04.11.2024 Суддя Саркісян О. А..
Справа № 644/9183/24
Провадження № 6/644/523/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 листопада 2024 року
Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Харкова Саркісян О.А., розглянувши заяву ОСОБА_1 про скасування тимчасового обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України,
у с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулась до суду з заявою про скасування тимчасового обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України, в якій просить суд скасувати тимчасове обмеження ОСОБА_1 у праві виїзду за межі України.
Відповідно до п.3 Постанови Пленуму Верховного Суду України №14 від 26.12.2003 року «Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадження», скарги, заяви, подання мають відповідати загальним вимогам щодо форми та змісту позовної заяви, передбаченим положеннями ЦПК України.
Ознайомившись зі змістом зазначеної заяви та доданими до неї документами, суд приходить до висновку, що заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до вимог п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, власне ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, а також, якщо відомо, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
У відповідностідо ч.3п.4ст.175ЦПК Українипозовна заяваповинна містити: зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні.
Відповідно до ч.6 ст.441 ЦПК України, суд розглядає заяву про скасування тимчасового обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України у десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням сторін та інших заінтересованих осіб за обов`язкової участі державного (приватного) виконавця.
Заявниця, ставлячи вимогу про скасування тимчасового обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України у своїй заяві не зазначає сторін та інших заінтересованих осіб,а саме стягувач, державний чи приватний виконавець.
У порушення вказаної вимоги заява про скасування тимчасового обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України не містить інформації про залучення та повної інформації щодо державного (приватного) виконавця, участь якого при розгляді зазначеної заяви є обов`язковою та стягувача.
Зі змісту заяви не зрозуміло в рамках якого виконавчого провадження накладено тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України, зазначену заяву слід розглядати в рамках лише виконавчого провадження.
У відповідності до вимог ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно п. п. 4-3 п. 1 ч. 2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду заяви про скасування тимчасового обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України ставка судового збору становить 0,2 розміру (605,60 грн.) прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Проте, до зазначеної заяви не додано квитанцію про сплату судового збору у розмірі 605 грн. 60 коп., або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Отже заявниці необхідно усунути встановлені судом недоліки заяви у строк не більше 10 днів з дня вручення даної ухвали у спосіб: у заяві залучити сторін та інших заінтересованих осіб,а саме стягувач, державний чи приватний виконавець із зазначенням повної інформації щодо державного (приватного) виконавця, участь якого при розгляді зазначеної заяви є обов`язковою та стягувача; у заяві зазначити в рамках якого виконавчого провадження накладено тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України, зазначену заяву слід розглядати в рамках лише виконавчого провадження; додати квитанцію про сплату судового збору у розмірі 605 грн. 60 коп., або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч.1ст. 185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175 і 177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З урахуванням викладеного, заяву слід залишити без руху, надавши скаржнику строк для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст.175, 177, 185 ЦПК України, суд
п о с т а н о в и в:
Заяву ОСОБА_1 про скасування тимчасового обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України - залишити без руху.
Повідомити заявницюпро необхідністьусунення зазначенихв ухвалінедоліків протягомдесяти днів з дня отримання копії ухвали про залишення заяви без руху.
Роз`яснити заявниці, що в разі невиконання вимог суду у встановлений термін, заява буде вважатися неподаною і повернена заявниці.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.А. Саркісян
Суд | Орджонікідзевський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 04.11.2024 |
Оприлюднено | 06.11.2024 |
Номер документу | 122790378 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Орджонікідзевський районний суд м.Харкова
Саркісян О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні