Рішення
від 01.11.2024 по справі 149/3421/24
ХМІЛЬНИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 149/3421/24

Провадження №2-о/149/154/24

Номер рядка звіту 10

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

01.11.2024 р. м. Хмільник

Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області в складі:

головуючого судді Войнаревича М.Г.,

присяжних Григорук І. П., Матяш В. М.,

при секретарі Паламарчук Л.В.,

за участі заявника ОСОБА_1 ,

заінтересованої особи: ОСОБА_2 ,,

представника органу опіки та піклування - виконавчого комітетуХмільницької міської ради Шевчук А.Л.,

розглянувши в закритому судовому засіданні в місті Хмільнику цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заїнтересовані особи: ОСОБА_2 , Орган опіки та піклування - виконавчий комітет Хмільницької міської ради, про усиновлення,

В С Т А Н О В И В :

23.10.2024 року ОСОБА_1 , звернувся до суду із вищевказаною заявою, мотивуючи свої вимоги тим, що він 21.07.2022 перебуває у зареєстрованому шлюбу з ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про шлюб серії НОМЕР_1 . Від даного шлюбу у заявника народився син ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Дружина заявника - ОСОБА_2 , є матір`ю ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , біологічним батьком якої є ОСОБА_5 , якого заочним рішенням Хмільницького міськрайонного суду Вінницької області від 24.06.2024 в справі № 149/1557/24, яке набрало законної сили 24.07.2024, було позбавлено батьківських прав відносно доньки.

Разом з тим, заявник з ОСОБА_2 , ОСОБА_4 та їхнім спільним сином ОСОБА_3 проживають однією сім`єю за адресою: АДРЕСА_1 .

За час спільного проживання між заявником та ОСОБА_4 , склалися теплі та дружні стосунки, заявник сприймає її як рідну доньку, дбає про її матеріальне забезпечення, духовний розвиток, навчання та належний стан здоров`я. Відтак можна стверджувати, що між ними склалися повноцінні відносини як між батьком та донькою.

Щодо себе заявник повідомив, що отримує заробітну плату та за своїм матеріальним становищем має змогу утримувати дитину. За станом здоров`я може бути усиновлювачем. Також зазначив, що до кримінальної відповідальності він не притягувався, незнятої чи непогашеної судимості він не має та в розшуку не перебуває.

Мати дитини - ОСОБА_2 надала згоду на усиновлення (удочеріння) її малолітньої доньки ОСОБА_4 .

Також зазначив, що у їхньому будинку наявні умови для проживання, виховання та навчання малолітніх дітей. За таких обставин заявник вимушений звернутись до суду з даною заявою.

Ухвалою суду від 23.10.2024 відкрито провадження у даній справі та призначено справу до судового розгляду.

В судовому засіданні заявник ОСОБА_1 заяву підтримує та просить її задовольнити, посилаючись на обставини, що в ній містяться.

Заінтересована особа ОСОБА_2 не заперечує щодо задоволення заяви, вказуючи, що між її чоловіком та дитиною склались теплі відносини, заявник відноситься до дитини, як до рідної доньки.

Представник органу опіки та піклування виконавчого комітету Хмільницької міської ради не заперечує щодо задоволення заяви.

Вислухавши учасників справи та дослідивши матеріали справи, судом встановлені наступні обставини.

Відповідно до рішення Хмільницького міськрайонного суду Вінницької області № 149/2129/20 шлюб між ОСОБА_6 та ОСОБА_5 зареєстрований 23.10.2015 Вінницьким міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області, актовий запис №3284 було розірвано (копія на а.с.6);

Відповідно до свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 від 13.04.2017 року батьками ОСОБА_4 є ОСОБА_5 , та ОСОБА_6 (копія на а.с. 7);

Відповідно до свідоцтва про зміну імені серії НОМЕР_3 від 19.08.2021 року ОСОБА_6 , змінила прізвище на ОСОБА_7 , (копія на а.с. 8);

ОСОБА_1 та ОСОБА_7 , 21.07.2022 року зареєстрували шлюб у Хмільницькому міськрайонному відділі державної реєстрації актів цивільного стану Централь-Західного міжрегіонального управління МЮ (м.Хмельницький), що підтверджується свідоцтвом про шлюб серії НОМЕР_1 від 21.07.2022 року ( а.с. 9);

Відповідно до заочного рішення Хмільницького міськрайонного суду Вінницької області № 149/1557/24 ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 було позбавлено батьківських прав відносно малолітньої доньки ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Матір дитини ОСОБА_2 , дає згоду на усиновлення ОСОБА_1 , її малолітньої дитини ОСОБА_4 (копія на а.с. 13);

Згідно акту обстеження умов проживання від 07.10.2024 року ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_4 , ОСОБА_3 матеріально-побутові умови сім`ї добрі, створені всі необхідні умови для виховання та розвитку дитини, що підтверджується відповідним актом (копія на а.с. 14);

Відповідно до висновку про стан здоров`я, виданого Хмільницьким центром первинної медико-санітарної допомоги від 12.08.2024 року ОСОБА_1 за станом здоров"я може виконувати батьківські обов`язки. ( копія на а.с. 15);

Відповідно до витягу з інформаційно-аналітичної системи "Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості" № ФОВА-002273279, гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 до кримінальної відповідальності не притягувався, незнятої чи не погашеної судимості не має та в розшуку не перебуває (копія на а.с. 16);

Відповідно до висновку про стан здоров`я, фізичний і розумовий розвиток дитини виданий Хмільницьким центром первинної медико-санітарної допомоги від 12.08.2024 ОСОБА_4 має добрий стан здоров`я. (копія на а.с. 17);

Згідно з висновком виконавчого комітету Хмільницької міської ради № 1792/01-21 від 10.10.2024 усиновлення малолітньої ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 громадянином ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , є доцільним і таким, що відповідає інтересам дитини. (копія на а.с. 18).

Відповідно до довідки про доходи ОСОБА_1 , дійсно перебуває на військовій службі та отримує заробіну плату (копія на а.с. 19);

Згідно ст. 207 СК України, усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім`ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду, і усиновлення дитини провадиться у її найвищих інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя.

Відповідно до ч. 1 ст. 208 СК України, усиновленою може бути дитина до досягнення нею повноліття (стаття 6 цього Кодексу).

Пунктом 6 постанови Пленуму Верховного суду України від 30 березня 2007 року № 3 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав» роз`яснено, що обов`язок суду при вирішенні заяви про усиновлення перевірити наявність передбачених законом підстав для усиновлення, зокрема: чи дали батьки дитини згоду на це (якщо вона необхідна); чи може заявник бути усиновлювачем; чи є дитина відповідно до законодавства суб`єктом усиновлення і чи виконано вимоги ч.ч.1-3 ст. 218 СК України щодо наявності згоди дитини; чи відповідають висновок органу опіки та піклування і дозвіл на усиновлення уповноваженого органу виконавчої влади необхідним вимогам.

Усиновлювачем може бути дієздатна особа віком не молодша двадцяти одного року, за винятком, коли усиновлювач є родичем дитини. Усиновлювачем може бути особа, що старша за дитину, яку вона бажає усиновити, не менш як на п`ятнадцять років. Різниця у віці між усиновлювачем та дитиною не може бути більшою ніж сорок п`ять років (ч.ч. 1, 2 ст. 211 СК України).

Усиновлення дитини здійснюється за вільною згодою її батьків. Згода батьків на усиновлення дитини має бути безумовною. Згода батьків на усиновлення може бути надана ними лише після досягнення дитиною двомісячного віку. Письмова згода батьків на усиновлення засвідчується нотаріусом. Мати, батько дитини мають право відкликати свою згоду на усиновлення до набрання чинності рішенням суду про усиновлення (ч.ч. 1-3, 5, 6 ст. 217 СК України).

Особа, яка бажає усиновити дитину, подає до суду заяву про усиновлення. Подання такої заяви через представника не допускається. Заява про усиновлення може бути відкликана до набрання чинності рішенням суду про усиновлення (ст. 223 СК України).

Суд, постановляючи рішення про усиновлення дитини, враховує обставини, що мають істотне значення, зокрема: 1) стан здоров`я та матеріальне становище особи, яка бажає усиновити дитину, її сімейний стан та умови проживання, ставлення до виховання дитини; 2) мотиви, на підставі яких особа бажає усиновити дитину; 4) взаємовідповідність особи, яка бажає усиновити дитину, та дитини, а також те, як довго ця особа опікується вже дитиною; 5) особу дитини та стан її здоров`я; 6) ставлення дитини до особи, яка бажає її усиновити. При встановленні всіх умов, встановлених цим Кодексом, здатності особи, яка бажає усиновити дитину, забезпечити стабільні та гармонійні умови для життя дитини суд постановляє рішення, яким оголошує цю особу усиновлювачем дитини (ст. 224 СК України).

Усиновлення вважається здійсненим у день набрання чинності рішенням суду про усиновлення (ст. 225 СК України).

Особа, яка подала заяву про усиновлення, може виявити бажання бути записаною у Книзі реєстрації народжень матір`ю, батьком дитини. Якщо усиновлюється дитина, яка досягла семи років, то для запису усиновлювача матір`ю, батьком потрібна згода дитини, крім випадку, передбаченого частиною четвертою статті 218 цього Кодексу. Суд задовольняє таку заяву усиновлювача, у рішенні про усиновлення, якщо це відповідає інтересам дитини (ст. 229 СК України).

Відповідно до вимог ст. 231 СК України, якщо усиновлювач записується батьком дитини, відповідно змінюється по батькові дитини. Про зміни, передбачені у цій статті, суд зазначає у рішенні про усиновлення.

Оскільки судом встановлено, що усиновлення малолітньої ОСОБА_4 не суперечить її інтересам, так як заявник проживає у шлюбі з матір`ю дитини, проявляє до дитини батьківську турботу, фізично здоровий, здатний створити для дитини належний матеріально-побутовий рівень проживання, спроможний забезпечити їй належне виховання, навчання та утримання, стабільні та гармонійні умови життя і може бути її усиновлювачем, тому заява ОСОБА_1 підлягає задоволенню. Суд вважає за можливе задовольнити вимогу заявника про усиновлення дитини та записати його батьком усиновленої дитини, про що внести зміни до актового запису про народження ОСОБА_4 ..

Відповідно до ст. 233 СК України на підставі рішення суду про усиновлення в актовий запис про народження дитини або повнолітньої особи, складений органами державної реєстрації актів цивільного стану України, орган державної реєстрації актів цивільного стану вносить відповідні зміни і видає нове Свідоцтво про народження з урахуванням цих змін. Свідоцтво про народження, що було видане раніше, анулюється.

Згідно із п. 2.13.1 Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 12.01.2011 № 96/5, підставою для внесення змін в актовий запис цивільного стану є, зокрема, рішення суду про усиновлення (удочеріння), у якому зазначено про внесення конкретних змін в актовий запис цивільного стану.

Відповідно до ч.ч. 1-3 статті 314 ЦПК України за результатами розгляду заяви про усиновлення суд ухвалює рішення. У разі задоволення заяви суд зазначає у резолютивній частині рішення про усиновлення дитини або повнолітньої особи заявником (заявниками). За клопотанням заявника (заявників) суд вирішує питання про зміну імені, прізвища та по батькові, дати і місця народження усиновленої дитини, про зміну імені, прізвища, по батькові усиновленої повнолітньої особи, про запис усиновлювачів батьками.

Враховуючи вищевикладене, ст. ст. 207,208,217,218,220,223-225,229,231 СК України, керуючись ст. ст.4, 76-81, 89, 263-265,313,314 ЦПК України, суд,

УХ В А Л И В :

Заяву ОСОБА_1 задовольнити.

ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП: НОМЕР_4 ) оголосити усиновлювачем ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Внести зміни до актового запису про народження № 68 від 13 квітня 2017 року ОСОБА_4 , зареєстрованого Хмільницьким районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області, в якому батьком дитини записати " ОСОБА_1 ", ІНФОРМАЦІЯ_5 , громадянин України. Ім`я дитини залишити без змін ОСОБА_4 , прізвище дитини змінити з " ОСОБА_4 " на " ІНФОРМАЦІЯ_6 ", по батькові змінити з " ОСОБА_4 " на " ІНФОРМАЦІЯ_6 ", дату та місце народження залишити без змін.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного суду протягом 30 днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Головуючий Михайло ВОЙНАРЕВИЧ

Присяжні

Іван ГРИГОРУК

Віталй МАТЯШ

СудХмільницький міськрайонний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення01.11.2024
Оприлюднено04.11.2024
Номер документу122733431
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: усиновлення громадянами України, що проживають на території України

Судовий реєстр по справі —149/3421/24

Ухвала від 11.12.2024

Цивільне

Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області

Войнаревич М. Г.

Рішення від 01.11.2024

Цивільне

Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області

Войнаревич М. Г.

Ухвала від 23.10.2024

Цивільне

Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області

Войнаревич М. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні