Ухвала
від 04.11.2024 по справі 344/17877/24
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 344/17877/24

Провадження № 1-кс/344/7186/24

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 листопада 2024 року м. Івано-Франківськ

Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , адвоката ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції в залі суду клопотання адвоката ОСОБА_3 , яка діє в інтересах ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, в рамках кримінального провадження № 42024142400000027 від 10.05.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332, ч. 3 ст. 369-2 КК України,-

В С Т А Н О В И В:

Адвокат ОСОБА_3 звернулася до слідчого судді, діючи в інтересах підозрюваної ОСОБА_4 , із клопотанням про надання тимчасового доступу до інформації про працівників Комунального закладу Львівської обласної ради « ІНФОРМАЦІЯ_1 » із зазначенням прізвища, ім`я та по батькові, посади (з можливістю отримання їх належним чином завірених копій), які знаходяться у Комунальному закладі Львівської обласної ради « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 , за адресою: АДРЕСА_1 ).

Також адвокат просила розглянути клопотання без участі працівників Комунального закладу Львівської обласної ради « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

В обґрунтування клопотання зокрема зазначено, що 05.07.2024 у кримінальному проваджені №4202414200000027 ОСОБА_4 було повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 369-2 КК України. Таке кримінальне провадження є надуманим.

На думку адвоката у ОСОБА_4 немає жодного процесуального статусу і вона зобов`язана використовувати всі можливі законні методи для доведення своєї невинуватості.

Зокрема, у підозрі йде мова про протиправні вимоги «за вплив на прийняття рішення особами, уповноваженими на виконання функцій держави - службових осіб Комунального закладу Львівської обласної ради « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

26.09.2024 нею було направлено адвокатський запит до Комунального закладу Львівської обласної ради « ІНФОРМАЦІЯ_1 », однак відповіді на адвокатський запит не отримано.

Разом з тим, вона переконана, що отримана інформація допоможе у зібрані достовірних та достатніх відомостей для спростування тих, які зазначені у повідомлення про підозру.

В судовому засіданні адвокат підтримала клопотання просила його задоволити, зокрема з мотивів, що викладені письмово. Додала, що підозра є достатньо узагальненою, не містить конкретних фактів. Відтак, вона змушена спростовувати такі, зокрема і шляхом заявлення відповідних клопотань.

Про час та місце судового засідання було повідомлено особу, у володінні якої може знаходитись така інформація, а саме, представників ІНФОРМАЦІЯ_2 , оскільки, відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України, сторона кримінального провадження, зокрема захисник підозрюваної ОСОБА_4 адвокат ОСОБА_3 , яка звернулася з клопотанням, не навела в клопотанні достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, особою, у володінні якої вони знаходяться.

Представник Комунального закладу Львівської обласної ради « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в судове засідання не з`явився, про причини неявки слідчого суддю не повідомив.

Вислухавши пояснення адвоката, слідчий суддя дійшла наступного висновку.

Слідчою групою СУ ГУНП в Івано-Франківській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 4202414200000027 від 10.05.2024.

05.07.2024 ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вказаному кримінальному провадженні за ч.3 ст. 369-2 КК України.

Так, у змісті підозри, зокрема зазначено про злочинну діяльність ОСОБА_4 за вплив на прийняття рішення особами, уповноваженими на виконання функцій держави - службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_2 щодо уточнення облікових даних та надання відстрочки.

До матеріалів клопотання долучено адвокатський запит адресований ІНФОРМАЦІЯ_3 , копії запиту до Комунального закладу Львівської обласної ради « ІНФОРМАЦІЯ_1 » не долучено.

Виходячи зі змісту вимог ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, одним із яких є тимчасовий доступ до речей і документів.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ч. 3 ст. 93 КПК України, сторона захисту, потерпілий, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, здійснює збирання доказів шляхом витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, службових та фізичних осіб речей, копій документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій, актів перевірок; ініціювання проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій та інших процесуальних дій, а також шляхом здійснення інших дій, які здатні забезпечити подання суду належних і допустимих доказів.

В ч.1 ст. 160 КПК України вказано, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.

Згідно з вимогами ч.2 ст.160 КПК України у клопотанні про тимчасовий доступ серед іншого має бути зазначено значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Сторона захисту просить тимчасовий доступ до інформації яка належить до персональної інформації працівників Комунального закладу Львівської обласної ради « ІНФОРМАЦІЯ_1 », є інформацією з обмеженим доступом, стверджуючи, що вказана інформація допоможе у зібранні достовірних та достатніх відомостей для спростування відомостей, які зазначені у повідомленні про підозру ОСОБА_4 .

У відповідності до п. 2 ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Згідно із ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

В свою чергу, доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Процесуальними джерелами доказів є, в тому числі, речові докази і документи (ст. 84 КПК України). Докази повинні бути належними та допустимими. Належними є докази, які прямо чи непрямо підтверджують існування чи відсутність обставин, що підлягають доказуванню та інших обставин, які мають значення для кримінального провадження, а також достовірність чи недостовірність, можливість чи неможливість використання інших доказів (стаття 85 КПК України). На даному етапі кримінального провадження, з огляду на встановлену ч. 6 ст. 163 КПК України вимогу, слідчий суддя оцінює речі та документи, дозвіл на тимчасовий доступ до яких запрошується, лише на наявність підстав вважати, що в подальшому вони можуть бути визнані доказами.

Оцінивши документи, до яких сторона захисту просить надати тимчасовий доступ, слідчий суддя приходить до висновку, що їх використання з метою спростування відомостей, які зазначені у повідомленні про підозру ОСОБА_4 є сумнівними.

Слідчий суддя згідно з ч. 5 ст. 163 КПК України постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Також, адвокатом не конкретизовано, які саме обставини можливо довести за допомогою даних документів.

З урахування викладеного, подане захисником клопотання не містить достатньо даних, які б підтверджували, що речі і документи, тимчасовий доступ до яких просить захисник, мають значення для кримінального провадження, а тому в його задоволенні слід відмовити.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 93, 159, 160, 162, 163, 309 КПК України, слідчий суддя,-

У Х В А Л И В:

В задоволенні клопотання адвоката ОСОБА_3 , яка діє в інтересах ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, в рамках кримінального провадження № 42024142400000027 від 10.05.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332, ч. 3 ст. 369-2 КК України відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Повний текст ухвали оголошено 05 листопада 2024 року о 14.40 год.

СудІвано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення04.11.2024
Оприлюднено07.11.2024
Номер документу122792738
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —344/17877/24

Ухвала від 04.11.2024

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Бабій О. М.

Ухвала від 04.11.2024

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Бабій О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні