ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,
гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ: 03499901, UA368999980313151206083020649
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
01.11.2024 м. Харків № 905/1354/24
Господарський суд Донецької області у складі судді Ніколаєвої Л.В.,
розглянувши матеріали за вх. №7677/24 від 21.10.2024
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрметизторг» (02091, м. Київ, вул. Ревуцького, буд. 7-В, кв. 50)
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Шахта «Свято-Покровська №3» (85300, Донецька обл., м. Покровськ, пл. Шибанкова, 1-а)
про скасування оперативно-господарської санкції
В С Т А Н О В И В:
ТОВ «Укрметизторг» подано до Господарського суду Донецької області заяву за вх. № 7677/24 від 21.10.2024, до якої додано позовну заяву ТОВ «Укрметизторг» до ТОВ «Шахта «Свято-Покровська №3» про скасування оперативно-господарської санкції та додатки до неї.
Вказана вище заява за вх. № 7677/24 від 21.10.2024, яка фактично є супровідним листом, подана з використанням засобів Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи, створена в підсистемі «Електронний суд» за допомогою вбудованого текстового редактора шляхом заповнення форми документа з додаванням до неї файлів позовної заяви та додатків до неї у форматі pdf.
Відповідно до ч. 2 ст. 162 ГПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Згідно ч. 8 ст. 6, ч.ч. 5, 6 ст. 42 ГПК України особливості використання кваліфікованого електронного підпису або засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, визначаються Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.
Процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Пунктами 8, 9, 16, 24, 26, 27 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затв. рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 № 1845/0/15-21 (далі Положення), підсистема «Електронний кабінет» (Електронний кабінет ЄСІТС, Електронний кабінет) - це підсистема ЄСІТС, захищений вебсервіс, що має офіційну адресу в інтернеті (https://cabinet.court.gov.ua), який забезпечує процедуру реєстрації користувачів в ЄСІТС, а також подальшу автентифікацію таких осіб з метою їх доступу до підсистем (модулів) ЄСІТС у межах наданих прав.
Процедура реєстрації в ЄСІТС (реєстрація Електронного кабінету, реєстрація офіційної електронної адреси) передбачає проходження запропонованої засобами Електронного кабінету процедури реєстрації з використанням кваліфікованого електронного підпису, та внесенням контактних даних особи, зокрема адреси електронної пошти, номера телефону (в тому числі мобільного), зазначенням інших засобів зв`язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику.
Процесуальні документи та докази можуть подаватися до суду в електронній формі, а процесуальні дії - вчинятися в електронній формі виключно за допомогою ЄСІТС, за винятком випадків, передбачених процесуальним законом, цим положенням, а також випадків, коли суд до якого подаються документи та докази не інтегровано до ЄСІТС.
Підсистема «Електронний суд» (Електронний суд) - підсистема ЄСІТС, що забезпечує можливість користувачам у передбачених законодавством випадках відповідно до наявних технічних можливостей підсистеми ЄСІТС реалізованого функціоналу створювати та надсилати в електронному вигляді процесуальні чи інші документи до суду, інших органів та установ у системі правосуддя, а також отримувати інформацію про стан і результати розгляду таких документів чи інші документи. Інструкція користувача Електронного суду розробляється адміністратором ЄСІТС та розміщується на вебсторінці технічної підтримки користувачів ЄСІТС за вебадресою https://wiki.court.gov.ua.
Електронні документи створюються із застосуванням вбудованого текстового редактора шляхом заповнення форм документів, передбачених Інструкцією користувача Електронного суду, підписуються кваліфікованим електронним підписом (підписами) його підписувача (підписувачів) та надсилаються засобами відповідної підсистеми ЄСІТС.
До створених в Електронному суді документів користувачі можуть додавати інші файли (зображення, відеофайли тощо). Відповідні додані файли (додатки) підписуються кваліфікованим електронним підписом користувачів разом зі створеними в Електронному суді документами, до яких вони додаються. Технічні вимоги щодо форм електронних документів та їхніх додатків, обмеження щодо їхнього розміру, формату та інших характеристик встановлюються Інструкцією користувача Електронного суду.
В Інструкції користувача Електронного суду Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи надано такі визначення:
- електронна копія паперового документа - документ в електронній формі, що містить візуальне подання паперового документа, отримане шляхом сканування (фотографування) паперового документа. Відповідність оригіналу та правовий статус електронної копії паперового документу засвідчується кваліфікованим електронним підписом особи, що створила таку копію;
- електронний документ - документ, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов`язкові реквізити документа, правовий статус якого засвідчено кваліфікованим електронним підписом автора;
- паперовий документ - документ, інформація в якому зафіксована на папері, включаючи обов`язкові реквізити документа, який засвідчений особистим підписом автора.
Однак, файл позовної заяви ТОВ «Укрметизторг» до ТОВ «Шахта «Свято-Покровська №3» про скасування оперативно-господарської санкції як документ в електронній формі, що містить візуальне подання паперового документа, отримане шляхом створення його у форматі pdf, яке додане до створеної у підсистемі «Електронний суд» заяви (супровідного листа) за вх. № 7677/24 від 21.10.2024, не містить підпису позивача, у цьому випадку, представника позивача, адвоката Діденко Р.А.
Накладення адвокатом Діденко Р.А. електронного цифрового підпису під час формування в підсистемі «Електронний суд» заяви (супровідного листа) за вх. № 7677/24 від 21.10.2024 із додаванням до неї (нього), зокрема, файлу позовної заяви не свідчить ані про надання юридичної сили оригіналу позовної заяви у паперовій формі, ані про надання відповідній електронній копії позовної заяви статусу електронного документа у розумінні приписів Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему, у т.ч. в частині підсистеми «Електронний суд» та Інструкції користувача Електронного суду Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
В розрізі зазначеного судом враховано, що згідно наведених законодавчих приписів:
- кваліфікованим електронним підписом автора може бути засвідчено правовий статус електронного документа, яким доданий до заяви (супровідного листа) за вх. № 7677/24 від 21.10.2024 файл позовної заяви у форматі pdf не є;
- засвідчення кваліфікованим електронним підписом особи відповідності оригіналу та правового статусу електронної копії паперового документа можливе лише у разі, якщо оригінал такого документа відповідає вимогам закону щодо його складення та має юридичну силу, зокрема підпис автора на паперовому примірнику документа.
Судом також враховано, що позовна заява у формі паперового документа повинна містити власноручний підпис уповноваженої на те особи, тоді як підписання кваліфікованим електронним підписом та подання позовної заяви через підсистему «Електронний суд» можливе у разі створення такої позовної заяви як електронного документа, із застосуванням вбудованого текстового редактора шляхом заповнення форм документів у порядку приписів Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему і її підсистему «Електронний суд» та Інструкції користувача Електронного суду Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
За приписами п. 1 ч. 5 ст. 174 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи також у разі, якщо, зокрема, заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
За таких обставин, з огляду на те, що позовна заява ТОВ «Укрметизторг» до ТОВ «Шахта «Свято-Покровська №3» про скасування оперативно-господарської санкції не підписана, суд дійшов висновку про її повернення заявнику на підставі п. 1 ч. 5 ст. 174 ГПК України.
Окрім того, суд звертає увагу на те, що до позовної заяви не додано документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі (з урахуванням майнового характеру вимоги про скасування оперативно-господарської санкції) та довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача, адвоката Діденко Р.А. (в цьому випадку довіреність, про яку зазначено в заяві (супровідному листі) за вх. № 7677/24 від 21.10.2024, що є порушенням вимог п. 2 ч. 1, ч. 5 ст. 164 ГПК України.
Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків (ч. 8 ст. 174 ГПК України).
Питання щодо повернення позовної заяви вирішено з перевищенням строку, встановленого ч. 6 ст. 174 ГПК України, з об`єктивних причин, пов`язаних з дією воєнного стану на території України, поточною ситуацією у м. Харків, яке є прифронтовим містом, особливим режимом роботи суду в умовах воєнного стану.
Керуючись ст. ст. 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрметизторг» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Шахта «Свято-Покровська №3» про скасування оперативно-господарської санкції і додані до неї документи повернути заявнику.
Ухвала набирає законної сили 01.11.2024 та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Східного апеляційного господарського суду шляхом подання апеляційної скарги протягом 10 днів з дня складання повної ухвали.
Повна ухвала складена 01.11.2024.
Суддя Л.В. Ніколаєва
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 01.11.2024 |
Оприлюднено | 05.11.2024 |
Номер документу | 122759535 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Донецької області
Ніколаєва Лариса Вікторівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні