У Х В А Л А
про відкриття провадження у справі
04 листопада 2024 рокум. Чернігів справа № 927/1021/24
Господарський суд Чернігівської області у складі судді Моцьора В.В., перевіривши матеріали позовної заяви від 29.10.2024
за позовом: Державного підприємства Міністерства оборони України
Агенція оборонних закупівель,
код ЄДРПОУ 44725823, вул. Автозаводська, буд. 2, м. Київ, 04074
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю
Науково-виробнича компанія ТЕХАВІАКОМ,
код ЄДРПОУ 42980231, вул. Захисників України, 25, м. Чернігів, 14030
про стягнення 19 902 407,26 грн
ВСТАНОВИВ:
Державне підприємство Міністерства оборони України звернулось до Господарського суду Чернігівської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Техавіаком про стягнення 19 902 407,26 грн заборгованості, з яких 8 195 978,31 грн пені, 2 736 471,45 грн процентів за користування чужими коштами та 8 969 957,50 грн штрафу.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує неналежним виконанням відповідачем умов Державного контракту на виготовлення та поставку (закупівлю) товарів оборонного призначення № 23/3-331-VDK-24 від 14.06.2024.
Позовна заява відповідає вимогам статті 162 Господарського процесуального кодексу України. Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті відповідно до статей 174, 175 Господарського процесуального кодексу України судом не встановлено.
Про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження в справі суд постановляє ухвалу, в якій в тому числі зазначає за якими правилами позовного провадження буде розглядатись справа (частина 2 статті 176 ГПК України).
З урахуванням положень статей 12, 247 Господарського процесуального кодексу України та з метою ефективного захисту прав і законних інтересів сторін та дотримання завдань господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі, за висновком суду дана справа має бути розглянута за правилами загального позовного провадження.
У позовній заяві позивачем заявлено клопотання про розгляд справи в закритому судовому засіданні.
Клопотання обґрунтоване тим, що відкритий розгляд даної справи може призвести до подальшого витоку інформації про поставки товарів оборонного призначення, у тому числі шляхом оприлюднення у Єдиному державному реєстрі судових рішень, доступ до якого не є обмеженим, що в подальшому може бути наслідком завдання шкоди інтересам національної безпеки та оборони України.
Відповідно до частин 8 та 9 статті 8 ГПК України розгляд справи у закритому судовому засіданні проводиться у випадках, коли відкритий судовий розгляд може мати наслідком розголошення таємної чи іншої інформації, що охороняється законом, необхідності захисту особистого та сімейного життя людини, а також в інших випадках, установлених законом. Про розгляд справи у закритому судовому засіданні постановляється ухвала. Суд ухвалою може оголосити судове засідання закритим повністю або закритою його частину.
Частинами 10, 11 статті 8 ГПК України встановлено, що розгляд справи та вчинення окремих процесуальних дій у закритому судовому засіданні проводяться з додержанням правил здійснення судочинства в господарських судах. Під час такого розгляду можуть бути присутні лише учасники справи, а в разі необхідності - свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі. Суд попереджає зазначених осіб про обов`язок не розголошувати інформацію, для забезпечення захисту якої розгляд справи або вчинення окремих процесуальних дій відбувається в закритому судовому засіданні. Використання систем відеоконференцзв`язку та транслювання перебігу судового засідання в мережі Інтернет у закритому судовому засіданні не допускаються.
Враховуючи дію в Україні правового режиму воєнного стану, з метою запобігання розголошення інформації, яка міститься в матеріалах справи № 927/1021/24 щодо найменування (номенклатури) товарів оборонного призначення, що поставляється за державним контрактом, їх кількість, вартість, умови та строки постачання, місце поставки, відомості про замовника та продавця, суд дійшов висновку про те, що клопотання позивача про розгляд справи в закритому судовому засіданні підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 8, 165, 166, 176, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
3. Підготовче засідання призначити на 02 грудня 2024 року о 11:00. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Чернігівської області за адресою: проспект Миру 20, м. Чернігів, 14000, зал судових засідань № 305.
4. Клопотання Державного підприємства Міністерства оборони України "Агенція оборонних закупівель" про розгляд справи в закритому судовому засіданні задовольнити.
5. Розгляд справи № 927/973/24 проводити в закритому судовому засіданні.
6. Відповідачу, відповідно до статті 165 Господарського процесуального кодексу України, протягом 15 днів з дня отримання даної ухвали надати суду відзив на позовну заяву разом з усіма доказами, які підтверджують викладені обставини. Копію відзиву (з доданими документами) надіслати позивачу, а докази надсилання надати суду.
Попередити відповідача про те, що у разі ненадання відзиву на позов, справа згідно з ч. 9 ст. 165 ГПК України буде розглянута за наявними в ній матеріалами.
7. Позивачу, відповідно до статті 166 Господарського процесуального кодексу України протягом 5 днів з дня отримання відзиву на позовну заяву надати суду відповідь на відзив, надіславши одночасно копію цієї відповіді на відзив (з доданими документами) відповідачу, а докази надсилання надати суду.
8. Відповідачу, відповідно до статті 167 Господарського процесуального кодексу України, протягом 5 днів з дня отримання відповіді на відзив, надати суду заперечення (в разі наявності) з викладенням своєї позиції щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень. Копію цих заперечень (з доданими документами) надіслати позивачу, а докази надсилання надати суду.
9. Явку учасників справи у судове засідання визнати обов`язковою.
Учасникам справи мати при собі відповідно до статті 60 Господарського процесуального кодексу України документи на підтвердження їх повноважень та документи, які посвідчують особу.
10. Попередити сторін про те, що відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 135 ГПК України суд має право стягувати в доход Державного бюджету України з винної особи штраф у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб за невиконання процесуальних обов`язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://court.gov.ua/ або у Єдиному державному реєстрі судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua.
Суддя В.В. Моцьор
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 04.11.2024 |
Оприлюднено | 05.11.2024 |
Номер документу | 122760959 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Моцьор В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні