Рішення
від 05.11.2024 по справі 277/1429/24
ЄМІЛЬЧИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 277/1429/24

Номер рядка звіту 26

РІШЕННЯ

іменем України

"05" листопада 2024 р. смт Ємільчине

Ємільчинський районний суд Житомирської області

в складі: головуючого-судді Греська В.А.

при секретарі с/з Дідус Т.В.

розглянувши в смт Ємільчине цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про надання права на шлюб, заінтересовані особи Ємільчинський відділ ДРАЦСу у Звягельському районі Житомирської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , -

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про надання їй права на укладення шлюбу із ОСОБА_2 .

Вимогу мотивує тим, що вона у 2022 році познайомилася із ОСОБА_2 і між ними склалися теплі та щирі відносини. На даний час вони хочуть зареєструвати шлюб. Звернувшись по місцю реєстрації шлюбу, їй було роз`яснено, що вона не може зареєструвати шлюб, оскільки не досягла шлюбного віку.

Заявниця зазначила, що надання права на укладення шлюбу для неї є необхідним і відповідає її інтересам, оскільки з травня 2024 року вона проживає разом із ОСОБА_2 в цивільному шлюбі, як одна сім`я.

В судове засідання заявниця не з`явилася, надала суду заяву, в якій підтримала заявлені вимоги, просила справу розглянути у її відсутності.

Представник заінтересованої особи Ємільчинського відділу ДРАЦСу в судове засідання не з`явився.

Заінтересована особа ОСОБА_2 , з яким заявниця бажає зареєструвати шлюб, в судове засідання не з`явився, надав суду заяву, в якій проти задоволення заявлених вимог про надання права на шлюб ОСОБА_1 не заперечив, зазначивши, що він бажає зареєструвати шлюб із ОСОБА_1 і це відповідає їх інтересам.

Заінтересовані особи батьки ОСОБА_1 - ОСОБА_3 , ОСОБА_4 в судове засідання не з`явилися, ОСОБА_3 надала суду заяву, в якій проти задоволення заявлених вимог про надання права на шлюб ОСОБА_1 не заперечила, просила справу розглянути у її відсутності.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

З ксерокопії паспорта заявниці ОСОБА_1 слідує, що вона народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Згідно довідки Середівського старостинського округу Ємільчинської селищної ради №345 від 10.10.2024 року ОСОБА_1 проживає разом з ОСОБА_2 без реєстрації за адресою: АДРЕСА_1 .

Відповідно до ст.22 СК України шлюбний вік для жінок встановлюється у вісімнадцять років. Особи, які бажають зареєструвати шлюб, мають досягти шлюбного віку на день реєстрації шлюбу.

Згідно ч.2 ст.23 СК України, за заявою особи, яка досягла шістнадцяти років, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам.

У Постанові від 20.09.2018 року по справі №601/1086/16 Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду зазначив, що системний аналіз статей22, 23 СКУкраїни дає підстави дійти висновку про те, що особа, яка бажає укласти шлюб, але не досягла шлюбного віку (18-ти років), має право звернутися до суду із заявою про надання права на шлюб. При цьому, законодавець чітко визначає дві обов`язкові умови: перша - особа повинна досягти 16-ти років; друга це повинно відповідати її інтересам.

Відповідно до роз`яснень, викладених у п.2 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 21.12.2007 № 11 "Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя" заява про надання особі, яка досягла шістнадцяти років, права на шлюб повинна розглядатися судом в окремому провадженні. При цьому до участі в справі залучаються один або обоє батьків неповнолітньої дитини, піклувальник, особа, з якою передбачається реєстрація шлюбу, а також інші заінтересовані особи. Заперечення батьків щодо надання права на шлюб не є підставою для відмови в задоволенні заяви, оскільки головним критерієм для задоволення заяви про надання права на шлюб є встановлення судом факту про відповідність такого права інтересам заявника.

Право на шлюб чоловіка та жінки, які досягли шлюбного віку, закріплено у статті 12 Конвенції про захист прав людини і основних свобод.

Судом не встановлено будь-яких обставин, які б вказували, що шлюб може зашкодити інтересам заявниці. Навпаки, заінтересовані особи ОСОБА_2 , мати заявниці ОСОБА_3 та сама заявниця переконані, що шлюб повністю відповідає її інтересам.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що є підстави для надання ОСОБА_1 права на шлюб з ОСОБА_2 , так як це відповідає її інтересам. Відповідно до ст.293 ч.3 ЦПК України у порядку окремого провадження розглядаються також справи про надання права на шлюб.

На підставі ст.ст. 22, 23 СК України, керуючись п.2 постанови Пленуму Верховного Суду України від 21.12.2007 № 11 "Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя", ст.ст. 247, 293-294, 354 ЦПК України, суд, -

в и р і ш и в:

Заяву ОСОБА_1 - задовольнити.

Надати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , право на шлюб із ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

На рішення суду може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Житомирської області через Ємільчинський районний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Суддя В. А. Гресько

СудЄмільчинський районний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення05.11.2024
Оприлюднено07.11.2024
Номер документу122792415
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи, що виникають із сімейних правовідносин, з них: про надання права на шлюб

Судовий реєстр по справі —277/1429/24

Рішення від 05.11.2024

Цивільне

Ємільчинський районний суд Житомирської області

Гресько В. А.

Ухвала від 22.10.2024

Цивільне

Ємільчинський районний суд Житомирської області

Гресько В. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні