Справа № 752/23510/24
Провадження №: 1-кп/752/2343/24
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 листопада 2024 року м. Київ
Голосіївський районний суд м. Києва в складі головуючого судді ОСОБА_1 , розглянувши в порядку спрощеного провадження без проведення судового розгляду у судовому засіданні без виклику учасників матеріали кримінального провадження №12024105010001147 за обвинуваченням
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Києва, українця, з середньою освітою, тимчасово не працевлаштованого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,
у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України,
У С Т А Н О В И В :
Досудовим розслідуванням встановлено, що 16.10.2024 близько 18 години 40 хвилин, у ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_1 на ґрунті тривалих особистих неприязних відносин та словесного конфлікту виник кримінально-протиправний умисел, направлений на нанесення тілесних ушкоджень потерпілому ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Реалізуючи свій кримінально-протиправний умисел, усвідомлюючи суспільно-небезпечний та протиправний характер своїх дій і відповідні наслідки та бажаючи їх настання, діючи умисно, протиправно, з метою завдання тілесних ушкоджень ОСОБА_2 перебуваючи за вказаною адресою, наніс один удар металевим ходунком в область голови ОСОБА_3 .
В результаті протиправних дій ОСОБА_4 потерпілому ОСОБА_3 спричинено тілесні ушкодження у вигляді садна в ділянці чола, майже по центру ближче до зони росту волосся, яке відноситься до легкого тілесного ушкодження.
Таким чином ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обвинувачується в умисному нанесені легких тілесних ушкоджень, тобто у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України.
Судовий розгляд обвинувального акта судом проведено у спрощеному провадженні без проведення судового розгляду у судовому засіданні за відсутності учасників судового провадження без дослідження доказів у судовому засіданні, оскільки встановлені органом досудового розслідування обставини учасниками судового провадження не оспорювалися, матеріали провадження містять письмову заяву ОСОБА_2 , складену в присутності захисника, щодо беззаперечного визнання своєї винуватості, згоди із встановленими досудовим розслідуванням обставинами, ознайомлення з обмеженням права на апеляційне оскарження та згоди на розгляд обвинувального акта у спрощеному провадженні, які були детально вивчені судом.
З урахуванням викладеного, суд вважає доведеною вину ОСОБА_2 у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України.
При призначенні покарання суд враховує тяжкість вчиненого кримінального правопорушення, обставини, які пом`якшують та обтяжують покарання, особу обвинуваченого.
Обставиною, що пом`якшує покарання, суд визнає щире каяття, яка зазначена в обвинувальному акті.
Обставин, що обтяжують покарання, судом не встановлено.
Також, обираючи обвинуваченому ОСОБА_2 вид та міру покарання, суд виходить із характеру діяння, обстановки, способу, місця і часу вчинення кримінального проступку, з урахуванням форми, виду, ступеня вини, мотивів і мети, обставин, що характеризують поведінку обвинуваченого до вчинення кримінального проступку і обставин, що безпосередньо пов`язані із вчиненням кримінального проступку, та характеризують поведінку останнього після вчинення кримінального проступку, а також враховує дані про особу обвинуваченого, який раніше не судимий, на обліку у лікаря-психіатра та лікаря-нарколога не перебуває, не одружений, не має на утриманні малолітніх та неповнолітніх дітей, має середню освіту, офіційно не працевлаштований, за місцем проживання характеризується посередньо, а тому, на переконання суду, необхідним для виправлення та запобіганню вчиненню ним нових кримінальних правопорушень, буде призначення покарання за ч. 1 ст. 125 КК України у межах санкції - у виді громадських робіт.
Прохання обвинуваченого призначити покарання у виді штрафу, зазначене у заяві щодо беззаперечного визнання своєї винуватості, згоди із встановленими досудовим розслідуванням обставинами, ознайомлення з обмеженням права на апеляційне оскарження та згоди на розгляд обвинувального акта у спрощеному провадженні, суд не може задовольнити з огляду на таке.
Надані в розпорядження суду матеріали не містять даних що обвинувачений має джерело доходу, а тому є підстави вважати, що у разі призначення покарання ОСОБА_2 у виді штрафу, який передбачений санкцією статті, засуджений не зможе його сплатити, що унеможливить виконання вироку суду.
Ураховуючи, що обвинувачений офіційно не працевлаштований, суд також не може призначити покарання у виді виправних робіт.
Водночас, з огляду на вимоги ч. 3 ст. 56 КК України, відповідно до яких громадські роботи не призначаються особам, визнаним особами з інвалідністю першої або другої групи, вагітним жінкам, особам, які досягли пенсійного віку, а також військовослужбовцям строкової служби, такий вид покарання може бути призначений ОСОБА_2 .
З огляду на те, що обвинувачений вчинив кримінальне правопорушення відносно свого батька, при цьому знаряддям вчинення кримінального правопорушення були ходунки його матері - особи з інвалідністю, при цьомц ОСОБА_2 щиро розкаївся у вчиненому, суд вважає необхідним призначити даний вид покарання у середньому розмірі.
Таке покарання, на переконання суду, має бути справедливим і достатнім для виправлення ОСОБА_2 , попереджати вчинення ним кримінальних правопорушень та відповідати його меті, гуманності, справедливості і не потягнути за собою порушення засад виваженості, що включає наявність розумного балансу між охоронюваними інтересами суспільства та правами особи, яка притягається до кримінальної відповідальності.
Речові докази та процесуальні витрати по справі відсутні.
Керуючись ст.ст. 368 - 371, 373, 374, 376, 381 - 382 КПК України, суд
У Х В А Л И В:
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України та призначити йому покарання у виді у виді громадських робіт на строк 120 (сто двадцять) годин.
Відповідно до ч. 4 ст. 36 КВК України, судове рішення приводиться до виконання не пізніше десятиденного строку з дня набрання судовим рішенням законної сили або звернення його до виконання.
Копію вироку за результатами розгляду обвинувального акта щодо вчинення кримінального проступку у спрощеному провадженні не пізніше дня, наступного за днем його ухвалення, надіслати учасникам судового провадження.
Вирок може бути оскаржений до Київського апеляційного суду протягом 30 днів з дня його проголошення шляхом подачі апеляційної скарги через Голосіївський районний суд м. Києва.
У відповідності до частини 1 статті 394 КПК України вирок суду першої інстанції, ухвалений за результатами спрощеного провадження в порядку, передбаченому статтями 381 та 382 цього Кодексу, не може бути оскаржений в апеляційному порядку з підстав розгляду провадження за відсутності учасників судового провадження, недослідження доказів у судовому засіданні або з метою оспорити встановлені досудовим розслідуванням обставини.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції, якщо його не буде скасовано.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 04.11.2024 |
Оприлюднено | 05.11.2024 |
Номер документу | 122753257 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти життя та здоров'я особи Умисне легке тілесне ушкодження |
Кримінальне
Голосіївський районний суд міста Києва
Вдовиченко О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні