Справа № 203/5499/24
Провадження № 2/0203/2031/2024
УХВАЛА
про прийняття позовної заяви до розгляду
та відкриття провадження у справі
15 жовтня 2024 року у місті Дніпрі суддя Кіровського районного суду міста Дніпропетровська ХанієваФ.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Державного підприємства «Селидіввугілля» про стягнення заборгованості по заробітній платі,
ВСТАНОВИВ:
04.10.2024 року засобами поштового зв`язку від ОСОБА_1 до Кіровського районного суду міста Дніпропетровська надійшла позовна заява до Державного підприємства «Селидіввугілля» про стягнення заборгованості по заробітній платі.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 04.10.2024 року, цивільну справу № 203/5499/24, провадження №2/0203/2031/2024, було розподілено головуючому судді Ханієвій Ф.М., яка передана судді канцелярією суду 15.10.2024 року.
04.10.2024 року від позивача до суду надійшла заява про поновлення строку звернення до суду. В обґрунтування вказаної заяви позивач зазначив, що ним 05.09.2024 року, поштовим відправленням з кур`єрською доставкою була направлена позовна заява до Селидівського міського суду Дніпропетровської області: Полтавська область, м.Кременчук, вул.Троїцька, 37/49, але була повернута йому 18.09.2024 року. Враховуючи що строк пропущено не з його вини, вважає, що наявні підстави для поновлення цього строку.
Суд, перевіривши позовну заяву на її відповідність вимогам ЦПК України, встановив наступне.
Так, положеннями ст. 233 КЗпП України встановлено строки звернення до суду за вирішенням трудових спорів.
Положеннями ст. 120, 121, 126, 127 ЦПК України встановлено види процесуальних строків, їх розумність, наслідки пропущення, поновлення та продовження процесуальних строків.
Відповідно до ч. 1 ст. 127 ЦПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
З урахуванням викладених позивачем обставин та наданих на їх підтвердження доказів, суд доходить висновку про поважність причин пропуску на звернення до суду із цією позовною заявою.
Відповідно до частин 1, 2 статті 187 Цивільного процесуального кодексу України, за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 185 цього Кодексу.
Якщо відповідачем вказана фізична особа, яка не має статусу підприємця, суд відкриває провадження не пізніше наступного дня з дня отримання судом у порядку, передбаченому частиною восьмою цієї статті, інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи відповідача.
Відповідно до пункту 4 частини 2 статті 187 Цивільного процесуального кодексу України, при постановленні ухвали про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі, суд постановляє ухвалу, в якій зазначається за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.
Частинами 2 та 4 статті 19 Цивільного процесуального кодексу України визначено, що цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку наказного провадження, позовного провадження (загального або спрощеного), окремого провадження.
Відповідно до пункту 1 частини 4, пункту 4 частини 6 статті 19 ЦПК України, спрощене позовне провадження призначене для розгляду, зокрема, малозначних справ, якими є, в тому числі справи про розірвання шлюбу.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 175, 176, 177 Цивільного процесуального кодексу України, підсудна Кіровському районному суду міста Дніпропетровська та підлягає розгляду в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін, з урахуванням положень статей 274, 275, 278, 279 Цивільного процесуального кодексу України.
Підстав для залишення позовної заяви без руху, її повернення або для відмови у відкритті провадження у справі немає.
На підставі викладеного, керуючись статтями 4, 7, 11, 19, 27, 31, 32, 178-180, 190, 258, 260, 261, 274, 275, 278, 279, 353 Цивільного процесуального кодексу України, суд,
УХВАЛИВ:
Клопотання позивача ОСОБА_1 про поновлення строку для подання позовної заяви про стягнення заборгованості по заробітній платі, задовольнити.
Поновити позивачу ОСОБА_1 строк для подання позовної заявидо Державного підприємства «Селидіввугілля» про стягнення заборгованості по заробітній платі.
Відкрити провадження в цивільній справі №203/5499/24 за позовом ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ; місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Державного підприємства«Селидіввугілля» (адреса місця знаходження: 85401, Донецька область, м.Селидове, вул.Карла Маркса,41, код ЄДРПОУ 33426253) про стягнення заборгованості по заробітній платі.
Призначити справу до розгляду по суті за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) учасників справи на 12:00 годину 27.11.2024 року, що відбудеться у приміщенні Кіровського районного суду міста Дніпропетровська за адресою: 49000, місто Дніпро, вулиця Володимира Антоновича, 59, зал. № 2.
Встановити відповідачу строк дляподаннявідзивуна позов(уразізапереченняпроти позову)протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження у справі разом з доказами, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, а також документами, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів позивачу.
У разі ненадання відповідачем відзиву на позов у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішить справу за наявними у справі матеріалами, відповідно до частини 8 статті 178 Цивільного процесуального кодексу України.
Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання відзиву на позов разом з доказами, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення позивача, а також разом з документами, що підтверджують надіслання (надання) відповіді на відзив і доданих до неї доказів відповідачу.
Встановити відповідачу строк для подання заперечень на відповідь на відзив протягом п`яти днів з дня її отримання з викладом своїх пояснень, міркувань і аргументів щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань і аргументів і мотиви їх визнання або відхилення разом з відповідними доказами.
До відповіді на відзив, заперечень та пояснень щодо позову або відзиву обов`язково додаються докази надіслання (надання) їх копій та копій доданих до них документів іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу строк для подання заяви із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом п`яти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Копію ухвали надіслати особам, які беруть участь у справі, позовну заяву з додатками направити відповідачу.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет: http://court.gov.ua/sud0418.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Ф.М. Ханієва
Суд | Кіровський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 15.10.2024 |
Оприлюднено | 06.11.2024 |
Номер документу | 122780605 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Кіровський районний суд м.Дніпропетровська
Ханієва Ф. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні