Справа № 761/41032/24
Провадження № 1-кс/761/27151/2024
У Х В А Л А
Іменем України
04 листопада 2024 року
слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , перевіривши матеріали скарги адвоката ОСОБА_2 в інтересах ТОВ «ТЕРМІНАЛ» (код ЄДРПОУ 32547138), на бездіяльність прокурора, в межах кримінального провадження внесеного до ЄРДР за № 42022000000000551 від 10.05.2022 року
ВСТАНОВИВ:
04 листопада 2024 року в провадження слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва передана скарга адвоката ОСОБА_2 в інтересах ТОВ «ТЕРМІНАЛ» (код ЄДРПОУ 32547138), на бездіяльність прокурора, в межах кримінального провадження внесеного до ЄРДР за № 42022000000000551 від 10.05.2022 року.
В своїй скарзі адвокат ОСОБА_2 просить слідчого суддю зобов`язати уповноваженого прокурора Офісу Генерального прокурора у кримінальному провадженні № 42022000000000551 від 10.05.2022 або іншу уповноважену на те особу, надати релевантний витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань негайно, після отримання копії ухваленого судового рішення.
Перевіривши матеріали скарги, слідчий суддя вважає, що у відкритті провадження за скаргою необхідно відмовити, враховуючи наступне.
Стаття 303 ч. 1 п. 1 КПК України встановлює, які рішення дії чи бездіяльність слідчого, дізнавача та прокурора можуть бути оскаржені під час досудового розслідування, а саме: бездіяльність слідчого, дізнавача, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, у неповерненні тимчасово вилученого майна згідно з вимогами статті 169 цього Кодексу, а також у нездійсненні інших процесуальних дій, які він зобов`язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк, - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, володільцем тимчасово вилученого майна, іншою особою, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування.
Положення вказаної статті надають повноважень слідчому судді зобов`язати слідчого, дізнавача, прокурора вчинити процесуальну дію, яку він зобов`язаний вчинити у визначений КПК України строк.
Згідно п. 1 ст. 214 КПК України, слідчий, дізнавач, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування, а дізнавач - керівником органу дізнання, а в разі відсутності підрозділу дізнання - керівником органу досудового розслідування.
Отже КПК України не встановлює обов`язок для прокурора надавати особі, яка не має процесуального статусу заявника або її представника витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Також, відповідно до ч. 1 ст. 36 КПК України, прокурор, здійснюючи свої повноваження відповідно до вимог цього Кодексу, є самостійним у своїй процесуальній діяльності, втручання в яку осіб, що не мають на те законних повноважень, забороняється. Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації, службові та інші фізичні особи зобов`язані виконувати законні вимоги та процесуальні рішення прокурора.
Відповідно до ч. 3 ст. 26 КПК України, слідчий суддя, суд у кримінальному провадженні вирішують лише ті питання, що винесені на їх розгляд сторонами та віднесені до їх повноважень цим Кодексом.
Таким чином, скаржник просить слідчого суддю вчинити дії, які він в силу ст. 303 КПК України не може вчиняти.
Згідно ч. 4 ст. 304 КПК України, слідчий суддя, суд відмовляє у відкритті провадження лише у разі, якщо скарга подана на рішення, дію чи бездіяльність слідчого, прокурора, що не підлягає оскарженню.
Таким чином, враховуючи, що скаржник просить слідчого суддю вчинити дії які останній в силу ст. 303 КПК України не може вчиняти, у відкритті провадження за скаргою необхідно відмовити.
Керуючись ст.ст. 303, 304 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В :
У відкритті провадження за скаргою адвоката ОСОБА_2 в інтересах ТОВ «ТЕРМІНАЛ» (код ЄДРПОУ 32547138), на бездіяльність прокурора, в межах кримінального провадження внесеного до ЄРДР за № 42022000000000551 від 10.05.2022 року - відмовити.
Апеляційна скарга на ухвалу слідчого судді може бути подана безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення, а якщо ухвалу слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.
Ухвала слідчого судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КПК України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 04.11.2024 |
Оприлюднено | 05.11.2024 |
Номер документу | 122754059 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора |
Кримінальне
Шевченківський районний суд міста Києва
Бугіль В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні