ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
04 листопада 2024 року м. ТернопільСправа № 921/617/24 Господарський суд Тернопільської області
Суддя Хома С.О.
Розглянувши: матеріали позовної заяви № без номера, документ сформований в системі «Електронний суд» 30.10.2024 (вх. №726 від 31.10.2024)
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «СВІТМІТ», вул. Замкова, буд.14, оф.306, м. Тернопіль, Тернопільська обл., 46001, ідентифікаційний код 45286783
до відповідача: « AZE MEAT FOOD» ММС Товариства з обмеженою відповідальністю « Aze Meat Food», AZ 1108, місто Баку, Бінагадінський район, вул. Ібрагімпаша Дадашова, буд 72, кв. 33, Республіка Азербайджан, ІПН 1007830621.
про: стягнення 2 559 148 грн. 20 коп. заборгованості та судові витрати.
Суть справи.
Товариство з обмеженою відповідальністю «СВІТМІТ», ( вул. Замкова, буд.14, оф.306, м. Тернопіль, Тернопільська обл., 46001, ідентифікаційний код 45286783) звернулося до Господарського суду Тернопільської області з позовом до AZE MEAT FOOD» ММС Товариства з обмеженою відповідальністю « Aze Meat Food», ( AZ 1108, місто Баку, Бінагадінський район, вул. Ібрагімпаша Дадашова, буд 72, кв. 33, Республіка Азербайджан) з позовною заявою № без номера документ сформований в системі "Електронний суд" 30.10.2024 (вх. №726 від 31.10.2024)в якій просить суд:
- стягнути з «AZE MEAT FOOD» ММС Товариства з обмеженою відповідальністю «Aze Meat Food», AZ 1108, місто Баку, Бінагадінський район, вул. Ібрагімпаша Дадашова, буд 72, кв. 33, Республіка Азербайджан, ІПН 1007830621) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «СВІТМІТ», ( вул.. Замкова, буд.14, оф.306, м. Тернопіль, Тернопільська обл., 46001, ідентифікаційний код 45286783), 2 559 148 грн. 20 коп. заборгованості та 38 387 грн. 22 коп. судового збору.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання «AZE MEAT FOOD» ММС Товариства з обмеженою відповідальністю «Aze Meat Food», умов Договору поставки №2 від 01.03.2024, щодо опати отриманого товару, у зв`язку з чим у нього виникла заборгованість.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 31.10.2024 справу №921/617/24 передано на розгляд судді Хомі С.О.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї документи, суд дійшов висновку про необхідність залишити її без руху з огляду на таке.
Відповідно до положень ч.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити:
1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб -підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;
3)зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;
4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;
5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову;
6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;
7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;
10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд встановив, що вказана позовна заява не відповідає вимогам пункту 2 ч.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України, а, саме:
- не містить: відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету у позивача;
- до позовної заяви не додано обґрунтованого розрахунку суми боргу із зазначенням вартості товару (видаткова накладна, номер, дата), строку оплати, дати та суми часткової оплати (документи що її підтверджують), суми боргу на певну дату та заборгованість станом на дату звернення з позовом до суду;
- не додано належної та чіткої (не проглядається номер та відбитки печаток) копії CМR та без засвідченого перекладу на українську мову. Так, відповідно до ст. 10 Конституції України встановлено, що державною мовою в Україні є українська мова. Приписами чч. 1, 2, 3 ст. 12 Закону України "Про судоустрій та статус суддів" передбачено, що судочинство і діловодство в судах України проводяться державною мовою. Суди забезпечують рівність прав громадян у судовому процесі за мовною ознакою, суди використовують державну мову в процесі судочинства та гарантують право громадян на використання ними в судовому процесі рідної мови або мови, якою вони володіють. Відповідно до ч. 1, 2 ст. 10 ГПК України господарське судочинство в судах здійснюється державною мовою. Суди забезпечують рівність прав учасників судового процесу за мовною ознакою. Згідно з ст. 79 Закону України "Про нотаріат" нотаріус засвідчує вірність перекладу документа з однієї мови на іншу, якщо він знає відповідні мови. Якщо нотаріус не знає відповідних мов, переклад документа може бути зроблено перекладачем, справжність підпису якого засвідчує нотаріус. Відповідно до п. 7 гл. 8 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 22.02.2012 № 296/5 у разі якщо документи, що посвідчуються, видаються або засвідчуються, викладені на двох і більше окремих аркушах, вони повинні бути з`єднані у спосіб, що унеможливлює їх роз`єднання без порушення їх цілісності, із зазначенням кількості прошитих (прошнурованих), пронумерованих і скріплених аркушів, з проставлянням підпису та печатки нотаріуса;
- не додано доказів на підтвердження реєстрації відповідача як юридичної особи.
Пунктом 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України визначено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 2 ст. 123 Господарського процесуального кодексу України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України «Про судовий збір».
Згідно зі ст. 1 Закону України «Про судовий збір» судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом.
Як визначено у ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до пп. 1 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; а за подання позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно ч. 1 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовів, ціна яких визначається в іноземній валюті, судовий збір сплачується у гривнях з урахуванням офіційного курсу гривні до іноземної валюти, встановленого Національним банком України на день сплати.
З урахуванням викладеного, судовий збір за подання позовної заяви слід справляти у відповідному розмірі, встановленому законом на 1 січня 2024 року.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб з 1 січня 2024 року становить 3028,00 грн.
Ціна вказаного позову станом на день подання позовної заяви становить 2 559 148,20грн, а тому відповідно до вимог пп. 1 п. 2 ч. 2, ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір за його подання становить 38 387,22 грн (2 559 148,20грн *1,5 % = 38 387,22 грн.).
Позивачем до позовної заяви не додано доказів сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі.
Ураховуючи викладене, суд доходить висновку, що позивачем не виконано належним чином вимоги п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно з ч.1 та ч.2 ст.174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до вказаних норм Господарського процесуального кодексу України позовну заяву слід залишити без руху, встановивши позивачеві спосіб і строк для усунення недоліків.
Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою (ч.ч.3,4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України).
Керуючись ст.ст. 162, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву № без номера, документ сформований в системі «Електронний суд» 30.10.2024 (вх. №726 від 31.10.2024) Товариства з обмеженою відповідальністю «СВІТМІТ» ( вул. Замкова, буд.14, оф.306, м. Тернопіль, Тернопільська обл., 46001, ідентифікаційний код 45286783) - залишити без руху.
2.Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - протягом десяти днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху на усунення недоліків шляхом надання суду:
- відомостей щодо наявності/відсутності електронного кабінету у позивача;
- обґрунтованого розрахунку суми боргу із зазначенням вартості товару (видаткова накладна, номер, дата), строку оплати, дати та суми часткової оплати (документи що її підтверджують), суми боргу на певну дату та заборгованість станом на дату звернення з позовом до суду;
- належної та чіткої копії CМR на якій проглядається номер накладної та відбитки печаток та із засвідченим перекладом на українську мову;
- доказів на підтвердження реєстрації відповідача як юридичної особи;
- доказів сплати судового збору в розмірі 38 387,22грн.
3.Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню окремо від рішення суду не підлягає.
4.Копію ухвали надіслати представнику позивача (до Електронного кабінету підсистеми ЄСІТС «Електронний Суд»).
Ухвалу підписано: 04 листопада 2024 року.
Суддя С.О. Хома
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 04.11.2024 |
Оприлюднено | 05.11.2024 |
Номер документу | 122760695 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Хома С.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні