Справа №: 343/2184/24
Провадження №: 2/343/705/24
Р І Ш Е Н Н Я
I М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 листопада 2024 року м. Долина
Долинський районний суд Iвано-Франкiвської областi в складi:
головуючого судді Тураша В. А.,
секретаря Лукань О.З.,
розглянувши у відкритому судовому засiданнi в залі Долинського районного суду Івано-Франківської області в порядку спрощеного позовного провадження справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Європейська агенція з повернення боргів" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, суд-
В С Т А Н О В И В :
Позивач ТОВ «ФК «ЄАПБ» 30.09.2024 звернувшись до Долинського районного суду з позовною заявою, проситьухвалити рішення, яким стягнути з ОСОБА_1 на користь ТОВ "Фінансовакомпанія"Європейськаагенціязповернення боргів" заборгованість за кредитним договором №6285548138 від 30.07.2021 , у розмірі 29081,76 грн, з яких: 18889,12 грн - сума заборгованості по тілу кредиту, 2,02 грн - заборгованість по відсоткам, 10190,62 грн - загальна заборгованість по комісії та судові витрати.
Свої вимоги мотивує тим, що 30 липня 2021 року ОСОБА_1 , подала до ТОВ "Фінансова компанія "Центр фінансових рішень" заяву про приєднання до умов отримання кредитів та інших послуг від ТОВ"ФК"ЦФР" (ідентифікаційний код: 35725063) та заяву №6285548138 від 30 липня 2021 року на отримання кредиту від ТОВ"ФК"ЦФР", підписанням якої підтвердила згоду, що ця заява разом з умовами отримання кредитів та інших послуг від ТОВ"ФК"ЦФР" становлять кредитний договір між ТОВ "ФК"ЦФР" та відповідачкою, як позичальником
На підставі договору про відступлення права вимоги №ТАСЦФР-10-2016 від 07.10.2016 укладеного між ТОВ"ФК"ЦФР" та АТ «Таскомбанк», первісний кредитор передає (відступає) новому кредитору свої права вимоги до позичальників, а новий кредитор набуває права вимоги первісного кредитора за кредитними договорами та договорами забезпечення до них сплачує первісному кредитору за відступлення права вимоги грошові кошти у сумі, що дорівнює ціні договору у порядку та строки, встановлені цим договором.
Сторони погодили, що первісний кредитор має право щоденно передавати (відступати) новому кредитору свої права вимоги до позичальників, а новий кредитор зобов`язаний набувати такі права вимоги, шляхом підписання відповідних реєстрів прав вимоги із зазначенням ціни договору та розміру заборгованостей позичальників.
04.04.2024 між АТ «Таскомбанк» та ТОВ "ФК" "ЄАПБ" укладено договір факторингу №НІ/11/17-Ф, у відповідності до умов якого, ТОВ "ФК "ЄАПБ" зобов`язується передати (сплатити) АТ «Таскомбанк» суму фінансування, а АТ «Таскомбанк» зобов`язується відступити ТОВ "ФК "ЄАПБ" права вимоги за кредитними договорами, договорами поруки в обсязі та на умовах, що існують на дату відступлення прав вимоги.
Відповідно до Додатку № 1 до Договору факторингу №НІ/11/17-Ф від 04.04.2024 Реєстру прав вимоги (витяг з Реєстру боржників додається), ТОВ «ФК «ЄАПБ» набув права грошової вимоги до відповідачки в сумі 29081,76 грн, з яких:
-18889,12 грн загальна заборгованість по тілу кредиту;
-2,02 грн - сума заборгованості за відсотками;
-10190,62 грн - загальна заборгованість за комісією.
Згідно п.2.3договору, відступленняправ вимоги і всіх інших прав, належних АТ «Таскомбанк» за кредитними договорами, договорами поруки та їх перехід від АТ «Таскомбанк» до ТОВ «ФК «ЄАПБ» відбувається в момент підписання сторонами Акту прийому-передачі Реєстру Прав Вимоги згідно Додатку №2, але не раніше здійснення оплати ТОВ «ФК «ЄАПБ» згідно п.3.1 цього Договору після чого, ТОВ «ФК «ЄАПБ» стає кредитором по відношенню до позичальників стосовно боргу та набуває відповідні права вимоги.
Підписаний сторонами та скріплений їх печатками Акт прийому-передачі реєстру прав вимог - підтверджує факт переходу від клієнта до ТОВ «ФК «ЄАПБ» права вимоги боргу та є невід`ємною частиною договору факторингу.
Згідно з умовами кредитного договору позичальник зобов`язується повернути кредит сплатити проценти за користування кредитом та виконати інші зобов`язання в повному обсязі строки і на умовах, передбачених договором.
Незважаючи на це, відповідачка не виконала свого обов`язку та припинила повертати наданий їй кредит в строки, передбачені кредитним договором (а.с.1-4).
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 30.09.2024 цивільна справа № 343/2184/24 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Європейська агенція з повернення боргів" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, передана на розгляд судді Турашу В.А. (а.с.35).
Ухвалою Долинського районного суду Івано-Франківської області від 01.10.2024 відкрито провадження по даній цивільній справі за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін на 04.11.2024 .
Роз`яснено сторонам їх право заявити відвід судді з підстав, передбачених ст. 36 ЦПК України, протягом десяти днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі.
Встановлено відповідачу строк п`ятнадцять днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі з позовною заявою та додатками для подання заяви із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження та відзиву на позов, які повинні відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, а також доказів, що підтверджують обставини, на яких грунтуються його заперечення, якщо такі докази не надані позивачем, і документів, що підтверджують надіслання (надання) відзиву та доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
Встановлено позивачу, п`ятиденний строк з дня отримання відзивів для подання відповіді на відзиви, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Відповідач не пізніше п`яти днів з дня отримання відповіді позивача на відзив, до початку розгляду справи по суті, має право підготувати заперечення на відповідь на відзив, та направити позивачу й суду з підтвердженням такого направлення учасникам справи.
Роз`ясненоучасникам справи,що поданнязаяв посуті справи(позовназаява;відзив напозовну заяву(відзив);відповідь навідзив;заперечення єїхнім правом.У разіненадання учасником розгляду заявипо сутісправи увстановлений судомабо закономстрок безповажних причин,суд вирішуєсправу занаявними матеріалами (а.с.37).
Представник позивача Москаленко М.С. ( довіреність а.с.32) в судове засідання не з`явилася, хоч про час та місце розгляду справи була належним чином повідомлена судом. В прохальній частині позовної заяви просить розгляд даної позовної заяви ТОВ «ФК «ЄАПБ» до ОСОБА_1 , здійснювати за відсутності представника позивача, у випадку неявки в судове засідання відповідача у визначені судом дату та час, ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.
Відповідачка ОСОБА_1 , в судове засідання не з`явилася, причини своєї неявки суду не повідомила, хоч про час та місце розгляду справи повідомлялася у встановленому Законом порядку, про що свідчить оголошення про виклик в судове засідання (а.с.40), список поштових відправлень листів рекомендованою кореспонденцією (а.с.42). Відзиву на позов відповідачкою не подано.
Враховуючи те, що відповідачкою ОСОБА_1 , у встановлений законом строк відзиву на
позовну заяву до суду не подано, суд, відповідно до положень ст.280 ЦПК України, вважає за можливе ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів .
Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши та оцінивши наявні в справі докази в їх сукупності, вважає, що в матеріалах справи достатньо даних, для вирішення спору. Даний позов підлягає до задоволення, виходячи з наступного:
Ч.ч.1, 3 ст. 12 ЦПК України передбачено, що цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч.ч. 1.2 ст. 207 ЦК України,правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах, у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони. Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо він підписаний його стороною (сторонами).
За змістом статей626,628 ЦК Українидоговором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Ч.1 ст.638 ЦК Українивстановлено, що істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.
Уст. 526 ЦК Українипередбачено, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цьогоКодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно ст. 512 ЦК України кредитор у зобов`язанні може бути замінений іншою особою внаслідок: передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).
Відповідно доч.1ст.1054ЦКУкраїни,закредитнимдоговором банкабоіншафінансова установа (кредитодавець)зобов`язуєтьсянадатигрошовікошти (кредит)позичальниковіурозмірах тана умовах,встановлених договором,апозичальникзобов`язуєтьсяповернути кредитта сплатитипроценти(ч.1ст.1048 ЦК України).
Ч.2 ст.1054 ЦК Українивстановлено, що до відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 цієї глави, якщо інше не встановлено цим параграфом і не випливає із суті кредитного договору.
Кредитний договір укладається у письмовій формі. Кредитний договір, укладений з недодержанням письмової форми, є нікчемним (ст.1055 ЦК України).
Відповідно до ч.1 ст.1048 ЦК України позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом.
Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором. Якщо договором не встановлений розмір процентів, їх розмір визначається на рівні облікової ставки Національного банку України. У разі відсутності іншої домовленості сторін проценти виплачуються щомісяця до дня повернення позики.
Згідно із ч.1 ст. 633 ЦК України,публічним є договір, в якому одна сторона - підприємець взяла на себе обов`язок здійснювати продаж товарів, виконання робіт або надання послуг кожному, хто до неї звернеться (роздрібна торгівля, перевезення транспортом загального користування, послуги зв`язку, медичне, готельне, банківське обслуговування тощо). Умови публічного договору встановлюються однаковими для всіх споживачів, крім тих, кому за законом надані відповідні пільги.
За змістомст. 634 ЦК України, договором приєднання є договір, умови якого встановлені однією із сторін у формулярах або інших стандартних формах, який може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору в цілому. Друга сторона не може запропонувати свої умови договору.
Згідно ст.1049 ЦК України,позичальник зобов`язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором. Договір позики є укладеним з моменту передання грошей або інших речей, визначених родовими ознаками.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 1077ЦК України, за договором факторингу (фінансування під відступлення права грошової вимоги) одна сторона (фактор) передає або зобов`язується передати грошові кошти в розпорядження другої сторони (клієнта) за плату (у будь-який передбачений договором спосіб), а клієнт відступає або зобов`язується відступити факторові своє право грошової вимоги до третьої особи (боржника).
Згідно з ч.1 ст.1078 ЦК України, предметом договору факторингу може бути право грошової вимоги, строк платежу за якою настав (наявна вимога), а також право вимоги, яке виникне в майбутньому (майбутня вимога).
Суд встановив, що 30 липня 2021 року ОСОБА_1 підписала заяву-анкету на отримання послуг в ТОВ «ФК «ЦФР» (ідентифікаційний код: 35725063) (а.с.8) та кредитний договір 6285548138 від 30.07.2021 (а.с.5).
Відповідно до п.п. 4, 5, 7 паспорта кредиту від ТОВ «ФК «ЦФР» №5548138, ОСОБА_1 , отримала кредит в розмірі 22739,00 грн, зі строком повернення у 36 місяців, зі сплатою щомісячних процентів в розмірі 2,70 % від суми кредиту, річних процентів0,01 % від суми боргу за договором (а.с.6).
07.10.2016 між ТОВ «Фінансова компанія «Центр фінансових рішень» та АТ «Таскомбанк» було укладено договір відступлення прав вимог №ТАСЦФР -10-2016 .
Відповідно до п.п. 2.1 цього договору , первісний кредиторпередає (відступає)новому кредиторусвої прававимоги допозичальників,а новийкредитор набуваєправа вимогипервісного кредитораза кредитнимидоговорами тадоговорами забезпеченнядо нихта сплачуєпервісному кредитору,за відступленняправа вимогигрошові коштиу сумі,що дорівнюєціні договоруу порядкута строки,встановлені цимдоговором (а.с.14-15).
Про те, що відповідача повідомлялось про відступлення права грошової вимоги за кредитним договором №6285548138 від 30 липня 2021 року свідчить: повідомлення про відступлення права вимог від 30 липня 2021 року в якому відповідачка ОСОБА_1 , власноручно розписалася (а.с.9).
З договору факторингу № НІ/11/17-Ф від 04.04.2024 (а.с.16-17), акту прийому-передачі Реєстру прав вимоги за договором факторингу № НІ/11/17-Ф від 04.04.2024 (а.с.18) та витягу з Реєстру прав вимоги до договору факторингу № НІ/11/17-Ф від 04.04.2024 (а.с.19) встановлено, що право вимоги до ОСОБА_1 за кредитним договором № 6285548138 від 30.07.2021 АТ «Таскомбанк» відступило ТОВ «ФК «Європейська агенція з повернення боргів».
Відповідно до розрахунку заборгованості за кредитним договором № 6285548138 від 30.07.2021, за період з 04.04.2023 до 31.08.2024, станом на 31.08.2024р. за відповідачкою наявна заборгованість в сумі 29081,76 грн, в тому числі: 18889,12 грн - загальна заборгованість по тілу кредиту; 2,02 грн загальна заборгованість по відсоткам ; 10190,62 грн - сума заборгованості за комісією (а.с.13).
З аналізу вказаних вище документів випливає, що позивач довів наявність заборгованості у відповідачки та про своє право вимагати її погашення.
Відповідачка не надала суду жодних доказів на спростування заявлених позовних вимог. Не здобуто таких доказів і під час розгляду справи судом.
На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог у повному обсязі, оскільки ОСОБА_1 скористалася кредитними коштами, свої зобов`язання за договором належним чином не виконала, в судове засідання не з`явилася та не представила суду жодних доказів на спростування вимог позивача. З огляду на викладене, з відповідачки на користь ТОВ ,,Фінансова компанія ,,Європейська агенція з повернення боргів" слід стягнути грошові кошти за кредитним договором у сумі 29081,76 грн.
Питання розподілу судових витрат суд вирішує у відповідності до вимог статті 141 ЦПК України.
На підставі ст.ст. 207, 512, 526, 530, 549, 551, 625, 629, 633, 634, 1049, 1050, 1054 Цивільного
кодексу України, керуючись ст.ст.12, 141, 258, 259, 265, 268, 279, 280-282 ЦПК України, суд-
У Х В А Л И В :
Позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Європейська агенція з повернення боргів" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором задоволити .
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Європейська агенція з повернення боргів": ЄДРПОУ 35625014 розрахунковий рахунок НОМЕР_1 в АТ «ТАСкомбанк» заборгованість за кредитним договором 6285548138 від 30 липня 2021 року в розмірі 29081 (двадцять дев`ять тисяч вісімдесят одну) гривню 76 коп., з яких: 18889,12 грн - загальна заборгованість по тілу кредиту; 2,02 грн загальна заборгованість по відсоткам ; 10190,62 грн - сума заборгованості за комісією.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Європейська агенція з повернення боргів" 3028 (три тисячі двадцять вісім) гривень 00 коп. сплаченого судового збору, згідно платіжної інструкції кредитового переказу коштів.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому заочного рішення суду.
Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до Івано-Франківського апеляційного суду .
Учасник справи, якому рішення суду не було вручене у день проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.
Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Європейська агенція з повернення боргів", юридична адреса: вул. Симона Петлюри, 30, м. Київ, фактична адреса: вул. Лісова, 2, поверх 4, м. Бровари Київської області, код ЄДРПОУ 35625014.
Відповідачка: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 .
Суддя Долинського районного суду В.А.Тураш
Суд | Долинський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 04.11.2024 |
Оприлюднено | 06.11.2024 |
Номер документу | 122781994 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Долинський районний суд Івано-Франківської області
Тураш В. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні