Справа № 766/9304/24
н/п 2/766/10532/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23.10.2024 року Херсонський міський суд Херсонської області у складі:
головуючого суддіМайдан С.І.,
за участю секретаряПетішкіна О.О.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Херсосні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , від імені та в інтересах якої діє ОСОБА_2 , до ОСОБА_3 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Голопристанська міська військова адміністрація Скадовського району Херсонської області (як орган опіки та піклуваня), про позбавлення батьківських прав,
встановив:
Позивач звернулася до суду із позовом до ОСОБА_3 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Голопристанська міська військова адміністрація Скадовського району Херсонської області (як орган опіки та піклуваня), про позбавлення батьківських прав.
Ухвалою суду від 18.06.2024 року відкрито провадження у цивільній справі та призначено до розгляду за правилами загального позовного провадження до підготовчого судового засідання.
Представником позивача ОСОБА_2 подане до суду клопотання, яке сформоване в системі «Електронний суд» 21.10.2024 року, про звернення до компетентного органуРеспубліки Польщаіз судовимдорученням про наданняправової допомогишляхом вчиненняокремих процесуальнихдій у цивільній справі№ 766/9304/24за позовноюзаявою ОСОБА_1 та ОСОБА_3 пропозбавлення батьківськихправ. Доручити компетентномуоргану РеспублікиПольща провестиогляд умовмісця проживання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,телефон уПольщі НОМЕР_1 ,за адресою: АДРЕСА_1 (Polska, ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , Ulica Kochanowskiego 5/4, Miejacowo SuchyDwor 81-198), з`ясувати та надати відповіді на наступні питання: 1) Які загальні умови та підстави для проживання малолітньої дитини ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , за адресою: АДРЕСА_1 (Polska, ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , Ulica Kochanowskiego 5/4,
Miejacowo Suchy Dwor 81-198), де проживає ОСОБА_1 , кількість
кімнат та наявність інших осіб, які проживають за вказаною адресою?
2) Чи наявне необхідне обладнання у житловому приміщенні за адресою:
АДРЕСА_1 (Polska, Wojewodztwo Pomorskie, Powiat Puck, ОСОБА_6 ,
Ulica Kochanowskiego 5/4, Miejacowo Suchy Dwor 81-198) для забезпечення комфорту і
безпеки дитини ОСОБА_7 , для належного проведення дитиною дозвілля та
розвитку? 3)Які умовидля навчаннямалолітньої дитини ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ,за адресою: АДРЕСА_2 SuchyDwor81-198),зокрема,наявність необхіднихнавчальних матеріалів?Чи наявнів пішійдоступності відповіднінавчальні заклади? 4)Надати характеристику ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,за місцемїї проживання заадресою: АДРЕСА_1 ( АДРЕСА_1 ). Провадження по справі зупинити.
В підготовче засідання представник позивача та позивач не з`явилися, від представника позивача ОСОБА_2 надійшла заява, в якій просить вирішити питання щодо розгляду клопотання у його відсутність та відсутність позивача, клопотання підтримує та просить його задовольнити.
Представник служби у справах дітей Центрального району у м. Херсоні Тушенцева О.А. в підготовче засідання не з`явилася, надала до суду заяву про розгляд справи у її відсутність.
Відповідач в підготовче судове засідання не з`явився, про дату, час і місце слухання справи повідомлявся у встановленому законом порядку, заяв та клопотань до суду не надходило.
Згідно ч. 2 ст.247 ЦПК Україниу разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цьогоКодексурозгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.
Згідно із ч. 2ст. 10 ЦПК України, суд розглядає справи відповідно доКонституції України, законів України, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Статтею 80 Закону України "Про міжнародне приватне право"передбачено, що у разі, якщо при розгляді справи з іноземним елементом у суду виникне необхідність у врученні документів або отриманні доказів, у проведенні окремих процесуальних дій за кордоном, суд може направити відповідне доручення компетентному органу іноземної держави в порядку, встановленомуЦПК Україниабо міжнародним договором України.
Згідност. 498 ЦПК України, у разі якщо в процесі розгляду справи суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, суд України може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Доручення суду України надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.
Відповідно до пунктів 2.1, 2.1.1 Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженоїНаказом Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації України від 27 червня 2008 року № 1092/5/54, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 2 липня 2008 року за № 573/15264, у разі, якщо при розгляді цивільної справи в суду України виникне необхідність у врученні документів або отриманні доказів, у проведенні окремих процесуальних дій за кордоном, суд України складає доручення про надання правової допомоги за кордоном. Доручення складається судом України, який розглядає цивільну справу, і повинно містити інформацію та документи, передбачені міжнародним договором України. Доручення адресується компетентному суду запитуваної держави.
Згідно зст. 2 Конвенції «Про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах»кожна Договірна Держава призначає Центральний Орган, обов`язком якого є отримання прохань про вручення документів, що виходять від інших Договірних Держав, і здійснення процесуальних дій відповідно до положень ст.ст. 3 - 6.
Відповідно дост. 3 цієї Конвенції, орган влади чи судовий працівник, компетентний, відповідно до права запитуючої Держави, направляють Центральному органу запитуваної Держави прохання згідно з формуляром, що додається до цієїКонвенції, без потреби легалізації або виконання інших аналогічних формальностей. До прохання додається документ, що підлягає врученню, або його копія. Прохання і документ надаються в двох примірниках.
Крім того, відповідно до Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15 листопада 1965 року, така конвенція застосовується у відносинах України з Аргентиною, Білорусією, Бельгією, Болгарією, Канадою, Китаєм, Кіпром, Чехією, Данією, Єгиптом, Естонією, Фінляндією, Францією, Німеччиною, Грецією, Угорщиною, Ірландією, Ізраїлем, Італією, Японією, Латвією, Литвою, Люксембургом, Мексикою, Нідерландами, Норвегією, Польщею, Португалією, Кореєю, Румунією, Словаччинною, Словенією, Іспанією, Шрі-Ланкою, Швецією, Швейцарією, Туреччинною, Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії, США, Венесуелою, Антигуа і Барбуда, Багами, Барбадос, Ботсвана, Кувейтом, Малаві, Пакистаном, Сан-Марино і Сейшели; держави підписали цю Конвенцію, бажаючи створити відповідні засоби, для того, щоб судові або несудові документи, які підлягають врученню за кордоном, були доведені до відома їх одержувачів у належний строк, піклуючись про поліпшення організації правової взаємодопомоги шляхом спрощення та прискорення процедури.
Згідно ст. 1 Конвенції, ця Конвенція застосовується у цивільних та комерційних справах щодо всіх випадків, коли існує потреба в передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном.
Відповідно до ч. 2 п. b) ст. 15 Гаазької Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15 листопада 1965 року, кожна договірна держава може заявити, що суддя, незалежно від положень частини першої цієї статті, може постановити рішення, навіть якщо не надійшло жодного підтвердження про вручення або безпосередню доставку, у разі, якщо виконані всі наступні умови, зокрема, з дати направлення документа сплинув термін, який суддя визначив як достатній для даної справи і який становить щонайменше шість місяців.
04 лютого 1994 року Верховною Радою України ратифікований Договір між Україною і Республікою Польща про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах від 24 травня 1993 року (надалі - Договір про правову допомогу).
Відповідно до статті 2 Договору про правову допомогу суди і органи прокуратури Договірних Сторін, що далі іменуються «установи юстиції», надають взаємну правову допомогу у цивільних та кримінальних справах. Інші органи Договірних Сторін, компетентні в цивільних та кримінальних справах, звертаються за наданням правової допомоги за посередництвом власних установ юстиції.
Стаття 4 Договору про правову допомогу встановлює, що Договірні Сторони надають взаємну правову допомогу щодо підготовки, пересилки та вручення документів, виконання обшуку, вилучення та видачі речових доказів, проведення експертизи, огляду, допиту сторін, свідків, експертів, підозрюваних, обвинувачених і підсудних, а також виконання інших процесуальних дій.
Відповідно до п. 6.7 Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженоїнаказом міністерства юстиції від 27 червня 2008 року № 1092/5/54суд чи інший компетентний орган України надсилає доручення на підставі Конвенції про вручення до Центрального органу іноземної держави, визначеного запитуваною державою відповідно дост. 2 цієї Конвенції, напряму.
На підставі наведеного, суд ввжає необхідним клопотання представника позивача задовольнити, та з метою повного, всебічного та об`єктивного з`ясування всіх обставин справи звернутися із судовим дорученням та доручити компетентному органу Республіки Польща, а саме провести оглядумов місця проживання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,телефон уПольщі НОМЕР_1 ,за адресою: АДРЕСА_2 Suchy Документ сформованийв системі«Електронний суд»21.10.2024 5 Dwor 81-198).
Згідно із п. 8 ч. 1ст. 252 ЦПК України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.
Відповідно до п. 12 ч. 1ст. 253 ЦПК України, провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 8 частини першоїстатті 252 цього Кодексу, до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку про необхідність зупинення провадження у справі позовом ОСОБА_1 ,від іменіта вінтересах якоїдіє ОСОБА_2 ,до ОСОБА_3 ,треті особи,які незаявляють самостійнихвимог щодопредмета спору:Голопристанська міськавійськова адміністраціяСкадовського районуХерсонської області(якорган опікита піклуваня),про позбавленнябатьківських правдо виконання судового доручення та отримання матеріалів розгляду судового доручення Херсонським міським судом Херсонської області..
На підставі викладеного та керуючись ст. ст.1,3-13,42,43,48,49,174,178,179,180,189,223,247,252,253,260,261,353,498 ЦПК України, Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15 листопада 1965 року, Інструкцією про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень», затвердженоїнаказом Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації України 27 червня 2008 року № 1092/5/54, суд,
ухвалив:
Доручити компетентному органу Республіки Польща провести огляд умов місця
проживання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,телефон уПольщі НОМЕР_1 , за адресою: АДРЕСА_1 (Polska, ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , Ulica Kochanowskiego 5/4, Miejacowo SuchyDwor 81-198), та надативідповіді нанаступні питання:
1)Які загальніумови тапідстави дляпроживання малолітньоїдитини ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ,за адресою: АДРЕСА_1 (Polska, ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 ,UlicaKochanowskiego5/4, MiejacowoSuchyDwor81-198),де проживає ОСОБА_1 ,кількістькімнат танаявність іншихосіб,які проживаютьза вказаноюадресою?
2)Чи наявненеобхідне обладнанняу житловомуприміщенні заадресою: АДРЕСА_1 (Polska,WojewodztwoPomorskie,PowiatPuck, ОСОБА_6 , UlicaKochanowskiego5/4,MiejacowoSuchyDwor81-198)для забезпеченнякомфорту і безпеки дитини ОСОБА_7 ,для належногопроведення дитиноюдозвілля та розвитку?
3) Які умови для навчання малолітньої дитини ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , за
адресою:
АДРЕСА_2 Suchy Dwor 81-198),
зокрема, наявність необхідних навчальних матеріалів? Чи наявні в пішій доступності
відповідні навчальні заклади?
4) Надати характеристику ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за місцем її
проживання за адресою:
АДРЕСА_1 (
АДРЕСА_1 ).
Всі складені документи за результатами виконання міжнародного судового доручення компетентним органом Республіки Польща направити до Херсонського міського суду Херснської області.
У випадку неможливості виконання даного доручення, прохання повідомити про обставини, що перешкоджають виконанню доручення.
У зв`язку зі зверненням із судовим дорученням про надання правової допомоги на підставі п. 8 ч. 1ст. 252 ЦПК України, провадження по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 , від імені та в інтересах якої діє ОСОБА_2 , до ОСОБА_3 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Голопристанська міська військова адміністрація Скадовського району Херсонської області (як орган опіки та піклуваня), про позбавлення батьківських прав зупинити.
Направити доручення через Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Одеса) (вул. Богдана Хмельницького, 34, м. Одеса, 65007).
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи за веб-адресою Херсонського міського суду Херсонської області: http://ksm.ks.court.gov.ua
Ухвала набирає законної з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена в частині зупинення провадження по справі в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Херсонського апеляційного суду через Херсонський міський суд Херсонської області протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення. В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: С.І. Майдан
Суд | Херсонський міський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 23.10.2024 |
Оприлюднено | 04.11.2024 |
Номер документу | 122736381 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Херсонський міський суд Херсонської області
Майдан С. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні