Ухвала
від 28.10.2024 по справі 944/4046/24
ЯВОРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 944/4046/24

Провадження №2/944/1361/24

УХВАЛА

28.10.2024 рокум.Яворів

Яворівський районний суд Львівської області у складі:

головуючого судді Поворозника Д.Б.,

за участю секретаря судового засідання Климейко Л.Г.,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в місті Яворові позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору Орган опіки та піклування в особі Служби у справах дітей Бібрської міської ради про позбавлення батьківських прав,

встановив:

ОСОБА_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , про позбавлення батьківських прав.

Ухвалою судді Яворівського районного суду Львівської області від 17 вересня 2024 року відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче судове засідання.

Сторони в підготовче судове засідання не з`явились.

Представник позивача подав клопотання, у якому просив, зокрема, зобов`язати Виконавчий комітет Бібрської міської ради Львівського району Львівської області надати висновок про доцільність/недоцільність позбавлення батьківських прав ОСОБА_1 .

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов такого висновку.

Так, до матеріалів справи не долучено Виконавчого комітету Бібрської міської ради Львівського району Львівської області щодо розв`язання спору між сторонами, суд вважає за необхідне зобов`язати Виконавчий комітет Бібрської міської ради Львівського району Львівської області надати висновок щодо розв`язання спору між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав.

Відповідно до ст. 2 Цивільного процесуального кодексу України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням цивільного судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.

Відповідно ч. 4, 5 ст. 19 Сімейного кодексу України, при розгляді судом спорів щодо участі одного з батьків у вихованні дитини, місця проживання дитини, позбавлення та поновлення батьківських прав, побачення з дитиною матері, батька, які позбавлені батьківських прав, відібрання дитини від особи, яка тримає її у себе не на підставі закону або рішення суду, управління батьками майном дитини, скасування усиновлення та визнання його недійсним обов`язковою є участь органу опіки та піклування.

Орган опіки та піклування подає суду письмовий висновок щодо розв`язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, інших осіб, які бажають проживати з дитиною, брати участь у її вихованні, а також на підставі інших документів, які стосуються справи.

Суд вважає, суд вважає, що висновок органу опіки і піклування щодо розв`язання спору (про позбавлення батьківських прав) є необхідним для вирішення цього спору, відтак Виконавчий комітет Бібрської міської ради Львівського району Львівської області слід зобов`язати надати до суду висновок щодо розв`язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, інших осіб, які бажають проживати з дитиною, брати участь у її вихованні, а також на підставі інших документів, які стосуються справи, а також скласти письмовий висновок щодо вирішення спору про позбавлення батьківських прав.

На підставі вище викладеного, керуючись ст. 84 ЦПК України, суд

постановив:

Зобов`язати Виконавчий комітет Бібрської міської ради Львівського району Львівської області надати висновок щодо доцільності позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 щодо його малолітнього сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Висновок необхідно надати до початку судового засідання, яке призначено на 10 годину 30 хвилин 02 грудня 2024 року.

Копію ухвали направити Виконавчому комітету Бібрської міської ради Львівського району Львівської області для виконання.

Роз`яснити, що відповідно до ч. ч. 7, 8, 9 ст. 85 Цивільного процесуального кодексу України, особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає.

Суддя Д.Б. Поворозник

СудЯворівський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення28.10.2024
Оприлюднено05.11.2024
Номер документу122757731
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав

Судовий реєстр по справі —944/4046/24

Ухвала від 02.12.2024

Цивільне

Яворівський районний суд Львівської області

Поворозник Д. Б.

Ухвала від 28.10.2024

Цивільне

Яворівський районний суд Львівської області

Поворозник Д. Б.

Ухвала від 28.10.2024

Цивільне

Яворівський районний суд Львівської області

Поворозник Д. Б.

Ухвала від 17.09.2024

Цивільне

Яворівський районний суд Львівської області

Поворозник Д. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні