ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
05.11.2024м. СумиСправа № 920/124/23Господарський суд Сумської області у складі головуючого судді Яковенка В.В., за участю секретаря судового засідання Балицького В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Господарського суду Сумської області матеріали справи № 920/124/23 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Тростянецький агропромбуд (42600, Сумська область, м. Тростянець, Вис. Веселе, 15, ЄДРПОУ 03586360),
учасники справи:
кредиторів: не з`явились;
ліквідатор: не з`явився
ВСТАНОВИВ:
Головне управління ДПС у Сумській області звернулось до суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Тростянецький агропромбуд, посилаючись на положення Кодексу України з процедур банкрутства.
Ухвалою від 16.03.2023 суд постановив відкрити провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Тростянецький агропромбуд; ввести процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю Тростянецький агропромбуд; призначити розпорядником майна арбітражного керуючого Удовенка Романа Петровича.
Постановою від 08.06.2023 боржника ТОВ Тростянецький агропромбуд визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру та призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Удовенка Р.П.
25.10.2024 ліквідатор подав до суду на затвердження звіт про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедури ліквідації у цій справі та просить суд затвердити звіт арбітражного керуючого Удовенка Р.П. про нарахування та фактично сплачену основну грошову винагороду у розмірі 216913,00 грн, а також додаткової винагороди в сумі 52600,00 грн.
Ухвалою від 28.10.2024 суд призначив розгляд справи в судове засідання на 05.11.2024.
04.11.2024 ліквідатор подав до суду заяву про розгляд справи без його участі.
05.11.2024 до суду надійшла заява ГУ ДПС у Сумській області про розгляд справи без участі його представника, щодо поданих ліквідатором документів, зауважень не має, просить суд їх розглянути та затвердити.
Відповідно до ч.1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України. Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Згідно з ч. 1 ст. 12 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право отримувати винагороду в розмірі та порядку, передбачених цим Кодексом.
Порядок сплати грошової винагороди арбітражного керуючого та відшкодування його витрат, понесених під час виконання повноважень у справі про банкрутство, визначено положеннями статті 30 Кодексу України з процедур банкрутства.
Так відповідно до положень ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду.
Грошова винагорода арбітражного керуючого складається з основної та додаткової грошових винагород.
Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.
Додаткова грошова винагорода арбітражного керуючого визначається в розмірі:
5 відсотків вартості стягнутого на користь боржника майна, яке на день відкриття провадження у справі перебувало у третіх осіб;
3 відсотки суми погашених вимог кредиторів.
Додаткова винагорода не сплачується арбітражному керуючому у разі, якщо вимоги забезпеченого кредитора погашаються у зв`язку з продажем такому кредитору майна, що забезпечує його вимоги.
Право вимоги додаткової грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого з дня фактичного надходження до боржника стягнутого на його користь майна, яке на день відкриття провадження у справі перебувало у третіх осіб, або з дня фактичного надходження коштів на рахунок боржника, які спрямовуються на погашення вимог кредиторів.
Витрати арбітражного керуючого, пов`язані з виконанням ним повноважень у справі, відшкодовуються в порядку, передбаченому цим Кодексом, крім витрат на страхування його професійної відповідальності, а також витрат, пов`язаних з виконанням таких повноважень у частині, в якій зазначені витрати перевищують регульовані державою ціни (тарифи) на відповідні товари, роботи, послуги чи ринкові ціни на день здійснення відповідних витрат або замовлення (придбання) товарів, робіт, послуг.
Кредитори можуть створювати фонд для авансування грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого. Порядок формування фонду та порядок використання його коштів визначаються рішенням зборів кредиторів (у справі про неплатоспроможність фізичної особи) чи комітету кредиторів (у справі про банкрутство юридичної особи) та затверджуються ухвалою господарського суду.
Арбітражний керуючий не менше одного разу на два місяці звітує про нарахування та виплату грошової винагороди арбітражного керуючого, здійснення та відшкодування його витрат на засіданнях зборів кредиторів (у справі про неплатоспроможність фізичної особи) чи комітету кредиторів (у справі про банкрутство юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - перед забезпеченим кредитором.
Звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат має бути схвалений зборами кредиторів (у справі про неплатоспроможність фізичної особи) чи комітетом кредиторів (у справі про банкрутство юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - забезпеченим кредитором.
Звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур розпорядження майном, санації, ліквідації, погашення боргів боржника подається арбітражним керуючим до господарського суду за п`ять днів до закінчення відповідної процедури, розглядається судом та затверджується ухвалою, що може бути оскаржена у встановленому порядку.
Суд вважає необхідним зазначити, що оплата послуг арбітражного керуючого, пов`язаних з виконанням ним своїх повноважень, є обов`язковою та є платою за працю арбітражного керуючого. Ліквідатором у звіті наведено відповідний розрахунок розміру оплати послуг за період з 08.06.2023 до 24.10.2024, відповідно до якого розмір оплати послуг ліквідатора за вказаний період складає 363254,00 грн. Розрахунок розміру оплати послуг ліквідатора здійснено з розрахунку трьох мінімальних заробітних плат за місяць здійснення ним повноважень ліквідатора, що не суперечить вимогам Кодексу України з процедур банкрутства.
Згідно з даними наявного у матеріалах справи розрахунку, основна грошова винагорода арбітражного керуючого Удовенка Р.П. за час виконання повноважень ліквідатора за період з 08.06.2023 по 31.01.2024 сплачена в повному обсязі, основна грошова винагорода за період з 01.02.2024 по 24.10.2024 сплачена не була у зв`язку з недостатністю коштів.
Арбітражному керуючому Удовенку Р.П., відповідно до положень Кодексу України з процедур банкрутства, арбітражному керуючому нараховано та сплачено додаткову винагороду в сумі 34600,00 грн та 18000,00 грн.
Згідно з розрахунком витрат арбітражного керуючого Удовенка Р.П., понесених під час проведення ліквідаційної процедури, визначено їх суму в розмірі 216913,00 грн, а саме: витрати на проведення оцінки майна 36000,00 грн, витрати на виготовлення технічних паспортів на нерухоме майно 38000,00 грн, витрати на проведення аналізу ФГС 6500,00 грн, витрати на проведення інвентаризації 15000,00 грн, витрати на збереження майна 120000,00 грн, банківські витрати 1413,00 грн. Витрати понесені під час ліквідаційної процедури та розпорядження майном було відшкодовано.
Судом встановлено, що відповідно до рішення зборів кредиторів (протокол від 24.10.2024) було схвалено звіт арбітражного керуючого Удовенка Р.П. про нарахування та фактично сплачену основну грошову винагороду у розмірі 157300,00 грн та понесених і відшкодованих витрат ліквідатора у розмірі 216913,00 грн, а також додаткової винагороди в сумі 52600,00 грн у цій справі.
Таким чином, враховуючи те, що звіт щодо грошової винагороди ліквідатора та понесених витрат відповідає вимогам ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства, схвалений зборами кредиторів (протокол від 24.10.2024), суд дійшов висновку про затвердження звіту про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедури ліквідації у справі № 920/124/23 про банкрутство ТОВ Тростянецький агропромбуд.
Керуючись статтями 1, 2, 9 , 12, 30, 48 Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Клопотання ліквідатора про затвердження звіту про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедури ліквідації задовольнити.
2. Затвердити звіт арбітражного керуючого Удовенка Р.П. про нарахування та фактично сплачену основну грошову винагороду у розмірі 157300,00 грн та понесених і відшкодованих витрат ліквідатора у розмірі 216913,00 грн, а також додаткової винагороди в сумі 52600,00 грн у справі № 920/124/23 про банкрутство ТОВ «Тростянецький Агропромбуд».
3. Ухвалу надіслати кредиторам, ліквідатору.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття.
Ухвала може бути оскаржена в порядку та строки, що передбачені статтями 256-257 ГПК України.
СуддяВ.В. Яковенко
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 05.11.2024 |
Оприлюднено | 07.11.2024 |
Номер документу | 122805181 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Яковенко Василь Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні