Ухвала
від 01.11.2024 по справі 165/4717/24
НОВОВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа 165/4717/24

Провадження 2/165/796/24

НОВОВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙСУД ВОЛИНСЬКОЇОБЛАСТІ

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 листопада 2024 року м. Нововолинськ

Суддя Нововолинського міського суду Волинської області Василюк А.В., оглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Управління соціальної та ветеранської політики Нововолинської міської ради про встановлення факту, що має юридичне значення

встановив:

29 жовтня 2024 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Управління соціальної та ветеранської політики Нововолинської міської ради про встановлення факту, що має юридичне значення.

Відповідно до ч. 2ст. 315 ЦПК Україниу судовому порядку (в порядку окремого провадження) можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

При цьому, звертаю увагу позивача на те, що існує Порядок надання статусу постраждалого учасника Революції Гідності, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання соціального захисту постраждалих учасників Революції Гідності» №119 від 28 лютого 2018 року. Відповідно до цього порядку рішення про надання (відмову у наданні) статусу постраждалого учасника Революції Гідності та видачу (відмову у видачі) відповідного посвідчення приймається органом соціального захисту населення протягом семи робочих днів з дня подання заяви.

Тобто підзаконним актом визначений орган, який уповноважений приймати таке рішення, встановлено перелік документів, необхідних для підтвердження статусу постраждалого учасника Революції Гідності. Перекладання на суд функцій такого органу суперечило б вимогам закону, створило б умови для уникнення встановленої законодавством процедури отримання статусу особам, що постраждали та поставило б у нерівні умови осіб, які отримують такий статус з дотриманням цієї процедури.

Разом з тим, сам позивач зазначає, що він звертався до органу соціального захисту населення з метою отримання статусу постраждалого учасника Революції Гідності і той відмовив у наданні йому такого статусу.

У такому випадку особа, якій рішенням уповноваженого органу (комісії) відмовлено у визнанні постраждалим учасником Революції Гідності, не позбавлена права звернутися до суду з метою оскарження такого рішення, і під час дослідження обставин відмови в порядку адміністративного судочинства можуть досліджуватися зокрема докази надані особою на підтвердження заявленого факту разом з іншими обставинами, а також заслуховуватись доводи і заперечення сторін.

З урахуванням наведеного, зазначений спір не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, а повинен вирішуватись у позасудовому порядку відповідно до встановленої законодавством процедури, а у разі незгоди з рішенням органу соціального захисту, в порядку адміністративного судочинства, адміністративним судом.

Така правова позиція викладена, зокрема, в постанові Великої Палати Верховного Суду від 03 липня 2019 року в справі №233/2929/17 (провадження № 14-284цс18).

Відповідно до п.1 ч.1 ст.186 ЦПК України, суддя відмовляєу відкриттіпровадження усправі,якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Керуючись ст.186 ЦПК України,

постановив :

Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління соціальної та ветеранської політики Нововолинської міської ради про встановлення факту, що має юридичне значення.

На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу безпосередньо до Волинського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Суддя підпис А.В. Василюк

СудНововолинський міський суд Волинської області
Дата ухвалення рішення01.11.2024
Оприлюднено04.11.2024
Номер документу122730012
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Інші справи позовного провадження

Судовий реєстр по справі —165/4717/24

Ухвала від 01.11.2024

Цивільне

Нововолинський міський суд Волинської області

Василюк А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні