Ухвала
від 04.11.2024 по справі 902/1136/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Пирогова, 29, м. Вінниця, 21018, тел./факс (0432)55-80-00, (0432)55-80-06 E-mail: inbox@vn.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"04" листопада 2024 р.Cправа № 902/1136/24

Господарський суд Вінницької області у складі судді Шамшуріної Марії Вікторівни, розглянувши матеріали

за позовом Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма" Кряж-Агро-1", 69095, Запорізька обл., місто Запоріжжя, проспект Соборний, будинок 111-А, ідентифікаційний код юридичної особи 31503849

до Ободівської сільської ради, 24353, Вінницька обл., Гайсинський р-н, село Ободівка, вул. Ватутіна, будинок 8, ідентифікаційний код юридичної особи 04331107

про визнання додаткової угоди до договору оренди землі укладеною у редакції позивача

В С Т А Н О В И В:

До Господарського суду Вінницької області 30.10.2024 надійшла позовна заява № б/н від 29.10.2024 (вх. № 1189/24 від 30.10.2024) Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма" Кряж-Агро-1" до Ободівської сільської ради про визнання додаткової угоди до договору оренди землі від 02 липня 2007 року, що укладений між Тростянецькою районною державною адміністрацією Вінницької області та Сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю "Агрофірма" Кряж-Агро-1" (в редакції, яка викладена додатковою угодою від 01 листопада 2018 року № 679) укладеною у редакції позивача.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 30.10.2024 справу розподілено судді Шамшуріній М.В.

Положеннями статей 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) визначено вимоги щодо форми та змісту позовної заяви.

Встановлюючи вимоги до змісту та форми позовної заяви, а також до документів, які мають бути до неї додані, ГПК України покладає на суд обов`язок перевірити виконання позивачем цих вимог та прийнятності позовної заяви на стадії вирішення питання про відкриття провадження по справі.

Розглянувши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про залишення її без руху з огляду на наступне.

Пунктом 2 частини першої статті 164 ГПК України встановлено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно частини 2 статті 123 ГПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Положеннями частини 1, частини 2 статті 9 Закону України "Про судовий збір" № 3674-VI від 8 липня 2011 року встановлено, що судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.

Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Порядок сплати та розміри ставок судового збору встановлено Законом України "Про судовий збір", який визначає правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.

Згідно з частиною 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору встановлюється у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (підпункт 1 пункту 2), а позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (підпункт 2 пункту 2).

Позивачем у позовній заяві заявлено вимогу немайнового характеру, а саме: про визнання додаткової угоди до договору оренди землі від 02 липня 2007 року, що укладений між Тростянецькою районною державною адміністрацією Вінницької області та Сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю "Агрофірма" Кряж-Агро-1" (в редакції, яка викладена додатковою угодою від 01 листопада 2018 року № 679) укладеною у редакції позивача.

Відповідно до частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" станом на 01.01.2024 прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць становить - 3028,00 грн.

З урахуванням наведеного, розмір судового збору, який необхідно сплатити позивачу за подання цієї позовної заяви до суду становить 3 028,00 гривень за заявлену вимогу немайнового характеру.

Натомість, позивачем до позовної заяви не долучено доказів на підтвердження сплати судового збору у розмірі 3 028,00 гривень, про що свідчить і відсутність доказів сплати судового збору у переліку додатків до позовної заяви.

Отже, за подання позову позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі 3 028,00 гривень.

18.10.2023 набув чинності Закон України № 3200-IX від 29.06.2023 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами" яким внесено зміни до Господарського процесуального кодексу України.

Абзацом 1 частини 6 статті 6 ГПК України унормовано, що адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.

Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.

Таким чином, позивач як юридична особа зобов`язаний зареєструвати свій електронний кабінет у Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі).

Згідно відповіді № 4952353 від 04.11.2024 на запит щодо наявності/відсутності у позивача зареєстрованого електронного кабінету встановлено відсутність у Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма" Кряж-Агро-1", ідентифікаційний код юридичної особи 31503849 зареєстрованого електронного кабінету ЄСІТС.

За приписами частини 2 статті 162 ГПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Частиною 5 статті 164 ГПК України встановлено, що до позовної заяви, підписаною представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

У позовній заяві зазначено, що представником позивача є адвокат Колісник Богдан Олегович. До позовної заяви представником позивача на підтвердження повноважень додано ордер серії СЕ №1097253 від 28.10.2024 про надання правничої допомоги СТОВ "Агрофірма" Кряж-Агро-1" виданим адвокатом Колісником Богданом Олеговичем, а також свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю видане Коліснику Богдану Олеговичу. Підпис представника позивача, що підписав позовну заяву скріплено печаткою адвоката Колісника Богдана Олеговича.

Разом з тим, при підписанні позовної заяви у якості її підписанта зазначено "адвокат Богдан Колісний".

Відповідно до абзацу 2 частини 1 статті 174 ГПК України, суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.

З урахуванням викладеного, відповідно до частини 1 статті 174 ГПК України, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху із встановленням позивачу строку для усунення виявлених недоліків шляхом:

- доказів сплати судового збору за заявлені позовні вимоги у розмірі 3 028,00 гривень;

- реєстрації свого електронного кабінету у Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі) та надання суду відомостей про наявність електронного кабінету;

- письмової заяви із поясненнями щодо представника позивача або іншої особи, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах позивача, який підписав подану до суду позовну заяву № б/н від 29.10.2024 (вх. № 1189/24 від 30.10.2024) Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма" Кряж-Агро-1".

Суд звертає увагу, що залишення позовної заяви без руху не є обмеженням права позивача на доступ до правосуддя, оскільки це тимчасовий захід, який застосовується судом з метою усунення позивачем недоліків позовної заяви та дотримання порядку її подання, що сприятиме належному виконанню завдання господарського судочинства, визначеного ч. 1 ст. 2 ГПК України.

Відповідно до положень ч. ч. 3, 4 ст. 174 ГПК України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст. 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Керуючись статтями 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

У Х В А Л И В:

1. Позовну заяву № б/н від 29.10.2024 (вх. № 1189/24 від 30.10.2024) Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма" Кряж-Агро-1" залишити без руху.

2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - протягом десяти днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.

3. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:

- доказів сплати судового збору за заявлені позовні вимоги у розмірі 3 028,00 гривень;

- реєстрації свого електронного кабінету у Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі) та надання суду відомостей про наявність електронного кабінету;

- письмової заяви із поясненнями щодо представника позивача або іншої особи, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах позивача, який підписав подану до суду позовну заяву № б/н від 29.10.2024 (вх. № 1189/24 від 30.10.2024) Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма" Кряж-Агро-1".

4. Роз`яснити позивачу, що відповідно до вимог ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України у разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась із позовною заявою.

5. Копію ухвали надіслати позивачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення.

6. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та відповідно до вимог ч. 1 ст. 255 ГПК України окремо від рішення суду першої інстанції оскарженню не підлягає.

Ухвалу підписано 04.11.2024 року.

Суддя Шамшуріна М.В.

віддрук. прим.:

1 - до справи;

2 - позивачу, 69095, Запорізька обл., місто Запоріжжя, проспект Соборний, будинок 111-А;

3 - представнику позивача, відповідачу, до електронного кабінету у системі ЄСІТС.

СудГосподарський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення04.11.2024
Оприлюднено05.11.2024
Номер документу122759253
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин про невиконання або неналежне виконання зобов’язань що виникають з договорів оренди

Судовий реєстр по справі —902/1136/24

Ухвала від 18.11.2024

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Шамшуріна М.В.

Ухвала від 04.11.2024

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Шамшуріна М.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні