Ухвала
від 04.11.2024 по справі 420/25837/24
ОДЕСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 420/25837/24

УХВАЛА

01 листопада 2024 року Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Василяки Д.К.,

за участі: секретаря судового засідання Рудого В.А.,

представника позивача - Кліменко Ю. І.,

представника відповідача - Сокол Ю.С.,

представника третьої особи - Приходька В. М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні з урахуванням особливостей 287 КАС України клопотання представника позивача про передачу справи за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Чорноморочка плюс» до Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Акціонерне товариство «Державний ощадний банк України» в особі філії Одеське обласне управління АТ «Ощадбанк» про визнання протиправними дії, зобов`язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Чорноморочка плюс» до Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України (за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Акціонерне товариство «Державний ощадний банк України» в особі філії Одеське обласне управління АТ «Ощадбанк» про визнання протиправними дії, зобов`язання вчинити певні дії.

Ухвалою суду відкрито провадження в адміністративній справі.

Ухвалою суду від 12.09.2024 року об`єднано у одне провадження адміністративну справу за №420/25837/24 та за №420/27275/24. Присвоєно об`єднаним справам номер №420/25837/23.

Від представника позивача надійшло клопотання про передачу справи до Господарського суду Одеської області, в провадженні якого перебуває справа №916/3602/24 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Чорноморочка плюс».

В обґрунтування заяви зазначено, що 30 серпня 2024 року ухвалою Господарського суду Одеської області по справі № 916/3602/24 відкрито провадження у справі про банкрутство ТОВ «Чорноморочка плюс», введено мораторій на задоволення вимог кредиторів та призначено процедуру розпорядження майном. Здійснено оприлюднення повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Чорноморочка Плюс на офіційному веб-порталі судової влади України. Станом на теперішній час, провадження у справі №916/3602/24 про банкрутство ТОВ «Чорноморочка плюс» триває, здійснюється процедура розпорядження майном. За таких підстав, заявлені ТОВ «Чорноморочка плюс» позовні вимоги в об`єднаній адміністративній справі №420/25837/24 належить розглядати у порядку господарського судочинства господарським судом, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство ТОВ «Чорноморочка плюс».

Позивач зазначає, що предметом спору у справі №420/25837/24 є дії державного виконавця, вчинені в межах виконавчого провадження №55644366 з примусового виконання виконавчого напису №2728, вчиненого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Малим О.С. 09.11.2017 року, а саме щодо визначення результатів вартості нерухомого майна ТОВ «Чорноморочка плюс» та передачі його на реалізацію на електронному аукціоні Державним підприємством «СЕТАМ». Відповідно до ч. ч., 1, 2 ст. 61 Закону України «Про виконавче провадження», реалізація арештованого майна (крім майна, вилученого з цивільного обороту, обмежено оборотоздатного майна та майна, зазначеного у частині восьмій статті 56 цього Закону) здійснюється шляхом проведення електронних аукціонів або за фіксованою ціною. Порядок проведення електронних аукціонів визначається Міністерством юстиції України. Відповідно до п. 1 розділу ІІ Порядку реалізації арештованого майна, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 29.09.2016 року №2831/5, реалізація майна здійснюється після визначення його вартості (оцінки) відповідно до статті 57 Закону України «Про виконавче провадження». Таким чином, як визначення вартості майна в межах виконавчого провадження, так і передача майна на реалізацію на електронних торгах є заходами звернення стягнення на майно ТОВ «Чорноморочка плюс», які впливають на майнові активи ТОВ «Чорноморочка плюс», як боржника у процедурі банкрутства. З огляду на наведене, враховуючи завдання та принципи процедури банкрутства, зокрема, принцип судового контролю, вказаний спір підлягає розгляду у межах провадження у справі №916/3602/24 про банкрутство ТОВ «Чорноморочка плюс».

Від представника відповідача надійшли письмові заперечення в яких зазначено, що позовна заява по даній справі ТОВ "ЧОРНОМОРОЧКА ПЛЮС" до Відділу не містить вимог майнового характеру. У самій позовній заяві позивач зазначив, що звертається з позовом немайнового характеру. Також відповідач звертає увагу, що в господарському процесі інша процедура оскарження дій державного виконавця. На виконанні у Відділі знаходиться виконавчий напис, а тому оскарження дій державного виконавця має відбуватись в межах адміністративного судочинства. Крім того, всі вимоги ТОВ "ЧОРНОМОРОЧКА ПЛЮС" до Відділу стосуються вимог немайнового характеру, на які не поширюється дія мораторію у справах про банкрутство. Отже відповідач вважає, що даний позов має бути поданим не в межах справи № 916/3602/24 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Чорноморочка Плюс, в порядку ст. 7 КУзПБ, а розглядатися із дотриманням вимог КАС України, а тому клопотання від 24.10.2024 про передачу справи №420/25837/24 не підлягає задоволенню.

В судовому засіданні представник позивача підтримав заявлене клопотання.

Представник відповідача заперечував проти задоволення клопотання про передачу справи.

Представник третьої особи залишив вказане клопотання на розсуд суду.

Вирішуючи питання про передачу справи до іншого суду по суті, суд виходить з наступного: судом встановлено, що ухвалою Господарського суду Одеської області по справі № 916/3602/24 відкрито провадження у справі про банкрутство ТОВ «Чорноморочка плюс», введено мораторій на задоволення вимог кредиторів та призначено процедуру розпорядження майном.

21.04.2019 року набрав чинність Кодекс України з процедур банкрутства, прийнятий Верховною Радою України 18.10.2018 року, який визначив підсудність господарському суду, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, всіх інших справ, стороною в яких є боржник.

Так, відповідно до ч. 1 ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства спори, стороною в яких є боржник, розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.

Пунктом 8 ч. 1 ст. 20 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках, зокрема, справи про банкрутство та справи у спорах з майновими вимогами до боржника, стосовно якого відкрито провадження у справі про банкрутство, у тому числі справи у спорах про визнання недійсними будь-яких правочинів (договорів), укладених боржником; стягнення заробітної плати; поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника, за винятком спорів про визначення та сплату (стягнення) грошових зобов`язань (податкового боргу), визначених відповідно до Податкового кодексу України, а також спорів про визнання недійсними правочинів за позовом контролюючого органу на виконання його повноважень, визначених Податковим кодексом України.

Частиною 2 ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника.

Склад учасників розгляду спору визначається відповідно до Господарського процесуального кодексу України.

Господарський суд розглядає спори, стороною в яких є боржник, за правилами, визначеними Господарським процесуальним кодексом України. За результатами розгляду спору суд ухвалює рішення.

У разі якщо відповідачем у такому спорі є суб`єкт владних повноважень, суд керується принципом офіційного з`ясування всіх обставин у справі та вживає визначених законом заходів, необхідних для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів, з власної ініціативи.

Предметом спору у цій справі є, крім іншого, визначення результатів вартості нерухомого майна ТОВ «Чорноморочка плюс» та передачі його на реалізацію на електронному аукціоні Державним підприємством «СЕТАМ».

Згідно з ч. 3 ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства матеріали справи, в якій стороною є боржник, щодо майнових спорів з вимогами до боржника та його майна, провадження в якій відкрито до відкриття провадження у справі про банкрутство, надсилаються до господарського суду, в провадженні якого перебуває справа про банкрутство, який розглядає спір по суті в межах цієї справи.

Отже, виходячи з предмету позову та матеріалів справи суд приходить до висновку, що дана справа опосередковано стосується зміни майнового стану боржника, оскільки виконавцем вчинено дії щодо визначення вартості майна належного боржнику ТОВ «Чорноморочка плюс».

Так, ч. 3 ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства чітко визначено, що матеріали справи надсилаються до Господарського суду в провадженні якого перебуває справа про банкрутство.

Суд звертає увагу на те, що Кодекс України з процедур банкрутства набрав чинності пізніше Кодексу адміністративного судочинства та по новому визначив підсудність справ, в яких стороною є боржник у справі про банкрутство.

Системний аналіз положень Кодексу України з процедур банкрутства дає підстави для висновку, що з моменту порушення стосовно боржника справи про банкрутство він перебуває в особливому правовому режимі, який змінює весь комплекс юридичних правовідносин боржника, і спеціальні норми Кодексу України з процедур банкрутства мають пріоритет у застосуванні при розгляді справ про банкрутство щодо інших законодавчих актів України.

Норми Кодексу України з процедур банкрутства передбачають концентрацію всіх спорів у межах справи про банкрутство задля судового контролю у даному провадженні за діяльністю боржника, залучення всього майна боржника до ліквідаційної маси та проведення інших заходів, метою яких є повне або часткове задоволення вимог кредиторів.

Враховуючи, що Господарським судом Одеської області розглядається справа про банкрутство позивача, провадження у господарській справі відкрито після відкриття провадження у адміністративній справі №420/25837/24, суд, на виконання вимог ч. 3 ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства, робить висновок про необхідність передачі матеріалів адміністративної справи №420/25837/24 на розгляд до Господарського суду Одеської області для розгляду спору по суті в межах справи про банкрутство №916/3602/24.

Керуючись ст. ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства, 4, 248 Кодексу адміністративного судочинства України,-

УХВАЛИВ:

Матеріали справи №420/25837/24 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Чорноморочка плюс» (вул.Ніжинська, 51/1, кв.3, кімн.2, м.Одеса, 65029, код ЄДРПОУ 35880807) до Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України (вул. Архітектора Городецького, 13, м.Київ, 01001, код ЄДРПОУ 00015622) за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Акціонерне товариство «Державний ощадний банк України» (вул.Госпітальна, 12-Г, м.Київ, 01001, код ЄДРПОУ 00032129) в особі філії Одеське обласне управління АТ «Ощадбанк» (вул.Базарна, 17, м.Одеса, 65015, код ЄДРПОУ 09328601) про визнання протиправними дії, зобов`язання вчинити певні дії передати на розгляд Господарського суду Одеської області, в провадженні якого перебуває справа №916/3602/24 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Чорноморочка плюс».

Ухвала суду набирає законної сили в порядку статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в строки передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст ухвали виготовлено та підписано суддею 04 листопада 2024 року.

Суддя Д.К. Василяка

СудОдеський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення04.11.2024
Оприлюднено06.11.2024
Номер документу122774685
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи щодо примусового виконання судових рішень і рішень інших органів

Судовий реєстр по справі —420/25837/24

Ухвала від 04.11.2024

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Василяка Д.К.

Ухвала від 29.10.2024

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Василяка Д.К.

Ухвала від 12.09.2024

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Василяка Д.К.

Ухвала від 03.09.2024

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Василяка Д.К.

Ухвала від 21.08.2024

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Василяка Д.К.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні