номер провадження справи 22/166/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05.11.2024 Справа № 908/2335/24
м. Запоріжжя Запорізької області
Господарський суд Запорізької області у складі судді Ярешко О.В.,
Розглянувши без виклику учасників справи матеріали справи № 908/2335/24
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю ТРЕЙДЕНЕРДЖИ (вул. Набережна, буд. 52, с. Бірки, Чугуївський район, Харківька область, 63421)
про стягнення 463 704,70 грн.
ВСТАНОВИВ:
1. Короткий зміст позовних вимог та заяви позивача
02.09.2024 до Господарського суду Запорізької області через систему «Електронний суд» надійшла позовна заява (вих. № б/н від 02.09.2024) Публічного акціонерного товариства ЗАПОРІЖЖЯОБЛЕНЕРГО до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю ТРЕЙДЕНЕРДЖИ про стягнення 384008,26 грн. заборгованості за надані послуги з розподілу електричної енергії; 21251,40 грн. 3% річних, нарахованих за період з 22.07.2022 по 30.06.2024; 58445,04 грн. інфляційних нарахувань за період з 01.08.2022 по 30.06.2024.
Позов обґрунтовано неналежним виконанням відповідачем грошового зобов`язання за договором електропостачальника про надання послуг з розподілу електричної енергії.
Інші заяви по суті справи до суду не надходили.
2. Позиція (аргументи) відповідача. Заяви відповідача
Відзив на позов не надійшов. Встановлений судом процесуальний строк для подання відзиву сплинув 25.09.2024.
Інші заяви по суті справи до суду не надходили.
3. Процесуальні питання, вирішені судом
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 02.09.2024 здійснено автоматизований розподіл позовної заяви між суддями, присвоєно єдиний унікальний номер судової справи 908/2335/24 та визначено до розгляду судді Ярешко О.В.
Позов подано до Господарського суду Запорізької області на підставі ч. 5 ст. 29 ГПК України, оскільки місцем виконання договору була виключно територія Запорізької області.
Ухвалою Господарського суду Запорізької області від 09.09.2024 суддею Ярешко О.В. прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі № 908/2335/24 за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи за наявними у справі матеріалами. Ухвалено розгляд справи по суті розпочати через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі. Зобов`язано позивача надати (витребувано) у строк до 19.09.2024 докази здійсненої відповідачем оплати, які відображено в розрахунку заборгованості.
Копія вказаної ухвали доставлена до зареєстрованих електронних кабінетів сторін в системі «Електронний суд» 09.09.2024 о 17:30 год., що підтверджується довідками про доставку електронних листів, сформованими в системі Діловодство спеціалізованого суду.
Відповідно ч. 6 ст. 242 ГПК України, днем вручення судового рішення є день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення на офіційну електронну адресу особи. Якщо судове рішення надіслано до електронного кабінету пізніше 17 години, судове рішення вважається врученим у робочий день, наступний за днем його відправлення, незалежно від надходження до суду повідомлення про його доставлення.
Судом 10.09.2024 отримано довідку про доставлення копії ухвали суду від 09.09.2024 позивачу.
Отже, ухвала про відкриття провадження в справі вручена сторонам 10.09.2024.
Відповідно до ст. 6 ГПК України, суд направляє судові рішення та інші процесуальні документи учасникам судового процесу до їхніх електронних кабінетів, вчиняє інші процесуальні дії в електронній формі із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, в порядку, визначеному цим Кодексом, Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів). Особі, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суд вручає будь-які документи у справах, в яких така особа бере участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення до електронного кабінету такої особи, що не позбавляє її права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.
Частиною 5 ст. 242 ГПК України встановлено, що учасникам справи, які не були присутні в судовому засіданні, або якщо судове рішення було ухвалено поза межами судового засідання чи без повідомлення (виклику) учасників справи, копія судового рішення надсилається протягом двох днів з дня його складення у повному обсязі в електронній формі шляхом надсилання до електронного кабінету у порядку, визначеному законом, а в разі відсутності електронного кабінету - рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Отже, чинним процесуальним законодавством передбачено, що отримання процесуальних документів через систему "Електронний суд" є належним способом повідомлення для осіб, які в обов`язковому порядку мають зареєструвати електронний кабінет в системі ЄСІТС.
Згідно Закону України Про доступ до судових рішень, кожен має право на доступ до судових рішень у порядку, визначеному цим Законом. Судові рішення, внесені до Єдиного державного реєстру судових рішень, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України.
Відтак, відповідач також не був позбавлений можливості ознайомитися з ухвалою суду в цій справі в Єдиному державному реєстрі судових рішень.
Судом враховано правову позицію Європейського суду з прав людини у справі "Пономарьов проти України", згідно з якою сторони в розумні інтервали часу мають самостійно вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
Відповідно ч. 1 ст. 251 ГПК України, відзив подається протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Ухвалою суду від 09.09.2024 встановлено відповідачу строк для подання до суду відзиву на позов із доказами, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи - протягом 15 днів з дня вручення даної ухвали.
Частиною 6 статті 116 ГПК України встановлено, що останній день строку триває до 24 години, але коли в цей строк слід було вчинити процесуальну дію тільки в суді, де робочий час закінчується раніше, строк закінчується в момент закінчення цього часу.
Таким чином, встановлений судом процесуальний строк для подання відзиву сплинув 25.09.2024.
13.09.2024 від позивача через систему «Електронний суд» надійшла заява, якою, на виконання ухвали суду від 09.09.2024, позивачем надано до матеріалів справи підтверджуючі документи здійснених відповідачем оплат у травні-червні 2022 та відомість про розрахунки з розподілу електроенергії з ТОВ ТРЕЙДЕНЕРДЖИ. Копія заяви з доданими до неї доказами доставлені до зареєстрованого електронного кабінету відповідача 13.09.2024, що підтверджується квитанцією № 1679773.
Заява судом задоволена, докази долучені до матеріалів справи та прийняті судом до розгляду.
Згідно ч. 1 ст. 248 ГПК України, суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі, крім випадку, передбаченого частиною другою цієї статті.
Відповідно ч. 2 ст. 252 ГПК України, розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться.
Таким чином, розгляд справи по суті в цій справі розпочався з 10.10.2024.
Згідно ч. 9 ст. 165 ГПК України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Враховуючи належне повідомлення відповідача про судовий розгляд справи, сплив строку для подання відзиву, суд визнав можливим розглянути справу за наявними матеріалами.
Відповідно до ч. 3 ст. 222 Господарського процесуального кодексу України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Дотримуючись розумності строку розгляду справи, рішення по суті ухвалено судом 05.11.2024.
4. Обставини справи, встановлені судом, та докази що їх підтверджують
19.01.2021 Товариством з обмеженою відповідальністю ТРЕЙДЕНЕРДЖИ підписано заяву-приєднання до умов договору про надання послуг з розподілу електричної енергії, розміщеного на сайті оператора системи розподілу ПАТ ЗАПОРІЖЖЯОБЛЕНЕРГО (далі договір розподілу).
Згідно пункту 1.1 договору розподілу, цей договір електропостачальника про надання послуг з розподілу електричної енергії є публічним договором приєднання, який встановлює порядок та умови розподілу електричної енергії споживачам електропостачальника (надалі постачальник) як послуги ОСР. Укладається сторонами з урахуванням ст.ст. 663, 634, 641, 642 ЦК України шляхом приєднання постачальника до умов цього договору.
За умовами договору розподілу, оператор системи розподілу (Публічне акціонерне товариство ЗАПОРІЖЖЯОБЛЕНЕРГО, позивач, ОСР за договором) надає послуги з розподілу електричної енергії за сукупністю споживачів, які входять до групи постачальника згідно з реєстром та ЕІС-кодами споживачів та їх точками вимірювання. Реєстр ведеться ОСР в електронному вигляді. ОСР забезпечує надання послуг з розподілу в обсязі, необхідному та достатньому для виконання постачальником функцій відповідного суб`єкта роздрібного ринку електричної енергії. Постачальник здійснює придбання та оплату послуг з розподілу електричної енергії згідно з умовами глави 3 договору за сукупністю споживачів постачальника, які згідно з умовами договорів про постачання електричної енергії (комерційних пропозицій постачальника) здійснюють оплату послуг з розподілу електричної енергії через постачальника, згідно з порядком розрахунків, який є додатком 1 до цього договору (пункти 2.1, 2.2).
Пунктом 3.3 договору зафіксовано, що розрахунковим періодом для цілей цього договору є календарний місяць.
Пунктом 10.1.1 договору визначено, що додаток 1 Порядок розрахунків є невід`ємною частиною цього договору.
Згідно п.п. 1.1, 2.2, 2.3, 2.4 додатку № 1 «Порядок розрахунків» до договору, розрахунковим періодом є календарний місяць (з першого по останнє число включно). Оплата вартості послуги з розподілу електричної енергії здійснюється постачальником у формі 100% попередньої оплати за рахунками, що надає ОСР постачальнику, у періоді, що передує розрахунковому. Рахунки для оплати послуг розподілу електричної енергії, ОСР направляються, зокрема, електронною поштою на адресу постачальника, яка вказана у заяві-приєднання до договору у розділі «Реквізити електропостачальника», або поштою рекомендованим листом. Кінцевим терміном оплати є 25 число місяця, що передує розрахунковому періоду. Постачальник здійснює остаточний розрахунок за розподіл електричної енергії відповідно до акта прийняття-передавання послуг з розподілу електричної енергії між ОСР та постачальником, складеного за підсумками розрахункового періоду (п. 2.8. цього Порядку розрахунків), та рахунку протягом 5 (п`яти) банківських днів від дня їх отримання. Сума остаточного розрахунку визначається як різниця між вартістю розподіленої електричної енергії споживачам постачальника, зазначеної в акті прийняття-передавання послуг з розподілу електричної енергії, та сумарною оплатою постачальника за розрахунковий період з урахуванням ПДВ. У разі направлення рахунка електронною поштою, датою отримання рахунка постачальником, вважається наступний робочий день після направлення їх ОСР; у разі направлення рахунка рекомендованим листом дата, зазначена на фінансовому чеку поштового відділення, що підтверджує відправлення, з урахуванням поштового пробігу документа від трьох до семи календарних днів.
Згідно п. 2.8. цього Порядку розрахунків, за підсумками розрахункового періоду до 12 числа (включно) місяця, наступного за розрахунковим, ОСР складаються та надають електронною поштою постачальнику акт прийняття-передавання послуг з розподілу електричної енергії. Постачальник протягом 5 календарних днів після отримання актів зі свого боку підписує їх у двох примірниках, завіряє печаткою та повертає по одному примірнику ОСР. У випадку, якщо протягом зазначеного у цьому пункті строку ОСР не отримає підписаний постачальником примірника акта або обґрунтованої відмови від його підписання, акт буде вважатися підписаним сторонами, а послуги такими, що надані належним чином.
Відповідно п. 9.1 договору розподілу, цей договір набирає чинності з дня приєднання постачальника до умов цього договору і діє протягом 1 року, якщо інший строк не зазначено в заяві-приєднання. Договір вважається щорічно продовженим на наступний календарний рік, якщо за місяць до закінчення терміну дії договору жодною з сторін не буде заявлено про припинення його дії.
Таким чином, між сторонами в справі було укладено договір про надання послуг з розподілу електричної енергії, якому присвоєно № 334.
Відповідно до умов договору, ПАТ «ЗАПОРІЖЖЯОБЛЕНЕРГО» було виставлено за договором розподілу № 334 від 20.01.2021 ТОВ «ТРЕЙДЕНЕРДЖИ» рахунки та акти прийняття-передавання послуг з розподілу (електрична енергія) на оплату фактично наданих ОСР послуг з розподілу електричної енергії за період: березень 2022 року, червень-жовтень 2022 року, а саме:
№ 334/03 від 14.04.2022 на суму 147208,15 грн. за березень 2022, акт від 31.01.2022 надіслані поштою 27.10.2023;
№ 1/06 від 13.07.2022 на суму 83365,01 грн. за червень 2022 надіслано поштою 13.07.2022, акт від 30.06.2022 надіслано електронною поштою 12.07.2022;
№ 1/07 від 12.08.2022 на суму 62178,68 грн. за липень 2022, акт від 31.07.2022 надіслані електронною поштою 12.08.2022;
№ 1/08 від 13.09.2022 на суму 66552,94 грн. за серпень 2022, акт від 31.08.2022 надіслані електронною поштою 13.09.2022;
№ 334/09 від 12.10.2022 на суму 52496,87 грн. за вересень 2022, акт від 30.09.2022 надіслані електронною поштою 12.10.2022;
№ 334/10 від 12.11.2022 на суму 24414,76 грн. за жовтень 2022, акт від 31.10.2022 надіслані електронною поштою 12.11.2022.
Всього було виписано рахунків та складено актів на загальну суму 436216,41 грн.
Акти підписані позивачем, відповідачем не підписані. Разом з тим, оскільки матеріали справи не містять обґрунтованої відмови відповідача під підписання актів, зазначені вище акти, згідно п. 2.8. Порядку розрахунків (додаток № 1 до договору розподілу), вважаються підписаним сторонами, а послуги такими, що надані належним чином.
Відповідно платіжного доручення № 734 від 24.05.2022 відповідач перерахував на користь позивача 192000,00 грн., відповідно до платіжного доручення № 825 від 15.06.2022 13000,00 грн. Із сплаченої суми 192000,00 грн. сума 39208,15 грн. була зарахована в оплату за березень 2022, інша сума в оплату заборгованості за попередні періоди.
24.07.2023 та 25.10.2023 позивач надіслав відповідачу вимоги щодо погашення заборгованості, що виникла за договором № 334 від 20.01.2021.
Відповіді на вимогу в матеріалах справи відсутні.
5. Норми права та мотиви, з яких виходить господарський суд при ухваленні рішення
За умовами статті 46 Закону України Про ринок електричної енергії, оператор системи розподілу надає послуги з розподілу електричної енергії на підставі договорів про надання послуг з розподілу. Договори про надання послуг з розподілу є публічними договорами приєднання та укладаються на основі типових, форма яких затверджується Регулятором.
Пунктом 2.1.16 Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14.03.2018 № 312, зафіксовано, що оператор системи не має право відмовити електропостачальнику, який звертається щодо укладення договору електропостачальника про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії споживачам, електроустановки яких приєднані до електричних мереж на території здійснення діяльності відповідного оператора системи.
У відповідності до положень пункту 2.1.17 ПРРЕЕ, договір електропостачальника про надання послуг з розподілу/передачі електричної енергії є публічним договором приєднання, зміст якого визначається оператором системи на основі типового договору, що є додатком 4 до цих правил, оприлюднюється на офіційному вебсайті оператора системи та укладається шляхом надання електропостачальником заяви-приєднання. Датою початку дії зазначеного договору є наступний робочий день від дня отримання оператором системи заяви-приєднання електропостачальника щодо укладення такого договору.
Відповідно п. 2.1.20 ПРРЕЕ, договір електропостачальника про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії є постійно діючим у частині організаційних питань забезпечення доступу електропостачальника до електричних мереж оператора системи, інформаційного обміну між сторонами, обліку та розрахунків, забезпечення процедури зміни електропостачальника споживачем, порядку взаємодії у випадках припинення (обмеження) та відновлення електропостачання споживача (субспоживачів), які безпосередньо приєднані до мереж оператора системи, так і основних споживачів, інших процедур, пов`язаних із забезпеченням електропостачання
За приписами статті 633 Цивільного кодексу України, публічним є договір, в якому одна сторона - підприємець взяла на себе обов`язок здійснювати продаж товарів, виконання робіт або надання послуг кожному, хто до неї звернеться (роздрібна торгівля, перевезення транспортом загального користування, послуги зв`язку, медичне, готельне, банківське обслуговування тощо). Умови публічного договору встановлюються однаковими для всіх споживачів, крім тих, кому за законом надані відповідні пільги. Підприємець не має права надавати переваги одному споживачеві перед іншим щодо укладення публічного договору, якщо інше не встановлено законом. Підприємець не має права відмовитися від укладення публічного договору за наявності у нього можливостей надання споживачеві відповідних товарів (робіт, послуг).
Згідно ч. 1 ст. 634 ЦК України, договором приєднання є договір, умови якого встановлені однією із сторін у формулярах або інших стандартних формах, який може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору в цілому. Друга сторона не може запропонувати свої умови договору.
Судом встановлено укладення між сторонами договору від 20.01.2021 про надання послуг з розподілу електричної енергії, якому присвоєно № 334, який є підставою для виникнення у його сторін господарських зобов`язань.
Згідно ч. 1 ст. 175 Господарського кодексу України, майново-господарськими визнаються цивільно-правові зобов`язання, що виникають між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності, в силу яких зобов`язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь другої сторони або утриматися від певної дії, а управнена сторона має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку. Майнові зобов`язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Відповідно ст.ст. 525, 526 ЦК України, одностороння відмова від зобов`язання не допускається. Зобов`язання повинні виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Аналогічний припис містить ст. 193 ГК України.
Статтею 11 ЦК України встановлено, що підставою виникнення цивільних прав і обов`язків є договір.
За приписами ст. 629 ЦК України, договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Статтею 530 ЦК України встановлено, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання) (ст. 610 ЦК України).
Статтею 612 ЦК України визначено, що боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у встановлений строк.
Згідно матеріалів справи, заборгованість відповідача перед позивачем за вказаним договором становить 384008,26 грн.
Відповідач наявності даної заборгованості не заперечив.
Доказів оплати основного боргу відповідачем суду не надано, у зв`язку з чим з відповідача на користь позивача стягується 384008,26 грн. боргу за надані послуги з розподілу електричної енергії.
Відповідно ч. 2 ст. 625 ЦК України, боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Відповідно до висновку Великої Палати Верховного Суду, викладеного в постанові від 07.04.2020 у справі № 910/4590/19, зобов`язання зі сплати інфляційних та річних процентів є акцесорним, додатковим до основного, залежить від основного зобов`язання і поділяє його долю. Відповідно, й вимога про сплату інфляційних та річних процентів є додатковою до основної вимоги (пункт 43 мотивувальної частини постанови).
Як визначено в п. 2.3 додатку № 1 «Порядок розрахунків» до договору, постачальник здійснює остаточний розрахунок за розподіл електричної енергії відповідно до акта прийняття-передавання послуг з розподілу електричної енергії між ОСР та постачальником, складеного за підсумками розрахункового періоду (п. 2.8. цього Порядку розрахунків), та рахунку протягом 5 (п`яти) банківських днів від дня їх отримання.
Згідно п. 2.4 додатку № 1, у разі направлення рахунка електронною поштою, датою отримання рахунка постачальником, вважається наступний робочий день після направлення їх ОСР; у разі направлення рахунка рекомендованим листом дата, зазначена на фінансовому чеку поштового відділення, що підтверджує відправлення, з урахуванням поштового пробігу документа від трьох (по місту) до семи (по Україні) календарних днів.
Як встановлено судом, рахунок № 334/03 від 14.04.2022 на суму 147208,15 грн. за березень 2022, акт від 31.01.2022 надіслані поштою 27.10.2023. Відтак, останнім днем розрахунку було 06.11.2023. Позивач нарахував 3% річних за цим рахунком на суму боргу 95000,00 грн. з 22.07.2022, інфляційні втрати з 01.08.2022, що є неправильним, оскільки позивачем не надано доказів надіслання рахунку та акту в липні 2022. За перерахунком суду, 3% річних за період з 07.11.2023 по 30.06.2024 (у межах заявленого періоду) складають 1846,67 грн., інфляційні втрати з листопада 2023 по червень 2024 5328,93 грн.
Рахунок № 1/06 від 13.07.2022 на суму 83365,01 грн. за червень 2022 надіслано поштою 13.07.2022, акт від 30.06.2022 надіслано електронною поштою 12.07.2022. Відтак, останнім днем розрахунку було 21.07.2022. 3% річних за період з 22.07.2022 по 30.06.2024 складають 4861,45 грн., інфляційні втрати з серпня 2022 по червень 2024 14436,38 грн.
Рахунок № 1/07 від 12.08.2022 на суму 62178,68 грн. за липень 2022, акт від 31.07.2022 надіслані електронною поштою 12.08.2022. Відтак, останнім днем розрахунку було 19.08.2022. 3% річних за період з 23.08.2022 (у межах заявленого періоду) по 30.06.2024 складають 3462,43 грн., інфляційні втрати з вересня 2022 по червень 2024 9973,85 грн. (позивачем неправильно визначено сукупний індекс інфляції).
Рахунок № 1/08 від 13.09.2022 на суму 66552,94 грн. за серпень 2022, акт від 31.08.2022 надіслані електронною поштою 13.09.2022. Відтак, останнім днем розрахунку було 21.09.2022. 3% річних за період з 22.09.2022 по 30.06.2024 складають 3541,91 грн., інфляційні втрати з жовтня 2022 по червень 2024 9235,55 грн.
Рахунок № 334/09 від 12.10.2022 на суму 52496,87 грн. за вересень 2022, акт від 30.09.2022 надіслані електронною поштою 12.10.2022. Відтак, останнім днем розрахунку було 20.10.2022. 3% річних за період з 21.10.2022 по 30.06.2024 складають 2668,72 грн., інфляційні втрати з листопада 2022 по червень 2024 5826,88 грн.
Рахунок № 334/10 від 12.11.2022 на суму 24414,76 грн. за жовтень 2022, акт від 31.10.2022 надіслані електронною поштою 12.11.2022. Відтак, останнім днем розрахунку було 21.11.2022. 3% річних за період з 22.11.2022 по 30.06.2024 складають 1176,93 грн., інфляційні втрати з грудня 2022 по червень 2024 2521,36 грн.
Таким чином, з відповідача на користь позивача стягується загальна сума 17558,11 грн. 3% річних та 47322,95 грн. інфляційних втрат.
У стягненні 3693,29 грн. 3% річних та 11122,09 грн. інфляційних втрат судом відмовляється в зв`язку з необґрунтованістю позову в цій частині.
Таким чином, позов у цілому задовольняється судом частково.
6. Судові витрати
Відповідно п. 2 ч. 1, п. 3 ч. 4 ст. 129 ГПК України, судовий збір покладається у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, - на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються у разі у разі часткового задоволення позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Таким чином, судовий збір у сумі 5386,68 грн. стягується з відповідача на користь позивача пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Керуючись ст.ст. 129, 232, 233, 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю ТРЕЙДЕНЕРДЖИ (вул. Набережна, буд. 52, с. Бірки, Чугуївський район, Харківька область, 63421, код ЄДРПОУ 43589966) на користь Публічного акціонерного товариства ЗАПОРІЖЖЯОБЛЕНЕРГО (вул. Сталеварів, буд. 14, м. Запоріжжя, 69035, код ЄДРПОУ 00130926) 384008 (триста вісімдесят чотири тисячі вісім) грн. 26 коп. боргу за надані послуги з розподілу електричної енергії, 17558 (сімнадцять тисяч п`ятсот п`ятдесят вісім) грн. 11 коп. 3% річних, 47322 (сорок сім тисяч триста двадцять дві) грн. 95 коп. інфляційних втрат, 5386 (п`ять тисяч триста вісімдесят шість) грн. 68 коп. судового збору.
У задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.
Відповідно ст. 241 ГПК України, рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне судове рішення складено згідно з вимогами ст. 238 ГПК України та підписано 05 листопада 2024.
Рішення розміщується в Єдиному державному реєстрі судових рішень за веб-адресою у мережі Інтернет за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua.
Суддя О.В. Ярешко
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 05.11.2024 |
Оприлюднено | 07.11.2024 |
Номер документу | 122804237 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Ярешко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні