Рішення
від 04.11.2024 по справі 620/8492/24
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

04 листопада 2024 року м.ЧернігівСправа № 620/8492/24

Чернігівський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Клопота С.Л., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Чернігівській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Автомагнат. А" про стягнення податкового боргу,

У С Т А Н О В И В:

Головне управління ДПС у Чернігівській області звернувся до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Автомагнат. А" про стягнення податкового боргу 13423,42 грн.

В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що відповідач є платником податків і зобов`язаний сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законодавством терміни, однак всупереч вимогам Податкового кодексу України відповідач має податковий борг в розмірі 13423,42 грн.

Ухвалою Чернігівського окружного адміністративного суду від 14.06.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами. Ухвалою суду надано термін для подачі відзиву на позовну заяву, відповіді на відзив та заперечень.

Відповідачем відзив на позовну заяву не подано.

Відповідно до ч.6 ст. 162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено таке.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Автомагнат А.» є юридичною особою, що підтверджується відповідним Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Відповідач перебуває на податковому обліку в 1 оловному управлінні ДПС у Чернігівській області ( Чернігівська ДПІ (м.Чернігів)) за основним місцем обліку та є платником податку на прибуток та податку на нерухоме майно (нежитлова нерухомість).

Як слідує з матеріалів справи відповідач має податковий борг в розмірі 13423,42 грн.

Оскільки податковий борг у добровільному порядку відповідачем не сплачений, Головне управління ДПС у Чернігівській області звернулося до суду з відповідним позовом.

Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зважає на таке.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України (надалі ПК України. ПКУ) платник податків зобов`язаний сплачувати податки та збори у строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Положеннями пункту 38.1 статті 38 ПК України визначено, що виконанням податкового обов`язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов`язань у встановлений податковим законодавством с ірок.

Відповідач свої грошові зобов`язання платника податків виконує неналежним чином, станом на дату подання позовної заяви за відповідачем обліковується заборгованість з податку на додану вартість та податку на прибуток.

Згідно з підпунктом 14.1.156 пункту 14.1 статті 14 ПК України податкове зобов`язання - це сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

Відповідно до підпункту 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 ПК України. грошове зобов`язання платника податків - це сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов`язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Пунктом 54.1 статті 54 ПК України визначено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового га/або грошового зобов`язання та/або пені, яку зазначає у податковій декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов`язання та/або пені вважається узгодженою.

Відповідач подав податкову звітність з податку на прибуток податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що сплачується юридичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості, де самостійно визначив податкові зобов`язання з цих податків.

1. Податкові зобов`язання з податку на прибуток

Відповідач подав податкову декларацію з податку на прибуток приватних підприємств №9384070777 від 23.02.2024 року, де самостійно визначив податкові зобов`язання в сумі 2 746 гри. 00 кой. з терміном сплати 11.03.2024 року.

Строк виконання зобов`язань зі сплати податку визначений відповідно до пункту 57.1 статті 57 з урахуванням вимог підпункту 49.18.1 п.49.18 ст.49 ПК України.

Разом з тим відповідачем зазначені узгоджені податкові зобов`язання не виконані.

2. Податкові зобов`язання з податку на нерухоме майно

Відповідно до підпункту 266.7.5 пункту 266.7 пункту 266 Податкового кодексу України відповідач подав наступну податкову звітність з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що сплачується юридичними особами, які є власниками об`єктів нерухомого майна:

податковий розрахунок №9028950603 від 20.02.2023 року, де самостійно визначив податкові зобов`язання за та ІУ-й квартал 2023 року в розмірі 5 203 грн. 36 коп. з терміном сплати 29.01.2024 року. Разом з тим, у зв`язку з наявною переплатою з податку в сумі 39 грн. 99 коп., що зарахована в погашення боргу, не сплаченою залишилась заборгованість в сумі 5 163 грн. 37 коп.;

податковий розрахунок №9031642948 відіб.02.2024 року, де платником самостійно визначені зобов`язання з податку за 1-й квартал 2024 року в розмірі 5 514 грн. 05 коп., які не сплачені відповідачем.

Таким чином, загальна сума заборгованості з податку на нерухоме майно становить 10 677 грн. 42 коп.

Термін виконання податкового зобов`язання з податку на нерухоме майно визначений відповідно до приписів 266.10.1 «б» пункту 266.10 статті 266 ПК України.

Згідно з підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 ПК України, податковий борг- це сума узгодженого грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого у встановлений ним Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання.

Таким чином, грошові зобов`язання відповідача у загальній сумі 13 423 грн. 42 коп. набули статусу податкового боргу, а саме:

з податку на прибуток в сумі 2 746 грн (основний борг);

з податку на нерухоме майна в сумі 10 677 грн. 42 коп. ( основний борг).

Підстави та суми нарахованих зобов`язань, а також розмір податкового боргу підтверджуються інтегрованими картками платника з відповідних податків, що згідно з Наказом Міністерства фінансів України від 12.01.2021 № 5 «Про затвердження Порядку ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загально обов`язкове державне соціальне страхування» (зареєстрований в Міністерстві юстиції 15 березня 2021 р. за N321/35943) ведуться з метою обліку нарахованих і сплачених сум податків та зборів, містять інформацію про облікові операції та облікові показники, які характеризують стан розрахунків платника податків з бюджетами та цільовими фондами за відповідним видом платежу.

Відповідно до приписів пунктів 59.1 та 59.4 ст.59 Податкового кодексу України контролюючий орган надсилає податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання/вручення ППР, у разі коли у платника податків виник податковий борг, а також у разі коли платник податків самостійно подав податкову декларацію, але не погасив суми податковою зобов`язання у строк. установлений ПК України ( без попереднього надсилання ППР).

Податкова вимога форми «Ю» №0000366-1302-2501 від 14.02.2024 р надіслана відповідачу з додержанням вимог п.59.1 ст.59. 58.3 ст.58. 42.2 статті 42 ПКУ (рекомендованим листом з повідомленням про вручення за податковою адресою).

Пошта не змогла вручити відповідачу зазначену податкову вимогу та повернула поштове відправлення за закінченням терміну зберігання.

Пунктом 42.2 статті 42 ПК України встановлено, що документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або , особисто вручені платнику податків (його представнику).

У разі якщо пошта не може вручити платнику податків документ у зв`язку з відсутністю за місцезнаходженням посадових осіб платника податків, їхньою відмовою прийняти документ, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження^ платника податків або з інших причин, документ вважається врученим платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причини невручення ( пункт 42.5 статті 42 ПКУ ).

Тож податкова вимога вважається врученою платнику належним чином.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що податковий борг виник внаслідок несплати відповідачем узгодженого податкового зобов`язання, а передбачені чинним законодавством заходи не призвели до погашення вказаного податкового боргу.

Відповідно до пункту 95.1 статті 95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини (абзац перший пункту 95.3 статті 95 Податкового кодексу України).

Таким чином, з урахуванням того, що податкова заборгованість відповідачем у встановлені законодавством строки не сплачена, доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд вважає, що позовні вимоги Головного управління ДПС у Чернігівській області є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Керуючись статтями 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України,суд

В И Р І Ш И В:

Позов Головного управління ДПС у Чернігівській області (вул. Реміснича, 11, м. Чернігів,Чернігівська обл., Чернігівський р-н,14000) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Автомагнат. А" (вул. Івана Мазепи, 62А, офіс 1, м. Чернігів,Чернігівський р-н, Чернігівська обл.,14014) про стягнення податкового боргу, задовольнити повністю.

Стягнути в дохід бюджету з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю "Автомагнат. А" ( код ЄДРПОУ 36045994) в банках, що обслуговують такого платника податків. кошти в сумі 13 423 грн. 42 коп. ( тридцять тисяч чотириста двадцять три і рн. 42 коп. для погашення податкового боргу:

за платежем «податок на прибуток» в сумі 2 746 грн на бюджетний рахунок отримувача UА188999980333179318000025739, отримувач - ГУК у Черніг.обл/тг мЧернігів/11021000. код отримувача 37972475, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП);

за платежем «податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що сплачується юридичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості» в сумі 10 677 грн. 42 коп. на бюджетний рахунок отримувача UA368999980314090513000025739, отримувач - ГУК у Черніг.обл/тг мЧернігів/18010400, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана безпосередньо до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне судове рішення складено 04.11.2024.

Суддя Сергій КЛОПОТ

СудЧернігівський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення04.11.2024
Оприлюднено06.11.2024
Номер документу122776655
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо погашення податкового боргу, з них стягнення податкового боргу

Судовий реєстр по справі —620/8492/24

Рішення від 04.11.2024

Адміністративне

Чернігівський окружний адміністративний суд

Сергій КЛОПОТ

Ухвала від 14.06.2024

Адміністративне

Чернігівський окружний адміністративний суд

Сергій КЛОПОТ

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні