Рішення
від 22.10.2024 по справі 904/2163/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22.10.2024м. ДніпроСправа № 904/2163/24

Господарський суд Дніпропетровської області у складі судді Бєлік В.Г. за участю секретаря судового засідання Голігорової Т.І., розглянувши за правилами загального позовного провадження у відкритому судовому засіданні справу:

за позовом Приватного акціонерного товариства "Підприємство з експлуатації електричних мереж "ЦЕНТРАЛЬНА ЕНЕРГЕТИЧНА КОМПАНІЯ", м. Дніпро

до Садівничого товариства "ІЗУМРУД", Дніпропетровська область, Дніпровський район, смт Обухівка

про визнання договору про спільне використання технологічних електричних мереж укладеним.

Представники:

від позивача: Запорожець Д.Б., адвокат;

від відповідача: Скоробогатова Д.В., адвокат.

ПРОЦЕДУРА:

Приватне акціонерне товариство "Підприємство з експлуатації електричних мереж "ЦЕНТРАЛЬНА ЕНЕРГЕТИЧНА КОМПАНІЯ" звернулося до Господарського суду Дніпропетровської області з позовною заявою до Садівничого товариства "ІЗУМРУД", у якій просить визнати договір про спільне використання технологічних електричних мереж від 15.03.2024 №010100010С укладеним з 15.03.2024.

Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 20.05.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи за наявними у справі матеріалами.

09.07.2024 через систему "Електронний суд" від відповідача надійшов відзив на позовну заяву.

18.07.2024 через систему "Електронний суд" від позивача надійшла відповідь на відзив.

Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 19.07.2024 здійснено перехід від спрощеного позовного провадження до розгляду справи № 904/2163/24 за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче судове засідання на 03.09.2024 о 11:00 год.

28.08.2024 від відповідача до суду надійшло клопотання про зупинення провадження у справі, у якому просить зупинити провадження у справі № 904/2163/24 до набрання законної сили судовим рішенням у справі № 904/1161/24.

28.08.2024 від відповідача до суду надійшли заперечення на відповідь на відзив.

Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 03.09.2024 продовжено строк розгляду підготовчого провадження до 17.10.2024 включно та оголошено перерву в підготовчому судовому засіданні до 24.09.2024 о 11:40 год.

Судом у підготовчому засіданні 24.09.2024, без виходу до нарадчої кімнати постановлено ухвалу, яку занесено до протоколу судового засідання, про відмову у задоволенні клопотання Садівничого товариства "ІЗУМРУД" про зупинення провадження у справі.

У підготовчому судовому засіданні 24.09.2024 представниками сторін зазначено, що ними було надано всі можливі та допустимі докази по справі.

Судом були визначені всі необхідні обставини у справі та зібрані відповідні докази, що є підставою для закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.

Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 24.09.2024 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 15.10.2024 о 10:30 год.

В порядку статті 240 Господарського процесуального кодексу України, у судовому засіданні 22.10.2024 оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Дослідивши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, господарський суд, -

ПОЗИЦІЇ СТОРІН:

Позиція позивача

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідач безпідставно ухиляється від підписання вказаного договору, укладення якого є обов`язковим для сторін відповідно до приписів Закону України "Про ринок електричної енергії", Правил роздрібного ринку електричної енергії і Кодексу систем розподілу.

Позиція відповідача

Відповідач позовні вимоги не визнає та вважає, що вони є передчасними та позивачем не доведено належними та допустимими доказами, що ним зокрема виконано приписи ст.181 Господарського кодексу України, що свідчить про передчасність пред`явлення вимог позивача щодо визнання укладеними додатків на яких наполягає позивач. Крім того, надані позивачем докази в якості підтвердження правомірності укладення додатків до договору саме у наведеній редакції є суперечливими, спростовуються доказами наявними зокрема у відповідача, а самі додатки складені з грубим порушенням Закону України "Про ринок електричної енергії", Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14 березня 2018 року №312 (далі - ПРРЕЕ), що унеможливлює їх підписання відповідачем у наведеній редакції. Крім того, додатково слід зазначити, що у відповідача як балансоутримувача мережі наявні підключені 37 субспоживачів, з якими відповідно до приписів ПРРЕЕ має бути погоджено всі запропоновані додатки позивачем, як надавачем послуг і тільки після відповідного погодження, СТ "Ізумруд" матиме законодавчо визначені підстави для погодження наданих позивачем додатків. Матеріали справи не містять належних та допустимих доказів, що позивачем здійснювалися заходи з повідомлення субспоживачів СТ "Ізумруд" про необхідність укладення та безпосередній зміст додатків до типового договору, чим порушено вимоги п. 2.1.14 ПРРЕЕ.

Відповідач зазначає, що позовні вимоги Приватного акціонерного товариства "Підприємство з експлуатації електричних мереж "Центральна енергетична компанія" до Садівничого товариства "Ізумруд" щодо визнання укладеним договору про спільне використання технологічних електричних мереж від 15.03.2024 №010100010С укладеним з 15.03.2024, між Приватним акціонерним товариством "Підприємство з експлуатації електричних мереж "Центральна енергетична компанія" та Садівничим товариством "Ізумруд" не підлягають задоволенню.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ ТА ДОКАЗИ, ЩО ЇХ ПІДТВЕРДЖУТЬ

14.03.2018 року набрала чинності Постанова НКРЕКП №312 "Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії" (далі - Правила), які регулюють взаємовідносини з учасниками роздрібного ринку електричної енергії, якими є електропостачальники, оператори систем розподілу, споживачі, основні споживачі, субспоживачі.

У відповідності до частини 1 статті 1 Закону України "Про ринок електричної енергії" (далі - Закон), оператор системи розподілу - це юридична особа, відповідальна за безпечну, надійну та ефективну експлуатацію, технічне обслуговування та розвиток системи розподілу і забезпечення довгострокової спроможності системи розподілу щодо задоволення обґрунтованого попиту на розподіл електричної енергії з урахуванням вимог щодо охорони навколишнього природного середовища та забезпечення енергоефективності.

Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 27.11.2018 року №1533 "Про видачу ПрАТ "ПЕЕМ "ЦЕК" ліцензії з розподілу електричної енергії та анулювання ліцензій з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами і постачання електричної енергії за регульованим тарифом", Приватному акціонерному товариству "Підприємству електричних мереж "Центральна енергетична компанія" (далі - ПрАТ "ПЕЕМ "ЦЕК", Позивач) було видано ліцензію на провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії у межах місць провадження господарської діяльності відповідно до додатка до зазначеної постанови НКРЕКП. Таким чином, у відповідності до визначення, вказаного в Законі та ліцензії на право провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії, ПрАТ "ПЕЕМ "ЦЕК" має статус оператора системи розподілу.

Пунктом 1.1.2 Правил надається визначення "основний споживач" - споживач та/або власник електричних мереж, який не є оператором системи електричної мережі якого використовується оператором системи для транспортування електричної енергії іншим споживачам та/або для транспортування електричної енергії в мережі оператора системи. Таким чином, Садівниче товариство "Ізумруд" (далі - СТ "Ізумруд", Відповідач) має статус основного споживача, відповідно до діючого законодавства.

Згідно до пункту 1.2.3 Правил, у разі використання оператором системи розподілу технологічних електричних мереж власника мереж, який не виконує функцій оператора системи розподілу згідно з умовами ліцензії або законодавством, для забезпечення транспортування електричної енергії електричними мережами, що не належать оператору системи розподілу відносини між власником цих мереж та оператором системи розподілу, у тому числі їх взаємна відповідальність, регулюються договором про спільне використання технологічних електричних мереж, що укладається між ними на основі типового договору.

Позивач зазначив, що у власності СТ "Ізумруд" знаходяться наступні об`єкти технологічних електричних мереж, якими ПрАТ "ПЕЕМ "ЦЕК" передається електроенергія:

1. Повітряні лінії 6-10 кВ (ПЛ 10 кВ від опори №122 до РП-10 кВ СТ "Ізумруд" - 0,012 км;

2. Вакуумний вимикач - 1шт.

Вказане обладнання зазначене в Переліку об`єктів технологічних електричних мереж, якими передається електроенергія (згідно однолінійної схеми) який є продовженням додатку №1 до Договору про спільне використання технологічних електричних мереж від 15 березня 2024 року №010100010С.

Однолінійна схема СТ "Ізумруд", Акт розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності додаються (Додатки №№1-2 до проекту Договору про спільне використання технологічних електричних мережі).

У Відповідності до частини 3 статті 46 Закону, основний споживач зобов`язаний укласти з оператором системи розподілу, на території здійснення Ліцензованої діяльності з розподілу якого розташовані його мережі договір про спільне використання електричних мереж за типовою формою, затвердженою Регулятором.

Згідно з пунктом 1.1.2 Правил - договір про спільне використання технологічних електричних мереж - домовленість двох сторін що встановлює зміст та регулює правовідносини між оператором системи розподілу та основним споживачем, мереж, якого розташовані на території ліцензованої діяльності оператора системи розподілу, під час транспортування електричної енергії технологічними електричними мережами основного споживача що укладається за типовою формою, затвердженою Регулятором, та згідно з яким передбачається оплата вартості послуг з використання технологічних електричних мереж основного споживача, визначеної за затвердженою Регулятором методикою.

У відповідності до пункту 2.5.2 Правил - власник технологічних електричних мереж (основний споживач) не має права відмовити оператору системи розподілу, на території ліцензованої діяльності якого приєднані мережі власника, в укладенні (переукладенні) договору про спільне використання технологічних електричних мереж у передбачених Правилами випадках.

ПрАТ "ПЕЕМ "ЦЕК" зазначив, що зверталось до СТ "Ізумруд" з пропозицією укласти договір про спільне використання технологічних мереж.

20.03.2024 року поштою ПрАТ "ПЕЕМ "ЦЕК" направило на адресу СТ "Ізумруд" вихідний лист №698/010.01-04 від 18.03.2024 року "Щодо договору про спільне використання" з пропозицією укласти договір та 2 (два) примірники договору від 15.03.2024 року №010100010С на 12 аркушах кожний. Вказаний лист та 2 примірники договору Відповідач отримав 23.03.2024 року. Факт направлення та отримання Відповідачем вказаних документів підтверджується описом вкладення до цінного листа з рекомендованим повідомленням, чеком Укрпошти та Рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.

Позивач стверджує, що на дату звернення до суду з цією позовною заявою Відповідач вже більше ніж півтора місяця не повернув на адресу Позивача підписаний примірник вказаного договору. Жодних пропозицій, заперечень чи протоколів розбіжностей до договору від Відповідача також Позивач не отримував.

Враховуючи, що відповідач ухиляється від підписання договору, позивач просить суд визнати договір про спільне використання технологічних електричних мереж укладеним на умовах, передбачених нормативним актом обов`язкової дії у відповідній редакції позивача.

ОЦІНКА АРГУМЕНТІВ СТОРІН, ВИСНОВКИ СУДУ

Відповідно до ч. 1 ст. 16 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) кожна особа має право звернутись до суду за захистом свого особистого немайнового права або майнового права та інтересу у визначені цією статтею способи.

У ч. 2 ст. 16 ЦК України встановлені способи захисту цивільних прав та інтересів судом, до яких, зокрема, належить і визнання права.

Зазначений в ч. 2 ст. 16 ЦК України перелік способів захисту цивільних прав чи інтересів не є вичерпним. Відповідно до абзацу 2 ч. 2 ст. 16 ЦК України суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом.

У разі невизнання стороною договору, укладення якого є обов`язком в силу вимог закону, права іншої сторони на укладення такого договору підлягають захисту судом на підставі п. 1 ч. 2 ст. 16 ЦК України шляхом визнання договору укладеним на умовах, передбачених нормативним актом обов`язкової дії.

Частиною 1 ст. 627 ЦК України встановлено, що відповідно до ст. 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Частиною 3 ст. 179 Господарського кодексу України (далі - ГК України) передбачено, що укладення господарського договору є обов`язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов`язком для суб`єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов`язковості укладення договору для певних категорій суб`єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.

Примусовий порядок укладання господарських договорів за рішенням суду регулюється ст. 187 ГК України та ст. 648 ЦК України.

Відповідно до ст. 187 ГК України спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов`язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. Інші переддоговірні спори можуть бути предметом розгляду суду у разі якщо це передбачено угодою сторін або якщо сторони зобов`язані укласти певний господарський договір на підставі укладеного між ними попереднього договору. День набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше.

Зі змісту зазначеної статті вбачається, що переддоговірним є спір, який виникає у разі, якщо сторона ухиляється або відмовляється від укладення договору в цілому або не погоджує окремі його умови. При цьому передати переддоговірний спір на вирішення суду можливо лише тоді, коли хоча б одна із сторін є зобов`язаною його укласти через пряму вказівку закону, або на підставі обов`язкового для виконання акта планування. В інших випадках спір про укладення договору чи з умов договору може бути розглянутий господарським судом тільки за взаємною згодою сторін або якщо сторони зв`язані зобов`язанням укласти договір на підставі існуючого між ними попереднього договору.

Аналогічна правова позиція наведена в постанові Об`єднаної палата Верховного Суду у складі суддів Касаційного господарського від 25.05.2018 у справі № 61/341.

Згідно зі ст. 649 ЦК України, розбіжності, що виникли між сторонами при укладенні договору на підставі правового акта органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування та в інших випадках, встановлених законом, вирішуються судом. Розбіжності, що виникли між сторонами при укладенні договору не на підставі правового акта органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування, можуть бути вирішені судом у випадках, встановлених за домовленістю сторін або законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про ринок електроенергії" учасники ринку електричної енергії провадять свою діяльність на ринку електричної енергії на договірних засадах.

За приписами ч. 3 ст. 49 Закону України "Про ринок електроенергії" основний споживач зобов`язаний укласти з оператором системи розподілу, на території здійснення ліцензованої діяльності з розподілу якого розташовані його мережі, договір про спільне використання електричних мереж за типовою формою, затвердженою Регулятором.

Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14.03.2018 №312 затверджені Правила роздрібного ринку електричної енергії (далі - Правила).

Пунктом 1.1.2 Правил визначені значення, зокрема, таких термінів:

- основний споживач - це споживач та/або власник електричних мереж, який не є оператором системи, електричні мережі якого використовуються оператором системи для транспортування електричної енергії іншим споживачам та/або для транспортування електричної енергії в мережі оператора системи;

- договір про спільне використання технологічних електричних мереж - це домовленість двох сторін, що встановлює зміст та регулює правовідносини між оператором системи розподілу та основним споживачем, мережі якого розташовані на території ліцензованої діяльності оператора системи розподілу, під час транспортування електричної енергії технологічними електричними мережами основного споживача, що укладається за типовою формою, затвердженою Регулятором, та згідно з яким передбачається оплата вартості послуг з використання технологічних електричних мереж основного споживача, визначеної за затвердженою Регулятором методикою.

Відповідно до п. 2.5.1 та п. 2.5.2 Правил для забезпечення розподілу електричної енергії споживачам, а також для транспортування електричної енергії в мережі ОСР електричними мережами, що не належать цьому ОСР, укладається договір на основі Типового договору про спільне використання технологічних електричних мереж (додаток 1 до цих Правил) між ОСР та власником цих мереж (споживачем, у т. ч. основним споживачем, ОМСР), приєднаним до цього ОСР. Основний споживач не має права відмовити оператору системи, на території здійснення ліцензованої діяльності якого розташовані його мережі, в укладенні (переукладенні) договору про спільне використання технологічних електричних мереж.

Згідно з п. 2 Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14.03.2018 №312 укладення договорів між споживачами та іншими учасниками роздрібного ринку електричної енергії відповідно до вимог Правил здійснюється шляхом приєднання споживачів до публічних договорів приєднання (договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії, відповідних договорів про постачання електричної енергії) на умовах чинних договорів про постачання електричної енергії та про користування електричною енергією, укладених з відповідними постачальниками електричної енергії за регульованим тарифом, шляхом подання заяви-приєднання за формою, наведеною у додатку до цієї постанови.

Відповідач є власником технологічних електричних мереж, які використовуються позивачем для розподілу електроенергії ряду субспоживачів, а відтак укладення договору про спільне використання технологічних електричних мереж є не правом, а обов`язком відповідача.

Разом з тим, договір повинен бути розроблений та відповідати типовому договору, який затверджується компетентним органом. Законодавець забороняє відступати від змісту типового договору, затвердженого органом державної влади, сторони наділені правом тільки конкретизувати його умови (ч. 4 ст. 179 ГК України).

Аналогічна правова позиція викладена у постановах Верховного Суду від 12.03.2019 у справі № 904/2258/18, від 12.04.2018 у справі № 906/316/17 та від 11.12.2018 у справі № 921/375/17-г/14.

Постановою НКРЕКП від 14.03.2018 №312 «Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії» затверджений Типовий договір про спільне використання технологічних електричних мереж, який є Додатком №1 до Правил.

Запропонований позивачем проект договору про спільне використання технологічних електричних мереж відповідає умовам Типового договору.

Заперечуючи проти позову відповідач зазначає про незгоду із додатком «Однолінійна схема СТ «Ізумруд», смт. Обухівка».

Суд відхиляє такі заперечення з огляду на наступне.

Правилами роздрібного ринку електричної енергії (ПРРЕЕ) встановлено наступне:

Пункт 1.1.1. Ці Правила регулюють взаємовідносини, які виникають під час купівлі-продажу електричної енергії між електропостачальником (електропостачальниками) та споживачем (для власного споживання), а також їх взаємовідносини з іншими учасниками роздрібного ринку електричної енергії, визначеними цими Правилами.

Учасниками роздрібного ринку є: електропостачальники, оператор системи передачі, оператори систем розподілу, у тому числі оператори малих систем розподілу, споживачі, основні споживачі, субспоживачі, виробники електричної енергії, які підпадають під визначення розподіленої генерації, та інші учасники ринку, які надають послуги, пов`язані з постачанням електричної енергії споживачу з метою використання ним електричної енергії на власні потреби.

Ці Правила є обов`язковими для виконання усіма учасниками роздрібного ринку.

До початку роботи нового ринку електроенергії, тобто до 01.01.2019 року між ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК» та СТ «Ізумруд» був укладений та діяв договір про технічне забезпечення електропостачання споживача від 24.09.2010 року №10-Дн/10 з усіма необхідними додатками, які включали всі технічні параметри, акт розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності, однолінійну схему електропостачання споживача та іншу необхідну інформацію (копія договору додається).

29.12.2018 року СТ «Ізумруд», відповідно до ПРРЕЕ, надало до ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК» Заяву-приєднання до договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії. Тим самим, СТ «Ізумруд» приєдналось до публічного договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії, який відповідно до додатку З ПРРЕЕ є типовим договором, розміщений на офіційному сайті ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК» та почав діяти з 01.01.2019 року.

Керуючись пунктом 2.1.11 ПРРЕЕ, ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК», як оператор системи розподілу, під час оформлення заяви-приєднання, паспорту точки розподілу використовує наявну у нього інформацію за об`єктом розподілу, достатню для проведення розрахунків.

Отже, на підставі поданої Відповідачем заяви-приєднання та використавши наявну у ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК» інформацію за об`єктом розподілу Відповідача, яка викладена у договорі про технічне забезпечення електропостачання споживача від 24.09.2010 року №10-Дн/10, керуючись пунктами 2.1.12-2.1.14 ПРРЕЕ, ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК» підготувало всі необхідні додатки до договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії з Відповідачем, в тому числі і однолінійну схему.

Ця ж однолінійна схема є додатком і до договору на спільне використання технологічних електричних мереж між Позивачем та Відповідачем.

Отже, на підставі поданої Відповідачем заяви-приєднання до договору на розподіл електроенергії та використавши наявну у ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК» інформацію за об`єктом розподілу Відповідача, яка викладена у договорі про технічне забезпечення електропостачання споживача від 24.09.2010 року №10-Дн/10, керуючись пунктами 2.1.12-2.1.14 ПРРЕЕ, ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК» підготувало вказану однолінійну схему.

Тобто, в додатках до договору викладена саме та технічна інформація, яка була взята з вже раніше діючого договору і Відповідач не надавав будь-якої іншої нової інформації. І саме ця, узгоджена обома сторонами, а також постачальником ВАТ «ЕК «Дніпрообленерго» технічна інформація, в тому числі і однолінійна схема, використовувалась як раніше до 01.01.2019 року, так і після 01.01.2019 року до теперішнього часу включно для безперервного розподілу електроенергії Позивачем для Відповідача та його субспоживачів.

Доказів на спростування вихідних даних наданої позивачем Однолінійної схеми СТ «Ізумруд», смт. Обухівка відповідач не надав.

Зазначене стосується і доводів про невідповідність протяжності ліній електромереж. Відповідач зазначає, що у нього на балансі знаходиться 6 км. повітряних ліній.

Ця інформація також, як і однолінійна схема, про яку вказано вище, була узгоджена Позивачем та Відповідачем у договорі про технічне забезпечення електропостачання споживача від 24.09.2010 року №10-Дн/10, а саме в додатку 6 до цього договору. її заначено на однолінійній схемі у лівому верхньому куті однолінійної схеми, де вказана ця повітряна лінія довжиною 12 метрів від опори 122 до приладу обліку Дельта 8010-01, копія договору наявна у матеріалах справи.

Відповідачем не надано доказів використання всієї протяжності повітряних ліній для розподілу електроенергії Позивачем для Відповідача та його субспоживачів.

В даному випадку відповідач помилково ототожнює повну протяжність належних йому повітряних ліній та лінії, що використовується у технологічному процесі розподілу електроенергії для приєднаних субспоживачів.

Заперечення відповідача щодо додатку №5 "Порядок обрахування плати за спільне використання технологічних електричних мереж" суд оцінює критично.

Відповідно до п. 2.5.6. зазначених Правил, обґрунтовані витрати на утримання технологічних електричних мереж відшкодовуються основному споживачу відповідно до його кошторису витрат на здійснення цієї діяльності. Кошторис витрат на утримання технологічних електричних мереж складається на підставі бухгалтерських документів про фактичні витрати на здійснення цієї діяльності впродовж базового періоду. До надання основним споживачем погодженого в установленому порядку кошторису витрат на утримання технологічних електричних мереж, які використовуються для розподілу (передачі) та/або транспортування електричної енергії, ці технологічні витрати покладаються на основного споживача.

Наданий позивачем кошторис витрат на утримання електричних мереж в сумі 1,00 грн складений з метою заповнення всіх необхідних реквізитів додатку, при цьому відповідач не позбавлений можливості скласти кошторис витрат та врегулювати решту умов договору про спільне використання технологічних електричних мереж, зокрема додатків до вказаного договору, шляхом укладення між сторонами відповідних додаткових угод, оскільки предметом спору в даній справі було укладення договору відповідно до типового договору, як спосіб захисту майнового права позивача у передбаченому законодавством порядку.

За таких обставин позовні вимоги про визнання укладеним договору про спільне використання технологічних електричних мереж підлягають задоволенню.

Що стосується дати укладання договору, слід зазначити про наступне.

Відповідно до ст. 187 Господарського кодексу України, спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов`язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. Інші переддоговірні спори можуть бути предметом розгляду суду у разі якщо це передбачено угодою сторін або якщо сторони зобов`язані укласти певний господарський договір на підставі укладеного між ними попереднього договору. День набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше.

Позивачем не обґрунтовано підстав для визначення договору укладеним саме з 15.03.2024. Отже за загальним правилом договір є укладеним саме з дати набрання рішенням суду законної сили.

Згідно зі ст. 74 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 73 ГПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

У відповідності до ст. 76 ГПК України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Відповідно до ч. ст. 79 ГПК України наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування.

Статтею 86 ГПК України встановлено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Частинами 1, 2, 3 ст. 13 ГПК України встановлено, що судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.

Принцип рівності сторін у процесі вимагає, щоб кожній стороні надавалася розумна можливість представляти справу в таких умовах, які не ставлять цю сторону у суттєво невигідне становище відносно другої сторони (п.87 Рішення Європейського суду з прав людини у справі "Салов проти України" від 06.09.2005р.).

У Рішенні Європейського суду з прав людини у справі "Надточий проти України" від 15.05.2008р. зазначено, що принцип рівності сторін передбачає, що кожна сторона повинна мати розумну можливість представляти свою сторону в умовах, які не ставлять її в суттєво менш сприятливе становище в порівнянні з опонентом.

Змагальність означає таку побудову судового процесу, яка дозволяє всім особам - учасникам певної справи відстоювати свої права та законні інтереси, свою позицію у справі.

Принцип змагальності є процесуальною гарантією всебічного, повного та об`єктивного з`ясування судом обставин справи, ухвалення законного, обґрунтованого і справедливого рішення у справі.

Відповідно до частини 1 статті 14 ГПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у господарських справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

При цьому, суд зауважує, що при наданні оцінки доводам всіх учасників судового процесу судом враховано, що обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи (ч. 5 ст. 236 Господарського процесуального кодексу України).

Відповідно до ч.9 ст. 238 ГПК України у спорі, що виник при укладанні або зміні договору, в резолютивній частині вказується рішення з кожної спірної умови договору, а у спорі про спонукання укласти договір - умови, на яких сторони зобов`язані укласти договір, з посиланням на поданий позивачем проект договору.

Аналогічна позиція викладена у постановах Верховного Суду від 28.11.2020 у справі №914/31/18 та від 17.05.2019 у справі №914/1002/18, на які покликається сам позивач.

З урахуванням викладеного позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

СУДОВІ ВИТРАТИ.

Щодо судового збору.

Відповідно до статті 129 Господарського процесуального кодексу України витрати зі сплати судового збору покладаються на відповідача пропорційно задоволеним позовним вимогам у розмірі 1 514,00 грн.

Керуючись статтями 2, 73, 74, 76-79, 86, 91, 129, 233, 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги задовольнити частково.

Визнати договір про спільне використання технологічних електричних мереж від 15.03.2024 №010100010С між Приватним акціонерним товариством "Підприємство з експлуатації електричних мереж "ЦЕНТРАЛЬНА ЕНЕРГЕТИЧНА КОМПАНІЯ" (49008, м. Дніпро, вул. Горобців Братів, буд. 28; код ЄДРПОУ 31793056) та Садівничим товариством "ІЗУМРУД" (52030, Дніпропетровська область, Дніпровський район, смт. Обухівка; код ЄДРПОУ 24609792) в редакції позивача з дати набранням рішення законної сили в такій редакції:

ДОГОВІР

про спільне використання технологічних електричних мереж

№ 010100010С

м. Дніпро


(дата)

Садівниче товариство «Ізумруд»


,

(основний споживач)

що здійснює діяльність на підставі


(ліцензія, установчі документи)

(далі - Основний споживач), в особіГолови правління Тищенко Катерини Андріївни,

(посада, прізвище, ім`я та по батькові)

що діє на підставі __Статуту


,

(довіреність або установчі документи Основного споживача)

та ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ПІДПРИЄМСТВО З ЕКСПЛУАТАЦІЇ ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖ «ЦЕНТРАЛЬНА ЕНЕРГЕТИЧНА КОМПАНІЯ»


(найменування Оператора системи)

що здійснює діяльність на підставі ліцензії на право провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії (постанова НКРЕКП від 27.11.2018 № 1533).

(установчі документи, довіреність)

(далі - Оператор системи),

в особі директора комерційного Коломійчук Ганни Петрівни ,

(посада, прізвище, ім`я та по батькові)

що діє на підставі довіреності № 02/010.02-08 від 02 січня 2024 року


(довіреність або установчі документи Оператора системи)

(далі - Сторони), уклали цей договір про спільне використання технологічних мереж (далі - Договір) про таке.

1. Предмет Договору

1.1. Основний споживач зобов`язується забезпечити технічну можливість доставки електричної енергії необхідного обсягу та рівня потужності (із забезпеченням якості, надійності та безперервності) власними технологічними електричними мережами в точки приєднання електроустановок Оператора системи або інших суб`єктів господарювання, розподіл (передачу) електричної енергії яким забезпечує Оператор системи, а Оператор системи - своєчасно сплачувати вартість послуг Основного споживача з утримання технологічних електричних мереж спільного використання та інші послуги відповідно до умов цього Договору.

1.2. Доставка електричної енергії забезпечується відповідно до Однолінійної схеми, який є додатком 1 до цього Договору, наданого Основним споживачем, з обов`язковим зазначенням місць встановлення, типів, марки обладнання, довжини ліній, які задіяні в передачі електричної енергії.

Основний споживач забезпечує доставку електричної енергії до межі балансової належності належних йому електричних мереж, визначених Актом розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін, який є додатком 2 до цього Договору.

2. Обов`язки Основного споживача

2.1. Основний споживач зобов`язаний:

1) утримувати технологічні електричні мережі спільного використання у належному технічному стані, формувати електричну схему цих мереж відповідної пропускної здатності та забезпечувати технічну можливість для доставки електричної енергії до межі балансової належності електроустановок Оператора системи або інших суб`єктів господарювання, розподіл (передачу) електричної енергії яким забезпечує Оператор системи;

2) забезпечувати на межі балансової належності технологічних електричних мереж підтримання параметрів якості електричної енергії та узгодженого рівня надійності електропостачання відповідно до категорії струмоприймачів суб`єктів господарювання, розподіл (передачу) електричної енергії яким забезпечує Оператор системи, згідно з Кодексом систем розподілу, затвердженим постановою НКРЕКП від 14 березня 2018 року № 310, та Кодексом системи передачі, затвердженим постановою НКРЕКП від 14 березня 2018 року № 309 (рівень надійності електропостачання відповідно до категорії струмоприймачів суб`єктів господарювання, передачу електричної енергії яким забезпечує Оператор системи, не може бути вищим, ніж існуюча категорія надійності електропостачання Основного споживача);

3) забезпечувати виконання графіка попереджувальних ремонтів та обсягів робіт, визначених технологічними картами ремонту, збереження елементів обладнання, встановлених на території Основного споживача;

4) щомісяця до 05 числа місяця наступного за розрахунковим надавати Оператору системи рахунок на оплату послуг за спільне використання технологічних електричних мереж та два примірники Акта прийому-передачі наданих послуг, який є додатком 3 до цього Договору, оформлених Основним споживачем;

5) упродовж 3 робочих днів з дня переходу права власності (права господарського відання) на технологічні електричні мережі до іншої особи повідомити про це Оператора системи;

6) забезпечити безперешкодний доступ (за службовим посвідченням) відповідальних представників Оператора системи до власних електричних установок для проведення технічної перевірки, контролю за рівнем споживання електричної енергії;

7) забезпечити безперешкодний доступ (за службовим посвідченням) відповідальних представників Оператора системи для виконання Оператором системи відключення або обмеження споживання електричної енергії суб`єктам господарювання, електроустановки яких приєднані до технологічних електричних мереж Основного Споживача, відповідно до порядку, встановленого Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими постановою НКРЕКП від 14 березня 2018 року № 312 (далі - Правила роздрібного ринку), або за обґрунтованою письмовою вимогою Оператора системи припиняти чи обмежувати обсяг передачі електричної енергії;

8) своєчасно вживати відповідних заходів для усунення виявлених порушень;

9) у разі розподілу (передачі) електричної енергії в електричні мережі інших суб`єктів господарювання забезпечити складення балансу електричної енергії у власних технологічних електричних мережах для проведення комерційних розрахунків;

10) оперативно повідомляти Оператора системи та інших суб`єктів господарювання, електроустановки яких приєднані до технологічних електричних мереж Основного споживача, про порушення, що пов`язані з перериванням електропостачання, їх причини і терміни/строки відновлення режиму електропостачання, про виведення в ремонт, а також введення в дію після ремонту технологічних електричних мереж, якими здійснюється розподіл (передача) електричної енергії;

11) забезпечувати відповідно до акта про пломбування збереження і цілісність встановлених на території (у приміщенні) Основного споживача розрахункових засобів обліку електричної енергії та пломб (відбитків їх тавр);

12) припинити надання послуг із спільного використання технологічних електричних мереж на вимогу Оператора системи;

13) не допускати безоблікове споживання електричної енергії від технологічних електричних мереж Основного споживача, а також відшкодовувати збитки, завдані Оператору системи, у разі виявлення безоблікового користування електричною енергією від технологічних електричних мереж Основного споживача.

3. Права Основного споживача

3.1. Основний споживач має право:

1) на отримання від Оператора системи плати за спільне використання технологічних електричних мереж, визначеної відповідно до Методики обрахування плати за спільне використання технологічних електричних мереж, затвердженої постановою НКРЕ від 12 червня 2008 року № 691, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 08 серпня 2008 року за № 732/15423 (із змінами) (далі - Методика обрахування плати);

2) на доступ до розрахункових засобів та систем обліку електричної енергії, що розташовані на об`єктах Оператора системи або інших суб`єктів господарювання, розподіл (передачу) електричної енергії яким забезпечує Оператор системи, для зняття показів;

3) вимагати від Оператора системи або інших суб`єктів господарювання, розподіл (передачу) електричної енергії яким забезпечує Оператор системи, дотримання на належному рівні показників якості електричної енергії на межі балансового розподілу електромереж відповідно до умов цього Договору;

4) на припинення спільного використання технологічних електричних мереж Основного споживача у випадках та порядку, передбачених главою 6 цього Договору.

4. Обов`язки Оператора системи

4.1. Оператор системи зобов`язується:

1) здійснювати оплату за використання технологічних електричних мереж Основного споживача за розрахунковий період. Розрахунок плати за використання технологічних електричних мереж Основного споживача здійснюється згідно з Порядком обрахування плати за спільне використання технологічних електричних мереж, який є додатком 5 до цього Договору;

2) забезпечувати безперешкодний доступ уповноважених осіб Основного споживача до систем та засобів обліку і засобів контролю потужності та якості електричної енергії, а також для контролю встановлених режимів споживання електричної енергії.

5. Права Оператора системи

5.1. Оператор системи має право:

1) не сплачувати за використання технологічних електричних мереж за час перерви в електропостачанні, якщо перерва відбулася не з вини Оператора системи;

2) на отримання від Основного споживача інформації щодо якості електричної енергії, порядку визначення плати за використання технологічних електричних мереж Основного споживача, умов та режимів передачі електричної енергії;

3) на відшкодування згідно з законодавством України збитків, заподіяних унаслідок порушення його прав;

4) на доступ до електроустановок, розрахункових засобів та систем обліку електричної енергії, що розташовані на об`єктах Основного споживача і враховують обсяг електричної енергії, для зняття показів, та на перевірку схеми приєднання струмоприймачів Основного споживача, які беруть участь у регулюванні навантаження в електромережі, а також на перевірку працездатності установлених у Основного споживача пристроїв протиаварійної автоматики та інших пристроїв, що забезпечують регулювання навантаження в енергосистемі.

6. Порядок обмеження та припинення спільного використання технологічних електричних мереж

6.1. Спільне використання технологічних електричних мереж може бути припинене або обмежене Основним споживачем:

1) без попередження у разі виникнення аварійних ситуацій в електроустановках Основного споживача на час, що не перевищує визначеного Правилами улаштування електроустановок, затвердженими наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості від 21 липня 2017 року № 476, для струмоприймачів відповідної категорії Оператора системи;

2) на виконання припису державних органів;

3) у разі відсутності резервного живлення - з повідомленням не пізніше ніж за 10 днів для проведення планових ремонтних робіт в електроустановках Оператора системи, Основного споживача або для приєднання нових споживачів;

4) на вимогу Оператора системи у зазначені в цій вимозі терміни (строки).

7. Порядок розрахунків за спільне використання технологічних електричних мереж

7.1. Розрахунковим вважається період з 00 годин першого числа до 24 годин останнього числа поточного місяця.

7.2. Вартість послуг Основного споживача з утримання технологічних електричних мереж спільного використання визначається відповідно до Порядку обрахування плати за спільне використання технологічних електричних мереж, який є додатком 5 до цього Договору, розробленому відповідно до Методики обрахування плати.

Сторони забезпечують доступ Оператора системи до розрахункових засобів обліку електричної енергії Основного споживача та інших суб`єктів господарювання, електроустановки яких приєднані до технологічних електричних мереж Основного споживача, у терміни (строки), встановлені договорами про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії, укладеними між Оператором системи та Основним споживачем і між Оператором системи та іншими суб`єктами господарювання, електроустановки яких приєднані до технологічних електричних мереж Основного споживача.

7.3. Оплата Оператором системи послуг з утримання технологічних електричних мереж спільного використання здійснюється платіжним дорученням на підставі виставленого Основним споживачем рахунка та оформленого Акта прийому-передачі наданих послуг у десятиденний строк з дати отримання рахунка.

8. Відповідальність Сторін

8.1. У разі погіршення передбачених умовами договору про постачання електричної енергії показників якості електричної енергії з вини Основного споживача останній відшкодовує Оператору системи завдані збитки відповідно до вимог чинного законодавства.

8.2. Основний споживач мереж не несе відповідальності за порушення вимог пункту 8.1 цієї глави у разі порушення Оператором системи вимог розділу 4 цього Договору.

8.3. Основний споживач не несе матеріальної відповідальності перед Оператором системи за обмеження (припинення) розподілу (передачі) електричної енергії, яке викликане:

1) некваліфікованими діями персоналу Оператора системи або інших суб`єктів господарювання, розподіл електричної енергії яким забезпечує Оператор системи;

2) умовами обмеження або припинення постачання електричної енергії у випадках, передбачених Правилами роздрібного ринку;

3) автоматичним відключенням лінії живлення внаслідок пошкодження устаткування або дій Оператора системи, які викликали спрацювання автоматики за умови справності системи автоматичного відключення;

4) діями Оператора системи.

8.4. У разі невиконання обґрунтованих вимог Оператора системи щодо відключення субспоживачів Основний споживач відшкодовує завдані ним збитки іншим суб`єктам відповідно до чинного законодавства.

8.5. На підставі складеного акта про пломбування Основний споживач відповідає за збереження розташованих на його об`єктах засобів обліку, які належать Оператору системи або іншим суб`єктам господарювання, розподіл (передачу) електричної енергії яким забезпечує Оператор системи, а також за збереження відповідних пломб (відбитків їх тавр), установлених на розрахункових приладах обліку.

8.6. За внесення платежів, передбачених підпунктом 1 пункту 4.1 глави 4 цього Договору, з порушенням терміну (строку), визначеного додатком 5 до цього Договору, Оператор системи сплачує Основному споживачу пеню у розмірі 0,01 % за кожний день прострочення платежу, враховуючи день фактичної оплати. Сума пені зазначається у розрахунковому документі окремим рядком.

9. Обставини непереборної сили

9.1. Сторони не несуть відповідальності за повне або часткове невиконання своїх зобов`язань за цим Договором, якщо воно є результатом дії обставин непереборної сили. До обставин непереборної сили належать:

- виняткові погодні умови і стихійні лиха (ураган, буря, повінь, нагромадження снігу, ожеледь, землетрус, пожежа, просідання і зсув ґрунту);

- непередбачені ситуації, викликані діями Сторони, що не є Основним споживачем і Споживачем (страйк, локаут, дія суспільного ворога, оголошена та неоголошена війна, загроза війни, терористичний акт, блокада, революція, заколот, повстання, масові заворушення, громадська демонстрація, протиправні дії третіх осіб, пожежа, вибух);

- умови, регламентовані державними органами виконавчої влади, а також пов`язані з ліквідацією наслідків, викликаних винятковими погодними умовами і непередбаченими ситуаціями,

що перешкоджають виконанню договірних зобов`язань у цілому або частково.

Термін (строк) виконання зобов`язань за цим Договором у такому разі відкладається на період дії обставин непереборної сили.

9.2. Сторона, для якої виконання зобов`язань стало неможливим внаслідок дії обставин непереборної сили, має письмово повідомити іншу Сторону про початок, тривалість та ймовірну дату припинення дії обставин непереборної сили.

9.3. Наявність обставин непереборної сили підтверджується відповідною довідкою, виданою Торгово-промисловою палатою України.

10. Строк договору

10.1. Цей Договір укладається на строк до 31грудня 2024 року, набирає чинності з дня його підписання та вважається продовженим на наступний календарний рік, якщо за місяць до закінчення цього строку одна із Сторін не повідомить іншу про відмову від цього Договору або його перегляд.

10.2. Договір може бути розірвано і в інший термін (строк) за ініціативою будь-якої із Сторін у порядку, встановленому чинним законодавством. У разі переходу права власності (права господарського відання) на технологічні електричні мережі до іншої особи цей Договір втрачає чинність з моменту набуття права власності (права господарського відання).

11. Інші умови

11.1. За наявності у Сторін суміжних електроустановок межа відповідальності за стан та обслуговування електроустановок визначається актом розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін.

11.2. Строки проведення ремонтних робіт в електромережах Основного споживача, під час яких електроустановки Оператора системи або інших суб`єктів господарювання, розподіл (передачу) електричної енергії яким забезпечує Оператор системи, будуть відключені або буде знижена надійність електропостачання інших споживачів, доводяться до відома заінтересованих сторін письмовим повідомленням Основного споживача, узгодженим з оператором системи.

11.3. Усі суперечки, що випливають з цього Договору, вирішуються шляхом переговорів між Сторонами. У випадку, якщо їх неможливо вирішити шляхом переговорів між Сторонами, вони вирішуються в судовому порядку відповідно до чинного законодавства.

11.4. Додатки до цього Договору є його невід`ємними частинами:

Додаток 1 «Однолінійна схема»;

Додаток 2 «Акт розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін»;

Додаток 3 Акт прийому-передачі наданих послуг;

Додаток 4 Довідка про обсяги переданої електричної енергії;

Додаток 5 Порядок обрахування плати за спільне використання технологічних електричних мереж.

11.5. Сторони зобов`язуються письмово повідомляти про зміну реквізитів (місцезнаходження, найменування, організаційно-правової форми, банківських реквізитів тощо) не пізніше ніж через 10 днів після настання таких змін.

11.6. Цей Договір укладений у двох примірниках, які мають однакову юридичну силу, один з них зберігається у Основного споживача, другий - у Оператора системи.

12. Місцезнаходження та банківські реквізити Сторін

Основний споживач: Оператор системи:

СТ «Ізумруд» ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК»

52030, Дніпропетровська область, Енергетичний ідентифікаційний код

Дніпровський район, (ЕІС код) № 62Х8892480825801

селище міського типу Обухівка, 49008 м. Дніпро, вул. Дмитра Кедріна, 28


АТ «Укрексімбанк»


IBAN UA623223130000026007000030100


ЄДРПОУ 31793056


ІПН 317930504629, Витяг з реєстру


платників ПДВ № 1704664500005


тел: (0562) 31-03-84, факс 31-24-80


e-mail: kanc@cek.dp.ua


http: cek.dp.ua

Голова правління Директор комерційний


К.А, Тищенко
Г.П. Коломійчук

(підпис, П. І. Б.) (підпис, П. І. Б.)


20__ року
20__ року

Стягнути з Садівничого товариства "ІЗУМРУД" (52030, Дніпропетровська область, Дніпровський район, смт. Обухівка; код ЄДРПОУ 24609792) на користь Приватне акціонерне товариство "Підприємство з експлуатації електричних мереж "ЦЕНТРАЛЬНА ЕНЕРГЕТИЧНА КОМПАНІЯ" (49008, м. Дніпро, вул. Горобців Братів, буд. 28; код ЄДРПОУ 31793056) витрати по сплаті судового збору в розмірі 1 514,00 грн.

В решті позову відмовити.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення набирає законної сили у відповідності до статті 241 Господарського процесуального кодексу України.

Рішення суду може бути оскаржено до Центрального апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складено та підписано - 04.11.2024.

Суддя В.Г. Бєлік

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення22.10.2024
Оприлюднено05.11.2024
Номер документу122759282
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Укладення договорів (правочинів) купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв

Судовий реєстр по справі —904/2163/24

Судовий наказ від 02.12.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Бєлік Вікторія Геннадіївна

Ухвала від 20.11.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Бєлік Вікторія Геннадіївна

Рішення від 22.10.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Бєлік Вікторія Геннадіївна

Ухвала від 24.09.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Бєлік Вікторія Геннадіївна

Ухвала від 03.09.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Бєлік Вікторія Геннадіївна

Ухвала від 19.07.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Бєлік Вікторія Геннадіївна

Ухвала від 20.05.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Бєлік Вікторія Геннадіївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні