1-в/134/172/2024
Справа № 134/1881/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 жовтня 2024 року Крижопільський районний суд
Вінницької області
в складі: головуючого-судді: ОСОБА_1
з участю секретаря: ОСОБА_2
прокурора: ОСОБА_3 представника ДУ «Крижопільського ВЦ № 113» ОСОБА_4
засудженого ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції в залі суду в смт Крижопіль, Вінницької області клопотання засудженого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Карапчів, Глибоцького району, Чернівецької області, до засудження жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, освіта незакінчена вища, не одруженого, до засудження не працюючого, раніше судимого:
12.11.2020 Оратівським районним судом Вінницької області за ст. ст.126-1, 75, 76 КК України до 2 років обмеження волі з іспитовим строком 1 рік;
По даній справі засуджений: 22.09.2021 Оратівським районним судом Вінницької області за ст. ст. ст. 126-1, 71 ч. 1 КК України до 4 років обмеження волі.
про умовно - дострокове звільнення,
ВСТАНОВИВ:
21 жовтня 2024 року до Крижопільського районного суду надійшло клопотання засудженого ОСОБА_5 про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання.
Клопотання засуджений мотивував тим, що під час відбування покарання своєю сумлінною поведінкою та ставленням до праці довів своє виправлення.
В судовому засіданні засуджений ОСОБА_5 , своє клопотання підтримав та просив задовольнити.
Прокурор не заперечував проти задоволення клопотання.
Представник ДУ «Крижопільський ВЦ № 113» не заперечував проти задоволення клопотання засудженого.
Розглянувши матеріали клопотання, заслухавши думку прокурора, засудженого, представника установи, суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 2 та ч. 3 ст. 81 КК України умовно-дострокове звільнення від відбування покарання може бути застосоване, якщо засуджений сумлінною поведінкою і ставленням до праці довів своє виправлення, при цьому фактично відбув необхідну частину призначеного судом покарання.
Отже законодавцем визначено, що застосування умовно-дострокового звільнення від відбування покарання є не обов`язком, а правом і таке звільнення може бути застосовано за певних умов (підстав).
Порядок дострокового звільнення від відбування покарання, виписаний в ч. 3 ст. 154 КВК України, де також визначене право засудженого на умовно-дострокове звільнення і таке звільнення може бути застосоване при дотриманні умов, вказаних у ст. 81 КК України.
Виходячи зі змісту ст. 81 КК України, однією з найважливіших підстав для застосування умовно-дострокового звільнення від відбування покарання є виправлення засудженого, що відбуває покарання у виді позбавлення волі, яке він довів своєю сумлінною поведінкою і ставленням до праці. Сумлінна поведінка полягає у зразковому дотриманню вимог режиму, участі в самодіяльних організаціях засуджених, беззаперечному виконанні законних вказівок і розпоряджень адміністрації установ виконання покарань, відсутності порушень дисципліни, товариському ставленні до інших засуджених. Це поведінка, на яку повинні орієнтуватися інші особи, які відбувають покарання.
Пунктами 2, 17, 18 постанови Пленуму Верховного Суду України № 2 від 26.04.2002 року «Про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання і заміну невідбутої частини покарання більш м`яким» визначено, що умовно-дострокове звільнення від відбування покарання і заміна невідбутої частини покарання більш м`яким можливі лише після повного та всебічного вивчення даних про особу засудженого. При цьому, головною умовою прийняття такого рішення є доведеність того, що засуджений сумлінною поведінкою і ставленням до праці довів своє виправлення.
По даній справі ОСОБА_5 засуджений 22.09.2021 Оратівським районним судом Вінницької області за ст. ст. ст. 126-1, 71 ч. 1 КК України до 4 років обмеження волі. Як вбачається з матеріалів справи, початок строку відбування покарання ОСОБА_5 рахується з 26.11.2021.
З досліджених в судовому засіданні матеріалів особової справи та характеристики вбачається, що станом на 30 жовтня 2024 року засуджений ОСОБА_5 відбув 2 роки 11 місяців 4 дні призначеного судом покарання, що становить 1/2 частину призначеного строку покарання.
Згідно наданої характеристики, засуджений ОСОБА_5 в державну установу «Крижопільський виправний центр (№113)» прибув 26.11.2021 року, де за час відбування покарання в установі характеризується наступним чином, до дисциплінарної відповідальності не притягувався, три рази заохочувався. Підтримує рівні взаємовідносини з іншими засудженими, адекватно реагує на критику на свою адресу. Дотримується правомірних та ввічливих відносин з персоналом установи. Спальне місце та при ліжкову тумбочку утримує в чистоті і порядку, має охайний зовнішній вигляд. Дбайливо ставиться до майна установи і предметів якими користується при виконанні дорученої роботи, здійснює за ними належний догляд, використовує тільки за призначенням. Виконує передбачені законом вимоги персоналу установи, проявляє особисту ініціативу. Виконує роботи із самообслуговування, має достатній рівень необхідних навичок. Не допускає порушення вимог пожежної безпеки і безпеки праці.
Відповідно до ст. 123 Кримінально-виконавчого кодексу України приймає участь в організації виховних заходів, які проводяться в установі, залучений до участі у реалізації програми диференційованого виховного впливу «Підготовка до звільнення» та «Фізкультура і спорт».
Відповідно до ст. 127 Кримінально-виконавчого кодексу України не бере участі у роботі ради колективу засуджених.
Застосуванню ст. 82 КК України (заміна не відбутої частини покарання більш м`яким), за формальними ознаками підлягав по відбуттю 1/3 частини строку покарання 26.03.2023. (протокол №5 від 31.03.2023 відмовлено комісією установи, як особі, яка не довела свого виправлення).
Застосуванню ст. 81 КК України (умовно-достроковому звільненню), за формальними ознаками підлягає по відбуттю 1/2 частини строку покарання 26.11.2023 (протоколом № 21 від 29.11.2023 відмовлено комісією установи, як особі, яка не довела свого виправлення).
Відповідно до ч.1 ст.6 КВК України виправлення засудженого процес позитивних змін, які відбуваються в його особистості та створюють у нього готовність до самокерованої право слухняної поведінки.
Прийняття рішення про умовно дострокове звільнення не є обов`язковим, а залежить від переконаності суду в тому, що цілі покарання досягнуті в більш короткий термін, ніж це було визначено вироком.
Таким чином процес виправлення та перевиховання має бути стабільним та послідовним протягом всього перебування засудженого в установі виконання покарання.
Статтею 60 КВК України визначено, що засуджені до обмеження волі залучаються до суспільно корисної оплачуваної праці за строковим трудовим договором, як правило, на виробництві виправних центрів, а також на договірній основі на підприємствах, в установах чи організаціях усіх форм власності за умови забезпечення належного нагляду за їхньою поведінкою.
Праця засуджених до обмеження волі регулюється законодавством про працю, за винятком правил прийняття на роботу, звільнення з роботи, переведення на іншу роботу.
Засуджені можуть залучатися без оплати праці лише до робіт з благоустрою виправних центрів і прилеглих до них територій, а також поліпшення житлово-побутових умов засуджених або до допоміжних робіт із забезпечення виправних центрів продовольством.
До цих робіт засуджені залучаються в порядку черговості в неробочий час і не більш як на дві години на день.
Згідно довідки про наявність стягнень та заохочень засуджений ОСОБА_5 за період відбування покарання має три заохочення у виді подяк за сумлінну поведінку та ставлення до праці, стягнення не застосовувались.
ОСОБА_5 офіційно не працював до засудження, проте мав стабільний дохід виконуючи сезонні роботи.
ОСОБА_5 працевлаштований згідно строкового трудового договору №139-23 від 29.08.2023 по 11.09.2023 на контрагентському об`єкті ТОВ «Вінницька птахофабрика», згодом згідно додаткової угоди № 155-23 від 11.09.2023 по 16.11.2023 на контрагентському «Керамсвіт» згодом згідно додаткової угоди № 202-23 від 21.11.2023 по 17.06.2024 на контрагентському «ПРОФІТ ІНДАСТРІ » згодом згідно строкового трудового договору № 189-24 від 24.06.2024 по 31.07.2024 на контрагентському «Керамсвіт» згодом згідно строкового трудового договору № Т-15-24/4 від 31.07.2024 по 31.12.2024 на контрагентському «Керамсвіт».
Факт працевлаштування засудженого ОСОБА_5 підтверджується довідкою державної установи «Крижопільський ВЦ (№113)», відповідно до якої заробітна плата засудженого ОСОБА_5 , який відбуває покарання в державній установі «Крижопільський виправний центр (№ 113)» склала за період з вересня 2023 року по вересень 2024 року в сумі 77111 грн. 68 коп.
Таким чином, в судовому засіданні знайшло своє підтвердження, що засуджений ОСОБА_5 відбувши 1/2 частину покарання, призначеного судом за вчинення злочину, сумлінною поведінкою та ставленням до праці довів своє виправлення, а відтак до нього може бути застосовано умовно-дострокове звільнення.
Керуючись ст. 81 КК України, ст. 154 КВК України, 539 КПК України, суд
ПОСТАНОВИВ :
Клопотання засудженого ОСОБА_5 про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання - задовольнити.
Звільнити ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , умовно-достроково на 1 рік 26 днів від подальшого відбування покарання.
Роз`яснити засудженому ОСОБА_5 , що відповідно до ч. 4 ст. 81 КК України у разі вчинення протягом не відбутої частини покарання нового злочину суд призначає покарання за правилами передбаченими ст. ст. 71, 72 КК України.
Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом семи днів з дня її проголошення, а особою, яка утримується під вартою протягом того ж строку з дня отримання копії ухвали.
Суддя:
Суд | Крижопільський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 30.10.2024 |
Оприлюднено | 05.11.2024 |
Номер документу | 122748817 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях |
Кримінальне
Крижопільський районний суд Вінницької області
Лабай О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні