Справа № 457/1883/24
Номер провадження 2-о/438/94/2024
УХВАЛА
05 листопада 2024 року м. Борислав
Суддя Бориславського міського суду Львівської області Дудар О.В., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 , заінтересована особа: Бориславська міська рада Львівської області про встановлення факту, що має юридичне значення,
встановив:
29 жовтня 2024 року до Бориславського міського суду Львівської області надійшла цивільна справа №457/1883/24 провадження №2-о/457/124/24 за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Бориславська міська рада Львівської області про встановлення факту, що має юридичне значення.
Вказана цивільна справа скерована до Бориславського міського суду Львівської області згідно з ухвалою судді Трускавецького міського суду Львівської області від 14 жовтня 2024 року про направлення справи за підсудністю.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 29 жовтня 2024 року вказана справа передана судді Бориславського міського суду Львівської області Дудар О.В.
Згідно зі статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру.
Як роз`яснив Європейський суд з прав людини у справах «Верітас проти України» та «Сокуренко та Стригун проти України», суд не може вважатися «судом, встановленим законом» у розумінні пункту 1 статті 6 Конвенції у разі перевищення ним своїх повноважень, визначених процесуальним законодавством.
Зокрема, повноваження суду на розгляд конкретної справи, заяви або скарги визначається правилами підвідомчості та підсудності.
Частиною 1 статті 8 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» передбачено, що ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до юрисдикції якого вона віднесена процесуальним законом.
Згідно зі статтею 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до частини 1 статті 316 ЦПК України заява фізичної особи про встановлення факту, що має юридичне значення, подається до суду за місцем її проживання.
Місцем проживання фізичної особи є житло, в якому вона проживає постійно або тимчасово (частина 1 статті 29 ЦПК України).
При визначенні підсудності заяви фізичної особи про встановлення факту, що має юридичне значення, має значення саме зареєстроване місце проживання заявника, що узгоджується з правовою позицією Верховного Суду, висловленою у постанові від 16 жовтня 2019 року у справі №449/1352/15-ц.
Слід наголосити, що при визначенні підсудності справи має значення самезареєстроване місце проживання,а не фактичне місце проживання.
Згідно відповіді відділу реєстрації Бориславської міської ради Львівської області ОСОБА_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , що територіальною підсудністю відноситься до Трускавецького міського суду Львівської області.
Вказана адреса зазначена і заявником при поданні заяви до Трускавецького міського суду Львівської області.
Пунктом частини 1 статті 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до статті 32 ЦПК України, спори між судами про підсудність не допускаються.
Разом з тим, частиною 1 статті 378 ЦПК України визначено, що недотримання судом правил територіальної юрисдикції (підсудності) є порушенням процесуального закону, який є підставою для скасування рішення з направленням справи на розгляд до належного суду.
Крім цього, відповідно до частини 3 статті 31 ЦПК України передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Проте, ухвалу Трускавецького міського суду Львівської області від 14 жовтня 2024 року про направлення справи за підсудністю до Бориславського міського суду Львівської області, скеровано 22 жовтня 2024 року, тобто до набрання законної сили, а отже відсутні підстави для прийняття цивільної справи №457/1883/24 до провадження судді Бориславського міського суду Львівської області, оскільки справа скерована передчасно.
Враховуючи вище зазначене, справа підлягає поверненню для Трускавецького міського суду Львівської області, як помилкового направлена, а тому спір про підсудність відсутній.
Керуючись статтями 31, 260, 261, 353, 345 ЦПК України, суд, -
постановив:
Цивільну справу №457/1883/24 за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Бориславська міська рада Львівської області про встановлення факту, що має юридичне значення повернути до Трускавецького міського суду Львівської області (Львівська область, Дрогобицький район, місто Трускавець, вулиця Мазепи, 21/1, 82200), як помилково направлену.
Копію ухвали направити учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.
Суддя Олена ДУДАР
Суд | Бориславський міський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 05.11.2024 |
Оприлюднено | 06.11.2024 |
Номер документу | 122783007 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: |
Цивільне
Бориславський міський суд Львівської області
Дудар О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні