Рішення
від 01.11.2024 по справі 279/5834/24
КОРОСТЕНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 279/5834/24

Провадження № 2/279/2020/24

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01 листопада 2024 року

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області у складі судді Недашківської Л.А., з секретарем Бобровою В.С., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження цивільну справу №279/5834/24 за позовом ОСОБА_1 до Комунального підприємства "Теплозабезпечення" Коростенської міської ради про захист прав споживача та зобов`язання зняти з обліку, припинення нарахування плати за послуги централізованого теплопостачання,

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з позовом, зазначивши, що на підставі договору купівлі-продажу квартири №3223 від 18.07.2023 року, посвідченого приватним нотаріусом Коростенського міського нотаріального округу Житомирської області Івчуком С. С., він є власником квартири АДРЕСА_1 . Вказана квартира була відключена від мережі централізованого опалення. Послуги теплопостачання надавалися Коростенським комунальним підприємством «Теплозабезпечення». З цього періоду відбувалися неодноразові звернення до відповідача в яких повідомлялося про від`єднання квартири АДРЕСА_1 , з облаштуванням в ній системи індивідуального (автономного) опалення та у зв`язку з цим просили не нараховувати мені плату за послуги теплопостачання.

КП «Теплозабезпечення» фактично володіє інформацією про від`єднання від централізованого опалення даної квартири, та встановлення в ній системи індивідуального (автономного) опалення, що підтверджується актом № 005393 перевірки стану обліку природного газу з побутовим лічильником від 20.09.2023 року. При цьому, відповідачем продовжується нарахування оплати за послугит з теплопостачання, хоча послуги відповідача він фактично не отримує. Просив зобов`язати Комунальне підприємство «Теплозабезпечення» зняти з обліку квартиру АДРЕСА_1 та припинити нарахування оплати за послуги централізованого теплопостачання.

Справа розглянута за правилами спрощеного позовногопровадження.

Відповідач відзив на позовну заяву не подав, про розгляд справи повідомлявся належним чином, копію ухвали про відкриття провадження з додатками отримав 24.09.2024 року.

Вивчивши матеріали справи в їх сукупності, суд приходить до наступного:

Приписамист.15 ЦК Українивстановлено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, не визнання або оспорювання.

Судом встановлено, що позивач являється власником квартири АДРЕСА_1 , яка знаходиться в багатоквартирному будинку, централізоване опалення якого здійснює відповідач.

18.09.2023 року позивач звернувся до письмовою заявою до Комунального підприємства "Теплозабезпечення" з питанням щодо відключення квартири від мережі централізованого теплопостачання та встановлення індивідувального опалення.

Листом від 19.09.2023 року ОСОБА_1 роз`яснено порядок відключення від мережі централізованого опалення.

Згідно з пунктом 42 Правил надання послуги з постачання теплової енергії, затвердженихпостановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 830, споживач має право відключитися від систем (мереж) централізованого опалення (теплопостачання) відповідно до Порядку відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води, затвердженого наказом Мінрегіону від 26 липня 2019 р. № 169

Пункт 14 Правил передбачає, що у багатоквартирних будинках, у яких на день набрання чинності Законом України Про житлово-комунальні послуги не менш як половина квартир та нежитлових приміщень була відокремлена (відключена) від мереж (систем) централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води, власники квартир та нежитлових приміщень, приєднаних до таких мереж, не зобов`язані, але мають право в установленому Мінрегіоном порядку відокремити (відключити) від них свою квартиру чи нежитлове приміщення та влаштувати систему індивідуального теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання) у такій квартирі чи нежитловому приміщенні.

Відокремлення(відключення)квартиртанежитлових приміщеньвідмереж(систем)централізованогоопалення(теплопостачання)тапостачаннягарячої водибездотриманнявстановленого Мінрегіономпорядкунедопускається.

Процедура відключення власників (співвласників) будівель, у тому числі житлових будинків, квартир та нежитлових приміщень багатоквартирних будинків від систем (мереж) централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води відключення від мереж централізованого опалення регулюється Порядком відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води, затвердженого Наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 26 липня 2019 року № 169.

Відповідно до п.1,3,4,5,9,10, 13 розділу ІІІ Порядку власники квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку, приєднаного до ЦО та ГВП, мають право відокремити (відключити) свою квартиру чи нежитлове приміщення від ЦО та ГВП у разі, якщо на день набрання чинності Законом України «Про житлово-комунальні послуги» не менше як половина квартир та нежитлових приміщень цього будинку відокремлена (відключена) від ЦО та ГВП, та влаштувати систему індивідуального теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання) у такій квартирі чи нежитловому приміщенні.

Для відокремлення (відключення) від ЦО та ГВП власник квартири чи нежитлового приміщення багатоквартирного будинку звертається до органу місцевого самоврядування з письмовою заявою в довільній формі із зазначенням причини відокремлення (відключення) та подає інформацію про намір влаштування системи індивідуального теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання) такої квартири чи нежитлового приміщення.

Заява про відокремлення (відключення) квартири чи нежитлового приміщення багатоквартирного будинку від ЦО та ГВП передається на розгляд Комісії.

Комісія на найближчому засіданні розглядає заяву про відокремлення (відключення) квартири чи нежитлового приміщення від ЦО та ГВП за участю заявника або його уповноваженого представника.

Виконання робіт із відокремлення (відключення) квартири чи нежитлового приміщення від ЦО та ГВП здійснюється виконавцем робіт з обслуговування внутрішньобудинкових систем теплопостачання або постачання гарячої води чи іншим залученим власником суб`єктом господарювання, які у випадках, передбачених законодавством, мають ліцензію на провадження господарської діяльності з будівництва об`єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів із середніми та значними наслідками, з обов`язковим переліком робіт із монтажу внутрішніх інженерних мереж, систем, приладів і засобів вимірювання.

Для виконання робіт із відокремлення (відключення) від ЦО та ГВП власник квартири чи нежитлового приміщення повідомляє виконавця відповідної комунальної послуги та виконавців робіт з обслуговування внутрішньобудинкових систем теплопостачання та постачання гарячої води про своє рішення щодо відокремлення (відключення) від ЦО та ГВП шляхом подання письмової заяви в довільній формі, у якій зазначається наявність підстави для такого рішення згідно із Законом України «Про житлово-комунальні послуги».

До заяви додається копія витягу з протоколу засідання Комісії про розгляд питання щодо відокремлення (відключення) такої квартири чи нежитлового приміщення від ЦО та ГВП, а також копія проєкту такого відокремлення (відключення).

Після завершення робіт із відокремлення (відключення) квартири чи нежитлового приміщення від ЦО та ГВП складається акт про відокремлення (відключення) квартири/нежитлового приміщення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води (додаток 3) - по одному примірнику для власника, представника виконавця комунальної послуги з постачання теплової енергії, представника виконавця комунальної послуги з постачання гарячої води, виконавця робіт з обслуговування внутрішньобудинкових систем теплопостачання, виконавця робіт з обслуговування внутрішньобудинкових систем постачання гарячої води, а також для іншого суб`єкта господарювання у разі залучення його власником для виконання робіт з відокремлення (відключення) відповідно до пункту 9 цього розділу.

Такий акт підписується присутніми під час відокремлення (відключення) власником квартири чи нежитлового приміщення і представником виконавця комунальної послуги з постачання теплової енергії, представником виконавця комунальної послуги з постачання гарячої води, представником виконавця робіт з обслуговування внутрішньобудинкових систем теплопостачання, представником виконавця робіт з обслуговування внутрішньобудинкових систем постачання гарячої води, а також іншим суб`єктом господарювання у разі залучення його власником для виконання робіт з відокремлення (відключення) відповідно до пункту 9 цього розділу.

Після підписання акта виконавець відповідної комунальної послуги повідомляє власника про перегляд умов або розірвання договору про надання послуги.

Позивачем не надано доказів того, що до відключення квартири від системи централізованого опалення він звертались з письмовою завою про відключення від мережі централізованого опалення до Комісії, такий дозвіл на відключення було надано, тому фактичне відключення від системи централізованого опалення є самовільним.

Відповідно до ст.907 ЦК України договір про надання послуг може бути розірваний, у тому числі шляхом односторонньої відмови від договору, в порядку та на підставах, встановлених цим Кодексом, іншим законом або за домовленістю сторін.

За обставин, коли єдиною підставою для зняття споживача з обліку і припинення відповідних нарахувань є акт про відключення, затверджений відповідною Комісією, а відмова позивача від надання послуг системи централізованого опалення без дотримання відповідної процедури є самовільною, договір про надання послуг в установленому порядку не розірваний, суд дійшов висновку про безпідставність позову.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.263-265 ЦПК України, 907 ЦК України, Правилами надання послугизпостачаннятеплової енергії,затвердженихпостановоюКабінетуМіністрів Українивід21серпня2019р.№830, Порядком ввідключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води, затвердженого Наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 26 липня 2019 року № 169,

У ХВАЛ ИВ :

В задоволенні позову ОСОБА_1 до Комунального підприємства "Теплозабезпечення" Коростенської міської ради про захист прав споживача та зобов`язання зняти з обліку, припинення нарахування плати за послуги централізованого теплопостачання відмовити.

Рішення можебути оскаржено в апеляційному порядку в 30-денний строк, який обчислюється з дня проголошення (складення) рішення. Учасник справи, якому рішення не було вручено у день його проголошення (складення), має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому рішення суду.

Рішення судунабирає законноїсили після закінчення строку подання апеляційної скарги, а в разі подання апеляційної скарги - після розгляду справи апеляційним судом, якщо рішення не було скасовано.

Сторони:

Позивач ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 .

Відповідач Комунальне підприємство теплозабезпечення, місце знаходження: 11501, м. Коростень, вул. Шевченка,8-а, Житомирська область, ЄДРПОУ 31871157.

Суддя Недашківська Л.А.

копія згідно з оригіналом

СудКоростенський міськрайонний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення01.11.2024
Оприлюднено04.11.2024
Номер документу122730170
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, пов’язаних із застосуванням Закону України «Про захист прав споживачів»

Судовий реєстр по справі —279/5834/24

Ухвала від 19.12.2024

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Талько О. Б.

Ухвала від 16.12.2024

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Талько О. Б.

Рішення від 01.11.2024

Цивільне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Недашківська Л. А.

Ухвала від 03.10.2024

Цивільне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Недашківська Л. А.

Ухвала від 16.09.2024

Цивільне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Недашківська Л. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні