ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"04" листопада 2024 р.м. Одеса № 916/4838/24Господарський суд Одеської області у складі судді Бездолі Ю.С.,
розглянувши матеріали позовної заяви за вх.№4961/24 від 30.10.2024
за позовом:
1. ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 )
2. ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 , ідентифікаційний код НОМЕР_2 )
3. ОСОБА_3 ( АДРЕСА_3 , ідентифікаційний код НОМЕР_3 )
до відповідачів:
1.Громадської організації Гаражне товариство Портовик-1 (68001, Одеська обл., м. Чорноморськ, пров. Хантадзе, буд. 5, код ЄДРПОУ 24761867)
2. ОСОБА_4 ( АДРЕСА_4 , ідентифікаційний код НОМЕР_4 )
3. ОСОБА_5 ( АДРЕСА_5 , ідентифікаційний код НОМЕР_5 )
про визнання недійсним рішення та скасування державної реєстрації, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 звернулись до Господарського суду Одеської області з позовом до Громадської організації Гаражне товариство Портовик-1, ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , в якому просять суд:
- визнати недійсним рішення конференції Громадської організації Гаражне товариство Портовик-1, оформлене протоколом №1 від 03.08.2021;
- скасувати державну реєстрацію змін відомостей про юридичну особу - Громадську організацію Гаражне товариство Портовик-1, проведену 03.08.2021 на підставі протоколу конференції №1 від 03.08.2021.
Згідно з ч.2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, виходячи з наступного.
За вимогами п.2 ч.1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Порядок сплати судового збору та його розмір передбачені Законом України Про судовий збір №3674-V-І.
Відповідно до ст. 7 Закону України Про державний бюджет на 2024 рік установлено з 1 січня 2024 року прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі 2920 гривень, а для основних соціальних і демографічних груп населення: працездатних осіб - 3028 гривень.
Згідно з ст. 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі; ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 3028 грн., позовної заяви майнового характеру становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто не менше 3028 грн. і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто не більше 1059800 грн.
За ч.7 ст. 6 Закону України Про судовий збір у разі якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом. У разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених статтею 4 цього Закону за подання позову немайнового характеру.
Таким чином, позивачі при зверненні до господарського суду із заявленими позовними вимогами (2 вимоги немайнового характеру) мали сплатити судовий збір у загальному розмірі 6056 грн. (по 2018,67 грн. з кожного позивача), натомість позивачами надано докази сплати судового збору на загальну суму 4962 грн. (по 1654 грн. з кожного позивача).
Таким чином, позивачами не надано доказів сплати судового збору у встановлених порядку і розмірі, на що господарський суд звертає увагу при залишенні позовної заяви без руху як на недолік позовної заяви.
Відповідно до ч.2 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Порядок засвідчення копій документів визначений пунктом 5.26 Національного стандарту України Державної уніфікованої системи документації, Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації Вимоги до оформлення документів (ДСТУ 4163-2020, затвердженого наказом Державного підприємства Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості (ДП УкрНДНЦ) від 01.07.2020 №144), відповідно до якого відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів "Згідно з оригіналом" (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії.
Як встановлено судом, додані до позовної копії письмові докази, а саме: протокол №1 від 03.08.2021 з додатками, рішення Господарського суду Одеської області від 22.05.2024 у справі №916/596/23 взагалі не засвідчені у встановленому порядку, інші додатки засвідчені особою без зазначення її посади.
Відповідно до п.4 ч.3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Господарський суд зазначає, що у позовній заяві позивачем визначено позовні вимоги про визнання недійсним рішення та скасування державної реєстрації, які пред`явлені до відповідача-1 - Громадської організації Гаражне товариство Портовик-1, проте не наведено зміст позовних вимог до відповідача-2 та відповідача-3, які є фізичними особами, на що суд вказує як на недолік позовної заяви.
Згідно з п.8 ч.3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
У відповідності до п.9 ч.3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Як вбачається з наявних матеріалів позовної заяви, позивачами не зазначено щодо наявності у позивачів або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви, а також не зазначено попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивачі понесли і які очікують понести в зв`язку із розглядом справи.
За ч.1 ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Згідно з п.61 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №270 від 05.03.2009, у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові.
Як встановлено судом, наданий позивачами в якості доказів направлення відповідачам копій позовної заяви та доданих до неї документів опис вкладення не містить переліку доданих до позовної заяви документів, які направлені на адресу відповідачів, що унеможливлює для суду встановити, що саме позивачі надіслали відповідачам у поштовому відправленні в якості копій доданих до позовної заяви документів та на що суд вказує як на недолік позовної заяви.
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Суд звертає увагу позивачів на те, що відповідно до ч.3 ст. 174 ГПК України позовна заява вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, якщо позивачі усунули недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом.
Керуючись ст.ст. 164, 172, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1.Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 залишити без руху.
2.Встановити позивачам строк на усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня вручення цієї ухвали.
3.Встановити позивачам спосіб усунення недоліків позовної заяви наступним чином:
- подати до суду докази доплати судового збору на загальну суму 1094 грн. (по 364,67 грн. з кожного позивача);
- надати до суду належним чином засвідчені копії доданих до позовної заяви документів;
- визначити зміст позовних вимог до відповідача-2 та відповідача-3;
- вказати відомості щодо наявності у позивачів або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до позовної заяви;
- надати до суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивачі понесли і які очікують понести в зв`язку із розглядом справи;
- надати до суду належні докази надсилання відповідачам копій доданих до позовної заяви документів листом з описом вкладення.
Ухвала набирає чинності 04.11.2024 та оскарженню не підлягає.
Інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://od.arbitr.gov.ua
Суддя Ю.С. Бездоля
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 04.11.2024 |
Оприлюднено | 07.11.2024 |
Номер документу | 122804886 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин про оскарження рішень загальних зборів учасників товариств, органів управління |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Бездоля Ю.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні