Справа № 766/11637/24
н/п 2/766/11241/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 листопада 2024 року м. Херсоні
Херсонський міський суду Херсонської області у складі:
головуючого судді Скрипніка Л.А.,
за участю секретаря судового засідання Бівалькевич А.Р.,
в присутності сторін:
представника позивача адвоката Грішиної В.О. (в режимі відеоконференції),
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні питання про зупинення провадження в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 , від імені та в інтересах якого діє адвокат Грішина Валентина Олександрівна, до ОСОБА_2 , Корабельної районної у м. Херсоні ради, третя особа без самостійних вимог на предмет спору Орган опіки та піклування Корабельної районної у м. Херсоні ради, про усунення перешкод у здійсненні права користування та розпорядження майном та зняття з реєстрації місця проживання особи,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Херсонського міського суду Херсонської області перебуває цивільна справа за позовною заявою ОСОБА_1 , від імені та в інтересах якого діє адвокат Грішина Валентина Олександрівна, до ОСОБА_2 , Корабельної районної у м. Херсоні ради, третя особа без самостійних вимог на предмет спору Орган опіки та піклування Корабельної районної у м. Херсоні ради, про усунення перешкод у здійсненні права користування та розпорядження майном та зняття з реєстрації місця проживання особи.
02.11.2024 року від відповідача ОСОБА_2 надійшло клопотання про зупинення розгляду справи, у якій заявник просить зупинити розгляд вказаної цивільної справи до розгляду іншої цивільної справи № 766/9479/24 між тими самими сторонами цивільної справи за позовом ОСОБА_2 , до ОСОБА_1 про встановлення факту проживання однією сім`єю та визнання права власності на частку квартири, що за адресою АДРЕСА_1 .
У підготовчому судовому засіданні поставлено питання про можливість зупинення провадження у справі.
Представник позивача заперечувала щодо задоволення клопотання про зупинення провадження у справі зазначаючи, що, на її думку, справи не пов`язані між собою. Разом із тим, не заперечувала з приводу того що за позовом по справі № 766/9479/24 предметом спору є саме квартира, про усунення у здійсненні права на користування якої та розпорядження а також зняття з реєстрації місця проживання йдеться у даному позові.
Інші сторони у судове засідання не з`явились, про час та місце розгляду справи повідомлялись у встановленому законом порядку.
Суд, заслухавши думку представника позивача, дослідивши предмет та підставу розглядуваного позову та дані ЄДРСР встановив наступні обставини та дійшов до наступних висновків.
Предметом розглядуваного позову є зокрема усунення відповідача від здійснення права користування та розпорядження квартирою АДРЕСА_2 . При цьому підставою даного позову є зокрема те, що вказана квартира не була придбана під час перебування сторін у шлюбі.
В той же час, ухвалою Херсонського міського суду Херсонської області від 14.08.2024 року відкрито провадження за позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , якою вона просить встановити факт проживання однією сім`єю чоловіка та жінки без реєстрації шлюбу та поділ спільного майна подружжя, предметом якого, як зокрема встановлено з пояснень представника позивача, є ця ж квартира, а саме АДРЕСА_2 .
Згідно з пунктом 6 частини першоїстатті 251 ЦПК Українисуд зобов`язаний зупинити провадження у справі у разі об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об`єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
У постанові Верховного Суду України від 07 жовтня 2015 року у справі № 6-1367цс15 зазначено, що зупинення провадження у справі - це тимчасове припинення судом вчинення процесуальних дій під час судового розгляду із визначених у законі об`єктивних підстав, які перешкоджають подальшому розгляду справи і щодо яких неможливо передбачити їх усунення.
У постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду від 08 грудня 2021 року у справі № 761/33089/20 (провадження № 61-18470св21) вказано, що тлумачення пункту 6 частини першоїстатті 251 ЦПК Українисвідчить, що обов`язкове зупинення провадження у справі можливе за наявності у сукупності таких умов: 1) об`єктивної неможливості розгляду справи до вирішення іншої справи, тобто неможливість для суду самостійно встановити обставини, які встановлюються іншим судом в іншій справі; 2) пов`язаність справ - пов`язаною зі справою є така інша справа, у якій інший суд встановлює обставини, що впливають чи можуть вплинути на подання і оцінку доказів у даній справі; у тому числі йдеться про факти, які мають преюдиційне значення.
У постанові Верховного Суду у складі Об`єднаної палати Касаційного цивільного суду від 14 лютого 2022 року у справі № 357/10397/19 (провадження № 61-5752сво21) вказано, що «метою зупинення провадження у справі згідно з пунктом 6 частини першоїстатті 251 ЦПК Україниє виявлення обставин (фактів), які не можуть бути з`ясовані та встановлені в цьому провадженні, але мають значення для справи, провадження у якій зупинено. Об`єктивна неможливість розгляду справи до вирішення іншої справи полягає у тому, що рішення суду в іншій справі встановлює обставини, які впливають на збирання та оцінку доказів у справі, провадження у якій зупинено, зокрема факти, що мають преюдиційне значення. З огляду на вимоги закону для вирішення питання про зупинення провадження у справі суду слід у кожному конкретному випадку з`ясовувати: як пов`язана справа, яка розглядається, зі справою, що розглядається іншим судом; чим обумовлюється об`єктивна неможливість розгляду справи. Отже, необхідність в зупиненні провадження у справі виникає у випадку, якщо неможливо прийняти рішення у конкретній справі до ухвалення рішення в іншій справі. Тобто між справами, що розглядаються, повинен існувати тісний матеріально-правовий зв`язок, який виражається в тому, що факти, встановлені в одній із справ, будуть мати преюдиційне значення для іншої справи. Разом із тим необхідно враховувати, що відповідно до пункту 6 частини першої статіі 251 ЦПК Українисуд не може посилатися на об`єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду».
Для вирішення питання про зупинення провадження у справі суду необхідно у кожному конкретному випадку з`ясовувати: як пов`язана справа, яка розглядається, зі справою, що розглядається іншим судом; чим обумовлюється об`єктивна неможливість розгляду справи.
Отже, необхідність в зупиненні провадження у справі виникає у випадку, якщо неможливо ухвалити рішення у цій справі до ухвалення рішення в іншій справі. Тобто між справами, що розглядаються, повинен існувати тісний матеріально-правовий зв`язок, який виражається в тому, що факти, встановлені в одній із справ, будуть мати преюдиційне значення для іншої справи.
Враховуючи факт того, що між справами №766/11637/24, що перебуває на розгляді судді Херсонського міського суду Херсонської області Скрипніка Л.А. та №766/9479/24, що перебуває на розгляді судді Херсонського міського суду Херсонської області Зуб І.Ю. існує тісний матеріально-правовий зв`язок, який виражається в тому, що рішення по справі № 766/9479/24 буде мати мати преюдиційне значення для справи №522/11637/24, суд приходить до висновку про наявність підстав для зупинення провадження у справі до моменту до набрання законної сили судовим рішенням у справі №766/9479/24, від якого залежить вирішення справи №766/11637/24.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.43,222,251-254 ЦПК України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання відповідача ОСОБА_2 про зупинення розгляду справи задовольнити.
Провадження у справі № 766/11637/24 за позовом ОСОБА_1 , від імені та в інтересах якого діє адвокат Грішина Валентина Олександрівна, до ОСОБА_2 , Корабельної районної у м. Херсоні ради, третя особа без самостійних вимог на предмет спору Орган опіки та піклування Корабельної районної у м. Херсоні ради, про усунення перешкод у здійсненні права користування та розпорядження майном та зняття з реєстрації місця проживання особи зупинити до набрання законної сили рішенням по цивільній справі №766/9479/24.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Херсонського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст складено 04.11.2024 року .
СуддяЛ. А. Скрипнік
Суд | Херсонський міський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 04.11.2024 |
Оприлюднено | 06.11.2024 |
Номер документу | 122767793 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про спонукання виконати або припинити певні дії |
Цивільне
Херсонський міський суд Херсонської області
Скрипнік Л. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні