ЧУГУЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 636/9443/24 Провадження 1-кс/636/1097/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01.11.2024 місто Чугуїв
Слідчий суддя Чугуївського міського суду Харківської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали за клопотанням слідчого СВ Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погодженого з прокурором Чугуївської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю, по кримінальному провадженню № 12024221240001015 від 25.10.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України,
УСТАНОВИЛА:
У провадженні Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області перебуває кримінальне провадження, відомості про яке внесено до ЄРДР за №12024221240001015 від 25.10.2024 за ознаками кримінального правопорушення злочину, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України.
24.10.2024 року до Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області надійшло повідомлення від військовослужбовця ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що проживає за адресою: АДРЕСА_1 про те, що 22.10.2024 останній, знаходячись в Харківській обл., Чугуївського р-н, смт Малинівка, декількома транзакціями перевів грошові кошти на загальну суму 200 000 гривень з власної картки № НОМЕР_1 АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на картки з номерами № НОМЕР_2 та № НОМЕР_3 , на придбання автомобілю марки «Хюндай Сантафе» за 100 000 гривень, який побачив в оголошенні в Інтернеті. Авто ОСОБА_5 не привезено та грошові кошти не повернуті, тобто невідомі особи шляхом зловживання довірою, заволоділи грошовими коштами на загальну суму у розмірі 200 000 гривень, чим завдали ОСОБА_5 матеріальної шкоди.
Так, в ході допиту потерпілий ОСОБА_5 повідомив, що 21.10.2024 у вечірній час доби він знаходився в Харківській області, Чугуївського р-ну, смт Малинівка, де тимчасово базувався, вирішив зайти до Інтернету і на одному із сайтів знайшов оголошення про продаж автомобілю «Хюндай Сантафе», яка коштувала 100 000 гривень. Останній вирішив придбати даний автомобіль для військових цілей. У вище зазначеному оголошені були прикріплені номери телефонів, за якими можна зателефонувати, а саме: НОМЕР_4 ОСОБА_6 , НОМЕР_5 ОСОБА_7 . О 17:09 годині, потерпілий вирішив зателефонувати на номер ОСОБА_7 та запитати щодо інформації про продаж автомобілю. На дзвінок відповів чоловік, представився ОСОБА_7 , потерпілий в нього запитав, що потрібно для придбання автомобілю, на що ОСОБА_7 відповів, що потрібно надіслати кошти та він пригоне автомобіль. Після телефонного дзвінка ОСОБА_7 написав ОСОБА_5 в мобільному додатку Вайбер, а саме скинув номер карти № НОМЕР_2 та сказав грошові кошти надсилати на зазначену карту та додав, що всю суму одразу не надсилати, бо встановлений ліміт переводу, і вносити перший платіж грошевих коштів у сумі 20 000 гривень, що потерпілий і зробив на наступний день. Потім, другий платіж ОСОБА_5 перевів у сумі 29 700 гривень, далі 3-й транзакції на суму 25 000 гривень, переводив також він всі кошти на карту, що надіслав раніше ОСОБА_7 . Ще ОСОБА_7 потім надіслав другу карту потерпілому, на яку потрібно було також надіслати кошти, а саме № НОМЕР_3 на яку останній перерахував також грошові кошти на придбання вище зазначеного автомобіля, а саме суму десь 25 300 гривень, точно вже потерпілий не пам`ятає. Перед тим як надіслати останній платіж, ОСОБА_5 зателефонував номер НОМЕР_4 , де представився ОСОБА_6 , який повідомив, що машину не випускають через кордон, треба внести ще один платіж 50 000 гривень, що потерпілий і зробив, але на яку саме карту він не пам`ятає. Ще ОСОБА_7 надсилав ОСОБА_5 банківський рахунок, на який потерпілий переводив кошти, також надсилав фото-відео свого волонтерства, але нічого не залишилось. Вищезазначений ОСОБА_7 всю переписку в додатку Вайбер видалив, тому точно всю інформацію передати потерпілий не зміг. Зі слів потерпілого, загальна сума, яка була переведена з його карти № НОМЕР_1 на вище зазначені карти на придбання автомобілю складає 200 000 гривень.
В ході досудового розслідування, було встановлено, що карти, на які потерпілий перераховував свої грошові кошти номери яких: № НОМЕР_2 та № НОМЕР_3 знаходяться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».
Таким чином, для доведення обставин, що мають значення для кримінального провадження, а саме - для встановлення факту вчинення кримінального правопорушення - злочину стосовно потерпілого ОСОБА_5 протиправних дій, часу та місця переводу грошових коштів, встановлення та ідентифікації особи чи осіб, на рахунок яких були переведені дані грошові кошти, необхідно отримати тимчасовий доступ до інформації про банківські карти АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » № НОМЕР_2 та № НОМЕР_3 , а саме:
- відомостей про власників банківських карток № НОМЕР_2 та № НОМЕР_3 , із зазначенням всіх анкетних даних, фотозображення особи, номерів телефонів та інше;
- інформацію про рух грошових коштів у період часу з 00 години 10 хвилини 21.10.2024 року по час отримання ухвали по банківським картам № НОМЕР_2 та № НОМЕР_3 на які було перераховано грошові кошти потерпілого;
- даних про точний час перерахування коштів включаючи години, хвилини та секунди на банківські карти № НОМЕР_2 та № НОМЕР_3 та з цих карт на інші банківські рахунки (карти) у період часу з 00 години 10 хвилини 21.10.2024 року по час отримання ухвали;
- перелік банківських терміналів, із зазначенням їх точного розташування, через які здійснювалось зняття та перерахування грошових кошт з карт № НОМЕР_2 та № НОМЕР_3 із зазначенням точних дат та часу фактів зняття грошових кошт з 00 години 10 хвилини 21.10.2024 року по час отримання ухвали;
- фото - відеозаписів з даних банківських терміналів, які здійснювались під час кожного факту зняття та перерахування грошових кошт із зазначених рахунків з 00 години 10 хвилини 21.10.2024 року по час отримання ухвали;
-інформації поІР-адресахвходу досистеми клієнт-банкуАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » за картами № НОМЕР_2 та № НОМЕР_3 .
Відповідно до ст.ст.60, 62 Закону України «Про банки та банківську діяльність», інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стела відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ними чи третіми особами при наданні послуг банку, в точу числі відомості про банківські рахунки клієнтів та про операції, які були проведені на користь чи за дорученням клієнта, здійснені ним угоди, є банківською таємницею, тобто відносяться до охоронюваної законом таємниці. Інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками за рішенням суду.
Дана інформація має суттєве значення для справи та може бути використаною для встановлення факту заволодінням грошовими коштами потерпілого ОСОБА_5 , часу та місця їх зняття, встановлення та ідентифікації особи чи осіб, які знімали ці кошти.
В тойже часвказана інформаціяперебуває велектронних документахголовного відділенняАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 »(юридичнаадреса; АДРЕСА_2 )та відповіднодо положеньп.5ч.1ст.162КПК Українивідноситься доохоронюваної закономтаємниці,але безотримання доступудо вказаноїінформації неможливовстановити осіб,які вчинили крадіжку коштів з банківського рахунку потерпілого.
Беручи до уваги вищевикладене, необхідно отримати тимчасовий доступ до банківських карт № НОМЕР_2 та № НОМЕР_3 АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 , розташованого за адресою: АДРЕСА_3 ) з можливістю їх вилучення у відділенні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », розташованому за адресою: АДРЕСА_4 та документів про операції, які були проведені через зазначені банківські рахунки (зарахування/зняття коштів, безготівкові операції, тощо) в період часу з 00 год. 10 хв. 21.10.2024 по час отримання ухвали з роздруківкою фотографій, із зазначенням адрес банківських терміналів чи банкоматів, з яких було здійснено операції зі зняття, переводу грошових коштів, оплати товарів тощо.
У судове засідання слідчий та прокурор не з`явились, просили суд розглядати клопотання без їх участі, клопотання підтримали.
Слідчий суддя, розглянувши клопотання, дослідивши додані до нього матеріали, встановила такі обставини.
25.10.2024 до ЄРДР внесено відомості за №12024221240001015 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 190 КК України, що підтверджується витягом з ЄРДР від 28.10.2024.
Частиною 1 статті 159 КПК України установлено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Пунктом 7 частини 1 статті 162 КПК України передбачено, що до охоронюваноїзакономтаємниці,якаміститьсяв речахідокументах,належать,зокрема, відомості, які можуть становити банківську таємницю.
Відповідно доч.ч.5,6ст.163КПКУкраїнислідчий суддя,судпостановляєухвалу пронаданнятимчасовогодоступу доречейідокументів,якщосторонакримінального провадженняусвоємуклопотанні доведенаявністьдостатніхпідстав вважати,щоціречі абодокументи: 1)перебуваютьабоможуть перебуватиуволодіннівідповідної фізичноїабоюридичноїособи; 2)саміпособі абовсукупностіз іншимиречамиідокументами кримінальногопровадження,узв`язкуз якимподаєтьсяклопотання,маютьсуттєвезначення длявстановленняважливихобставин укримінальномупровадженні; 3)нестановлять собоюабоне включаютьречейідокументів,якімістятьохоронювану закономтаємницю.Слідчийсуддя,суд постановляєухвалупронадання тимчасовогодоступудоречей ідокументів,якімістятьохоронювану закономтаємницю,якщосторонакримінального провадження,крімобставин,передбаченихчастиною п`ятою цієїстатті,доведеможливістьвикористання якдоказіввідомостей,щомістятьсяв цихречахідокументах,танеможливістьіншими способамидовестиобставини,якіпередбачаєтьсядовести задопомогоюцихречей ідокументів. Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом.
З наданих слідчому судді матеріалів убачається, що запитувані відомості мають значення для встановлення обставин кримінального правопорушення та можуть мати доказове значення під час судового розгляду. Слідчий суддя вважає, що слідчий довела наявність достатніх підстав вважати, що запитувана інформація перебуває у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », сама по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Окрім цього, слідчий довів можливість використання як доказів запитуваних відомостей та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою таких відомостей.
На підставі викладеного слідчий суддя вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 40-1, 131, 132, 159, 162-164, 166, 370-372, 376, 532 КПКУкраїни
ПОСТАНОВИЛА:
Клопотання слідчого СВ Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Чугуївської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю, по кримінальному провадженню № 12024221240001015 від 25.10.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України задовольнити.
Надати слідчим слідчої групи СВ Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області, а саме: слідчому СВ Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 , слідчому СВ Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області ОСОБА_8 , слідчому СВ Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області ОСОБА_9 , слідчому СВ Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області ОСОБА_10 , слідчому СВ Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області ОСОБА_11 , слідчому СВ Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області ОСОБА_12 , слідчому СВ Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області ОСОБА_13 дозвіл на тимчасовий доступ до інформації по банківським картам № НОМЕР_2 та № НОМЕР_3 АТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », а саме:
- відомостей про власників банківських карток № НОМЕР_2 та № НОМЕР_3 , із зазначенням всіх анкетних даних, фотозображення особи, номерів телефонів;
- інформацію про рух грошових коштів у період часу з 00:10 год. 21.10.2024 року по 00:10 год 01.11.2024 по банківським картам № НОМЕР_2 та № НОМЕР_3 ;
- даних про точний час перерахування коштів включаючи години, хвилини та секунди на банківські карти № НОМЕР_2 та № НОМЕР_3 та з цих карт на інші банківські рахунки (карти) у період часу з 00:10 год. 21.10.2024 року по 00:10 год 01.11.2024;
- перелік банківських терміналів, із зазначенням їх точного розташування, через які здійснювалось зняття та перерахування грошових коштів з карт № НОМЕР_2 та № НОМЕР_3 із зазначенням точних дат та часу фактів зняття грошових коштів з 00:10 год. 21.10.2024 року по 00:10 год 01.11.2024;
- фото - відеозаписів з даних банківських терміналів, які здійснювались під час кожного факту зняття та перерахування грошових кошт із зазначених рахунків з 00:10 год. 21.10.2024 року по 00:10 год 01.11.2024;
- інформації по ІР-адресах входу до системи клієнт-банку АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » за картами № НОМЕР_2 та № НОМЕР_3 з можливістю їх вилучення у відділенні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » за адресою: АДРЕСА_4 , на паперовому та/або електронному носії.
Зобов`язати Акціонерне товариство « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (юридична адреса: АДРЕСА_2 ) надати слідчим слідчої групи СВ Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області, а саме: слідчому СВ Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 , слідчому СВ Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області ОСОБА_8 , слідчому СВ Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області ОСОБА_9 , слідчому СВ Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області ОСОБА_10 , слідчому СВ Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області ОСОБА_11 , слідчому СВ Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області ОСОБА_12 , слідчому СВ Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області ОСОБА_13 вищезазначену інформацію на паперовому та електронному носіях.
Установити строк дії ухвали по 01.12.2024 включно.
Згідно з ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Чугуївський міський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 01.11.2024 |
Оприлюднено | 05.11.2024 |
Номер документу | 122755880 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Чугуївський міський суд Харківської області
Золотоверха О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні