Ухвала
від 01.11.2024 по справі 759/23072/24
СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

пр. № 1-кс/759/7761/24

ун. № 759/23072/24

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 листопада 2024 року м. Київ

слідчий суддя Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_1 ,

секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,

розглянувши скаргу адвоката ОСОБА_3 поданої в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю «ЗАВОД СТАЛЕВИХ ПРОФІЛІВ» на бездіяльність слідчого, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви про кримінальне правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

31.10.2024 р. до суду надійшла зазначена скарга, скаржник просить суд зобов`язати уповноважених осіб СВ Святошинського УП ГУНП у м. Києві внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відповідно до повідомлення про вчинення кримінального правопорушення від 21.08.2024 року, поданого Товариством з обмеженою відповідальністю «Завод Сталевих Профілів», та яке було зареєстровано Святошинським управління поліції ГУНП у м.Києві за вх.№ 57288 від 16.09.2024.

Скаргу обґрунтовує тим, що директором ТОВ «ЗАВОД СТАЛЕВИХ ПРОФІЛІВ» (Код ЄДРПОУ 40903202) ОСОБА_4 на адресу Святошинського управління поліції ГУНП у м. Києві було подано повідомлення про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, яке було зареєстровано Святошинським управління поліції ГУНП у м. Києві за вх. № 57288 від 16.09.2024. Однак, станом на момент подання цієї скарги, жодного процесуального рішення за результатом розгляду повідомлення ТОВ «ЗАВОД СТАЛЕВИХ ПРОФІЛІВ» прийнято не було, відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань не внесені, що на думку заявника, свідчать про бездіяльність уповноважених осіб Святошинського управління поліції ГУНП у м. Києві. Зокрема, 22.10.2024 (простим поштовим листом) на адресу Товариства надійшла відповідь від Святошинського управління поліції ГУНП у м.Києві (за вих.187004-2024 від 27.09.2024) в якому повідомлено, що звернення з приводу можливих неправомірних дій посадових осіб ДП «УкрНДНЦ» щодо нового стандарту ДСТУ за № 9219:2023 за наказом ДП «УкрНДНЦ» № 80 від 27.04.2023 року, було зареєстровано в ІТС ІНПН (журналі Єдиного обліку) Святошинського УП ГУНП у м. Києві за № 57288 від 16.09.2024, (СЕД № 98046 від 09.09.2024 року), крім того в своєї відповіді уповноважені особи Святошинського УП ГУНП у м. Києві повідомили, що в ході здійснення перевірки на теперішній час не встановлено ознак, які б вказували на вчинення кримінального правопорушення.

Скаржник у судове засідання не з`явився, про слухання справи повідомлений належним чином.

Представник СВ Святошинського УП ГУНП у м. Києві у судове засідання не з`явився, повідомлявся належним чином, причини неявки суду не повідомив, заперечень щодо наведених в скарзі обставин суду не надав, тому з урахуванням думки скаржника слідчий суддя вважає можливим провести розгляд скарги в відсутності суб`єкта оскарження, оскільки його відсутність, згідно з ч. 3 ст. 306 КПК України не є перешкодою для розгляду скарги.

Дослідивши матеріали скарги та додані до неї документи, слідчий суддя приходить до висновку.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 303 КПК України на досудовому провадженні можуть бути оскаржені такі рішення дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, а саме: бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, у неповерненні тимчасово вилученого майна згідно з вимогами ст. 169 цього Кодексу, а також у нездійсненні інших процесуальних дій, які він зобов`язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк, заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, володільцем тимчасово вилученого майна.

Частина 1 ст. 304 КПК України передбачає, що скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, передбачені ч. 1 ст. 303 цього Кодексу, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності. Якщо рішення слідчого чи прокурора оформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою копії.

Відповідно до вимог ч. 1, 7 ст. 214 КПК України слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування. Якщо відомості про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені прокурором, він зобов`язаний невідкладно, але не пізніше наступного дня, з дотриманням правил підсудності передати наявні у нього матеріали до органу досудового розслідування та доручити проведення досудового розслідування.

За змістом вказаної норми, обов`язок прийняти та зареєструвати заяву або повідомлення про кримінальні правопорушення покладено на слідчого, прокурора та інших службових осіб, що уповноважені на їх прийняття. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається, незалежно від того, чи відносяться розслідування фактів про повідомлені кримінальні правопорушення до територіальної юрисдикції або процесуальної компетенції органу, до якого надійшла заява чи повідомлення.

Також, ч. 2 ст. 60 КПК України передбачено, що заявник має право отримати від органу, до якого він подав заяву, документ, що підтверджує її прийняття і реєстрацію; витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Згідно розділу II п.2.1 Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань, затвердженого наказом Генерального прокурора України №69 від 17.08.2012, облік кримінальних правопорушень за заявами, повідомленнями, які надійшли прокурору або органу досудового розслідування, або виявленими з інших джерел обставинами, що свідчать про вчинення кримінального правопорушення, здійснюється за дорученням керівника прокуратури або органу досудового розслідування шляхом внесення до Реєстру відомостей, визначених ч. 5 ст. 214 КПК України.

Відповідно до розділу VI п. 1 Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань, затвердженого наказом Генерального прокурора України №69 від 17.08.2012 прокурори, керівники органів досудового розслідування усіх рівнів несуть відповідальність по відомствах за забезпечення своєчасного, повного та достовірного внесення інформації до Реєстру.

Як вбачається із скарги, директор ТОВ «ЗАВОД СТАЛЕВИХ ПРОФІЛІВ» ОСОБА_4 на адресу Святошинського управління поліції ГУНП у м. Києві було подано повідомлення про вчинення кримінального правопорушення, яке було зареєстровано Святошинським управління поліції ГУНП у м. Києві за вх. № 57288 від 16.09.2024, однак в порушення вимог ч. 1 ст. 214 КПК України по його заяві, не були внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, що згідно з зазначеними положеннями діючого кримінального процесуального законодавства передбачений обов`язок слідчого або прокурора невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

У силу ч.ч. 2, 3 ст. 307 КПК України ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування може бути про: 1) скасування рішення слідчого чи прокурора; 2) зобов`язання припинити дію; 3) зобов`язання вчинити певну дію; 4) відмову у задоволенні скарги. Ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дію чи бездіяльність слідчого чи прокурора не може бути оскаржена, окрім ухвали про відмову у задоволенні скарги на постанову про закриття кримінального провадження.

Функція судового контролю на досудовому розслідуванні обмежується визначеними ст. 303 КПК України повноваженнями слідчого та обов`язками слідчого судді під час розгляду клопотань про зобов`язання слідчого провести слідчі дії передбачені п. 3 ч. 2 ст. 307 КПК України.

Враховуючи те, що невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви про кримінальне правопорушення, є суттєвим порушенням вимог Закону, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для задоволення скарги.

На підставі вищевикладеного, керуючись вимогами ст.ст. 303, 304, 306, 307, 309, 369-372 КПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

скаргу адвоката ОСОБА_3 поданої в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю «ЗАВОД СТАЛЕВИХ ПРОФІЛІВ» на бездіяльність слідчого, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви про кримінальне правопорушення задовольнити.

Зобов`язати уповноважених осіб Святошинського управління поліції ГУНП у м. Києві внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відповідно до повідомлення про вчинення кримінального правопорушення від 21.08.2024, поданого Товариством з обмеженою відповідальністю «Завод Сталевих Профілів», та яке було зареєстровано Святошинським управління поліції ГУНП у м. Києві за вх. № 57288 від 16.09.2024.

Зобов`язати службову особу, яка внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, через 24 години з моменту внесення таких відомостей, надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань та повідомити Святошинський районний суд м. Києва про виконання ухвали, шляхом направлення копії витягу Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Якщо ухвалу слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання копії судового рішення.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудСвятошинський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення01.11.2024
Оприлюднено05.11.2024
Номер документу122732163
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора стосовно невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань

Судовий реєстр по справі —759/23072/24

Ухвала від 01.11.2024

Кримінальне

Святошинський районний суд міста Києва

Ул`яновська О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні