Справа № 443/1269/23 Головуючий у 1 інстанції: Сливка С.І.
Провадження № 22-ц/811/3247/24 Доповідач в 2-й інстанції: Савуляк Р. В.
У Х В А Л А
прозалишення апеляційноїскарги безруху
01 листопада 2024 року суддя судової палати з розгляду цивільних справ Львівського апеляційного суду Савуляк Р.В., перевіривши апеляційну скаргу представника ОСОБА_1 ОСОБА_2 на ухвалу Жидачівського районного суду Львівської області від 04 березня 2024 рокуу справі за заявою ОСОБА_3 , ОСОБА_1 , заінтересована особа виконавчий комітет Жидачівської міської ради Стрийського району Львівської області як Орган опіки та піклування про звільнення від повноважень опікуна та призначення опікуна,-
встановив:
Ухвалою Жидачівського районного суду Львівської області від 04 березня 2024 року заяву задоволено частково.
Звільнено ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від повноважень опікуна над недієздатним ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
В решті вимог заяви відмовлено.
Ухвалу суду оскаржив представник ОСОБА_1 ОСОБА_2 .
Як вбачається з матеріалів апеляційної скарги, така подана з пропуском строку на апеляційне оскарження, передбаченого ЦПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
З відомостей Єдиного державного реєстру судових рішень вбачається, що оскаржувану ухвала постановлена Жидачівським районним судом Львівської області 04 березня 2024 року, повний текст судового рішення складено 08 березня 2024року.
Звернувшись 25 жовтня 2024 року до суду з апеляційною скаргою на ухвалу Жидачівського районного суду Львівської області від 04 березня 2024 року, скаржником пропущено строк на апеляційне оскарження ухвали суду.
В поданій апеляційній скарзі міститься клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали Жидачівського районного суду Львівської області від 04 березня 2024 року, з покликанням на те, що про прийняття оскаржуваної ухвали апелянт дізнався лише 15 жовтня 2024 року після ознайомлення його представником адвокатом Лабаєм А.М. з матеріалами справи в підсистемі «Електронний суд».
В той же час, з відомостей Єдиного державного реєстру судових рішень вбачається, що ОСОБА_1 брав участь в судовому засіданні 04 березня 2024 року, був присутній під час проголошення вступної та резолютивної частини оскаржуваної ухвали.
З наведеного вбачається те, що скаржник був обізнаний про оскаржувану ухвалу, проте, не скористався своїми процесуальними правами на подання апеляційної скарги в строк, визначений законодавством, хоча мав об`єктивну можливість це зробити.
Вирішуючи питання про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, суд має виходити з того, що підстави пропуску строків можуть бути визнані поважними лише у тому випадку, якщо таке недотримання строків апеляційного оскарження було зумовлене діями (бездіяльністю) суду першої інстанції, а так само наявністю інших об`єктивних перешкод, що безумовно перешкоджали своєчасному зверненню з такою скаргою.
Учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається (частина перша статті 44 ЦПК України).
Зазначеною нормою чітко окреслено характер процесуальної поведінки, який зобов`язує учасників справи діяти сумлінно, проявляти добросовісне ставлення до наявних у них прав і здійснювати їх реалізацію таким чином, щоб забезпечити неухильне та своєчасне (без суттєвих затримок та зайвих зволікань) виконання своїх обов`язків, встановлених законом або судом, зокрема щодо дотримання строку апеляційного оскарження. Для цього учасник справи як особа, зацікавлена у поданні апеляційної скарги, повинна вчиняти всі можливі та залежні від нього дії, використовувати в повному обсязі наявні засоби та можливості, передбачені чинним законодавством.
На підставі викладеного, наведенні представником ОСОБА_1 ОСОБА_2 підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали визнані судом неповажними.
З урахуванням вищевикладеного, скаржнику необхідно надати строк для можливості звернення до суду з вмотивованим клопотанням, яке б містило докази про поважність причин пропуску строку на апеляційне оскарження ухвали суду.
Згідно п. 2 ч. 2 ст. 354 учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
За змістом ч. 1 ст. 127 ЦПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Згідно ч. 2 ст. 357, ст. 185 ЦПК України, апеляційна скарга, оформлена з порушенням вимог встановлених статтею 356 цього Кодексу, залишається без руху.
Враховуючи допущені при подачі апеляційної скарги недоліки, вважаю за необхідне залишити таку без руху протягом десяти днів з дня вручення цієї ухвали для їх усунення, попередивши апелянта, що у випадку невиконання цієї ухвали у зазначений строк йому буде відмовлено у відкритті апеляційного провадження.
Клопотання про поновлення строку із зазначенням поважності причин пропуску строку на апеляційне оскарження з відповідними доказами представити Львівському апеляційному суду.
Керуючись ст.ст. 185, 357 ЦПК України, -
ухвалив:
Апеляційну скаргупредставника ОСОБА_1 ОСОБА_2 на ухвалу Жидачівського районного суду Львівської області від 04 березня 2024 року - залишити без руху.
Надати скаржнику строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення апелянту ухвали, попередити апелянта, що у випадку невиконання у встановлений строк вимог даної ухвали (не усунення недоліків, які зазначені в описовій частині даної ухвали), йому буде відмовлено у відкритті апеляційного провадження.
Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення.
Суддя Львівського
апеляційного суду Савуляк Р.В.
Суд | Львівський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 01.11.2024 |
Оприлюднено | 04.11.2024 |
Номер документу | 122737452 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші справи |
Цивільне
Львівський апеляційний суд
Савуляк Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні