Справа № 473/2436/20
УХВАЛА
"05" листопада 2024 р. Вознесенський міськрайонний суду Миколаївської області у складі головуючої судді Ротар М.М., при секретарі Ніколаєнко Г.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Вознесенську заяву Товариства зобмеженою відповідальністю"ФінансоваКомпанія "Кредит-Капітал" про заміну сторони виконавчого провадження по справі за позовом Акціонерного товариства комерційний банк «ПриватБанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором
встановив
19 вересня 2024 року до Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова Компанія "Кредит-Капітал" про заміну сторони виконавчого провадження по справі за позовом Акціонерного товариства комерційний банк «Приватбанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором.
Обґрунтовуючи свої вимоги, заявник вказує, що на підставі рішення Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області від 18.09.2020 року стягнуто з ОСОБА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 на користь акціонерного товариства комерційний банк «ПриватБанк» заборгованість за тілом кредиту у сумі 12184,37 грн., за відсотками у сумі 876,08 грн., а всього у сумі 13060,45 грн. та судові витрати в розмірі 2 102 грн. 00 коп. Рішення набрало законної сили.
28.03.2024 року між Акціонерним товариствомкомерційний банк«ПриватБанк» та товариством з обмеженою відповідальністю "ФінансоваКомпанія "Кредит-Капітал"було укладеноДоговір №ПК-280324 провідступлення праввимоги,відповідно доумов якогоАкціонерне товариствокомерційний банк«Приватбанк» відступив на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова Компанія "Кредит-Капітал" своє право вимоги за кредитним договором № б/н боржником відповідно до якого є ОСОБА_1 .
Представник заявника просив заяву задовольнити та замінити сторону у виконавчому провадженні.
В судове засіданні представник заявника не з`явився про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, від нього на адресу суду надійшла заява про розгляд заяви у їх відсутності та просив заяву задовольнити.
Боржник ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилася, причини неявки не відомі, належним чином повідомлена про час та місце розгляду справи.
Представник Акціонерного товариствакомерційний банк«ПриватБанк»в судове засідання не з`явився з невідомих суду причин про час та місце розгляду даної заяви був повідомлений належним чином.
Представник Першого відділу державної виконавчої служби у Вознесенському районі Миколаївської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) в судове засідання не з`явився з невідомих суду причин про час та місце розгляду даної заяви був повідомлений належним чином.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява підлягає до задоволення виходячи з наступного.
Рішенням Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області від 18.09.2020 року стягнуто з ОСОБА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 на користь акціонерного товариства комерційний банк «ПриватБанк» заборгованість за тілом кредиту у сумі 12184,37 грн., за відсотками у сумі 876,08 грн., а всього у сумі 13060,45 грн. та судові витрати в розмірі 2 102 грн. 00 коп. Рішення набрало законної сили.
28.03.2024 року між Акціонерним товариствомкомерційний банк«ПриватБанк» та товариством з обмеженою відповідальністю "ФінансоваКомпанія "Кредит-Капітал"було укладеноДоговір №ПК-280324 провідступлення праввимоги,відповідно доумов якогоАкціонерне товариствокомерційний банк«Приватбанк» відступив на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова Компанія "Кредит-Капітал" своє право вимоги за кредитним договором № б/н боржником відповідно до якого є ОСОБА_1 .
Відповідно до положень ч. ч. 1, 2ст. 442 ЦПК Україниу разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником.
Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець.
Підставами виникнення цивільних прав і обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини (п. 1 ч. 2ст.11 ЦК України).
Відповідно до ч. 1ст. 512 ЦК Україникредитор у зобов`язанні (крім випадків, передбаченихст. 515 ЦК України) може бути замінений іншою особою внаслідок, зокрема, передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги), а згідно зіст. 514 цього Кодексудо нового кредитора переходять права первісного кредитора в зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно з вимогами чинного законодавства заміна осіб в окремих зобов`язаннях через волевиявлення сторін (відступлення права вимоги) є різновидом правонаступництва та можливе на будь-якій стадії процесу.
За змістомст. 512 ЦК України,ст. 442 ЦПК Україниу разі вибуття кредитора в зобов`язанні він замінюється правонаступником.
Положенням частини п`ятоїстатті 15 Закону України «Про виконавче провадження»передбачено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Отже, передання кредитором своїх прав іншій особі за договором відступлення права вимоги (договором цесії) є правонаступництвом, і такий правонаступник кредитора має право звертатись до суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження з наданням йому статусу сторони виконавчого провадження (постанова Верховного Суду від 23 липня 2019 року у справі №905/1976/16).
Заміна кредитора відбувається поза межами виконавчого провадження у разі смерті кредитора, припинення юридичної особи чи відступлення права вимоги. У зв`язку з такою заміною кредитора відбувається вибуття цієї особи з виконавчого провадження, у зв`язку із чим припиняється її статус сторони виконавчого провадження і її заміна належним кредитором проводиться відповідно до частини п`ятоїстатті 15 Закону України «Про виконавче провадження»,статті 442 ЦПК Україниза заявою заінтересованої сторони зобов`язання, якою є правонаступник, що отримав від попереднього кредитора всі права та обов`язки в зобов`язанні, у тому числі й право бути стороною виконавчого провадження.
Підставою для заміни сторони виконавчого провадження, тобто процесуального правонаступництва, є наступництво у матеріальних правовідносинах, унаслідок якого відбувається вибуття сторони зі спірних або встановлених судом правовідносин і переходу до іншої особи прав і обов`язків вибулої сторони в цих правовідносинах.
Нормаст. 442 ЦПК Українимає імперативний характер, оскільки в ній прямо визначено правило поведінки, а саме: замінити сторону виконавчого провадження, а не замінювати сторону виконавчого провадження лише у відкритому виконавчому провадженні чи за інших обставин.
Тому заміна сторони виконавчого провадження її правонаступником може відбуватися як при відкритому виконавчому провадженні, так і при відсутності виконавчого провадження, тобто може бути проведена на будь-якій стадії процесу. Без заміни сторони виконавчого провадження правонаступник позбавлений процесуальної можливості ставити питання про відкриття виконавчого провадження та вчиняти інші дії згідно ізЗаконом України «Про виконавче провадження»(Постанова Верховного Суду від 19 лютого 2020 року у справі № 2-3897/10).
Відтак,суд приходитьдо висновку,що заяваТовариства зобмеженою відповідальністю"ФінансоваКомпанія "Кредит-Капітал" про заміну сторони виконавчого провадження по справі за позовом Акціонерного товариствакомерційний банк«ПриватБанк» до ОСОБА_1 простягнення заборгованостіза кредитнимдоговоромє обґрунтованою та відповідає вимогам діючого законодавства.
Керуючись ст.ст. 259, 260, 442 ЦПК України, суд
постановив
замінити стягувача - Акціонерне товариствокомерційний банк«ПриватБанк»у виконавчому провадженні з примусового виконання виконавчих листів, виданих на підставі рішення Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області від 18 вересня 2020 року у справі №473/2436/20 за позовом Акціонерного товариствакомерційний банк«ПриватБанк» до ОСОБА_1 простягнення заборгованостіза кредитнимдоговоромнайого правонаступникаТовариство зобмеженою відповідальністю"ФінансоваКомпанія "Кредит-Капітал" (код ЄДРПОУ 35234236) .
Ухвала може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 15 днів з дня її проголошення.
Суддя: М.М. Ротар
Суд | Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 05.11.2024 |
Оприлюднено | 06.11.2024 |
Номер документу | 122783366 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області
Ротар М. М.
Цивільне
Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області
Старжинська О. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні