Справа № 932/9637/24
Провадження № 2-н/932/460/24
УХВАЛА
про відмову у видачі судового наказу
21 жовтня 2024 року м. Дніпро
Суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська Юдіна Н.М., розглянувши заяву ОСОБА_1 про видачу судового наказу простягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати з Відокремленого підрозділу «Шахта «Капітальна» Державного Підприємства «МирноградВугілля»,
ВСТАНОВИВ:
14.10.2024 до Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська надійшла заява про видачу судового наказу в порядку ст. 160-164 ЦПК України.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 15.10.2024 справа була розподілена на суддю Юдіну Н.М.
Згідно зі ст. 160 ЦПК України судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених ст. 161 цього Кодексу. Із заявою про видачу судового наказу може звернутися особа, якій належить право вимоги, а також органи та особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб. Судовий наказ підлягає виконанню за правилами, встановленими для виконання судових рішень у порядку, встановленому законом.
ОСОБА_1 звернувся до Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська із заявою про видачу судового наказу про стягнення з Відокремленого підрозділу «Шахта «Капітальна» Державного Підприємства «МирноградВугілля» заборгованості по заробітній платі, а саме не виплаченій йому допомозі при звільненні за станом здоров`я у сумі 34161 грн 17 коп (за березень 2024 року) та лікарняному за 5 календарних днів за рахунок підприємства у сумі 4472 грн 42 коп (за квітнень 2024 року)
Розглянувши заяву та додані до неї документи суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 161 ЦПК України судовий наказ може бути видано, якщо заявлено вимогу про стягнення нарахованої, але не виплаченої працівникові суми заробітної плати та середнього заробітку за час затримки розрахунку.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 163 ЦПК України, до заяви про видачу судового наказу додаються інші документи або їх копії, що підтверджують обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги.
Як вбачається із заяви про видачу судового наказу однією з вимог заявника є стягнення з ВП «Шахта Капітальна» ДП «МирноградВугілля» нарахованої, але не виплаченої заробітної плати.
Згідно з довідки № 260 від 28.08.2024 року, вбачається, що заборгованість по заробітній платі ОСОБА_1 , що не входить до фонду оплати праці складає: 34 161 грн 17 коп допомога при звільненні за станом здоров`я, 4 472 грн 42 коп лікарняний за 5 календарних днів за рахунок підприємства.
Згідно ст.1 Закону України «Про оплату праці» заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про оплату праці», до структури заробітної плати входять:
1) основна заробітна плата - це винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов`язки). Вона встановлюється у вигляді тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок для робітників та посадових окладів для службовців.
2) додаткова заробітна плата - це винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці. Вона включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов`язані з виконанням виробничих завдань і функцій.
3) інші заохочувальні та компенсаційні виплати. До них належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, виплати в рамках грантів, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства, або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.
Відповідно до пункту 1.3 Інструкції зі статистики заробітної плати № 114/8713, затвердженоїнаказом Державного комітету статистики України від 13 січня 2004 року №5та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27 січня 2004 року за № 114/8713, для оцінки розміру заробітної плати найманих працівників застосовується показник фонду оплати праці. До фонду оплати праці включаються нарахування найманим працівникам у грошовій та натуральній формі (оцінені в грошовому вираженні) за відпрацьований та невідпрацьований час, який підлягає оплаті, або за виконану роботу незалежно від джерела фінансування цих виплат. Фонд оплати праці складається з: фонду основної заробітної плати; фонду додаткової заробітної плати; інших заохочувальних та компенсаційних виплат.
При цьому, інші виплати, що не належать до фонду оплати праці, встановлені в розділі 3 Інструкції № 114/8713.
Так, згідно з п.п. 3.3., 3.8 Інструкції суми оплати перших п`яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок підприємства та вихідна допомога при звільненні за станом здоров`я, не входять до фонду оплати праці.
З вищенаведених норм чинного законодавства вбачається, що допомога при звільненні за станом здоров`я та оплата днів тимчасової непрацездатності за рахунок підприємства за своєю правовою природою не є основною чи додатковою заробітною платою, а також не є заохочувальною чи компенсаційною виплатою у розумінністатті 2 Закону України "Про оплату праці", тобто не входить до структури заробітної плати.
Таким чином, вимога щодо стягнення заборгованості за лікарняний за 5 календарних днів за рахунок підприємства у сумі 4 472 грн 42 коп та за допомогу при звільненні за станом здоров`я у сумі 34161 грн 17 коп, а всього на загальну суму 38633 грн 59 коп., заявлена заявником, не відповідає вимогамст.161 ЦПК України.
Зважаючи на вищевказане, наявна підстава для відмови у видачу судового наказу про стягнення заборгованості з ВП «Шахта «Капітальна» Державного підприємства «МирноградВугілля», у зв`язку із імперативністю норми п. 3 ч. 1 ст. 165 ЦПК України.
Згідно з ч. 2 ст. 167 ЦПК України, за результатами розгляду заяви про видачу судового наказу суд видає судовий наказ або постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу.
На підставі наведеного, керуючисьст. 167-168 ЦПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Відмовити у видачі судового наказу за заявою ОСОБА_1 про видачу судового наказу простягнення нарахованої,але невиплаченої заробітноїплати зВідокремленого підрозділу«Шахта «Капітальна»Державного Підприємства«МирноградВугілля» на підставі п. 3 ч. 1ст. 165 ЦПК України.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Дніпровського апеляційного суду протягом 15 днів з дня її підписання.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Н.М. Юдіна
Суд | Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 21.10.2024 |
Оприлюднено | 06.11.2024 |
Номер документу | 122780521 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи наказного провадження Справи щодо стягнення нарахованої, але не виплаченої працівникові суми заробітної плати |
Цивільне
Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська
Юдіна Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні