ОЧАКІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 483/1363/24
Провадження № 2/483/535/2024
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
01 листопада 2024 року м. Очаків
Суддя Очаківського міськрайонного суду Миколаївської області Шевиріна Т.Д., дослідивши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа - служба у справах дітей Чорноморської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області, про позбавлення батьківських прав, -
В С Т А Н О В И Л А :
28 жовтня 2024 року ОСОБА_1 звернувся до Очаківського міськрайонного суду Миколаївської області з позовною заявою, предметом якої є: позбавлення ОСОБА_2 батьківських прав відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ч. 4 ст. 177 ЦПК України, відповідно до яких до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Звертаючись до суду позивачем заявлено позовні вимоги немайнового характеру та при цьому останній просить звільнити його від сплати судового збору на підставі п. 14 ч. 2 ст. 3 ЗУ «Про судовий збір».
Відповідно до п. 14. ч. 2 ст. 3 ЗУ «Про судовий збір» судовий збір не справляється за подання заяви, апеляційної та касаційної скарги про захист прав малолітніх чи неповнолітніх осіб.
Закон України «Про судовий збір» розмежовує поняття «позовна заява» та «заява». Відповідно до вказаної норми права визначено, що судовий збір не справляється за подання саме заяви, а не позовної заяви, оскільки законодавець розмежовує дані поняття.
Так, в п.п. 7-12, 12-1, 16 ч. 2 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» зазначається перелік категорій справ, за які не справляється судовий збір, і які підлягають розгляду в порядку окремого провадження, шляхом подання заяви.
В п.п. 1-6, 15 ч. 2 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» зазначається щодо подачі заяв з процесуальних питань (скасування судового наказу, зміни чи встановлення способу, порядку і строку виконання рішення, поворот рішення, тощо).
Лише в п. 13 ч. 2 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» визначено категорію справ позовного провадження, за яку при подачі позовної заяви позивачем не справляється судовий збір.
Таким чином, враховуючи, що позивач звернувся до суду саме з позовною заявою, а не із заявою, він не підпадає під дію п. 14 ч. 2 ст. 3 Закону України «Про судовий збір», а тому не звільняється від сплати судового збору при подачі позовної заяви.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фінансовому розмірі.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів чи зміну способу їх стягнення, а також заявники у разі подання заяви щодо видачі судового наказу про стягнення аліментів.
Відповідно до Закону України «Про судовий збір» розмір ставки судового збору за подання позовної заяви немайнового характеру, яка подана юридичною особою становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про державний бюджет на 2024 рік" прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2024 року встановлено на рівні 3 028 гривень.
Згідно з п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", ставка судового збору за подання до суду вказаної позовної заяви встановлюється у розмірі 0,4 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, розмір судового збору з 01 січня 2024 року за цим позовом становить 1 211 грн 20 коп..
Згідно з ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст.175, 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху і надає строк для усунення недоліків позовної заяви.
На підставі викладеного, керуючись ст. 175, ч. 1 ст. 185, 353 ЦПК України,
У Х В А Л И Л А :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа - служба у справах дітей Чорноморської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області, про позбавлення батьківських прав, - залишити без руху, надавши строк для усунення недоліків п`ять днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Роз`яснити, що для усунення недоліків необхідно сплатити судовий збір у розмірі 1 211 грн 20 коп. на р/р UA428999980313131206000014470, отримувач коштів Очаківське УК/Очакiвський р-н/22030101, код ЄДРПОУ отримувача - 37929131, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача 899998, код класифікації доходів бюджету 22030101, та подати до суду оригінал квитанції, що підтверджує цю сплату.
Роз`яснити, що у разі усунення вказаних вище недоліків у встановлений судом строк позовна заява вважатиметься поданою у день первісного подання до суду та що в іншому разі вона вважатиметься неподаною і її буде повернуто.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 01.11.2024 |
Оприлюднено | 04.11.2024 |
Номер документу | 122735485 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області
Шевиріна Т. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні