Справа № 190/1807/24
Провадження №2/190/514/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
28 жовтня 2024 року м.Пятихатки
П?ятихатський районний суд Дніпропетровської області в складі:
головуючої судді Кудрявцевої Ю.В.
за участю секретаря судового засідання Бордюг Л.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження в приміщенні суду міста П?ятихатки Дніпропетровської області цивільну справу за позовом Акціонерного товариства «Сенс Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,-
встановив :
Позивач - АТ «Сенс Банк» звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що 04.11.2022 року ОСОБА_1 уклала з АТ «Альфа Банк» угоду пронадання споживчогокредиту №500729257(даліУгода).Відповідно доумов Угодипозивач зобов`язавсянадати відповідачу,як позичальнику,кредит,а відповідачзобов`язавсяв порядкута наумовах,визначених Угодою,повертати кредит,виплачувати процентиза користуваннямкредитом,сплачувати комісіюта іншіпередбачені платежів сумі,строки тана умовах,що передбаченіУгодою.Умовами Угодипередбачено,що увипадку невиконанняПозичальником умовУгоди,останній зобов`язанийдостроково виконативсі борговізобов`язанняперед Банкомпротягом 30календарних днівз дняотримання відБанку інформації. Позивач належним чином виконав свій обов`язок щодо надання відповідачу кредиту. Відповідачка грошових зобов`язань належним чином не виконала, внаслідок чого утворилась заборгованість, яка складається в розмірі 184608, 24 грн., з яких: 167326,75 грн., заборгованість по тілу кредиту; 15937,73 грн. заборгованість по відсотках; 1343,76 грн. заборгованість по комісії. Крім того, 12 серпня 2022 року загальними зборами акціонерів АТ «Альфа-Банк» затверджено рішення про зміну найменування АТ «Альфа-Банк» на АТ «Сенс Банк». Запис про зміну найменування позивача внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 30 листопада 2022 року.
Ухвалою П?ятихатського районного суду від 23.08.2024 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін. Відповідачу запропоновано у строк, який не може перевищувати п`ятнадцяти днів із дня вручення даної ухвали, подати відзив на позов та заяву із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Представник позивачав судовезасідання не з`явився, про місце та час слухання справи повідомлений належним чином; від нього через систему "Електронний суд" надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутності, проти заочного розгляду справи не заперечує.
Відповідач в судове засідання повторно не з`явилася, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, причини своєї неявки суду не повідомила; заперечень проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження не надала, своїм правом надання відзиву та заперечень на позовну заяву, не скористалася.
Відповідно до вимог ч.4ст.223 ЦПК Україниу разі повторної неявки в судове засідання відповідача, повідомленого належним чином, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення).
З огляду на викладене, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, у відсутності сторін, за наявними матеріалами справи.
Враховуючи, що учасники справи у судове засідання не з`явилися, відповідно до вимог ч.2ст.247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Дослідивши у судовому засіданні матеріали справи, з`ясувавши всі обставини справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Кожна особа має право в порядку, встановленому законом, звернутися за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів (ч. 1.ст.4 ЦПК України).
Суд розглядає цивільні справи не інакше, як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цьогоКодексув межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі (ч. 1.ст.13 ЦПК України).
Судом встановлено, що 12 серпня 2022 року загальними зборами акціонерів АТ «Альфа-Банк» затверджено рішення про зміну найменування АТ «Альфа-Банк» на АТ «Сенс Банк». Запис про зміну найменування позивача внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 30 листопада 2022 року.
Відповідно до Оферти на укладення угоди про надання споживчого кредиту №500729257, яку підписала відповідачка, остання запропонував АТ «Альфа Банк», правонаступником якого є АТ «Сенс Банк», укласти Угоду про надання споживчого кредиту.(зворот.бік а.с.8-10)
Оферта містить умови кредиту, а саме: тип кредиту - «Кредит готівкою», сума кредиту - 167973,53 грн., процентна ставка 12,99% річних, тип ставки - фіксована, процентна ставка може бути змінена шляхом укладення відповідної додаткової угоди, строк кредитування 62 місяці.
Згідно Оферти мета кредиту - для повернення заборгованості за кредитним договором №501387853 від 09.11.2021.
Також, з наданого позивачем паспорта споживчого кредиту вбачається, що сторонами за вказаним кредитним договором узгоджено суму кредиту в розмірі 167973,53 грн., строк кредитування - 62 місяці, процентна ставка 12.99% річних. (а.с.8)
Із меморіального ордеру №1419923213 від 04.11.2022 року вбачається, що позивачем перераховано на рахунок відповідача суму кредиту у розмірі 167 973,53 грн. (а.с.16)
З розрахунку заборгованості за кредитним договором №500729257 від 04.11.2022 року вбачається, що станом на 28.07.23 року заборгованість відповідача становить 184 608,24 грн. та складається з: 167326,75 грн. - сума заборгованості за кредитом, 15937,73 грн. - сума заборгованості за відсотками; 1343,76 грн. - сума заборгованості по комісії. (а.с. 15)
Зі змісту виписки по рахунку відповідача за період з 04.11.2022 року по 28.07.2023 року вбачається, що відповідачка здійснювала часткове погашення заборгованості.(а.с.17-19) Правовідносини між сторонами, які виникли на підставі вищенаведених фактичних обставин, регламентуються такими правовими нормами.
Відповідно до частин першої, другої статті 207 ЦК України правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах, у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони. Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо він підписаний його стороною (сторонами).
Згідно статей 626,628 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Частиною першою статті 638 ЦК України встановлено, що істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.
У статті 526 ЦК України передбачено, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до частини першої статті 1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірах та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти (частина перша статті 1048 ЦК України).
Частиною другою статті 1054 ЦК України встановлено, що до відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 цієї глави, якщо інше не встановлено цим параграфом і не випливає із суті кредитного договору.
Кредитний договір укладається у письмовій формі. Кредитний договір, укладений з недодержанням письмової форми, є нікчемним (стаття 1055 ЦК України).
За змістом статті 1056-1 ЦК України(в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) розмір процентів, тип процентної ставки (фіксована або змінювана) та порядок їх сплати за кредитним договором визначаються в договорі залежно від кредитного ризику, наданого забезпечення, попиту і пропозицій, які склалися на кредитному ринку, строку користування кредитом, розміру облікової ставки та інших факторів на дату укладення договору.
Відповідно до частини першої статті 1048 ЦК України позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором. Якщо договором не встановлений розмір процентів, їх розмір визначається на рівні облікової ставки Національного банку України. У разі відсутності іншої домовленості сторін проценти виплачуються щомісяця до дня повернення позики.
Згідно зі статтею 1049 ЦК України позичальник зобов`язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором. Договір позики є укладеним з моменту передання грошей або інших речей, визначених родовими ознаками.
Оцінивши докази суд дійшов наступних висновків.
Підписавши оферту на укладання Угоди про надання споживчого кредиту №500729257, відповідачка ОСОБА_1 добровільно погодилася на відкриття банківського рахунку. Вказаний правочин у встановленому законом порядку відповідачем не оспорювався та не визнавався недійсним. На підставі вищевказаної заяви відповідачу було зараховано кредитні кошти у розмірі 167973,53 грн.. на рахунок № НОМЕР_1 . З виписки по рахунку відповідача, а також зі змісту банківського розрахунку, наданого позивачем, вбачається, що відповідач після отримання кредитних коштів неодноразово здійснював операції щодо часткового погашення заборгованості по кредиту.
Враховуючи, що відповідачка свої зобов`язання з повернення заборгованості за тілом кредиту, відсотками та комісією виконала не у повному обсязі, у зв`язку з чим станом на 28.07.2023 року утворилася заборгованість в сумі 184608,24 грн., суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог, а заборгованість в сумі 184608,24 грн. підлягає стягненню з відповідачки на користь позивача.
Щодо судових витрат.
Відповідно до ч.1 ст.141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Понесення позивачем судових витрат підтверджується меморіальним ордером №741363 від 05.08.2024 року про сплату судового збору в сумі 2422,40 грн.
Враховуючи, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі, з відповідача на користь позивача необхідно стягнути сплачений при подачі позову судовий збір в сумі 2422,40 грн.
Керуючись ст. ст.81, 141, 142, 263-265, 268, 280-283 ЦПК України, суд,-
У Х В А Л И В:
Позов Акціонерного товариства «Сенс Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Акціонерного товариства «Сенс Банк» заборгованість за Кредитним Договором №500729257 від 04.11.2022 року в сумі 184 608 (сто вісімдесят чотири тисяч шістсот вісім) гривень 24 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Акціонерного товариства «Сенс Банк» понесені витрати по сплаті судового збору у сумі 2422 (дві тисячі чотириста двадцять дві) гривні 40 коп.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги до Дніпровського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Позивач має право оскаржити заочне рішення шляхом подання апеляційної скарги до Дніпровського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених Цивільним процесуальним кодексом України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Сторони:
Позивач - Акціонерне товариство «Сенс Банк», ЄДРПОУ:23494714, місце реєстрації: 03150, м.Київ, вул. Велика Васильківська, 100;
Відповідач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_2 .
Суддя:Ю.В.Кудрявцева
Суд | П'ятихатський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 28.10.2024 |
Оприлюднено | 06.11.2024 |
Номер документу | 122789465 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них споживчого кредиту |
Цивільне
П'ятихатський районний суд Дніпропетровської області
Кудрявцева Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні