ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29607, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1, e-mail: inbox@km.arbitr.gov.ua, тел.(0382)71-81-84
УХВАЛА
"04" листопада 2024 р. Справа № 924/970/24
м. Хмельницький
Господарський суд Хмельницької області у складі судді Субботіної Л.О., розглянувши матеріали
за позовом Міського комунального підприємства "Хмельницьктеплокомуненерго" м.Хмельницький
до Хмельницької обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів "Союз Чорнобиль України" м. Хмельницький
про стягнення 22729,85 грн
ВСТАНОВИВ:
На адресу Господарського суду Хмельницької області 31.10.2024 надійшла позовна заява Міського комунального підприємства "Хмельницьктеплокомуненерго" до Хмельницької обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів "Союз Чорнобиль України" про стягнення 22729,85 грн, з яких 20251,91 грн заборгованість за послуги з постачання теплової енергії, 108,81 грн пеня, 772,55 грн 3% річних та 1596,58 грн інфляційні втрати. В обґрунтування позовних вимог позивач вказує про неналежне виконання відповідачем умов договору з постачання теплової енергії №7013/1793 від 20.03.2020.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу справи між суддями від 31.10.2024, вказану позовну заяву передано для розгляду судді Субботіній Л.О.
Частиною 1 ст. 176 ГПК України передбачено, що за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Дослідивши матеріали позовної заяви, господарський суд визнав їх такими, що відповідають вимогам статей 162, 164 ГПК України, та є достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі.
Позивач у позовній заяві просить здійснювати розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження.
Відповідно до ст. 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку наказного або позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Згідно з ч. 5 ст. 12 ГПК України для цілей цього Кодексу малозначними справами є, зокрема справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Приписами ч. 1 ст. 247 ГПК України також передбачено, що у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
Відповідно до ч. 3 ст. 247 ГПК України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5)обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Згідно з ч. 5 ст. 252 ГПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Частина 7 ст. 252 ГПК України передбачає, що клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.
Суд встановив, що ціна позову у даній справі не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, даний спір не входить до переліку справ, що не можуть бути розглянуті у порядку спрощеного позовного провадження, наведеному у ч. 4 ст. 247 ГПК України.
Крім того, суд враховує обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; кількість сторін та інших учасників справи; обсяг та характер доказів у справі, зокрема, те, що попередньо не вбачається необхідності призначення експертизи у справі, виклику свідків тощо, а також не виявлено значного суспільного інтересу до розгляду вказаної справи.
На підставі вищевикладеного суд приходить до висновку, що справа відповідно до ст. 12, ч.1 ст. 247 та ч.5 ст.252 Господарського процесуального кодексу України підлягає розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Керуючись ст. ст. 12, 20, 27, 162-164, 176, 234, 235, 247, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду.
2. Відкрити провадження у справі за позовом Міського комунального підприємства "Хмельницьктеплокомуненерго" м. Хмельницький до Хмельницької обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів "Союз Чорнобиль України" м. Хмельницький про стягнення 22729,85 грн в порядку розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
3. Встановити відповідачу строк для подання відзиву на позов та наявних у нього доказів до 22 листопада 2024 року включно, копії такого відзиву та доданих документів надіслати позивачу.
4. Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив та наявних у нього доказів до 06 грудня 2024 року включно, одночасно із надісланням відповіді на відзив до суду надіслати її копію відповідачу.
5. Встановити відповідачу строк для подання заперечень на відповідь позивача на відзив до 20 грудня 2024 року включно, одночасно з надісланням заперечень на відповідь на відзив до суду надіслати їх копію позивачу.
6. Повідомити Хмельницьку обласну організацію Всеукраїнської громадської організації інвалідів "Союз Чорнобиль України", що ч. 6 ст. 6 ГПК України визначено обов`язок юридичних осіб зареєструвати свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку.
В особи, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, наявна можливість ознайомлення з матеріалами справи через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему або її окрему підсистему (модуль), що забезпечує обмін документами.
До осіб які зобов`язані зареєструвати електронний кабінет, але не зареєстрували його і не навели поважних причин невиконання такого обов`язку судом застосовуються процесуальні наслідки, визначені Господарським процесуальним кодексом України.
Інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://km.arbitr.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею 04.11.2024 та оскарженню не підлягає.
СуддяЛ.О. Субботіна
Ухвалу надіслати позивачу до електронного кабінету та відповідачу на адресу: 29005, м.Хмельницький, вул.Героїв Маріуполя, 7 та м.Хмельницький, вул.Грушевського, 87, к.111 - рек. з повід. про вруч.
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 04.11.2024 |
Оприлюднено | 05.11.2024 |
Номер документу | 122760859 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Субботіна Л.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні