСОБА_3 , ОСОБА_2 ) та ввести до складу правління Кіфоренко-Міліціну А., кв. АДРЕСА_2 .
Так, згідно тексту протоколу № 5 загальних зборів ОСББ Наш-31, проведених 14.11.2023 було прийнято рішення стосовно питання, яке фактично не було предметом розгляду 14.11.2023 (в день проведення зборів), а було внесено в порядок денний 15.11.2023 згідно рішення правління ОСББ від 15.11.2023.
За твердженням позивача, рішення, прийняте по питанню № 3 порядку денного на зборах ОСББ від 14.11.2023, яке було доповнено згідно рішення правління від 15.11.2023 щодо виведення та введення власників квартир зі/до складу членів правління об`єднання, є неправомірним та підлягає скасуванню.
Відповідач, як вище вказано проти задоволення позову не заперечує.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до такого.
Відповідно до статті 11 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини, інші юридичні факти.
Відповідно до частини 1 статті 15 Цивільного кодексу України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Згідно із положеннями частини 1, 2 статті 16 Цивільного кодексу України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Рішення загальних зборів учасників (членів) та інших органів ОСББ не є правочинами у розумінні статті 202 Цивільного кодексу України. До цих рішень не можуть застосовуватися положення статей 203 та 215 ЦК України, які визначають підстави недійсності правочину, і, відповідно, правові наслідки недійсності правочину за статтею 216 ЦК України. Зазначені рішення є актами ненормативного характеру (індивідуальними актами), тобто офіційними письмовими документами, що породжують певні правові наслідки, які спрямовані на регулювання господарських відносин і мають обов`язковий характер для суб`єктів цих відносин.
У зв`язку з цим підставами для визнання недійсними рішень загальних зборів учасників (членів) ОСББ можуть бути: невідповідність рішень загальних зборів нормам законодавства; порушення вимог закону та/або установчих документів під час скликання та проведення загальних зборів; позбавлення учасника (члена) ОСББ можливості взяти участь у загальних зборах.
Підставами для визнання недійсними рішень загальних зборів ОСББ у зв`язку з порушенням прямих вказівок закону є:
а) під час прийняття рішення було порушено процедуру, передбачену ст. 10 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку" і Статутом ОСББ;
б) у разі прийняття рішення було порушено права співвласника, визначені в ст. 14 Закону "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку";
в) під час прийняття рішення було неправильно визначено частку в загальному обсязі внесків і платежів на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного та капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна в багатоквартирному будинку (ст. 20 Закону "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку").
Ураховуючи, що цей спір найбільш наближений до корпоративних спорів, то суд застосовує аналогію права до спірних правовідносин.
Відповідно до п.17 постанови Пленуму Верховного Суду України "Про практику розгляду судами корпоративних спорів" від 24.10.2008 року №13 судам необхідно враховувати, що рішення загальних зборів учасників (акціонерів) та інших органів господарського товариства є актами, оскільки ці рішення зумовлюють настання правових наслідків, спрямованих на регулювання господарських відносин, і мають обов`язковий характер для суб`єктів цих відносин. Підставами для визнання недійсними рішень загальних зборів акціонерів (учасників) господарського товариства можуть бути: порушення вимог закону та/або установчих документів під час скликання та проведення загальних зборів товариства; позбавлення акціонера (учасника) товариства можливості взяти участь у загальних зборах; порушення прав чи законних інтересів акціонера (учасника) товариства рішенням загальних зборів.
Підставами для визнання недійсними рішень загальних зборів акціонерів (учасників) господарського товариства можуть бути:
- порушення вимог закону та/або установчих документів під час скликання та проведення загальних зборів товариства;
- позбавлення акціонера (учасника) товариства можливості взяти участь у загальних зборах;
- порушення прав чи законних інтересів акціонера (учасника) товариства рішенням загальних зборів.
Однак не всі порушення законодавства, допущені під час скликання та проведення загальних зборів юридичної особи, є підставами для визнання недійсними прийнятих ними рішень.
Згідно усталеної судової практики, підтриманої у постанові ВС КГС у постанові від 03.11.2020 по справі 916/3133/17, безумовною підставою для визнання недійсними рішень загальних зборів у зв`язку з порушенням прямих вказівок закону є: прийняття загальними зборами рішення за відсутності кворуму для проведення загальних зборів чи прийняття рішення або у разі неможливості встановлення наявності кворуму; прийняття загальними зборами рішень з питань, не включених до порядку денного загальних зборів товариства; відсутність протоколу загальних зборів.
Під час вирішення питання про недійсність рішень загальних зборів ОСББ у зв`язку з іншими порушеннями, допущеними під час їх скликання та проведення, господарський суд повинен оцінити, як ці порушення вплинули на прийняття загальними зборами відповідного рішення щодо позивача.
Цивільним законодавством передбачено, що власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (будинках) для забезпечення експлуатації такого будинку (будинків), користування квартирами та нежитловими приміщеннями та управління, утримання і використання спільного майна багатоквартирного будинку (будинків) можуть створювати об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (будинків). Таке об`єднання є юридичною особою, що створюється та діє відповідно до закону та статуту (ст. 385 ЦК України).
Правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об`єднань власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, захисту їхніх прав та виконання обов`язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку визначені Законом України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку" від 29.11.2001 № 2866-III (з наступними змінами та доповненнями; далі - Закон України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку").
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку" об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі - об`єднання) - юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна.
Статтею 1 Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" від 14.05.2015 № 417 передбачено, що багатоквартирний будинок - це житловий будинок, в якому розташовано три чи більше квартири. У багатоквартирному будинку можуть також бути розташовані нежитлові приміщення, які є самостійними об`єктами нерухомого майна.
Згідно з чч. 1, 2, 6 ст. 4 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку" об`єднання створюється для забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов`язків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами. Об`єднання створюється як непідприємницьке товариство для здійснення функцій, визначених законом. Порядок надходження і використання коштів об`єднання визначається цим Законом та іншими законами України.
Судом встановлено та сторонами не спростовується, що ОСББ "Наш-31" створено власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку, який розташований за адресою: м. Южноукраїнськ, проспект Соборності, 3, проспект Незалежності, 8. Водночас позивач є співвласником багатоквартирного будинку по АДРЕСА_1 , оскільки їй на праві власності належить житлова квартира загальною площею 53,0 кв.м. у багатоквартирному будинку.
Частиною 4 ст. 4 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку" встановлено, що основна діяльність об`єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав співвласників на володіння та користування спільним майном співвласників, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов`язань, пов`язаних з діяльністю об`єднання.
Пунктом 2 частини першої статті 6 Закону України Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку зазначено, що співвласники мають право брати участь в управлінні багатоквартирним будинком особисто або через представника.
Згідно з абзацом 2 статті 14 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку" співвласник має право брати участь в управлінні об`єднанням у порядку, визначеному цим Законом і статутом об`єднання.
Положеннями чч. 1-9 ст. 10 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку" врегульовано, що органами управління об`єднання є загальні збори співвласників, правління, ревізійна комісія об`єднання. Вищим органом управління об`єднання є загальні збори. Загальні збори скликаються і проводяться в порядку, передбаченому цим Законом для установчих зборів, правлінням об`єднання або ініціативною групою з не менш як трьох співвласників. Загальні збори скликаються не рідше одного разу на рік. Рішення загальних зборів, прийняте відповідно до статуту, є обов`язковим для всіх співвласників. Рішення загальних зборів оприлюднюється. У передбачених статутом або рішенням загальних зборів випадках воно може бути надане співвласникам під розписку або направлене поштою (рекомендованим листом). Співвласники мають право знайомитися з рішеннями (протоколами) загальних зборів, затвердженими такими рішеннями документами та робити з них копії. Рішення загальних зборів може бути оскаржене в судовому порядку. До виключної компетенції загальних зборів об`єднання відноситься, зокрема, обрання членів правління об`єднання.
Відповідно до п.п. 3.3.2 п. 3.3 Розділу ІІІ статуту ОСББ Наш-31 до виключної компетенції загальних зборів належать обрання членів правління об`єднання.
Згідно ст. 10 Закону України Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку співвласники приймають рішення щодо управління багатоквартирним будинком на зборах у порядку, передбаченому цією статтею. Якщо у багатоквартирному будинку в установленому законом порядку утворено об`єднання співвласників, проведення зборів та прийняття відповідних рішень здійснюються згідно із законом, що регулює діяльність об`єднань співвласників багатоквартирних будинків.
Згідно з ч. 5 ст. 10 Закону України Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку збори співвласників приймають рішення з питань порядку денного з можливістю їх обговорення.
Згідно з ч.ч. 7-8 ст. 10 Закону України Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку повідомлення про проведення зборів співвласників направляється ініціатором зборів співвласників не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зборів. Повідомлення в письмовій формі надається кожному співвласнику під власноручний підпис або надсилається рекомендованим листом на адресу квартири або нежитлового приміщення, що належить співвласнику в цьому багатоквартирному будинку. За складеною у довільній формі письмовою заявою (у тому числі у формі електронного документа) співвласника до ініціатора зборів співвласників, отриманою не пізніше ніж за 15 календарних днів до дня проведення зборів співвласників, повідомлення про проведення зборів співвласників надсилається такому співвласнику на іншу поштову адресу або на адресу електронної пошти чи з використанням інших технічних засобів електронних комунікацій, зазначених у такій заяві. У повідомленні про проведення зборів співвласників повинна міститися інформація про: 1) ініціатора зборів співвласників; 2) дату, час та місце проведення зборів співвласників; 3) порядок денний зборів співвласників; 4) наявність/відсутність технічної можливості для участі співвласників у зборах співвласників дистанційно в режимі відеоконференції із зазначенням інформації щодо підключення до неї.
Згідно з п. 4.2 статуту ОСББ Наш-31 у повідомленні про проведення загальних зборів зазначається з чиєї ініціативи складаються збори, місце і час проведення, проект порядку денного.
Як випливає з матеріалів справи, повідомлення про проведення загальних зборів п. 3 порядку денного не містить інформації про вирішення питання щодо виведення зі складу правління ОСББ ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , та введення до складу правління Кіфоренко-Міліцину Анжелу, кв. АДРЕСА_2 .
Зміни відбулись 15.11.2023 згідно протоколу членів правління від 15.11.2023 № 3/23, тобто після проведення загальних зборів які відбулись 14.11.2023, шо суперечить положенням Закону, а також статуту ОСББ Наш-31.
У правовій позиції викладеної Верховним Судом у постанові від 26 жовтня 2022 року у справі 916/1010/21, що порушення під час проведення загальних зборів можна поділити на безумовні, тобто ті, які мають наслідком безумовне визнання прийнятих на цих зборах рішень недійсними і ті, які хоч і допускаються, однак не завжди призводять до недійсності рішень загальних зборів.
Отже, безумовною підставою для визнання недійсними рішень загальних зборів є: прийняття загальними зборами рішень з питань, не включених до порядку денного загальних зборів.
Суд також приймає до уваги заяву відповідача про визнання позовних вимог.
Відповідно до ст. 73 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Згідно із ч.ч. 1, 3 ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд. Таке право мають також особи, в інтересах яких заявлено вимоги, за винятком тих осіб, які не мають процесуальної дієздатності (ч. 2 ст. 14 ГПК України).
Відповідно до ст.ст. 76, 77, 78, 79 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Достовірними є докази, створені (отримані) за відсутності впливу, спрямованого на формування хибного уявлення про обставини справи, які мають значення для справи. Наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування. Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Ураховуючи вищенаведене, оскільки відповідачем при скликанні та проведенні загальних зборів 14.11.2023 допущені суттєві порушення вимог Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку" та Статуту ОСББ, що є безумовною підставою для визнання недійсними рішень загальних зборів, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню повністю.
Аналізуючи питання обсягу дослідження доводів сторін та їх відображення у судовому рішенні, суд спирається на висновки, яких дійшов Європейський суд з прав людини у рішенні від 18 липня 2006 року у справі «Проніна проти України», в якому Європейський суд з прав людини зазначив, що пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зобов`язує суди давати обґрунтування своїх рішень, але це не може сприйматись як вимога надавати детальну відповідь на кожен аргумент. Межі цього обов`язку можуть бути різними в залежності від характеру рішення. Крім того, необхідно брати до уваги різноманітність аргументів, які сторона може представити в суд, та відмінності, які існують у державах-учасницях, з огляду на положення законодавства, традиції, юридичні висновки, викладення та формулювання рішень.
Таким чином, питання, чи виконав суд свій обов`язок щодо подання обґрунтування, що випливає зі статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, може бути визначено тільки у світлі конкретних обставин справи.
Поряд з цим, за змістом п. 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень та висновків Європейського суду з прав людини, викладених у рішеннях у справах «Трофимчук проти України», «Серявін та інші проти України» обов`язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов`язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд.
За таких обставин суд дійшов висновку про задоволення позову в повному обсязі.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 129 ГПК України судовий збір у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав - покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Отже, враховуючи, що позов задоволено повністю, витрати на сплату судового збору за подання позовної заяви покладаються на відповідача в сумі 2422,40 грн.
Керуючись ст.ст. 129, 232, 233, 236-238 ГПК України, суд,
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Визнати недійсним з моменту прийняття рішення загальних зборів ОСББ Наш-31, оформлене протоколом № 5 від 14.11.2023 в частині виведення зі складу правління ОСББ ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , та введення до складу правління Кіфоренко-Міліцину Анжелу, кв. АДРЕСА_2 (питання порядку денного № 3).
3. Стягнути з Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Наш-31 (55001, просп. Незалежності, 8, м. Южноукраїнськ, Миколаївcька область, ідентифікаційний код 42942243) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) судовий збір у розмірі 2422 грн. 40 коп.
Рішення може бути оскаржено до Південно-Західного апеляційного господарського суду протягом 20 днів з дня складення повного судового рішення.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Оформлене відповідно до вимог статті 238 ГПК України рішення підписано 30.10.2024 року.
Суддя С.М. Коваль.
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 21.10.2024 |
Оприлюднено | 04.11.2024 |
Номер документу | 122729289 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин про оскарження рішень загальних зборів учасників товариств, органів управління |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Коваль С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні