Ухвала
від 31.10.2024 по справі 296/10086/24
КОРОЛЬОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа № 296/10086/24

2-о/296/250/24

У Х В А Л А

про залишення заяви без руху

"31" жовтня 2024 р. м.Житомир

Суддя Корольовського районного суду міста Житомира Пилипюк Лілія Миколаївна, вивчивши матеріали заяви ОСОБА_1 , заінтерисовані особи: Служба (управління) у справах дітей Житомирської міської ради, ОСОБА_2 , про усиновлення,

ВСТАНОВИВ:

25 жовтня 2024 року до Корольовського районного суду міста Житомира надійшла заява ОСОБА_1 про усиновлення дитини дружини.

Заява не відповідає вимогам ст.ст.294, 312 ЦПК України та підлягає залишеню без руху з таких підстав.

Відповідно до п.4 ч.2 ст.293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про усиновлення.

Справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості цих справ встановлені цим розділом (ч.3 ст.294 ЦПК України).

Суддя вважає доцільним звернути увагу заявника на вимоги ч. 1 ст. 313 ЦПК України, відповідно до якої суд розглядає справу про усиновлення дитини за обов`язковою участю заявника, органу опіки та піклування або уповноваженого органу виконавчої влади, а також дитини, якщо вона за віком і станом здоров`я усвідомлює факт усиновлення, з викликом заінтересованих та інших осіб, яких суд визнає за потрібне допитати

Відповідно до п.3 Порядку провадження органами опіки і піклування діяльності, пов`язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою КМУ від 24.09.2008 №866, органами опіки і піклування є районні, районні у м. Києві та м. Севастополі держаадміністрації, виконавчі органи міських, районних у містах, сільських, селищних рад, у тому числі об`єднаних територіальних громад.

Відповідно до ч. 1 ст 311 ЦПК України заява про усиновлення дитини повинна містити: найменування суду, до якого подається заява, ім`я, місце проживання заявника, а також прізвище, ім`я, по батькові, вік усиновлюваної дитини, її місце проживання, відомості про стан здоров`я дитини. Заява про усиновлення дитини може також містити клопотання про зміну прізвища, імені, по батькові, дати, місця народження дитини, про запис заявника матір`ю або батьком дитини.

Частиною другою ст. 311 ЦПК України до заяви про усиновлення дитини за наявності мають бути додані такі документи:

1) копія свідоцтва про шлюб, а також письмова згода на це другого з подружжя, засвідчена нотаріально, - при усиновленні дитини одним із подружжя;

2) медичний висновок про стан здоров`я заявника;

3) довідка з місця роботи із зазначенням заробітної плати або копія декларації про доходи;

4) документ, що підтверджує право власності або користування жилим приміщенням;

5) інші документи, визначені законом.

Ознайомившись з доданими до заяви ОСОБА_1 документами, установлено, що матеріали заяви про усиновлення не містять довідки з місця роботи заявника із зазначенням заробітньої плати або копії декларацїі про його доходи.

Також, згідно з вимогами ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання заяви у справах окремого провадження, яка подається фізичною особою встановлюється ставка у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,60 гривень.

Таким чином, заявником не було надано до суду доказів сплати судового збору, або доказів підтвердження того, що ОСОБА_1 звільнений від сплати судового збору відповідно до Закону України «Про судовий збір».

Відповідно до ч.1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 ЦПК України, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Встановивши, що заява подана до суду з порушенням вимог щодо її форми та змісту, приходжу до висновку, що заява ОСОБА_1 про усиновлення слід залишити без руху, надавши заявнику можливість усунути встановлені недоліки.

На підставі наведеного, керуючись ст.185, 293, 294, 311 ЦПК України, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Заяву ОСОБА_1 про усиновлення дитини - залишити без руху, надавши заявнику строк для усунення зазначених недоліків, який не може перевищувати семи днів з дня вручення ухвали про залишення без руху.

Якщо заявник відповідно до ухвали судді у встановлений строк виконає зазначені в ухвалі недоліки, заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається позивачеві

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя Корольовського районного суду

міста Житомира Лілія ПИЛИПЮК

СудКорольовський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення31.10.2024
Оприлюднено04.11.2024
Номер документу122730133
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: усиновлення громадянами України, що проживають на території України

Судовий реєстр по справі —296/10086/24

Рішення від 09.12.2024

Цивільне

Корольовський районний суд м. Житомира

Пилипюк Л. М.

Рішення від 09.12.2024

Цивільне

Корольовський районний суд м. Житомира

Пилипюк Л. М.

Ухвала від 13.11.2024

Цивільне

Корольовський районний суд м. Житомира

Пилипюк Л. М.

Ухвала від 31.10.2024

Цивільне

Корольовський районний суд м. Житомира

Пилипюк Л. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні